Skocz do zawartości
  • 0

IEM-y - gładsza wersja Mest, albo coś w stylu U12T - czego szukać?


Dirian

Pytanie

Cześć, tym razem pytanko do bardziej osłuchanych w IEM-ach.

 

 

Rozglądam się za czymś alternatywnym dla Mest MKII lub 64 U12T. Mesty bardzo lubię, ale jako słuchawki do codziennych odsłuchów sprawdzają się średnio. Cenię je za świetny bas i rewelacyjne oddanie detali, ale ich dość specyficzna góra jest dla mnie na dłuższą metę nieco męcząca. Grają spektakularnie, ale jestem w stanie ich posłuchać po godzinę-dwie dziennie a później muszę kolejny dzień-dwa od nich odpocząć :D Ma to swoje zalety, bo co średnio dwa dni znów łapię chwilowy zachwyt z ich słuchania, ale później znów muszę odpoczywać. Może to dziwne, no ale tak mam. 

 

Jeśli chodzi o U12T to w zasadzie dźwiękowo podobało mi się w nich wszystko, ale ergonomia słuchawek 64 Audio nie do końca dogaduje się moimi uszami. Po prostu są dla mnie średnio wygodne i ta dziwna długa tulejka nie dogaduje się z większością moich tipsów. Co je wyciągam z ucha, to zostają mi gumki w uchu. Nie bardzo mi sie to podoba, a chciałbym móc używać innych tipsów niż te zestawowe.

 

Podsumowując - rozglądam się za słuchawkami które grałyby podobnie do Mest (ale z nieco cieplejszą, gładszą górą) albo do U12T :D Te dwie sygnaturki zdecydowanie mi pasują. U12T może nie mają tak spektakularnego basu, ale ma na tyle rewelacyjną jakość, że mi to nie przeszkadza. Słuchałem też niedawno 64 Audio Nio, też fajne granie, ale nie robiło takiego wrażenia jak U12T.

 

btw. próbowałem Mestów z masą różnych źródełek i tipsów, ale nadal nie znalazłem takiego połączenia które pozwoliłoby mi używać ich jako słuchawek daily. Więc tutaj nic nie ugram - jeśli ktoś by sugerował takie próby ;) Być może jakiś topowy DAP by tu zrobił robotę, ale nie chcę się w taki sprzęt pakować bo dalej uważam, że wydawanie kilkunastu tysięcy za DAP-a z jakimś Snapem 660 to pomyłka (dla użytkownika streamingów).

 

Budżetowo chciałbym się zmieścić w 10k zł, używki jak najbardziej wchodzą w grę. 

 

Jeśli nic nie znajdę to pewnie uderzę w stronę U12T, ale może ktoś zarzuci jakąś propozycją. Może coś od Empire Ears? Nigdy nie słuchałem, a podobno ich przetworniki basowe są świetne. 

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Chińczyk zwariował, albo chciał zaoszczędzić...

W pierwszej chwili myślałem, że to jakiś fake, ale wygląda na to że nie... kuriozum

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Najner napisał(a):

Udało mi się przesłuchać kilka kawałków w Baldr2 na ostatniej micie - bardzo dobre, tylko chyba nie w kierunku, jakiego szukasz.

Dokładnie, bas jest na na drugim polu, ma tylko podkreślać, grają bardziej średnicą i górą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 2.03.2023 o 09:46, Dirian napisał(a):

64 Trio (nie wiem czy nie za bardzo misiowate + ten problematyczny fit

 

Misiowate na pewno nie są. Ale super szybkie też nie ;) jak słuchasz jazzu to będą rewelacyjne. Jak metalu to już niekoniecznie (szukałbym wtedy czegoś szybszego).

 

Tia Trio są mniejsze, lżejsze i bardziej wygodne niż u12t. Ale to wciąż ten sam kształt obudowy i ogólny design. Także ciężko przewidzieć czy podejdą na Twoje uszy jeśli u12t były złe.

 

W dniu 2.03.2023 o 10:47, Dirian napisał(a):

Okej, zatem dorzucam do listy Fir M3 i Mesty Indigo - chociaż może warto zaczekać na Mest MKIII ;)

 

 

 

Fir M3 to dość ostra V'ka :) ale przyznaję, że bardzo efekciarska.  Dół potężny, góra może zakłuć, środek pasma mocno w tyle. Kwestia gustu, i pewnie synergii (moje wrażenia odsłuchowe z sp1000m sprzed kilku lat).

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, _salgado_ napisał(a):

 

Misiowate na pewno nie są. Ale super szybkie też nie ;) jak słuchasz jazzu to będą rewelacyjne. Jak metalu to już niekoniecznie (szukałbym wtedy czegoś szybszego).

 

Tia Trio są mniejsze, lżejsze i bardziej wygodne niż u12t. Ale to wciąż ten sam kształt obudowy i ogólny design. Także ciężko przewidzieć czy podejdą na Twoje uszy jeśli u12t były złe.

 

 

Fir M3 to dość ostra V'ka :) ale przyznaję, że bardzo efekciarska.  Dół potężny, góra może zakłuć, środek pasma mocno w tyle. Kwestia gustu, i pewnie synergii (moje wrażenia odsłuchowe z sp1000m sprzed kilku lat).

 

 


Nie były całkiem złe, ale nie jest to szczyt komfortu. A jak wypada bas w Trio? Słuchasz może elektroniki? Jak tam wypadają? Jazzu mało kiedy słucham ale czasami sobie włączę - na dobrych słuchawkach to poezja dla uszu ;) I jeszcze pytanko jak wypadają wokale w Trio? Nie lubie jak są wycofane i odchudzone, szczególnie damskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Dirian napisał(a):


Nie były całkiem złe, ale nie jest to szczyt komfortu. A jak wypada bas w Trio? Słuchasz może elektroniki? Jak tam wypadają? Jazzu mało kiedy słucham ale czasami sobie włączę - na dobrych słuchawkach to poezja dla uszu ;) I jeszcze pytanko jak wypadają wokale w Trio? Nie lubie jak są wycofane i odchudzone, szczególnie damskie.

 

Bardzo chciałbym pomóc, ale chyba nie jestem zbyt kompetenty w tych gatunkach :(

 

Bas to jedna z najmocniejszych stron Tia Trio, jest obłędny :) obstawiam, że w elektronice się sprawdzi ale nie wiem tak naprawdę na co się jeszcze w tym gatunku zwraca uwagę, no i czy taki bas wystarczy czy musi być to turbo bas a'la subwoofer ? Wtedy być może lepsze będą Empire Ears Legend (nie słuchałem, ale ludzie mówią, że bas tam jest przepotężny). Kiedyś słyszałem w recenzji na YouTube, że Tia Trio to takie "iemowe" Focal Stellia więc może to jakiś trop. Ale to była opinia tzw "zawodowego recenzenta". Mi Tia Trio się bardziej podobały od Stelli, z większą sceną (zarówno w głąb jak i wszerz), bardziej naturalną barwą.

 

Kurcze wokalu też praktycznie nie słucham 😅 więc nie chcę wprowadzać w błąd. Jeśli pojawiały się jakieś wokale to dla mnie to brzmiało dobrze, ale ekspertem nie jestem.

 

Mój repertuar głównie kręci się wokół instrumentów, akustyka, jazz, klasyka.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, _salgado_ napisał(a):

 

Bardzo chciałbym pomóc, ale chyba nie jestem zbyt kompetenty w tych gatunkach :(

 

Bas to jedna z najmocniejszych stron Tia Trio, jest obłędny :) obstawiam, że w elektronice się sprawdzi ale nie wiem tak naprawdę na co się jeszcze w tym gatunku zwraca uwagę, no i czy taki bas wystarczy czy musi być to turbo bas a'la subwoofer ? Wtedy być może lepsze będą Empire Ears Legend (nie słuchałem, ale ludzie mówią, że bas tam jest przepotężny). Kiedyś słyszałem w recenzji na YouTube, że Tia Trio to takie "iemowe" Focal Stellia więc może to jakiś trop. Ale to była opinia tzw "zawodowego recenzenta". Mi Tia Trio się bardziej podobały od Stelli, z większą sceną (zarówno w głąb jak i wszerz), bardziej naturalną barwą.

 

Kurcze wokalu też praktycznie nie słucham 😅 więc nie chcę wprowadzać w błąd. Jeśli pojawiały się jakieś wokale to dla mnie to brzmiało dobrze, ale ekspertem nie jestem.

 

Mój repertuar głównie kręci się wokół instrumentów, akustyka, jazz, klasyka.

 

 


Dzieki za opis, muszę w takim razie ich kiedyś posłuchać - kto wie może to będzie dobry kierunek. 
 

42 minuty temu, Play napisał(a):

A może dałoby radę zrobić customy z u12t? Coś kiedyś czytałem na forum, że ktoś zrobił remolda z triple.fi, więc może z tych też by się dało?

 

Moze, ale w customy nie chce mi się bawić. Wiadomo jak to jest w tym hobby - przez pare miesięcy będą fascynować a później mogą się znudzić ;) 

 

Chyba ze by pomyśleć o jakichś customowych tipsach, chyba da się coś takiego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Teraz, HappyBlack napisał(a):

Da się. The Custom Art coś takiego oferuje.

Tak się składa, że para dla mnie (tylko że pod Craft Ears Aurum) właśnie powstaje.

 

Da się. The Custom Art coś takiego oferuje.

Tak się składa, że para dla mnie (tylko że pod Craft Ears Aurum) właśnie powstaje.

Edytowane przez HappyBlack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiedzcie mi, skoro już jesteśmy w temacie IEMów TOTL, jak na tym poletku wypadają nasze produkty krajowe?

Nie żebym był bezkrytycznym patriotą - po prostu zastanawiam się, dlaczego dość rzadko wspomina się tu o słuchawkach (sortuję alfabetycznie) Craft Ears, The Custom Art lub Lime Ears.

 

Na scenie międzynarodowej największą popularność zdobyły chyba FIBAE 7 Unlimited, które porównywano choćby do AU12T lub IE900 i odbierano jako "tę ciekawszą parę":
image.thumb.png.fcb47a747c67a03435765df29f848268.png

image.thumb.png.f71106e56526aab503b3a1301cba2d11.png

image.thumb.png.c85da23d07b84f1a1d06ae27135f75af.png

image.thumb.png.1268e66884ad219acd000b6027da2bfb.png

image.thumb.png.d7ac9cdd1fb6a9eae295fa015d90cd72.png

 

Najbardziej wartościowe porównanie znajduje się tu: https://twister6.com/2022/09/30/customart-fibae-7-unlimited/3/
Autor zestawia ze sobą FIBAE 7U, Lime Ears Eather R oraz Pneuma, a także Craft Ears Six (czyli, niestety, starszą serię).

 

Nikogo nie korciło, żeby też ich spróbować?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Powiedzcie mi, skoro już jesteśmy w temacie IEMów TOTL, jak na tym poletku wypadają nasze produkty krajowe?

Nie żebym był bezkrytycznym patriotą - po prostu zastanawiam się, dlaczego dość rzadko wspomina się tu o słuchawkach (sortuję alfabetycznie) Craft Ears, The Custom Art lub Lime Ears.

 

Na scenie międzynarodowej największą popularność zdobyły chyba FIBAE 7 Unlimited, które porównywano choćby do AU12T lub IE900 i odbierano jako "tę ciekawszą parę":
image.thumb.png.fcb47a747c67a03435765df29f848268.png

image.thumb.png.f71106e56526aab503b3a1301cba2d11.png

image.thumb.png.c85da23d07b84f1a1d06ae27135f75af.png

image.thumb.png.1268e66884ad219acd000b6027da2bfb.png

image.thumb.png.d7ac9cdd1fb6a9eae295fa015d90cd72.png

 

Najbardziej wartościowe porównanie znajduje się tu: https://twister6.com/2022/09/30/customart-fibae-7-unlimited/3/
Autor zestawia ze sobą FIBAE 7U, Lime Ears Eather R oraz Pneuma, a także Craft Ears Six (czyli, niestety, starszą serię).

 

Nikogo nie korciło, żeby też ich spróbować?

 

Ja od siebie powiem, że z wielką przyjemnością sprawdził bym krajowe wyroby. W czasach kiedy wybierałem dla siebie iemy poprostu takowych nie było dostępnych w sklepie. Ba, nawet nie wiedziałem, że tyle ich mamy. Słyszałem jedynie o Lime Ears. 

 

Pewnie łatwiej by było gdyby powszechnie robili wersje Universal (a słyną chyba z customowych rozwiązań ale mogę się mylić). No i jeszcze jakby były dostępne demówki w sklepach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, HappyBlack napisał(a):

Powiedzcie mi, skoro już jesteśmy w temacie IEMów TOTL, jak na tym poletku wypadają nasze produkty krajowe?

Nie żebym był bezkrytycznym patriotą - po prostu zastanawiam się, dlaczego dość rzadko wspomina się tu o słuchawkach (sortuję alfabetycznie) Craft Ears, The Custom Art lub Lime Ears.

 

Na scenie międzynarodowej największą popularność zdobyły chyba FIBAE 7 Unlimited, które porównywano choćby do AU12T lub IE900 i odbierano jako "tę ciekawszą parę":
image.thumb.png.fcb47a747c67a03435765df29f848268.png

image.thumb.png.f71106e56526aab503b3a1301cba2d11.png

image.thumb.png.c85da23d07b84f1a1d06ae27135f75af.png

image.thumb.png.1268e66884ad219acd000b6027da2bfb.png

image.thumb.png.d7ac9cdd1fb6a9eae295fa015d90cd72.png

 

Najbardziej wartościowe porównanie znajduje się tu: https://twister6.com/2022/09/30/customart-fibae-7-unlimited/3/
Autor zestawia ze sobą FIBAE 7U, Lime Ears Eather R oraz Pneuma, a także Craft Ears Six (czyli, niestety, starszą serię).

 

Nikogo nie korciło, żeby też ich spróbować?

Miałem / mam wszystkie z wymienionych, a czemu nie są popularne hmmm może ludzie wolą chińskie produkcje 🤔

1 godzinę temu, _salgado_ napisał(a):

 

Ja od siebie powiem, że z wielką przyjemnością sprawdził bym krajowe wyroby. W czasach kiedy wybierałem dla siebie iemy poprostu takowych nie było dostępnych w sklepie. Ba, nawet nie wiedziałem, że tyle ich mamy. Słyszałem jedynie o Lime Ears. 

 

Pewnie łatwiej by było gdyby powszechnie robili wersje Universal (a słyną chyba z customowych rozwiązań ale mogę się mylić). No i jeszcze jakby były dostępne demówki w sklepach :)

 

Mają oczywiście wersje custom jak i uniwersalne swoich produktów i nie ma problemu z wypożyczeniem do odsłuchów.

3 minuty temu, wegiel21 napisał(a):

Miałem / mam wszystkie z wymienionych, a czemu nie są popularne hmmm może ludzie wolą chińskie produkcje 🤔

Mają oczywiście wersje custom jak i uniwersalne swoich produktów i nie ma problemu z wypożyczeniem do odsłuchów.

Wystarczy napisać nawet tu do @jedrula1 z Craft Ears aby wypożyczyć je, prawdopodobnie bez opłaty a przynajmniej tak bylo.

 

Emil z Lime Ears czy @piotrus-g z Custom Art są też bardzo życzliwi i służą pomocą oraz wiedzą.

Edytowane przez wegiel21
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie. Skoro jest już tylu zadowolonych użytkowników i na forum są też zadowoleni właściciele słuchawek krajowych producentów no to śmiało piszcie i dzielcie się wrażeniami, wrzucajcie linki, zdjęcia, bo z pewnością nie wszyscy wiedzą o istnieniu takich marek, I że ich produkty są dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, _salgado_ napisał(a):

Panowie. Skoro jest już tylu zadowolonych użytkowników i na forum są też zadowoleni właściciele słuchawek krajowych producentów no to śmiało piszcie i dzielcie się wrażeniami, wrzucajcie linki, zdjęcia, bo z pewnością nie wszyscy wiedzą o istnieniu takich marek, I że ich produkty są dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki :) 

 

Ja swoją powinność wypełniłem!

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności