Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki o "kinowym" brzmieniu do ogólnopojętej rozrywki do AIM SC808


Silu00

Pytanie

Cześć.

 

Od 3 lat jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem Edifierów H880. Ale trochę z ciekawości, trochę z chęci spróbowania czegoś nowego chcę kupić alternatywę, albo przynajmniej zrobić rekonesans, czy w sensownej kwocie znajdę coś fajniejszego. 

 

Budżet - do 1000zł i na tej granicy się głównie skupmy ALE jak będzie coś znacznie lepszego np. za 1200-1500zł to też rozważę 🙂

Zastosowanie - głównie gry, ale nie multiplayer, zależy mi efektownym i kinowym brzmieniu, a nie na słyszeniu kroków przez 3 ściany 🙂 Za to z resztą lubię Edifier H880 jako "symulator 2.1". W dalszej kolejności będzie to muzyka. 

Budowa - muszą być wygodne, w słuchawkach godzinami pracuję słuchając muzyki. Najchętniej zamknięte ze względu na izolację dźwięków, ale nie jest to warunek absolutnie konieczny. 

 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem jeśli jesteś bardzo zadowolony z obecnych słuchawek i się nie rozpadają, to nie ma co na siłę szukać czegoś alternatywnego. W większości przypadków konczy się to tak, że wydajesz kasę a wcale lepiej nie jest ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem zadowolony, ale zdaję sobie sprawę, że H880 to nie jest jakiś nieprzebijalny cud świata, więc chciałbym przynajmniej dać szansę, w najgorszym wypadku oddam. 

Te Edifiery mają bardzo kiepskie pady, oryginalne wytrzymują pół roku, 3 pary mi przeszły na gwarancji. Potem kupiłem jakieś tanie zamienniki z Aliexpress, które troszkę kocyk nałożyły na dźwięk. To jest drugi motywator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Silu00 napisał(a):

Cześć.

 

Od 3 lat jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem Edifierów H880. Ale trochę z ciekawości, trochę z chęci spróbowania czegoś nowego chcę kupić alternatywę, albo przynajmniej zrobić rekonesans, czy w sensownej kwocie znajdę coś fajniejszego. 

 

Budżet - do 1000zł i na tej granicy się głównie skupmy ALE jak będzie coś znacznie lepszego np. za 1200-1500zł to też rozważę 🙂

Zastosowanie - głównie gry, ale nie multiplayer, zależy mi efektownym i kinowym brzmieniu, a nie na słyszeniu kroków przez 3 ściany 🙂 Za to z resztą lubię Edifier H880 jako "symulator 2.1". W dalszej kolejności będzie to muzyka. 

Budowa - muszą być wygodne, w słuchawkach godzinami pracuję słuchając muzyki. Najchętniej zamknięte ze względu na izolację dźwięków, ale nie jest to warunek absolutnie konieczny. 

 

Słuchałem tych Edków i grają naprawdę dobrze. Z tanich i dobrych polecam Philips Fidelio X2 - super wykonane, odpinany przewód, łatwe do napędzenia, kreują ładną scenę, mają dobry bas, a jak na słuchawki otwarte to nawet bardzo dobry, sporo detali na górze, brzmienie na planie U. Ciekawe są też Takstary HF580, ale warto wymienić im pady na takie od Sendy Audio. Z zamkniętych, a w zasadzie półotwartych, ale bliżej im do zamkniętych to Beyerdynamic DT1990 Pro - bardzo ładnie wykonane i super wyglądające wulkany energii, szybki, skoczny bas, wysoka szczegółowość, a do tego angażują swoim brzmieniem i mają 2 komplety padów, które wpływają na dźwięk.

 

Napisz może jeszcze z czego będą grały słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Hustler napisał(a):

Napisz może jeszcze z czego będą grały słuchawki?

w temacie wspomniałem, że z AIMem SC808, z oryginalnymi opampami. Te Fidelio X2(HR) były moim pierwszym wyborem, ale gdzieś doczytałem, że z tym źródłem mogą być przejaskrawione wysokie tony. Ponoć te słuchawki lubią ciemniejsze źródła, a SC808 taki nie jest. Nie wiem, ile w tym prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Silu00 napisał(a):

w temacie wspomniałem, że z AIMem SC808, z oryginalnymi opampami. Te Fidelio X2(HR) były moim pierwszym wyborem, ale gdzieś doczytałem, że z tym źródłem mogą być przejaskrawione wysokie tony. Ponoć te słuchawki lubią ciemniejsze źródła, a SC808 taki nie jest. Nie wiem, ile w tym prawdy. 

 

Zawsze możesz użyć EQ.

 

Ja bym się martwił o bas. Jeśli ten AIM ma wysoką rezystencję na wyjściu to bas może być rozlazły i rozdmuchany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrBrainwashno właśnie czytałem, że przy X2 + SC808 to tak średnio z synergią, X2 misiowate się robią, przynajmniej na oryginalnych opampach, których na razie nie planuję zmieniać. 

 

A co z:

 

1MORE H1707? Obawiam się trochę o wygodę przy niemalże całodniowym użytkowaniu.

Sennheisery HD 660 S? 

Sundara 2020? Chyba zbyt grzecznie grają do moich potrzeb, z wycofanym basem

 

 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Silu00 napisał(a):

 

Sennheisery HD 660 S? 

Sundara 2020? Chyba zbyt grzecznie grają do moich potrzeb, z wycofanym basem


Po EQ do krzywej harmana X2HR i Sundara grają dość podobnie, ale tak Sundara będą mieć mniej masywne brzmienie i bardziej gładko, z lepszą górą. Dla mnie to optymalny dźwięk do słuchania muzyki, ale to nie jest kinowe bassheadskie brzmienie. Konstrukcja otwarta nie wtłoczy też takiego ciśnienia basu na ucho, to inna prezentacja, inaczej się odbiera dźwięk niż w zamkniętych słuchawkach

HD660S będą jeszcze dalej od Twojego targetu. Już prędzej HD58x. 

Ktoś ostatnio polecał na forum HD569.
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd569/

One mają potencjał Ci podpasować.
image.png

D600 polecone wyżej w sumie też mógłbym polecić, w kwestii dźwięku przynajmniej. Choć również istnieje duże ryzyko, że AIM nie ujarzmi ich basu. 

Jak rozważasz Sundara to lepiej skierować wzrok na Edition XS które mają mocniejszy bas. Lecz musiałbyś więcej zainwestować. I ogólnie zastanawiam się czy Twoja karta da radę planarom (szczególnie z EQ). Wszystkim planarom musiałbyś na starcie dawać w EQ półkę basową, bo one konstrukcyjnie przeważnie nie mają podbitego basu tylko liniowy. 

Po za tym, tak jak zwykle - najlepiej  jakbyś dokonał odsłuchów, bo inaczej to jak z fusów wróżyć. :D 

Do głowy przychodzą mi jeszcze Beyerdynamic custom pro lub MMX300 mk.2 - na allegro w dobrych cenach się kiedyś zdarzały. 
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MrBrainwash Dzięki. Powyżej 1500zł już nie chcę wychodzić, taka psychologiczna granica :)  Też nie chcę iść w wycofane już używki, bo będzie średnio jak mi nie podpasują bez możliwości zwrotu. 

 

23 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):

Konstrukcja otwarta nie wtłoczy też takiego ciśnienia basu na ucho, to inna prezentacja, inaczej się odbiera dźwięk niż w zamkniętych słuchawkach

Dlatego właśnie chcę tego spróbować. Zamknięte, sensownie grające słuchawki już mam i je sobie najprawdopodobniej zostawię, bo izolująca konstrukcja znajdzie u mnie zastosowanie popołudniami, gdy najmłodsza część rodziny się zejdzie ;) Także planuję używać obu zamiennie. Także po zastanowieniu stwierdzam, że szukam obecnie konstrukcji otwartej. Nie będzie aż tak basowo, ale szersza scena i przestrzenność może też mi się spodobać i dodać "kinowości". 

 

23 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):

Wszystkim planarom musiałbyś na starcie dawać w EQ półkę basową, bo one konstrukcyjnie przeważnie nie mają podbitego basu tylko liniowy. 

W takim razie to chyba nie dla mnie, szczególnie po H880. 

 

Beyerdynamic DT 990 Pro? Jeżeli tak, to którą wersję?

 

 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym poszukał używek X2HR, one w grach / filmach bardzo fajnie się spisują. Grałem na nich trochę w CoD i CS swego czasu, wystrzały, wybuchy - rewelacja. W muzyce to już kwestia gustu, czasami te wysokie tony mogą przeszkadzać ale mozna trochę pokombinować z EQ i bodajże był jakiś mod (coś tam się zaklejało taśmą przy przetwornikach o ile dobrze pamiętam) co je delikatnie temperował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie AIMa SC808 kupiłem w tym miesiącu, chcę go wykorzystać i dobrać odpowiedni sprzęt, a X2HR, mimo że świetne słuchawki, to wypadają w tej kombinacji średnio, co przeczytałem z niejednego źródła. 

 

Chyba kupię po parze DT990 Pro i TYGR 300R z myślą o przetestowaniu ich na AIMie i oddaniu jednej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na ile wykorzystasz możliwości jakichkolwiek słuchawek w grach? Przesłuchałem ich trochę i ani razu nie przyszło mi do głowy określenie 'kinowe', słuchawki po prostu nie zapewnią takich odczuć jak głośniki z subem. Jak koniecznie chcesz coś kupić, to najwyżej spróbuj tych Ultrasone - to nieduży pieniądz, dopóki nie będziesz szukał czegoś stricte do muzyki z poważnym DAC/AMP (nie musi być drogi) i nie będziesz miał sprecyzowanych wymagań co do dźwięku po jakichś odsłuchach to uważam, że nie ma sensu wydawać pieniędzy.

Wysłane z mojego DN2103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może chce słuchawki bo nie może hałasować wieczorami po domu głośnikami z subem, rózne mogą być scenariusze. Op napisał, że chce słuchawki to słuchawki, a nie głośniki + sub.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Wspieram ten kierunek.

(i modele z firmowym systemem S-Logic).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, LeonidK napisał(a):

dopóki nie będziesz szukał czegoś stricte do muzyki z poważnym DAC/AMP

Ale to są bardzo poważne słuchawki (o ile ktoś nie jest uprzedzony jak większość tutaj Ultrasone) do muzyki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.02.2023 o 16:12, pabloj napisał(a):

Pod kinowe brzmienie w okolicach 1kzł to mi podchodzą Audioquest Nigthowl np.

Również polecam. 
Zdarzało mi się grać na Hawkach jak je jeszcze miałem. Np w Demon's Souls. Podpięcie do pada PS5. Dźwięk był fenomenalny. Niesamowicie przestrzenny i prawdziwy.
Na XSX grałem w nowe Halo. Każda śmierć bolała :D W pozytywnym tego słowa znaczeniu. O ile do muzyki Hawki to rzecz gustu - choć ja je uwielbiałem, to do gier mogę z ręką na sercu polecić. 

Z propozycji zamkniętych (choć nie za dobrze izolujące) Fostex TH610 z lepszym kablem (konieczność) - niestety używki przekraczają budżet 1500 zł, ale ostatnio były w cenie poniżej 1700 zł. 

Robinów raczej nie polecam. Fajny bas, ale Hawki to dla mnie klasa wyżej. Jako drugie, trzecie słuchawki w kolekcji super, ale jako jedyne to niezbyt. 

Mógłbym jeszcze dopisać Avantone Planar, bo w filmowej muzyce też są super - budżet za nowe taki jak TH610 używane, więc też lekko powyzej 1500 zł, ale mam je od 2 dni, wiec jeszcze trochę za krótko, żeby polecać. Na pewno niedługo coś napiszę o niech więcej. Wydoga jednak może nie być odpowiednia. Trochę mocno trzymają czachę.  Podobnie do Sundara. Do DF RED jednak nie szukał bym planarów, bo sobie nie poradzą odpowiednio, choć Avantone grają na podobrnym poziomie glośności co Th610. minimalna różnica, no ale głośność to nie wszystko. 

Pod kątem wygody Hawki to jest pierwsza liga. 

 

Edytowane przez BearPL
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym też polecił Hawki ale obawiam się, że AIM tak jak to robi z XHR wysoką rezystencją na wyjściu to Hawki zmasakruje jeszcze bardziej. Trzeba podłączyć by się dowiedzieć, ale fusy po herbacie mówia wskazuja na bułę na basie w takiej konfiguracji (większ niż normalnie w każdym razie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem i czekam na TYGR 300 jako "poprawione" DT990 z mniej kłującą górą. Tyle że tam również jest 32Ω na słuchawkach vs 33 na karcie. Nieco lepiej niż na moich Edifierach i ich 24Ω, ale nadal to nie jest wielokrotność :) zobaczymy

 

Ogólnie z tymi TIGRami jest coś takiego, że pomimo niskiej impedancji, to ludzie w większości piszą, że one mimo wszystko potrzebują mocniejszego źródła, by rozwinąć skrzydła. Dodatkowo mają małą czułość. 

 

Co do Ultrasone Pro 480i, to są słuchawki zamknięte, a ja chcę spróbować konstrukcji otwartej i używać zamiennie z H880 jak pisałem nieco wyżej. Poza tym one ponoć grają neutralnie, a ja szukam większego impactu i "funu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, Silu00 napisał(a):

ludzie w większości piszą, że one mimo wszystko potrzebują mocniejszego źródła, by rozwinąć skrzydła.

 

53 minuty temu, Silu00 napisał(a):

Dodatkowo mają małą czułość.

 

Właśnie dlatego trudniej je napędzić, np. od HD560s (120 Ohm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności