Skocz do zawartości

Aftermarketowy kabel do HE1000SE


Karkolomny

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie poznam opinie użytkowników HE1000SE ... zmienialiście fabryczny kabel? Jeśli tak, to na jaki? Jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karkolomny napisał(a):

Chętnie poznam opinie użytkowników HE1000SE ... zmienialiście fabryczny kabel? Jeśli tak, to na jaki? Jakie wrażenia?

Ja mam kabel Tonalium - ściąga sporo korzucha, wyraźniej rzeźbi bryły zródeł pozornych, głębiej ryje faktury. Momentami iskrzy górą (co lubię). Całość trochę przyciemia, tonuje (co też niektórym może się podobać).

Aktualnie jest na testach u @audionanik-a - może on też się wypowie jak go słyszy.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 17:54, Karkolomny napisał(a):

HE1000SE ... zmienialiście fabryczny kabel? Jeśli tak, to na jaki?

A co byś chciał w tych słuchawkach poprawić? Każdy ma swój gust i pod niego powinien dobierać zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2023 o 19:00, Perul napisał(a):

A co byś chciał w tych słuchawkach poprawić? Każdy ma swój gust i pod niego powinien dobierać zmiany.

No to jest ciekawy aspekt... czy da się coś w tych słuchawkach poprawić...? W moim przypadku jest to bardziej forma eksperymentu, nauki. Jeszcze rok temu czytając różne testy i recenzje, śmiałem się z tych mocno kwiecistych opisów... Tak, jasne, zmieniam kabel i słuchawki inaczej brzmią. Do niedawna myślałem, że jeśli nawet tak jest, to ja tej różnicy nie usłyszę. Aż umówiłem się na odsłuch, gdzie mogłem porównać trzy różne kable do Custom Arts Fibae 7 Unlimited. Byłem w ciężkim szoku, że jednak ja to słyszę i to tak wyraźnie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Karkolomny gratuluję zakupu HEKów!🙂👍🏆 W przypadku kabla do nich warto na pewno rozważyć Forzę, która będzie dobrym kierunkiem, jeśli zamierzasz przyciemnić brzmienie. Są też świetne pod względem ergonomii. Dobrą opcją byłoby również sprawdzenie kabla z miedzi 7N od @Perul - miałem u siebie i bardzo mi się podobało lekkie przyciemnienie przekazu, przy technikaliach porównywalnych do kabli srebrnych, ale bez przejawów do osuszania średnicy i wyostrzania góry pasma. 

 

Neutralne, bardzo dobre technicznie, przestrzenne brzmienie można uzyskać również na posrebrzanych kablach finala: https://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/12/przewody-suchawkowe-final-audiojunkosha.html?m=1

 

Jeśli zależy na muzykalności przekazu, dużej scenie, nasyceniu, dużym zapasie dynamiki i nie będzie przeszkadzało lekkie zmiękczenie przekazu polecam Entrequi. Osobiście posiadam model Apollo, który bardzo cenię, a w przyszłości rozważam zakup Olympusa. 

 

Mam nadzieję, że uda się dokonać odpowiedniego wyboru :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, że długa droga przede mną. Kabel to jedno ale źródło/tor to drugie. Zaczynałem od sprzętu stacjonarnego - zestaw Cambridge plus kolumny Martin Logan... Bardzo polubiłem elektrostaty... miałem je półtora roku. Jednak domownicy niespecjalnie lubili moje sesje odsłuchowe... w przeciwieństwie do ludzi tańczących na ulicy 😄 Stąd pomysł na słuchawki. W sklepie, do którego trafiłem, sprzedawca bardzo trafnie mnie zdiagnozował i polecił mi HiFimany. Przetestowałem naprawdę chyba wszystko, co było w zasięgu mojego budżetu i zawsze odnosiłem to do HE1000SE, które mnie powaliły od pierwszego odsłuchu.  Już po zakupie, utwierdziłem się w przekonaniu, że zdecydowanie preferuję brzmienie tranzystorowe. Po zamontowaniu w moim iBasso dx320 modułu AMP13 od razu stwierdziłem, że to nie moja bajka. Oczywiście, nie miałem jeszcze okazji posłuchać porządnego lampowego wzmaka ale fabryczny układ ROHM plus HE1000SE czy Shanling EM5 na AKMie to jest to po prostu. Tak mniej więcej wyglądają moje preferencje i jeśli komuś świta w głowie jakaś rada czy propozycja dotycząca i kabla i ewentualnie dalszej drogi (wzmacniacz, odtwarzacz) to bardzo proszę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że kable najłatwiej wymienić jest to dopieszczenie systemu pod Twoje oczekiwania.
Jednak szukając reszty elektroniki warto mieć sensowny kabel na początek bo zwyczajnie może mocno zmienić to co daje elektronika.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mayster napisał(a):

Poszedłbym w porządną miedź, raczej nic srebrzonego / srebrnego. Z mojej strony mogę takie coś zaproponować (autorska miedź UP-OCC type 6 litz):

A dlaczego nie srebro?

Ja mam do HEkSE kabel srebro+miedź i szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karkolomny odpakowałem te kable Hifimana, żeby porównać forzę noir hybrid na samym hugo2. Było bez życia, dynamiki i po prostu jasno/płytko/sucho, nieprzyjemne wrażenia. Z forzą jak zmieniłem to dużo pełniejsze brzmienie i można było czerpać z tego wiekszą przyjemność. Ogólnie jakoś szczególnie nie lubię ich na samym hugo, ale ze stockowym kablem to już ciężko było dalej słuchać. Z Noir’em jest naprawdę dobrze i z c9 od początku robią na mnie wrażenie w każdym aspekcie dźwięku, jedynie wolałbym bardziej wypełnione wokale. Są w nich detale i sama barwa z realizmem fajna, ale duże wokale (jak Aleluya - II Divo, po 2:15min) nie dają mi takiej gęsiej skórki jak na innych słuchawkach w tej półce. Będę chciał poratować jeszcze kable do nich (Noira miałem wcześniej po prostu) i zobaczyć jak można jeszcze dopasować. Jednak na pewno noir hybrid bardzo dobrze się sprawdza. Kabel od Audeos, wyżej pokazany, pewnie też będzie świetnym wyborem. Jeśli się nie mylę z dokładnie tego samego kabla mam od nich interconnect między hugo a cayin’em i jestem bardzo zadowolony:)

 

 

A3023061-B8E5-457D-892F-6B28A3E129FD.jpeg

W dniu 16.02.2023 o 16:09, Karkolomny napisał(a):

Tak mniej więcej wyglądają moje preferencje i jeśli komuś świta w głowie jakaś rada czy propozycja dotycząca i kabla i ewentualnie dalszej drogi (wzmacniacz, odtwarzacz) to bardzo proszę 🙂

A co do źródła, to podobno heki se są łatwe do napędzenia i nawet z telefonu po apple donglu brzmią dobrze. Choć bardzo prądożerne na pewno nie są, to jednak mam inne doświadczenie. Na samym hugo, który przy 16ohm ma ponad 1W, przy 32ohm chyba jakoś 800mW, muszę iść dość wysoko z pokrętłem. Powiedziałbym z 80% (kolory pokazują głośność) i nie brzmi to tak żywo jak może + bas nie schodzi z takim impaktem, monotonnie i po bardziej suchej stronie. Warto pamiętać, że hugo i tak daje większe natężenie niż napięcie, co jest idealne dla planarów. Na telefonie z apple dongle 95% głośności z mocno słabym brzmieniem. Z cayin’em c9 są to zupełnie inne wrażenia, nie jest on bardzo ciemny czy ciepły, ale daleko mu od bycia jasnym i analitycznym, oraz ma dużo więcej mocy. Nie mam możliwości tak rotować sprzętem, więc nie próbowałem dużo wzmacniaczy z tej półki, ale parowałbym zdecydowanie z jakąś klasą A, lub coś w klimaty lampowego dna jak pathos. GSX mini podejrzewam, że byłby świetnym matchem. Wziąłem c9 zamiast niego, ale nadal chodzi mi po głowie..

 

 

C0E48E0C-A8DD-452D-8F01-56102AFCC442.jpeg

Edytowane przez Kajetanjazz
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności