Skocz do zawartości

Tonsil SD-501 wymiana przetworników


k00dlaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku jako, że jestem nowy na forum witam wszystkich forumowiczów.

Zabieram się za odrestaurowanie(ze względów sentymentalnych) starych i dość zniszczonych słuchawek Tonsil SD-501. Mechanicznie tragedii nie ma, gąbki, kabel wymienię i będą znów jak nowe, tylko że one jakoś nigdy porywającego dźwięku nie miały. Zastanawiałem się czy przy okazji nie wymienić przetworników na jakieś inne, ale mam dość spory problem ze znalezieniem zamienników. Będę wdzięczny za sugestie na co można by je wymienić i gdzie można takich przetworników szukać.

Na co dzień używam bayersdynamic DT 990 Pro 250 ohm i fajne by było coś tej klasy(chociaż może dla odmiany łatwiejszego do wysterowania z laptopa czy telefonu), ale tam zdaje się przetworniki zupełnie innej wielkości.

Główny problem to, że jak już uda się znaleźć jakieś przetworniki to jedynie techniczne na ich temat to do są słuchawek.

Zdjęcie wnętrza słuchawek ze średnicami w załączeniu(przetwornik ma około 32mm).

Zastanawiam się też czy nie wygłuszyć tej blachy od wewnątrz za pomocą jakiejś gąbki.

Widziałem na tym forum stary wątek odnośnie tych słuchawek:

https://forum.mp3store.pl/topic/98317-rekabling-tonsil-sd-501-i-sd-103/

ale nie bardzo wiem gdzie dostać proponowane tam przetworniki od od Aiwa Shellz.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

Piotr

20230205_200730.jpg

20230205_200942.jpg

20230205_200955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Może jeszcze aktualne.

30mm przetwornik jest np w AKG z serii K1xx i K2xx, czasem można jakieś stare K142 (600 omowe) poniżej 100zł kupić. Albo połamane K530, też mają 30mm, tylko już mniej omowy (podobnie jak nowsze modele K1xx i K2xx).

Albo po prostu wziąć z Aliexpress 30mm przetworniki. Te powinny być niezłe, w sensie sporo możliwości strojenia (dopasowania brzmienia do obudowy) 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004026582336.html

 

W dniu 5.02.2023 o 23:13, k00dlaty napisał(a):

Zastanawiam się też czy nie wygłuszyć tej blachy od wewnątrz za pomocą jakiejś gąbki.

Jak najbardziej wskazane, nawet zwykły płatek kosmetyczny pośrodku, sporo odbić powinien zniwelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności