Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co po AIM SC8000?


Silu00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Przy okazji modernizacji komputera, muszę żegnać się z SC8000 ze względu na brak slotu PCI w nowszych płytach, więc szukam następcy. Zastosowanie - głównie gry + trochę muzyki. Będzie grać z Edifierami H880. Obojętne mi, czy to będzie typowa karta dźwiękowa do PC, czy jakiś zewnętrzny DAC na USB. Co proponujecie? Aim SC808? Sabaj DA3? Może jakiś Dragonfly? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Creative coś? Tanio i dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Silu00 napisał(a):

@Jaro54 masz coś konkretnego na myśli?

Wybierz sam,co ci spasuje. Mają wewnętrzne,zewnętrzne i dongle. Dla każdego coś się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie również głos na SC808, karta genialna, dźwięk super, możliwość wymiany opów ;) 

Jedyny minus, że miała wadę fabryczną i po restarcie nie wykrywa jej komputer (wystarczy wyłączyć zasilacz pstryczkiem i odczekać kilka minut aż kondensatory się wyładują), ale z tego co pamiętam @Mayster poprawiał tą wadę i nie jest to nic poważnego.

Ja mam kartę od nowości i po prostu usypiam komputer, więc aż tak mi to nie przeszkadza (bo wady nie odczuwam w moich warunkach), ale w razie czego odsyłasz na poprawkę i po temacie.

Jednak obecnie jeśli znajdziesz jakąś sztukę SC808 na handel to raczej będzie poprawiona ;) 

 

Przykładowe pierwsze lepsze ogłoszenie z OLX (nie moje): https://www.olx.pl/d/oferta/audio-in-motion-aim-sc808-CID99-IDSPFoA.html

Karta z poprawioną wadą, więc w tej kwocie chyba nic lepszego nie znajdziesz ;) 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Silu00 napisał(a):

@meehooj @ryankgb SC808 "z pudełka" na stockowych opach daje radę? Bo dużo czytam o możliwościach tej karty, ale zastanawiam się, czy bez modyfikacji też będzie bardzo dobrze. W porównaniu z moją SC8000 chociażby. 

 

Szczerze to nie próbowałem stockowych opów i od początku jadę na 2x LME49720 + 1x LM4562NA :D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej SC808, jak jesteś w stanie, to dozbieraj do Toppinga DX3 Pro+, bo warto w uj, mimo że miałem SC808 na MUSES8820 i 2x2xLME49990, to Topping gra kolejną klasę wyżej i to słychać. Podmiana kostek w AiM ze stockowych na moje combo bardzo dobrze podbiło AiMa, niemniej dalej DX3 po prostu gnoi AiMa, do tego jest na USB, więc podepniesz wszędzie i odchodzą dwa kolejne problemy:

1. Grzanie karty dźwiękowej przez GPU

2. Duszenie przepływu powietrza do GPU, jeśli masz niższy slot zajęty (ja mam).

Edytowane przez SirHawk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SirHawk napisał(a):

Miałem wcześniej SC808, jak jesteś w stanie, to dozbieraj do Toppinga DX3 Pro+, bo warto w uj, mimo że miałem SC808 na MUSES8820 i 2x2xLME49990, to Topping gra kolejną klasę wyżej i to słychać. Podmiana kostek w AiM ze stockowych na moje combo bardzo dobrze podbiło AiMa, niemniej dalej DX3 po prostu gnoi AiMa, do tego jest na USB, więc podepniesz wszędzie i odchodzą dwa kolejne problemy:

1. Grzanie karty dźwiękowej przez GPU

2. Duszenie przepływu powietrza do GPU, jeśli masz niższy slot zajęty (ja mam).

 

Dźwięk to subiektywna sprawa. Ja kupiłem od @FeX bo wziął sobie na sprawdzenie z amazona, ale od razu puścił dalej toppinga bo woli aima. Ta karta chyba nie gra neutralnie jak wnioskuje po opisach. Ja nie słyszę wielkich różnic między źródłami i czasami naprawdę jakiś tani dobrze mierzący dongiel może wystarczyć. 

 

Topping to solidny sprzęt i z resztą argumentów się zgadzam. Świetny jest i może posłużyć jako uniwersalne źródło już do końca. Wkleiłem ostatnio link do olx za 750zł ktoś odsprzedawał. Takie parametry jak on ma to kiedyś nie do pomyślenia były w tej cenie. W pięknych czasach żyjemy. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Tu nie chodzi o to co bardziej wolę i co lepiej gra, tylko co ma po prostu dla mnie w tym momencie sens. DX3Pro+ bardzo fajny klocek w tych pieniądzach, ale ja już kupowałem go z założeniem zaspokojenia ciekawości i puszczenia dalej, nie ma tutaj żadnego ukrytego przesłania :D Nie zbieram takiej elektroniki już od jakiegoś czasu. Mam AIMa SC808 od dawna i raczej sprzedawać nie zamierzam. Od dłuższego czasu siedzę sobie na budżetowych sprzętach i po prostu w końcu słucham muzyki. Główne słuchawki to SOMiC V2, więc one potrzeb dużych nie mają i tutaj DX3Pro+ niczego nie gnoi :) Z DT990 600Ohm to sprawa może wyglądać zgoła inaczej, szczególnie, że z mojego doświadczenia to AIM jest raczej średnim pomysłem choćby do DT990Pro czy DT150 jeśli chodzi o Beyery.

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FeX napisał(a):

@MrBrainwash Tu nie chodzi o to co bardziej wolę i co lepiej gra, tylko co ma po prostu dla mnie w tym momencie sens. DX3Pro+ bardzo fajny klocek w tych pieniądzach, ale ja już kupowałem go z założeniem zaspokojenia ciekawości i puszczenia dalej, nie ma tutaj żadnego ukrytego przesłania :D Nie zbieram takiej elektroniki już od jakiegoś czasu. Mam AIMa SC808 od dawna i raczej sprzedawać nie zamierzam. Od dłuższego czasu siedzę sobie na budżetowych sprzętach i po prostu w końcu słucham muzyki. Główne słuchawki to SOMiC V2, więc one potrzeb dużych nie mają i tutaj DX3Pro+ niczego nie gnoi :) Z DT990 600Ohm to sprawa może wyglądać zgoła inaczej, szczególnie, że z mojego doświadczenia to AIM jest raczej średnim pomysłem choćby do DT990Pro czy DT150 jeśli chodzi o Beyery.

 

No tak. Dla każdego według potrzeb. :) Ciebie faktycznie mogło to nie dotyczyć, ale z różnymi wariantami się spotkałem już na forum. Sobie ostatnio dla hecy podłączyłem do niego FCLa, ten jakby zaokrąglał trochę dźwięk. Co może bezpośrednio wynikać z wyższej impedancji na wyjściu. Lecz takie różnice nie są już dla mnie kryterium czy kupować czy nie. Bardziej chodzi o funkcjonalność i możliwości. W każdym razie topping gra super czysto obiektywnie i subiektywnie, więc jak ktoś chce wysokiej jakości dżwięku bez podbarwiania to ma opcje. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie i pierwszym uruchomieniu AIMa :) Zanim opiszę pierwsze wrażenia vs SC8000 dajcie mi proszę znak, czy to jest poprawna konfiguracja pod słuchawki. Zaptaszkowanie "Headphone" zamiast "Speakers" w panelu nie daje dźwięku, jedynie ustawiając tak jak na screenach poniżej dźwięk jest. Do właścicieli, @FeX @meehooj @ryankgb :)

 

image.thumb.jpeg.67e420c5af6039eb56341a7037c4cd94.jpeg

 

image.png.64e92d96b22f1b9aaf8349c0fa140532.png

Edytowane przez Silu00
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Silu00 napisał(a):

Jestem po zakupie i pierwszym uruchomieniu AIMa :) Zanim opiszę pierwsze wrażenia vs SC8000 dajcie mi proszę znak, czy to jest poprawna konfiguracja pod słuchawki. Zaptaszkowanie "Headphone" zamiast "Speakers" w panelu nie daje dźwięku, jedynie ustawiając tak jak na screenach poniżej dźwięk jest. Do właścicieli, @FeX @meehooj @ryankgb :)

 

image.thumb.jpeg.67e420c5af6039eb56341a7037c4cd94.jpeg

 

image.png.64e92d96b22f1b9aaf8349c0fa140532.png

 

W sumie ja nigdy nie zwracałem uwagi na panel po lewej i zawsze zmieniałem opcję po prawej - Headphone i Speaker, pstryczek i działało :D

 

Przy okazji, zmień sobie częstotliwość próbkowania w panelu dźwięku windowsa, tam masz 24 bit / 192 khz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Silu00 napisał(a):

Dzięki, rozumiem, że masz podpięte i w panelu ustawione tak samo :) 

 

Częstotliwość próbkowania zmieniłem na 24 bit/192 khz.

 

Popatrzyłem w domu i ja chyba mam jakąś starszą wersję sterowników, bo po lewej stronie mam tylko "Spearkers" i "S/PDIF-Out", a na słuchawki przełączam się tak jak pisałem wyżej - opcjami po prawej ;) 

 

Więc.. tak, mam tak samo jak Ty bo nie mam możliwości zmiany z lewej strony z opcji "Speakers" na "Headphones" :D 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem z oficjalnej strony ;)

 

SC808 User Manual & Drivers – Audio Electronics ODM / OEM (myaudioamps.com)

 

@ryankgb @meehooj Ściągnijcie sobie i dajcie znak, czy na nich podłączyliście inaczej niż ja :)

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Silu00 napisał(a):

Ściągnąłem z oficjalnej strony ;)

 

SC808 User Manual & Drivers – Audio Electronics ODM / OEM (myaudioamps.com)

 

@ryankgb @meehooj Ściągnijcie sobie i dajcie znak, czy na nich podłączyliście inaczej niż ja :)

 

Jeszcze pytanie na jaki system? Bo ja dziś ściągałem z tej strony właśnie na Windowsa 10 i.. bez zmian :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryankgbciekawe. Na pewno były rewizje, ponoć te starsze nie miały problemu ze znikaniem w systemie, a nowsze tak. Tyle że co to może mieć do rzeczy jeżeli chodzi o wygląd panelu? To jest ten sam kawałek software... 

 

Zrobiłbyś mi screenshota z tego jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności