Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do DT990 PRO 80ohm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio miałem taką zachciankę i postanowiłem kupić słuchawki o jakich zawsze marzyłem czyli Beyerdynamic DT990 PRO, teraz przyszła pora na jakieś optymalne źródło do nich. Obecnie mam przy komputerze Audiotrak Maya U5 oraz Fiio KA1, mam wrażenie, że zarówno maya jak i fiio nie dają rady "napędzić" tych słuchawek. 
Zastanawiam się nad zakupem czegoś typowo stacjonarnego, prostego i taniego. Nie jestem zbyt wymagający co do dźwięku, jedynie chciałbym osiągnąć pewien zapas mocy której obecnie wg mnie teraz brakuje. 
Po wstępnym riserczu znalazłem coś takiego jak Topping DX1, czy to będzie dobry/wystarczający wybór? Jeśli dobrze czytam specyfikacje to DX1 da więcej mocy niż to co mam obecnie. Mam racje? 

Edytowane przez TheSznikers
Dodanie tagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubachim napisał(a):

DX1 będzie ok. 

Mam DT990 Edition i na pewno nie vrac DF Reda do nich, fatalnie i krzykliwie to grało. 

Na rynku wtórnym możesz szukać iFi Zen DAC 1. generacji, jak Beyery grają za ostro, mnie to lekko dźwięk muliło, ale inni tego szukają. 

Ale PRO to nie Edition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. PRO były dla mnie zdecydowanie za ciemne. Ale to było dawno temu więc się nie upieram. Natomiast ich spiralny kabel na biurku to był dramat. Miałem Edition pod Blackiem - O2, Korg - O2 i bez O2. Ja w ogóle nie wiem o co wszystkim chodzi z krzykliwością DT990.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek_m napisał(a):

 

Jak definiujesz średnią ?

Ja osobiście bazuję na krzywych referencyjnych dostępnych w sieci i izofonach, nie jest to idealny wyznacznik, ale jakiś. DT990 jakiej by krzywej nie przyjąć to wysokie tony zawsze ma powyżej krzywej :)

Ale to nie jest proste, dlatego też te "powyżej średniej" celowo ujęte jest w cudzysłów, bo to bardzo ogólnikowe i trudne do obrony pojęcie. Dla większości Beyery siepiaąsopranami po uszach, przynajmniej z obserwacji wrażeń użytkowników słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli mam Do wyboru używany Topping DX3 PRO+ później DF ale ktoś inny jednak odradza i stwierdza, ze DX1 powinien wystarczyć dla mnie. Czyli napisane zostało kilka postów a ja mam więcej namieszane niż wcześniej 😆

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, TheSznikers napisał(a):

No dobra czyli mam Do wyboru używany Topping DX3 PRO+ później DF ale ktoś inny jednak odradza i stwierdza, ze DX1 powinien wystarczyć dla mnie. Czyli napisane zostało kilka postów a ja mam więcej namieszane niż wcześniej 😆

Przede wszystkim do komfortowego słuchania to wystarczy ułamek mW, więc na te moce to bym patrzył z duża rezerwą DT990 Pro to nie planary, gdzie masz niską impedancje i niską czułość słuchawki.

Obecnie czegokolwiek Ci brakuje w brzmieniu?

Edytowane przez kubachim
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheSznikers napisał(a):

No dobra czyli mam Do wyboru używany Topping DX3 PRO+ później DF ale ktoś inny jednak odradza i stwierdza, ze DX1 powinien wystarczyć dla mnie. Czyli napisane zostało kilka postów a ja mam więcej namieszane niż wcześniej 😆

Jak to mówią - im dalej w las, tym więcej drzew. Ja bym spojrzał na funkcjonalność - Topping ma praktycznie wszystko włącznie z pilotem i BT, a DF nie ma nawet sprzętowej regulacji głośności. Ja bym nigdy nie wziął dongla do odsłuchu stacjonarnego, a dla świętego spokoju kupiłbym DX3 Pro+, który używany trafia się co jakiś czas za ok. 700 zł. Możesz też wcześniej wziąć jakiś sprzęt na testy i sprawdzić czy usłyszysz różnicę oraz czy ewentualnie warta jest ona zainwestowania kilkuset złotych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Teraz gra za cicho?

Może nie za cicho ale zdecydowanie ciszej niż inne moje słuchawki Audio Technica ATH-G1, tak wiem inna budowa itp jednak tak jak na ATH głośność komfortowa do odsłuchu to okolice 30% tak na Beyerach często oscyluje w granicach 60-80%, chciałbym mieć trochę więcej zapasu. 

 

17 godzin temu, kubachim napisał(a):

Obecnie czegokolwiek Ci brakuje w brzmieniu?

Chyba nie, no może na upartego ciut niskich tonów, ale sam nie wiem bo nie mam punktu odniesienia czy ta obecna ilość niskich tonów jest poprawna dla tych słuchawek, czy jednak coś w tym aspekcie dało by się jeszcze ugrać podając inne źródło.

 

17 godzin temu, Hustler napisał(a):

Możesz też wcześniej wziąć jakiś sprzęt na testy i sprawdzić czy usłyszysz różnicę oraz czy ewentualnie warta jest ona zainwestowania kilkuset złotych.

Tak trochę myślałem aby coś przesłuchać nawet ten DX1 na początek czy to robi różnicę względem tego co mam teraz. Wydaje mi się, że ja nie potrzebuje jakiejś oszałamiającej zmiany, więc mam nadzieję, że uda mi się uzyskać zadowalający efekt jak najniższym kosztem.

Edytowane przez TheSznikers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzoną synergię 990pro mają z Aune t1, ktoś z forum polecał też pod nie iFi Hip DAC. Oba powinny spokojnie napędzić te słuchawki i tonalnie krew z uszy nie pocieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności