Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki i odtwarzacz przenośny | do 3000 zł.


cichyyy

Pytanie

Dzień dobry.

 

Szukam dla siebie zestawu do słuchania muzyki podczas spacerów. Przeważający gatunek muzyczny w moim przypadku to hip-hop/rap. Ważny jest dla mnie bass. Chciałbym Was zapytać jaki zestaw polecacie za kwotę ok. 3000 zł. 

 

Dziękuję za propozycję i pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez cichyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A nie myślałeś o jakichś nausznikach Bluetooth? Bo za 3k już się kupi coś nieźle grającego, a tu dużo modeli gra z wyraźnym basem. A to chyba wygodniejsze na zewnątrz, niż nauszniki podpinane kabelkiem do odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem słuchawki Bluetooth. Wybrałem Bowers & Wilkins px7 s2. Pod względem grania byłem z nich bardzo zadowolony. Duży przeskok i ogromna zmiana jakościowa do moich poprzedniczek, a więc :Audio-Technica  ATH-M50x oraz Shure SRH 840.  Niestety w obu egzemplarzach, które kupiłem miałem problemy z baterią i musiałem je zwrócić (co się podobno nie zdarza), więc zniechęciłem się do słuchawek wymagających ładowania i teraz szukam czegoś na kablu.

 

B&W px7 s2 naprawdę grały pięknie, zastanawiałem się czy da się je podkręcić jeżeli chodzi o głośność i dokupiłem do nich Audioqest Dragonfly Red. Słuchawki podpięte pod laptopa na wzmacniaczu przewyższyły moje oczekiwania, głośność też była odpowiednia. Zacząłem się zastanawiać do czego je podłączyć, żeby zestaw był mobilny, ale bateria zaczęła szaleć i je zwróciłem.

 

Na chwilę obecną mam Audioqest Dragonfly Red, z którego chciałbym korzystać i MP3 FIIO M3K które chciałbym wymienić na coś co będzie współgrać z DragonFly i do tego słuchawki na kablu z wyższej półki niż moje poprzedniczki, w których bass będzie robił wrażenie. 

 

Możecie coś podpowiedzieć, doradzić? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się ze Zdzichonem, że Momentum 4 (mam, używam, polecam) albo PX8 (nie słyszałem) mogłyby Ci podejść. Bateria petarda - pooglądaj i poczytaj recenzje, trzyma 40 godzin spokojnie (chore :D). Możesz je też połączyć kablem USB albo analogowym 3.5 do innego źródła, jeżeli potrzebujesz. W oryginalnym ustawieniu one są bardzo basowe, ale w aplikacji jest świetny EQ, w razie czego można sobie je dostosować pod siebie kilkoma przeciągnięciami palca na telefonie. Myślę, że z dosyć neutralnym DF Red powinny zagrać fajnie, umów się w mp3store na odsłuch i sprawdź osobiście ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moze ATH WP900? Mają niezły bas i twoje gatunki powinny dobrze grać. Ale ostatnio cholernie podrożały więc szukałbym używek. Przeszło 3k za nie to cena z kosmosu, bo jeszcze kilka miesięcy temu latały po 2300-2400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obecnie zastanawiam się nad następującymi słuchawkami:

 

1. Ultrasone PRO 900i

2. MEZE 99 Classics

3. CAMPFIRE AUDIO CASCADE

4.  Audio-Technica ATH WP900

 

Natomiast jeżeli chodzi o źródło to rozważam:

 

1. HiFiMAN HM-650

2. SHANLING M3X

3. FIIO M11S

4. ASTELL&KERN A&NORMA SR25

5. Telefon oraz DragonFly Red.

 

Jakie jest Wasze zdanie, co Wy byście wybrali?

Edytowane przez cichyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To dorzuć Tempotec V6 do źródeł. Bardzo dobry DAP za bardzo rozsądne pieniądze

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

Tylko jak się zdecydujesz na opcję telefon plus dongle, to nie kupuj Dragonfly. Red był dobry pięć lat temu, choć mi nigdy nie grał dobrze. Teraz jest na dole stawki.

Eee. tam. Tak jak nie znoszę firm kablowych (bo żyją z bajek) tak Dragonflaye im wyszły. A to, że są tylko do 24/96 to tylko zaleta. Ja mimo mniejszych możliwości pędnych wolałem BLACK.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Black był bardziej udany, fakt. Niemniej całym szacunkiem dla AQ jako pionierów dongli, na ten moment to po prostu nic specjalnego, a on przynajmniej broni się ceną.  W cenie Reda można przebierać w duuużo lepszych donglach, a za dwie stówki więcej można mieć link 2 bal który go deklasuje dźwiękiem, mocą funkcjonalnością i ma USB C ;)

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.02.2023 o 16:51, cichyyy napisał(a):

podczas spacerów.

To ja jeszcze tylko dołożę od siebie poradę, że na spacery dużo wygodniej jest kupić transmiter BT (coś jak Earstudio ES100, Qudelix 5k, sugeruję urządzenie z equalizerem). Dużo wygodniej się tego używa na spacerze niż z dongla, który dynda Ci z portu USB. A jakbyś chciał jednak dongla, to coś mi się kojarzy, że na forum wp900 było parowane z creative sound blaster x1 i wypadło nieźle, ale mogę się mylić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Eee. tam. Tak jak nie znoszę firm kablowych (bo żyją z bajek)

Skoro Kolega Rafacio nie słyszy kabli to to rzuca nowe światło i z dystansem należy podejść do jego euforycznych recenzji słuchawek (np. ostatnio Ultrasone Pro 480i).

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Kazimierz9 napisał(a):

to to rzuca nowe światło

Dla kogo nowe dla tego nowe. Dodałbym jeszcze, że mój aktualnie przeze mnie używany DAC/AMP kosztował około 800 zł i gra znakomicie. Do tego ja uważam, że Beyerdynamic DT990 Edition to lepsze słuchawki od LCD-X do słuchania muzyki. Także jest tego więcej niż tylko kable.

3 godziny temu, Kazimierz9 napisał(a):

dystansem należy podejść do jego euforycznych recenzji słuchawek

Nie piszę recenzji, a co najwyżej są to krótkie i subiektywne opinie. Opinie, które po czasie mogą się zmieniać, czasem nawet może nastąpić zwrot o 180 stopni.

10 godzin temu, zdzichon napisał(a):

W cenie Reda można przebierać w duuużo lepszych donglach, a

Nie wiem jak współczesne-nowoczesne dongle pod usb, bo ten temat dla mnie zamknął BTR, ale Dragonfly jest kompletnie bezproblemowy w użytkowaniu. Przynajmniej u mnie działał ze wszystkim do czego go podłączyłem. Najlepiej przed zakupem porównać czy będzie faktyczny progres.

W dniu 24.02.2023 o 07:30, cichyyy napisał(a):

Obecnie zastanawiam się nad następującymi słuchawkami:

 

1. Ultrasone PRO 900i

2. MEZE 99 Classics

3. CAMPFIRE AUDIO CASCADE

4.  Audio-Technica ATH WP900

Meze są straszne.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności