Skocz do zawartości

Czy YouTube polepszył ostatnio jakość dźwięku?


NuYam

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o dokładnie ten sam materiał audiowizualny dawniej i teraz? Ja bym raczej szukał poprawy wynikającej z aktualizacji przeglądarki internetowej, które to najczęściej odbywają się same. :) Wybór przeglądarki też wyraźnie rzutuje na jakość dźwięku z YT czy YTM. No chyba, że piszemy o apkach na telefonie, to nie mam doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zauważyłem ;) 

Natomiast przeraziła mnie ilość reklam na wbudowanej przeglądarce w windows 11. Gdy korzystam z Safari w ipadzie jest ich o wiele mniej, a nie instaluje żadnych blokad na reklamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba też sporo zależy jak dany artysta publikuje, w każdym razie to co jest obecnie, spokojnie da się posłuchać :) 

Jest zdecydowanie lepsza jakość, niż jak się wejdzie na stronę jakiegoś radia i puści ich stream. W przypadku Meloradio to nawet na głośnikach Creative T20 słyszę dużą różnicę na korzyść YT.

15 minut temu, bakus1233 napisał(a):

ilość reklam na wbudowanej przeglądarce w windows 11

Rozszerzenia uBlock Origin i ewentualnie jeszcze Sposnor block rozwiążą ten problem ;) 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Perul napisał(a):

Rozszerzenia uBlock Origin

Dzięki temu rozszerzeniu dopiero niedawno dowiedziałem się z artykułu, że na Youtube na PC są jakieś reklamy. Myślałem, że reklamy są tylko w wersji na telefony.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dźwięk z YT to porażka. Jak słucham tych samych utworów z plików, a nawet ze Spotify, to różnica jest kolosalna. Nie raz się na tym złapałem, że utwory, które znam i lubię, słuchane na YT nie podobają mi się. Z tuby słucham tylko, jak muszę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Jot R said:

Dla mnie dźwięk z YT to porażka. Jak słucham tych samych utworów z plików, a nawet ze Spotify, to różnica jest kolosalna. Nie raz się na tym złapałem, że utwory, które znam i lubię, słuchane na YT nie podobają mi się. Z tuby słucham tylko, jak muszę.

O to ja mam zupelnie inne wrażenie, dla mnie zwykły YouTube jest obecnie naprawdę dobry porównując do Tidala z aplikacjii czy plików.

Różnica oczywiście jest, ale nie jest to przepaść, ale coś o czym można po chwili zapomnieć i nadal cieszyć sie muzyką.

Wydaję mi się że kiedyś ta różnica była większa, a ostatnio pewnie od momentu kiedy YouTube zajął sie audio na poważnie, zmalała i jest naprawdę bardzo dobra i za darmo🙂

Może coś zmienili tylko po cichu🤷‍♂️

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 09:03, bakus1233 napisał(a):

Nic takiego nie zauważyłem ;) 

Natomiast przeraziła mnie ilość reklam na wbudowanej przeglądarce w windows 11. Gdy korzystam z Safari w ipadzie jest ich o wiele mniej, a nie instaluje żadnych blokad na reklamy. 

Wystarczy dowolny bloker reklam dla przeglądarek na win 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś zarabia na reklamach i umieści sobie w filmiku, ale to co oni robią, to wręcz sami się proszą żeby blokować te reklamy. Na każdym filmie co chwila odpalały się te same reklamy, wystarczy przewinąć film minutę i cyk reklama albo dwie pod rząd, przewijasz dalej i znowu ta sama reklama. To jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 23,99zl miesięcznie jest YT bez reklam i dostęp do wyższej jakości YT Music. Czas stracony na kombinowanie z blokerami reklam i innymi nakładkami byłby dla mnie więcej wart. YTM z marszu gra lepiej niż ten sam materiał puszczony na rurze w dowolnej jakości, a od jakiegoś czasu na PC jest jak w apce opcja przełączenia między materiałem muzycznym studyjnym, a tym z filmu YT. O ile istnieje w dwóch wersjach, ale opcja Utwór gra niemal zawsze lepiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: szefowa YouTube dziś odeszła ze stanowiska: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/internet-youtube-ceo-susan-wojcicki

Jej ojciec był fizykiem i urodził się w Warszawie.

--

YT ma jakość, która się adaptuje w locie do parametrów odtwarzania. Na parametry odtwarzania wpływ ma OS, przeglądarka, jej wersja, CPU, wolny RAM, jakość złącza, ustawienia odtwarzacza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konrad_a napisał(a):

Ciekawostka: szefowa YouTube dziś odeszła ze stanowiska: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/internet-youtube-ceo-susan-wojcicki

Jej ojciec był fizykiem i urodził się w Warszawie.

--

YT ma jakość, która się adaptuje w locie do parametrów odtwarzania. Na parametry odtwarzania wpływ ma OS, przeglądarka, jej wersja, CPU, wolny RAM, jakość złącza, ustawienia odtwarzacza.

Ja wyłączam tryb auto na korzyść wybranej jakości. Do mojego monitora 1440p jak znalazł, albo najwyższa dostępna. Temat nie dotyczy YTM, gdzie bitrate idącego na obraz jest tyle, co nic. Nawej jak się puści film, to on leci w czymś na oko 360p, tylko jakość audio lepsza niż na YT classic. Po prostu YT ma priorytet na obraz, a YT Music na dźwięk. I jeśli maks. bitrate jest 256kb/s, to chyba nikt nie ma takiego łącza, do którego YT musiałby to adaptować. :) Natomiast jak się puszcza zwykłą YT dla muzyki to przy formacie HD+ mamy 80-95% transferu idącego na obraz. Ja do posłuchania muzy lubię wyłączyć ekran na laptopie, więc po co mi to? :) No i na razie AdBlock nie wymyślił, jak włączyć wysoką jakość w YTM za darmo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zgreg napisał(a):

Szkoda, że na TV nie ma na to sposobu

Jeśli masz Android TV, to jest SmatTube :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał(a):

A jak się to w telewizorze instaluje?

Najłatwiej w przeglądarce znaleźć i ściągnąć apk, a potem zainstalować, ale oczywiście można bawić się i w chmury, udostępnianie, pendrajwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 13:15, Birken napisał(a):

Ja mam już co prawda nie od dziś ale nieodparte wrażenie że dźwiek się poprawia gdy zamiast auto ustawimy rozdzielczość na sztywno. Przede wszystkim scena i holografia zyskują. No i mi najlepiej gra 720p. Ma ktoś tak? 

Nie. U mnie od 240p jest ten sam strumień audio, opus (251).

 

U innych też:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 21:58, majkel napisał(a):

Za 23,99zl miesięcznie jest YT bez reklam i dostęp do wyższej jakości YT Music. Czas stracony na kombinowanie z blokerami reklam i innymi nakładkami byłby dla mnie więcej wart.

YouTube ReVanced. Instalacja na telefonie to może minuta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 22:18, Lord Rayden napisał(a):

YouTube ReVanced. Instalacja na telefonie to może minuta.

To ta strona? Bo nie chciałbym jakiegoś syfu pobrać przy okazji.

YouTube ReVanced 18.07.35 - Download APK & Magisk Module (https://revanced.io/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

To ta strona? Bo nie chciałbym jakiegoś syfu pobrać przy okazji.

YouTube ReVanced 18.07.35 - Download APK & Magisk Module (https://revanced.io/)

https://revanced.io/

No tak.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 22:18, Lord Rayden napisał(a):

YouTube ReVanced. Instalacja na telefonie to może minuta.

 

Dzięki. Jednak nie zrezygnuję z dalszego płacenia, bo zdecydowanie częściej odpalam YTM na kompie. YT też z przewagą, choć mniejszą. Co do niskopoziomowych modyfikacji to lepiej IMHO być ostrożnym, bo nie wiadomo, czy się komuś z open-sourcowej braci nie umyśli kiedyś dopisać do kodu jakiegoś trojana. To jest dobre dla kogoś, kto potrafi taki kod rozczytać, a pewnie też zdekompilować na dzień dobry. Certyfikacja przez autorów systemów operacyjnych typu Microsoft Store czy Google Play ma swój sens nie tylko ekonomiczny. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanced używałem długo. Nic się nie stało złego 

Zresztą samo Vanced po poradzie @Perul działa nadal bez reklam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności