Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Andromeda Emerald Sea oraz Solaris Stellar Horizon - nowości Campfire Audio


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna odsłona Andromed i Solarisów:

 

https://campfireaudio.com/shop/andromeda-emerald-sea/?fbclid=IwAR3BsSh_Jodc3AbGNeyHQ1EGS_9qyqgSzwE8M577hOuLLsZ5eQsakBRO6yk

https://campfireaudio.com/shop/solaris-stellar-horizon/?fbclid=IwAR1OEEpKI6kkCbbRojAjlngVMNth2T0lCQg2H3qlr0E0K24V3v9H2hERBFY

 

Trochę zmieniony kształt, nowe przetworniki. Recek póki co brak ale podobno się tworzą.

 

Ceny niestety zaporowe szczególnie w przypadku Solaris, ale zobaczymy jak to zagra. Andro 2020 wspominam - jak chyba większość - bardzo dobrze. Gdyby tylko basu miały więcej...

 

Andromeda-ES-Border-2.webp

Solaris-SH-Border-1.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Campfire Audio - definicja one hit wonder :D Może i lepiej, że odgrzewają swojego jedynego dobrego kotleta (nie słyszałem Supermoon, więc mogą to być dwa kotlety ;)).

 

Andromedy 2020 były faktycznie bardzo udane, trochę boli cena +350$, ale być może się obronią, trzymam kciuki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/23/2023 at 10:23 AM, Dirian said:

Kolejna odsłona Andromed i Solarisów:

 

https://campfireaudio.com/shop/andromeda-emerald-sea/?fbclid=IwAR3BsSh_Jodc3AbGNeyHQ1EGS_9qyqgSzwE8M577hOuLLsZ5eQsakBRO6yk

https://campfireaudio.com/shop/solaris-stellar-horizon/?fbclid=IwAR1OEEpKI6kkCbbRojAjlngVMNth2T0lCQg2H3qlr0E0K24V3v9H2hERBFY

 

Trochę zmieniony kształt, nowe przetworniki. Recek póki co brak ale podobno się tworzą.

 

Ceny niestety zaporowe szczególnie w przypadku Solaris, ale zobaczymy jak to zagra. Andro 2020 wspominam - jak chyba większość - bardzo dobrze. Gdyby tylko basu miały więcej...

 

Andromeda-ES-Border-2.webp

Solaris-SH-Border-1.webp

Na podstawie tych całych pasków ze strony CA wynika, że będą mieć nieco więcej basu, kosztem średnicy.
image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.03.2023 o 14:28, Methuselah napisał(a):

Czas pobawić się nowymi CA :D

 

Andromeda ES.jpg

solaris sh.jpg

 

Skrobniesz coś krótko o nich? Solarisy podobno spoko, ale na Andromedy każdy narzeka na reddicie, że nic ciekawego w stosunku do poprzednich modeli i podniesionej ceny.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian @maciux Andromedy Emerald Sea są spoko. Łączą cechy OG i 2020, a do tego wprowadzają kilka fajnych usprawnień.

 

Wrażenia po kilku dniach zabawy:

- nowa obudowa ma bardziej ergonomiczny kształt, wyraźnie. Kopułki są krótsze, lepiej dopasowują się do małżowiny;

- największą zaletą jest ciemniejsze tło, ES nie wyciągają już aż tak mocno szumu jak poprzednicy (oczywiście, ten wciąż jest słyszalny np. z Questyle M15, Cayin RU6, ale da się słuchać);

- ogólnie to ES mają dół nieco na wzór 2020, a górę nieco z OG, ale wyraźnie lepiej reprodukują subbas niż poprzednicy;

- bas całościowo ma lepszy impakt i jest nieco bardziej fizyczny; cały czas pozostaje stosunkowo szybki i bardziej punktowy w wyższej części; spory skok względem poprzedników;

- średnica klarowna, ale gładsza niż w OG, jednocześnie jest bardziej czytelna niż w 2020;

- góra nie jest przesadnie doświetlona, ale jest dobrze rozciągnięta; crash nie jest przesadnie mocny (mniej niż w OG, bardziej niż w 2020), ale splash jest długi (a la OG);

- technicznie poziom Andro ES jest dobry/bardzo dobry (dynamika, szczegóły, pozycjonowanie), a tonalnie są przyjemne;

- ES to oczywiście także niezła holografia, nie grają może tak 3D jak poprzednicy, ale nieco lepiej na szerokość; separacja kanałów jest dobra, oddanie planów niezłe.

 

Cena wyraźnie wyższa, ale trzeba oddać, że zestaw jest bardziej wypasiony - trzy kable w standardzie (2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm), skórzane etui, pudełko-stojak. Wiadomo, konkurencja jest mocna obecnie, ale AES znajdzie swoich fanów bez problemu.

 

O nowych Solarisach napiszę jutro.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah Dzięki. No to niemal w pełni się zgadzamy :)

 

Katuję Andromedy ES już prawie dwa tygodnie, sprawdziłem wiele połączeń i chyba potrzeba im synergii muzyczno-sprzętowej, bo w niektórych konfiguracjach brakuje mi trochę wyższej średnicy/góry, szczególnie gdy porównuję do Solaris 2020/Ara/Solaris Stellar Horizon. Bas za to imponujący, jak na BA.

 

Rzeczywiście mniej podatne na szum, co mnie cieszy, bo to zmora CFA. Niemniej do perfekcji jeszcze trochę brakuje, czyli tak, jak napisałeś.

 

Trafna uwaga odnośnie kabli i bajerów rzutujących na cenę, cały czas o tym zapominam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

No niestety odlecieli z cenami i raczej wątpię by to był hit sprzedaży. Swoja droga dopiero teraz spojrzałem na cenę Solarisow - ponad 1000 dolcow więcej, niż za 2020 🙆‍♂️ 

Z tym, że po drodze z wyższą ceną od 2020 mieliśmy (i po ich premierze):

Solaris czarny kwiatek

Solaris złoty z przetwornikami od 2020 ale w org. starej obudowie

Solaris X w współpracy z AK za bodajże 7,5k

Pathfindery w współpracy z AK czyli jak dla mnie Solarisy z dwoma dynamikami za około 10k.

Ja zatrzymałem się na X (to był mój trzeci kontakt z Solarisami) i odpuściłem szukanie IEMów. Brzmieniowo wolałem Org i Kwiatki ale górę wzięła ergonomia i bardzo porównywalne brzmienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciux napisał(a):

Trafna uwaga odnośnie kabli i bajerów rzutujących na cenę, cały czas o tym zapominam.


Dla mnie to rozwiązanie z trzema różnymi kablami jest idiotyczne - nie prościej dac multipluga zamiast kazać klientowi płacić za trzy osobne kable gdy ten planuje korzystać z jednego? 
 

Pudeleczko jest fajne, tu zgoda bo można elegancko w nim przechowywać IEM, ale leather case wyglada kiepsko - poprzedni pokrowiec wydawał się bardziej funkcjonalny i lepiej chroniący słuchawki, bo był sztywny. Często z niego korzystałem i swietnie chronił słuchawki. W takiej skórce bałbym się je wrzucić np. do plecaka z innymi przedmiotami. Wiec de facto zamiast porządnego etui mamy kawał niezbyt przydatnej skory. Trochę jak z niektórymi designerskimi meblami - ładne to ale co z tego, jak się niewygodnie siedzi ;) 

 

Marudzę, ale będę musiał posłuchać tych Andromed. Jeśli maja więcej basu to już dla mnie wystarczający argument żeby je sprawdzić.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waski Racja, trochę tego w międzyczasie naprodukowali. Gorzej, że nowe Solaris SH kosztują 13000 zł...

 

Swoją drogą spodziewałem się, że Solarisami SH pójdą w stronę Pathfinderów, zestroją je podobnie, mimo pojedynczych dynamików. Tymczasem to jakby zwrot w stronę oryginalnych Solaris, ale w równiejszej wersji.

 

@Dirian Coś w tym jest. Dwa tygodnie temu wyciągnąłem kable 4,4 mm z zestawów nowości CFA i pozostałych nie ruszyłem, dlatego również wolę modularne wtyczki. Mniej marnotrawstwa.

 

Odnośnie wyposażenia. Nowe pokrowce ładnie pachną skórą, mają magnetyczne klapy i są dość pojemne, ale rzeczywiście za duże i niezbyt funkcjonalne. Większe wrażenie zrobiły na mnie te korkowe futerały z zamkami błyskawicznymi ze starszych modeli. Dodatkowo w zestawach "portfele" na okablowanie, a zabrakło tipsów Final E.

 

1a.JPG

 

2a.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://majorhifi.com/campfire-audio-andromeda-emerald-sea-vs-solaris-stellar-horizon-comparison-review/ - tu dość ciekawe porównanie Andromed do Solarisów. Coraz bardziej mnie kusi żeby nowe Andromedy sprawdzić, natomiast Solarisy po tym co tu napisano przestały mnie nawet ciekawić - "sharp and metallic timbre", przy słuchawkach za 13k, to wg mnie dyskwalifikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dirian napisał(a):

https://majorhifi.com/campfire-audio-andromeda-emerald-sea-vs-solaris-stellar-horizon-comparison-review/ - tu dość ciekawe porównanie Andromed do Solarisów. Coraz bardziej mnie kusi żeby nowe Andromedy sprawdzić, natomiast Solarisy po tym co tu napisano przestały mnie nawet ciekawić - "sharp and metallic timbre", przy słuchawkach za 13k, to wg mnie dyskwalifikacja. 

 

Solaris SH są rzeczywiście jaśniejsze od Andromeda ES. Tylko to działa w obie strony, bo przechodząc z Solarisów SH na Andromedy ES te drugie wydają się być zamulone. Tak czy siak, oba modele potrzebują synergii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciux napisał(a):

 

Solaris SH są rzeczywiście jaśniejsze od Andromeda ES. Tylko to działa w obie strony, bo przechodząc z Solarisów SH na Andromedy ES te drugie wydają się być zamulone. Tak czy siak, oba modele potrzebują synergii.

 

Przydałby się więc model grający "po środku" ;)

 

Miałeś może okazję słuchać CA Supermoon? Ciekawy jestem jak one by tu wypadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2023 o 16:39, Dirian napisał(a):

 

Przydałby się więc model grający "po środku" ;)

 

Miałeś może okazję słuchać CA Supermoon? Ciekawy jestem jak one by tu wypadały.

 

Supermoon nie. Słuchałem za to Trifecty i w sumie tonalnie są gdzieś pomiędzy Andromeda ES a Solaris SH, ale charakter zupełnie inny. No i koszt jak Andromeda i Solaris razem wzięte... :)

 

Pozwolę sobie wkleić także tutaj linka do mojego testu Andromeda ES:

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/campfire-audio-andromeda-emerald-sea-recenzja/

 

Opisy Solaris SH i Trifecta w drodze, ale najpierw kilka przerywników.

 

 

Edytowane przez maciux
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności