Skocz do zawartości
  • 0

Następca KZ ZS5 i RevoNext QT2 za ok 30$ 130 zł douszne/dokanałowe


krzysiekdtg

Pytanie

Hej,

Obecne słuchawki zawilgociłem używając podczas deszczu, więc szukam czegoś nowego.

Szukam czegoś w stylu obecnych, bo ich dźwięk mi bardzo pasował i po przesiadce z ZS5 na QT2 w sumie stwierdzam, że niczego lepszego nie potrzebuję.

W ZS5 lubiłem ten taki przyjemny najniższy basik, a w QT2 zbalansowany całokształt. Ideałem dla mnie byłyby QT2 z tym najniższym basem z ZS5, ale jestem dosyć skłonny na coś nowego.

Słuchane na telefonie Redmi Note 8T

 

Istnieje jakaś stronka która zastąpiła https://audiobudget.com/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
21 godzin temu, krzysiekdtg napisał(a):

Wg recenzji te KZ DQ6 wyglądają tak jak takie których szukam. Możesz jeszcze wrzucić te głosowanie z head-fi bo google nic nie podpowiada a sama strona nie jest najbardziej intuicyjna?

DQ6 są spoko - ja tylko nakleiłem dodatkowy filtr od Tanchjim Tanya i byłem zadowolony. Ogólnie z tanizny miałem CCA CRA, KZ ESX, KZ DQ6, Tanchjim Tanya i BLON BL-03, a ostały się tylko CCA CRA i BLON-y. KZ ESX to granie zbliżone do Tripowin Mele, a DQ6 po modach nie różniły się zbyt mocno od CCA CRA.

 

Tu masz ten wątek, ale jeszcze chyba nie podliczyli głosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@krzysiekdtg Cześć. ZS5 ani QT2 nie słuchałem, ale pełno jest tego teraz np. CCA CRA, CCA CRA+, QKZ x HBB, KZ EDA Balanced, KZ EDX Ultra, KZ ESX, Tangzu Wan'er, KZ DQ6, Tanchjim Tanya i oczywiście nieśmiertelne BLON BL-03. Żadnej strony z rankingiem IEM-ów nie znam, ale większość recenzentów ma swoje listy ulubionych słuchawek, ale to kwestia gustu i słuchanej muzyki, a nawet wygody. Na head-fi jak co roku było głosowanie na ulubione IEM-y w różnych konfiguracjach z podziałem na zakresy cenowe - to już jest lepszy punkt zaczepienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg recenzji te KZ DQ6 wyglądają tak jak takie których szukam. Możesz jeszcze wrzucić te głosowanie z head-fi bo google nic nie podpowiada a sama strona nie jest najbardziej intuicyjna?

Edytowane przez krzysiekdtg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Najner w takich forowych recenzjach jest fajne to, że jak jest jakiś rozstrzał w jakości, albo dużo egzemplarzy wadliwych to łatwiej to tak wyłapać. Ale same recenzje raczej lepiej dla mnie wychodzą od bardziej wiarygodnych portali.

 

W sumie te CRA też wyglądają ciekawie i są o połowę tańsze niż DQ6. Chyba na nie się jednak zdecyduję.

@Hustler możesz mi jeszcze podać jakie w DQ6 i CRA są kabelki, bo po KZ-ach został mi jeszcze kabelek TRN 2pin 0.75mm i fajnie by było jakby pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@krzysiekdtg W tej cenie ciężko narzekać na CRA, uważam że grają bardzo dobrze, jest to brzmienie na wysokim poziomie, choć oczywiście może ono komuś nie przypasować. CRA mają też bardziej uniwersalny kształt, bo DQ6 to są takie semi-customy tzn. profilowane obudowy z charakterystycznym skrzydełkiem/płetwą.

 

Wszystkie KZ i CCA mają gniazdo 2-pinowe 0,75 mm, ale kabelki do nich dołączone to typ QDC z kołnierzem. Twój przewód TRN będzie jednak do nich pasował.

 

Wracając jeszcze do CCA CRA to obecnie jest jakaś nowa rewizja, która brzmi podobno gorzej. Po szczegóły odsyłam to tego postu. Dla pewności dopytałbym Chińczyka o to jaką ma wersję, a te różnią się nawet pudełkiem. Żeby jeszcze trochę namieszać to ostatnio bardzo chwalone są Kiwi Ears Cadenza i są nawet u nas w komisie. Jeżeli nie masz awersji do używek to warto, bo nawet jak nie podejdą to sprzedasz w podobnej cenie, a nowości zawsze mają większe wzięcie niż "stare" słuchawki, które ostatnimi czasy zasługują na to miano po dosłownie paru miesiącach od premiery. Rzuć też okiem na Tangzu Wan'er, bo to chyba najlepsza alternatywa dla CCA CRA w relacji ceny do jakości.

 

Mnie ostatnio z kolei kusiły CCA CXS, ale opinie na ich temat są bardzo zróżnicowane i jednym kompletnie nie podeszły, a zarazem widziałem też kilka porównań do Ikko OK10. Na pewno wyróżniają się nietuzinkowym designem i jakością wykonania - szczególnie zważywszy na niską cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tangzu Wan'er są tak brzydkie że raczej wolałbym z nimi się nie pokazywać publicznie.

 

Podsumowując zaryzykuję i zdecyduję się jednak na CRA. Są dosyć tanie, a recenzje mają bardzo pozytywne. Pozostaje liczyć, że te które dostanę będą dobre.

To jest nowe opakowanie?:

11951457.jpg

A to stare?
https://drive.google.com/file/d/1t34J0B18UUI8tBn-DQcDAq1Zx6s2yz6W/view?usp=share_link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

7.02 kupiłem. Wczoraj dotarły. Przyszedł nowy model. Nie dość, że brzmią beznadziejnie to jeszcze lewa słuchawka jest głośniejsza. Będę pisał do chińczyka o zwrot pieniędzy i ciekawe jaki będzie tego efekt.

Wracam do punktu wyjścia i chyba spróbuję KZ DQ6.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.02.2023 o 16:42, krzysiekdtg napisał(a):

7.02 kupiłem. Wczoraj dotarły. Przyszedł nowy model. Nie dość, że brzmią beznadziejnie to jeszcze lewa słuchawka jest głośniejsza. Będę pisał do chińczyka o zwrot pieniędzy i ciekawe jaki będzie tego efekt.

Wracam do punktu wyjścia i chyba spróbuję KZ DQ6.

No to ładny niefart. A pytałeś Chińczyka o to jaką ma wersję?

W dniu 21.02.2023 o 10:00, Najner napisał(a):

Między innymi dlatego unikam zakupów z Chin...

Ja póki co jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu, a trochę IEM-ów przerobiłem. Szkoda, że nie ma u nas jakiegoś salonu Chi-Fi, gdzie można by zobaczyć, dotknąć i przetestować chińskie sprzęty. Dobrze, że chociaż forum mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności