Skocz do zawartości

Co dalej po Shozy Alien+? HiBy R3 Pro? Mojo2? Inne?


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie zakup odtwarzacza/DACa, który skutecznie zastąpi mi Aliena, a przy tym będzie ewentualnie posiadał "nowoczesny" interfejs.

Cel jest taki, aby brzmieniowo osiągnąć coś przynajmniej na poziomie Aliena+ z FW przed wprowadzeniem obsługi DACa (FW z obsługą DACa niestety pogarszał już jakość).

Oczywiście definicja jakości jest względna, ale do dzisiaj jestem zauroczony tym muzykalno-analitycznyo-technicznym brzemieniem z ogromną dozą szczegółowości, gdzie instrumenty wcześniej słyszane w tle - tutaj potrafią nagle pojawić się na scenie i wybrzmieć jak nigdy dotąd.

 

Pytania.

1. Czy "HiBy R3 Pro Saber" lub "HiBy R3 Pro Saber 2022" nawiązują tutaj konkurencję?

2. Jaki inny sprzęt w okolicach ~1k zł mógłbym wziąć pod uwagę?

3. Jeśli jednak musiałbym wejść na wyższy poziom budżetu, to tutaj wszedłbym już raczej w Mojo2 jako DAC, ale może jednak coś pośrednio się znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki ma to pędzić? Tak się składa, że miałem Aliena, a teraz mam Mojo2 i Hiby R3 Pro Saber, więc w teorii mógłbym coś sensownie doradzić na podstawie swoich doświadczeń, natomiast w tym pytaniu jest dużo zmiennych. Problemem może być to, że pomimo upływu lat uważam brzmienie Aliena za topowe granie, ale technika tak poszła do przodu, że pamięć może mi płatać figle. Trzeba by było teraz porównać te urządzenia 1:1. Na pewno Mojo2 gra lepiej od Hiby R3 Pro, ale nie wiem, czy gra na poziomie Aliena. Można też pójść w Sony A45/A55 z modowanym softem i to będzie granie bardzo wysokiej jakości, ale różniące się od Aliena (bardziej miękkie), na pewno nieposiadające nowoczesnego interfejsu. Z drugiej strony - nie oszukujemy się, mamy 2023 rok, inflacja na świecie zapierdziela, 1000 zł to nie jest w dzisiejszych czasach kwota zapewniająca takie granie, jak dobrych kilka lat temu Alien.

Edit: myślę, że w tej kasie najlepiej by było pójść w dobrego dongla, którego podłączysz pod telefon - będziesz miał nowoczesny interfejs i bardzo dobre granie. Na Twoim miejscu bym spróbował Earmen Colibri (chyba mój ulubiony) i Questyle M15, oba grają super.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zmiennych, bo w sumie jestem otwarty na różne rozwiązania.

Słuchawki to też kwestia względna, bo pewnie też coś nowego się pojawi, ale to dopiero jak okaże się, że chcę faktycznie coś zmienić z tej strony.

Aktualnie:
Takstar 80 pro+mod
Takstar 82 pro
Sennheiser Amperior+mod

 

Sony mam w pamięci jako właśnie super miękki dźwięk, który swego czasu mnie zauroczył (dawno temu). Jednak to mimo wszystko analityczność i szczególowość Aliena sprawiła, że odkrywałem ponownie muzykę. Tak jakby mam przekonanie, że nie chciałbym tego stracić.

Dzięki za Edit, poczytam sobie o tych donglach, tymczasem czekam też ewentualnie na jakąś okazję z Mojo2.

Edytowane przez pewu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo 2, to nie byłby krok do przodu, tylko w bok.

Pod względem brzmienia do tysiąca nic lepszego do tysiąca nie znajdziesz. Tu tylko i wyłącznie dongle lub trochę większe klocki DAC/AMP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w stanie dołożyć to za 339 $ jest Tempotec V6 bezpośrednio od producenta. Tam są kości AKM więc Velvet Sound dostajesz w komplecie. Mam od miesiąca i nie żałuję zakupu, będzie ze mną dłużej 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napiszę może małe podsumowanie.

 

Zakup Mojo2 po Shozy Alien+ to strzał w dziesiątkę!

Dostałem tą "jakość Aliena" ale jeszcze wzbogaconą o niesamowity EQ (dostosowanie do konkretnych słuchawek i preferencji jest niesamowite), dźwięk też jest w całej swojej wyraziostości lekko zmiękczony, co powoduje tylko tyle, że jest generalnie przyjemniej ale bez straty szczegółowości/wyrazistości.

Nie spodziewałem się, ale myślę, że to jest kolejny poziom odkrywania muzyki z delikatnie innej perspektywy, jednak tutaj niuanse mają znaczenie i potrafią wywołać niesamowite emocje wraz z odczuciami na poziomie "gęsiej skórki".

 

Wszystko to w odniesieniu do zestawienia Mojo2 ze słuchawkami Takstar Pro 82 (głównie), trochę też ze zmodowanymi Pro 80 oraz Sennheiser Amperior.

Zastanawiam się jakie nauszne i zakmnięte słuchawki mogłby jeszcze mi tutaj pokazać coś lepszego/nowego, jeśli ktoś miałby jakieś sugestie, to poproszę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności