Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

W ogóle kupowanie DAP w dzisiejszych czasach nie ma sensu. No chyba, że nie używasz telefonu, to wtedy jeszcze taki zakup jakoś się broni.

Niekoniecznie:

1. Smartfony i bez muzyki oferują solidny drenaż baterii.

2. Często gęsto te bardziej budżetowe smartfony mają kiepskie wyjście.

3. Jak ktoś nie używa streamingu, to brak karty microSD limituje użytek, a dopłacanie do większej pamięci to spore koszta.

4. No i brak jacka często.

 

Dla mnie osobiście punkty 3 i 4 to skuteczna blokada. Lubię mieć całą bibliotekę przy sobie bez zabawy w streaming, brak jacka wymusza dongle, z których mi się nie korzysta wygodnie, wolę odrębne, względnie małe urządzenie typu HiBy R3 Pro. Mam jeszcze Shanlinga M3X i on jest na styk, mógłby być mniejszy.

A dla wygody sterowania jest HiBy Link, wtedy smartfon po BT robi za "pilota" do DAPa i jest sprawniejsza nawigacja.

 

Czy warto starszego Androida do muzyki? A to zależy od potrzeb autora. Jak ma bazować na streamingu, to chyba nie bardzo, bo może być w tyle wydajnością.

Edytowane przez kubachim
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubachim napisał(a):

Niekoniecznie:

1. Smartfony i bez muzyki oferują solidny drenaż baterii.

2. Często gęsto te bardziej budżetowe smartfony mają kiepskie wyjście.

3. Jak ktoś nie używa streamingu, to brak karty microSD limituje użytek, a dopłacanie do większej pamięci to spore koszta.

4. No i brak jacka często.

 

Dla mnie osobiście punkty 3 i 4 to skuteczna blokada. Lubię mieć całą bibliotekę przy sobie bez zabawy w streaming, brak jacka wymusza dongle, z których mi się nie korzysta wygodnie, wolę odrębne, względnie małe urządzenie typu HiBy R3 Pro. Mam jeszcze Shanlinga M3X i on jest na styk, mógłby być mniejszy.

A dla wygody sterowania jest HiBy Link, wtedy smartfon po BT robi za "pilota" do DAPa i jest sprawniejsza nawigacja.

 

Czy warto starszego Androida do muzyki? A to zależy od potrzeb autora. Jak ma bazować na streamingu, to chyba nie bardzo, bo może być w tyle wydajnością.

Zgadzam się, ja też mam przy sobie ok 1 TB muzyki (na karcie i pendrive) a streaming jest tylko do wyszukiwania muzyki, którą później kupuję na płytach'

@kubachim jest jeszcze pkt. 5 - brak w każdym smartfonie wyjścia zbalansowanego bez względu na półkę, a jest sporo słuchawek, którym balans dobrze robi

Dlatego dla mnie Tempotec V6 jest bardzo dobrym wyborem, cena/jakość raczej ciężko będzie miała konkurencja pobić

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał(a):

Zgadzam się, ja też mam przy sobie ok 1 GB muzyki (na karcie i pendrive) a streaming jest tylko do wyszukiwania muzyki, którą później kupuję na płytach'

@kubachim jest jeszcze pkt. 5 - brak w każdym smartfonie wyjścia zbalansowanego bez względu na półkę, a jest sporo słuchawek, którym balans dobrze robi

Dlatego dla mnie Tempotec V6 jest bardzo dobrym wyborem, cena/jakość raczej ciężko będzie miała konkurencja pobić

Ja wychodzę z założenia, że przy dobrym single-ended nie ma po co się za balansem rozglądać. A jak doki potrzebują nie wiadomo ile prundu, to doki nie dla mnie, niemniej rozumiem potrzebę.

 

1 GB muzyki to niedużo, wszędzie wejdzie :)

Moja biblioteka nie pozwala mi się zmieścić na smartfonie ze 128 GB, za jakiś czas te z 256 GB pamięci na pokładzie nie wystarczą (wliczając obszar zabrany przez system i aplikacje), a smartfonów z 512 GB nie za dużo i drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubachim napisał(a):

1 GB muzyki to niedużo, wszędzie wejdzie :)

Moja biblioteka nie pozwala mi się zmieścić na smartfonie ze 128 GB, za jakiś czas te z 256 GB pamięci na pokładzie nie wystarczą (wliczając obszar zabrany przez system i aplikacje), a smartfonów z 512 GB nie za dużo i drogie.

Sorry mój błąd 1 TB a nie GB :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności