Skocz do zawartości

Dave/Pasithea/La Scala/Terminator/Wavedream.


Rekomendowane odpowiedzi

Do końca sezonu daleka droga i wole nie robić podsmiec**jek, bo mnie jeszcze pokarać może :D

 

Co do elektrostatów, to nie tak dawno temu bardzo chciałem posłuchać flagowych Staxów X9k, ale wypożyczenie graniczyło z cudem, a w ciemno się bałem ryzykować takiego toru. Swoją drogą ciekawe, czy są już te słuchawki bardziej dostępne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, różnie może być, ale faktycznie dystans robi się już spory i przy takiej tendencji jeżeli nic się nie zmieni to zaraz piłkarze i działacze w wywiadach będą musieli mówić coś o kolejnych "finałach" do rozegrania. No ale zobaczymy :)

 

Ciekawe te flagowe Staxy i jak na tę firmę całkiem ładne. Oczywiście póki co nie mój budżet, mnie zawsze ciekawiły jakieś Lambdy vintage, ale dziś raczej bym już w takie starsze słuchawki chyba nie poszedł. No ale w tym hobby różnie bywa, wiadomo. 

 

No nic, powodzenia w szukaniu nowego daka i przy okazji gratuluję SPH ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wrocławską meetę często wpada Kolega z kilkoma Staxami. Moim zdaniem to jest taka szkoła grania, którą trzeba sprawdzić. Z rzeczy, które słyszałem nic nie gra w taki sposób, aczkolwiek nie wszystkim musi się to spodobać. W każdym razie ja tylko kilka razy w życiu miałem ciarki przy próbowaniu nowego sprzętu i Staxy były jednym z tych momentów - jak to zagrało, to mi się włosy na ciele zjeżyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał okazję przetestować flagowe Staxy, to napewno bym to zrobił :) Pytałem już o to Marcina @kuropa, ale było bardzo słabo z ich dostępnoscią. Miałem też takie myśli, żeby wziąć w ciemno system HeadAmp Blue Hawaii + X9k, ale wiązało się to ze zbyt dużym ryzykiem i obrałem inny nieco bezpieczniejszy kierunek. Odpuściłem temat elektrostatów. Czy ostatecznie, to znając mnie ręki sobie nie dam uciąć :D Niemniej prawda jest to, że słuchawkowo jestem spełniony. Tylko jedne jeszcze mi chodzą po głowie słuchawki, zresztą te same co Tobie, ale tak jak i Ty czekam co się wydarzy i czy wyjdzie nowy model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ - rzeczywiście z tymi elektrostatami to takie trochę podpuszczanie. Są wyjątkowe i już, ale to nie oznacza, że idealne dla każdego.
A X9k nie usłyszysz tak łatwo, sam swego czasu zastanawiałem sie czy nie zrobić skoku z Omeg2 na nie właśnie.

Brak dostępności spowodował jednak, że zaniechałem tej drogi ewolucyjnej w obrębie elektrostatów.... bo poznałem w międzyczasie HifiMana z jego HE1000se i finalnie, wspomnianą przez Ciebie Susvarą. I mi się wyklarowało :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy takie częstotliwości jak DSD1024 albo PCM1.536MHz powinny realnie wpłynąć na jakość dźwięku? Mój DAC jest przystosowany do takich częstotliwości tylko muszę mieć do tego odpowiedni streamer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Czy takie częstotliwości jak DSD1024 albo PCM1.536MHz powinny realnie wpłynąć na jakość dźwięku? Mój DAC jest przystosowany do takich częstotliwości tylko muszę mieć do tego odpowiedni streamer. 

Pytanie czy chcesz takie pliki trzymać na dysku czy mowa o upscalingu z niższych formatów do DSD1024? Jeśli to pierwsze, to ja bym sobie z góry odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o HQ Player to ponoć od DSD512  ma to jakiś sens, więc na DSD1024 powinno być już bardzo fajnie,  ale do takiej zabawy to trzeba mieć jakiś konkretny sprzęt. Nie wiem jak sprawa wygląda z upscalingiem na takich gotowych streamerach, czy dadzą radę wydajnościowo. PC da, ale takiego który da, raczej nie będziemy w stanie zasilić zasilaczem liniowym, więc ja osobiście wolałem iść w niewielki streamer i SPDIF (coaxial), zamiast zabawy w DSD, bo do tego już potrzeba tak czy inaczej USB, a że spora część sprzętów lepiej gra po coaxie, to wybór wcale nie jest taki łatwy i oczywisty. Jedno i drugie rozwiązanie ma wady i zalety. Jeśli masz sprzęt który po USB gra tak samo, albo nawet lepiej niż coax, to wtedy faktycznie można iść w tym kierunku.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sygnał idzie przez IIS dzięki konwerterowi Matrix X Spdif 2. Czyli ogólnie jest lepiej niż po USB/Coaxial/AES. Na pokładzie jest też HQ Player i Roon. Jak już wspomniałem Holo May KTE jest przystosowany do wysokich częstotliwości takich jak DSD1024 i PCM 1536 a to wszystko może mi dać Holo Red i zastanawiam się czy sobie go nie kupić (link poniżej). Zdaje się jest to jeden z nielicznych streamerów, który może mi dać takie częstotliwości. Szkoda tylko, że nie ma wyświetlacza, ale jakoś to przeżyje :) Ważne też, że Holo Red jest kompatybilny z HQP. I to też jest duża zaleta. 

 

https://magnahifi.com/holoaudio-red-network-streamer-ddc-i2s-dsd1024/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dave2 to raczej nie będzie Dave2 tylko bardziej Ultima DAC - najpewniej z dużo wyższą ceną. Wtedy to już będzie pytanie czy on czy Rossini, Vivaldi, dziwactwa MSB czy jeszcze diabeł wie co jest w tym przedziale.  Ale jeśli chcesz kupić Dave'a to warto czekać na moment jego wyjścia i wtedy kupić używkę/demo bo będzie wysyp i ceny spadną. Dave bez mscalera raczej wg. mnie nie ma sensu, więc dolicz sobie ten koszt + kable BNC. 

Zarówno Wavedream jak i Dave mogą Cię zamęczyć detalem z 1266 i WA33, to też radziłbym wziąć pod uwagę oba grają bardziej technicznie, mniej naturalnie, z (znowu wg. mnie) gorszą barwą. Dave z Mscalerem potrafi zrobić cuda jeśli chodzi o rozdzielczość i detal, ale wtedy raczej musiałbyś sobie zmulić nieco WA33 lampami. La scali niestety nie znam, podobnie Pasithei nie słuchałem. A Terminator to jest raczej poziom o oczko niżej, taka zmiana byłaby mało efektywna.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał, 

 

Nie jest powiedziane czy chce kupić Dave'a. Wszystko zależy jak wypadnie na tle Maya i czy się zgra z WA33. Bo do Niimbusa obawiam się, że będzie za jasny. Ewentualnie mógłbym też pomyśleć o wymianie Niimbusa na cieplejszego Enleuma i tutaj wtedy miałyby sens Susvary przy takim torze. Póki co to tylko takie gdybanie i zobaczymy co się wydarzy po testach. W każdym razie dziękuję za info. 

 

Jeszcze przy okazji Cię podpytam - porównywałeś może bezpośrednio Maya z Davem? 

 

La Scalę i Terminatora sobie już odpuściłem. Raczej na 100% nie będzie to poziom wyżej od Maya. Wavedream mógłby powalczyć, ale ciężko z dostępnością, więc też sobie nim już nie zaprzątam głowy.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Jeszcze przy okazji Cię podpytam - porównywałeś może bezpośrednio Maya z Davem? 

 

Porównywałem. Obiektywnie Dave z mscalerem jest lepszy od May. Usłyszysz więcej, będzie bardziej rozdzielczo, lepiej separuje. Ale may jest najbardziej naturalnie ... "zestrojonym" dac jaki słyszałem przy tak wysokim poziomie dźwięku. Barwa jest dużo przyjemniejsza i wolę bas w May. Może właśnie Pasithea jest tutaj jeszcze lepsza

Dave bez mscalera ma taki dziwnie duży i dziwnie rozłożony dźwięk, już nie mówiąc o tym co się dzieje jak włączysz crossfeed. Trochę tak jakby próbował umieścić zbyt duży dźwięk na zbyt małej scenie. No i góra potrafi zmęczyć.

Z drugiej strony nawet sam Dave jako dacamp jest niesamowicie imponujący dla większości słuchawek.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasithea jest jeszcze bardziej organiczna od Maya, ciut cieplejsza ale miałem też wrażenie, że May był bardziej dynamiczny i detaliczny, przy czym miał zachowana wspaniałą barwę przy jego technicznych aspektach dźwięku, co jest ogromną jego zaletą. Tak ja przynajmniej odebrałem różnice Pasithea vs May. 

 

Trochę mnie zaniepokoiles tym basem. Dave miał wg. Ciebie tutaj jakieś braki? Nie chciałbym, żeby było "chudziej" niż to co obecnie osiągnalem przy swoim torze. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawie na Rockna Weaveligt. Mam już dwa lata i sobie cenię . Dzięki rozwiązaniu DIY - rozdzielacz sygnału RCA pracuje na 150%. Sygnał z XLR idzie na wzmacniacz do kolumn. Sygnał z RCA obdziela po równo 😉 wzmacniacz słuchawkowy i impulsowy do wbudowanych subów w kolumnach. Rockna pracuje jako dac i jako przedwzmacniacz ,, tak więc się poprawiam - pracuje u mnie na 200 % .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockny czy Wavelight czy Wavedream na ogół cieszą się dobrymi i bardzo dobrymi opiniami. Niemniej w stosunku do mojego DACa podejrzewam, że nie będzie to upgrade. Mówię o Wavelight. Chociaż rozmawiałem też z czlowiekiem, który wolał Wavelight od Wavedream, ze względu na przyjemniejszy odbiór (muzykalność) niższego modelu 👍Skarżył się jedynie na nieco miekki bas w Wavelight. I takie opinie faktycznie się powtórzyły w kilku wątkach, kiedy sobie czytałem o tym DACu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Rockny czy Wavelight czy Wavedream na ogół cieszą się dobrymi i bardzo dobrymi opiniami. Niemniej w stosunku do mojego DACa podejrzewam, że nie będzie to upgrade. Mówię o Wavelight. Chociaż rozmawiałem też z czlowiekiem, który wolał Wavelight od Wavedream, ze względu na przyjemniejszy odbiór (muzykalność) niższego modelu 👍Skarżył się jedynie na nieco miekki bas w Wavelight. I takie opinie faktycznie się powtórzyły w kilku wątkach, kiedy sobie czytałem o tym DACu.

Ja mam mocarze na wzmocnieniu do kolumn i referencyjny bas w dużym audio , jeśli Rockna by tu kulała to bym to zauważył. To raczej tam gdzie ludzie ją zaimplementowali były problemy ze wzmocnieniem lub kolumny wydmuszki  na basie .

Co to toru słuchawkowego  to się nie będę spierał bo mam budżetowy wzmacniacz ale z Phobosami i Xduoo XA-10 jedzie to równo po dole. Nie narzekam.

Weaveligt ma tą barwę i płynność połączona z niezłym dynamitem . No i korzystam z niej po I2S.

 

Edytowane przez Tomek1777
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności