Skocz do zawartości

DAP do 2-2,5k do usług streamingowych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szukam odtwarzacza do obsługi głównie do obsługi streamingu online (wraz z pobieraniem plików offline). Kiedyś skusiłem się na Fiio M6, ale okazał się za słaby i płynność działania takiego Spotify było łagodnie ujmując kiepska.

Po wstępnym rozeznaniu założyłem swój budżet do ok. 2500 zł. Obsługa streamingu stoi na pierwszym miejscu (nie posiadam zbudowanej własnej bilbioteki, a na tańszych odtwarzaczach prawdopodobnie będzie duży problem z działaniem serwisów), słucham praktycznie wszystkiego (pop, rock, metal, EDM), ale najwięcej jest w tym cięższej muzyki elektronicznej podchodzącej trochę pod metal. Dobrze też, aby miał wystarczająco mocy, by napędzać słuchawki na 3,5 mm.

 

Słuchawki jakie aktualnie posiadam to Audiotechnica M50xBT (gen1) oraz Takstary HI2050.

 

Z wstępnej selekcji dostępnej do kupna w Polsce znalazłem kilka odtwarzaczy:

- Shanling M3X

- Shanling M3 Ultra

- iBasso DX170

- Hiby R5 gen2

 

Najbardziej skłaniam się ku M3 Ultra ze względu na podzespoły oraz Androida 10, co pozytywnie nastraja na najbliższą przyszłość, jeśli chodzi o obsługę aplikacji. Niestety, nie jestem w stanie aktualnie osłuchać żadnego z powyższych, więc chciałbym się wstępnie dowiedzieć, czy ten odtwarzacz ma szansę się zgrać z tymi audiotechnicami.

 

Z góry za pomoc dziękuję.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość działania systemu: M3 Ultra > R5 gen 2 > M3x > DX170

Jakość dźwięku: R5 Gen 2 (tryb klasy A) > M3 Ultra = DX170 > M3X

 

Jeżeli działanie i obsługa streamingu ma być priorytetem, to pewnie M3 Ultra. Raczej bez problemu poradzi sobie z tymi słuchawkami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie Tempotec V6 Variations. Działa bardzo dobrze i ma porządną baterię. Po BT (LDAC) Po 8,5 godziny ok 20 % baterii zużywa. Mocy nie zabraknie i ma Google Play zainstalowany 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Taniej wyjdzie Tempotec V6 Variations. Działa bardzo dobrze i ma porządną baterię. Po BT (LDAC) Po 8,5 godziny ok 20 % baterii zużywa. Mocy nie zabraknie i ma Google Play zainstalowany 

 

On gra neutralnie czy dodaje swojego sosu tak jak np. ibasso DX160? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie neutralnie jak na AKM przystało Velvet Sound. W tej chwili w promocji za 339$ czyli ok 1500 pln z dodatkami (karta microsd 128 GB, kabel usb-c to coaxial) to przy jego parametrach trudny do pobicia zawodnikiem. No i bateria rewelacyjna ok 2 % /h po LDAC. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko streaming brany pod uwagę to dobry odbiornik BT załatwi sprawę. Mam M3X, bardzo fajny DAP, póki ograniczasz się do własnej biblioteki, Spotify to tak jako tako chodzi, co z doskoku jest ok, ale jakbym miał ciągłe używać, to bym się irytował.

Android jest jaki jest i co najmniej Snapa z serii 6 bym rozważał do sensownej i wygodnej zabawy ze streamingiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślałem nad opcją z osobnym wzmacniaczem, bo wychodzi znacznie taniej, aczkolwiek nie lubię rozwiązań "kanapkowych" - zawsze to dodatkowe urządzenie, o którym trzeba pamiętać (mimo, iż technicznie jest bardziej uniwersalne) - wolę jedno dedykowane urządzenie.

 

Finalnie zamówiłem na test tego Shanlinga M3 Ultra. Jak się nie spodoba, to będę kombinować dalej.

 

Dzięki wszystkim za pomoc 👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak będziesz szukał dalej to może Serenade X spełni twoje potrzeby. Taniej o 130 $ przy podobnej funkcjonalności ale sprzęt stacjonarny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności