Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dave/Pasithea/La Scala/Terminator/Wavedream.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad wymianą DACa, choć nie do końca jestem przekonany czy ma to sens, ale do rzeczy. Mam możliwość wziąć Sonnet Pasithea i Chorda Dave na testy. Tego pierwszego miałem już u siebie na testach i zrobił bardzo dobre wrażenie, jeżeli chodzi o dźwięk, ale niestety nie mogę tego samego powiedzieć o jakości wykonania. W każdym razie Pasithea testowałem jak jeszcze nie miałem swojego obecnego DACa (Holo May KTE) i teraz mógłbym te daczki przetestowac łeb w łeb co byłoby ciekawym wydarzeniem. Zwłaszcza, że jedzie do mnie nowy wzmacniacz. Co do Chorda Dave, to nie podoba mi się on pod względem wizualnym, ale jeżeli jest tak dobry dźwiękowo jak mówią, to mogę rozważyć zakup definitywny. Oczywiście jeżeli wypadłby lepiej od Maya, bo na innym forum (head fi) głosy co do tego są podzielone i w dużej mierze to zależy od preferencji i gustów dźwiękowych. Z drugiej zaś strony coraz częściej się słyszy o plotkach na temat Dave'a 2 wiec może lepiej byłoby zaczekać... Sam nie wiem. Napewno z niczym mi się nie pali. Chciałbym też podkreślić, że mając Maya niczego mi nie brakuje i jestem z niego bardzo zadowolony, ale zastanawiam się, czy można lepiej i ta myśl mi nie daje spokoju :) Tutaj odrazu mam do Was pytanie - czy ktoś może porównywał Maya KTE do innych topowych DACów? Z innych daczków iteresuje mnie jeszcze Rockna Wavedream (Edition XLR), Aqua La Scala MK2 i Denafrips Terminator Plus, ale tych nie mam jak wypożyczyć, a w ciemno się boje kupować. Niemniej bardzo jestem ciekaw czy ktoś tutaj na forum miał okazję któryś z nich testować? Jeżeli tak, to bardzo bym prosił o wrażenia, bo to clou tego tematu. Ewentualnie jak ktoś może wskazać, polecić coś innego o czym mogę sobie zacząć czytać, to również bardzo proszę. Byle nie przekraczało ceny w/w urządzeń. 

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Michal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie goły DAVE ( czyli bez mscalera i innych dodatków) nie pasuje do zestawienia WA33 i Abyss ( wiem że na head-fi wiele osób takie ma zestawienie, ale oni różne dziwne rzeczy piszą). 

U mnie po kilku dniowym odsłuchu, grał on gorzej od Morpheusa, bezpośrednio z Pasithea nie porównywałem. 

On się jakby dubluje z charakterem WA33 I Abyss, brzmienie jest za jasne. 

Za to nie słyszałem lepszego wzmacniacza do iemów niż DAVE, ale tego raczej nie szukasz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefanbat

 

Przypomnij mi proszę, Ty masz obecnie Pasithea? Do WA33 Twoim zdaniem nie ma nic lepszego? Coś jeszcze testowałeś oprócz Dave'a? Morpheusa wykluczamy. 

 

@Blizniak @vonBaron

 

Dziękuję za polecenia, poczytam sobie na spokojnie o tych urządzeniach. Szczerze pierwsze o nich słyszę.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave Ci się nie spodoba tak jak Pasithea, jesteś wzrokowcem. Do tego, aby dobrze zagrał musisz zadbać o otoczenie, czyste zasilanie, źródło itd. No i jeszcze będzie Cię kusił Mscaler, potem wszystkie dodatki …. to gorzej niż z lampami. Na koniec zasilacz i londujesz na dCS wprawdzie podstawowym, choć teraz masz dedykowanego z zegarem.

A jak lubisz lampy to do Woo Lampizator i więcej lampowych charmonicznych.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty prąd mam, źródło w postaci streamera też dojdzie. Zamiast Mscalera mam HQ Player. Chyba, że do Dave'a jest bardziej polecany (a nawet wymagany) Mscaler? 

 

Lampizator raczej nie. Nie wiem czy to dobry pomysł dokładać lampe do lampy. Pozatym to chyba już przekracza budżet. dCS zresztą też z tego co pamiętam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@euter

 

Porównań HQP z Mscslerem jest sporo w internetach i wcale HQP nie stoi na przegranej pozycji, no ale nie spieram się, bo nie mam wystarczającej wiedzy.

 

https://audiobacon.net/2021/03/17/hqplayer-better-than-a-5000-upscaler/

 

5 minut temu, saudio napisał(a):

Baterie?

 

 

Nie. Mogę prosić linka do takiej baterii? 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niee, jak to nic ważnego, to nie będę sobie głowy zawracał. Myślałem, ze do Dave'a warto cos takiego mieć :) Próbuje sobie obliczyć dodatkowe koszta w razie jakby mi sie Dave spodobał, bo coś wspominaleś, ze może wyjść wiecej niz zabawa w zwijanie lamp. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nic ważnego, bo nie próbowałem. Z zasilaniem ludzie robili różne rzeczy, np. akumulatorowe generatory 230V, filtry zasilania albo extremum zastąpienie zasilania zasilaczem Farada albo Sean Jacobs. Do tego jak chcesz USB to też sporo możliwości, a z mscalerem też kilka możliwości ferryty, optoDX itp. do extremum człowiek sobie zrobił wejście optyczne w Dave i wyjście w mscaler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Niemniej to zdaje się już wybieganie poza schemat i w zasadzie, to nie widzę nic niezbędnego oprócz streamera, którego i tak będę chciał sobie sprawić. Ewentualnie można pomyśleć o tym Mscalerze jakby HQP okazał się niewystarczający. No chyba, że coś pominąłem, to proszę popraw mnie. Tak czy owak wybiegamy trochę za bardzo w przód :)

 

Testowałeś może Pasithea? Bo coś tam jakiś czas temu wspominałeś, że jesteś zainteresowany przetestowaniem tego DACa. Ciekaw jestem jak Twoim zdaniem wypadł na tle Dave'a. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem Dave-a z Pasitheą na kilku wzmacniaczach i kupiłem Dave-a.

Jak dla mnie to Pasithea była momentami "ciekawa i intrygująca" ale Dave jest "normalniejszy i z klasą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Twój wątek. Zdaje się słuchałeś Pasithea po USB (zresztą tak jak ja), a to wg. co poniektórych kryminał i nie oddaje pełni swoich możliwości. Dopiero po IIS albo ewentualnie po AES/EBU gra na miarę swoich możliwości. To mnie bardzo ciekawi, dlatego chciałbym jeszcze raz ją przetestować. Może uda mi się odrazu z Hermesem, co bym mógł się podłączyć przez IIS. Jak nie, to mam Matrixa i AES/EBU. W każdym razie po USB dźwięk mi się podobał, był bardzo, ale to bardzo organiczny. Ostatecznie jak wiadomo zdecydowałem się na Maya, bo jakość wykonania Pasithea mi przeszkadzała. Mayowy KTE dał mi dużo lepszą jakość wykonania i dźwiękowo May po IIS + NOS też pobił Pasithea po USB. Nie tyle co organicznością dźwięku, bo tutaj flagowy Sonnet wciąż miał niewielką przewagę, a bardziej wyrafinowanym, technicznym, detalicznym i dynamicznym graniem. Sytuacja mogłaby wyglądać nieco inaczej gdybym się podłączył przez wspomniane IIS/EBU. Tym bardziej, że sporo osób mówi, że różnica jest odrazu słyszalna. Warto też nadmienić, że później dodałem HQP do Maya i ten program jeszcze bardziej poprawił brzmienie mojego DACa. Ciekawe czy taki Dave albo Pasithea mogą wypaść dla mnie lepiej na tle fenomenalnego flagowca Holo. Muszę się o tym przekonać. Łatwo mieć nie będą, tego jestem pewien, ale jeżeli się uda, to będę naprawdę zaskoczony i trzeba będzie robić roszady w torze :)

 

Edit : przepraszam, teraz wróciłem do Twojego wątku i widzę, że nawet mi odpisywałeś, że słuchasz Pasithea po optyku. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej, bo nigdy nie używałem optyka, ale podejrzewam, że lepiej niż po USB a gorzej niż po IIS. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli źle podejrzewam 👍 Jak się ma optyk do AES/EBU tego nie wiem, ale na Head Fi parę osób łączy Morpheusa/Pasithea po EBU i sobie zachwalaja. Ktoś kiedyś nawet wspominał, że woli tak, niż po IIS, tylko nie pamiętam który to z Sonnetów był. U mnie w Holo wolę IIS od EBU.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal,

Tutaj masz ciekawe porownanie, rowniez w torze sluchawkowym:

https://www.sonusapparatus.com/2022/09/short-high-end-dac-comparison-pt3-the-final-frontier-for-me-at-least/
Horizon lub ewentualnie Pacific wyglada na end game…

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale doszedłem do wniosku, że nie ma co kombinować i wezme to co mogę przetestować, czyli Dave'a i Pasithea. Bardzo jestem ciekaw czy któryś z tych DACów wypadnie lepiej od Maya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 11:01, mrosin72 napisał(a):

Michal,

Tutaj masz ciekawe porownanie, rowniez w torze sluchawkowym:

https://www.sonusapparatus.com/2022/09/short-high-end-dac-comparison-pt3-the-final-frontier-for-me-at-least/
Horizon lub ewentualnie Pacific wyglada na end game…

Dobre porównanie, które jednoznacznie pokazuje, że lampy w DACach nie mają sensu. Natomiast to świetna furtka do drenowania kieszeni rozdygotanych klientów, bo egzotyczne NOSy albo manufakturowe lampy TOTL chodzą w niebotycznych kwotach. I dalej to nie będzie sposób na jednoznaczne odskoczenie od DACów na samych półprzewodnikach, a funkcjonalnie i energetycznie lampy to nonsens. 

 

Polecam zainteresować się jakimiś poważnymi firmami z długoletnią tradycją i niezgorszą estetyką. Przykładowo Accuphase DC801 albo DC901. Pewnie są też nowsze modele, ale na tych się zatrzymałem, jeśli chodzi o odsłuchy. DC801 z drugiej ręki może podpasować autorowi wątku dźwiękowo. DC901 to taka neutralna referencja o klasowym dźwięku, przez co samym doborem interkonektów można iść w różnych kierunkach z brzmieniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę Majkelu nowy sprzęt na gwarancji. No chyba, że któryś z forumowiczów by coś wystawiał i bym miał pewność, że taki interesujący mnie klocek jest w idealnym stanie, to wtedy ewentualnie mógłbym się zastanowić.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZBardzo jestem ciekaw tego pojedynku: Pasithea contra May contra Dave.

Same "grube kotlety"🙂

Fajnie, że zrobisz takie testy i jestem wdzięczny za to, że będę mógł o tym pojedynku na szczycie, dowiedzieć się od Ciebie🙏

Będą tutaj walczyć trzy filozofie; podejścia na reprodukcje dźwięku.

Jeśli byś mógł wypożycz też sobie do tego testu jakieś słuchawki elektrostatyczne, pomogło by Ci to w porównaniach, mi pomaga🙂

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności