Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do 2k


Harlequeen

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

 

Poszukuje nowego dac/ampa do telefonu. Topping NX4 dogorywa (nie mogę znaleźć żadnego serwisu który poprawiłby luty), a też chcę się przesiąść na coś lepszego. 

Szukam czegoś w miarę uniwersalnego co zmieści się w kieszeni i będę mógł do pracy zabrać. Liczyłem, że nowe Xduoo będzie rozwinięciem modelu X05-Bal no ale "rozmiar ma znaczenie". 

Moje wymagania:

- Wielkość (najlepiej nie większy niż telefon, w moim przypadku LG V60).

- Bluetooth (LG V60 z dual-screenem obcina gniazdo otg i daję jakiś ****iany wtyk magnetyczny, dopóki nie kupię drugiego telefonu/odtwarzacza to wymaganie jest konieczne).

- Trwała budowa/usb-c (Topping NX4 to pod tym względem nieśmieszny żart, gniazdo micro-usb potrafiło nie stykać z płytką drukowaną).

 

Mam cztery typy takich daców:

- Xduoo 05 Bal

- Topping G5

- Fiio Q5s

- Mojo2

 

Z Mojo2 mam problem z gniazdem micro-usb, mam dość przygód z tego typu rozwiązaniem.

Xduoo od dłuższego czasu chodzi mi po głowie i wymiana OP-Ampów wydaję się ciekawym rozwiązaniem (no chyba, że to pic na wodę).

 

Byłbym wdzięczny za pomoc, sugestię i opinie dotyczące tych wzmacniaczy.

A może jakiś wart uwagi pominąłem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Harlequeen napisał(a):

Dzięki śliczne za odpowiedź.

Bluetooth to dodatek, ważny. 

Zależy mi żeby móc go podłączyć kablem do telefonu/komputera.

Forma klasyczna wchodzi w grę.

 

BT to dla Ciebie dodatek, ale imo adapter BT to dla Ciebie najlepsza opcja jeśli chcesz coś do kieszeni. Obecnie adaptery grają dobrze i mają wystarczającą moc, a większość z nich jeśli zajdzie taka potrzeba to możesz słuchać przy podłączeniu przez kabel. Nie masz słuchawek które wymagają specjalnych zabiegów przy nich, więc te sprzęty które wymieniłeś to overkill. No chyba że potrzebujesz jeszcze czegoś do samoobrony. :D

 

Który adapter wybrać to kwestia preferencji. Ja korzystam z qudelixa i earstudio, fiio też testowałem i był spoko. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Go Blu z Meze nie łączył. To jest misiek, może zamulić. BT to ogólnie dobry kierunek bo masz w domu możliwość połączenia po kablu, a na mieście telefon wolny, może BTR7 jak Rafacio radzi (BTR5 zauważalnie gorszy poziom).

 

Z tych co zaproponowałeś zdecydowanie Mojo2, nparawdę. Jeśli jesteś w stanie przełknąć to microusb do ładowania to nie ma się nad czym zastanawiać :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zdzichon napisał(a):

Ja bym Go Blu z Meze nie łączył. To jest misiek, może zamulić.

 

Słuszna uwaga. Może tak być 👍

 

Z drugiej strony, moje Meze Noir na srebrnym kablu nigdy bułą nie były :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo2 gra lepiej od XD05Plus z wymienionym opampem, dynamiczniej i można go dostosować pod siebie. Miałem oba równolegle osobiście, nie wiem natomiast jak z XD05 Bal. W dodatku Mojo2 ma świetne możliwości podbicia/zbicia kilku pasm. Do Mojo2 można dokupić adapter bluetooth od Xduoo (ironia losu :D)

 

Sam mam taki adapter do Mojo2, ale go nie używam, natomiast działa to bardzo fajnie. moim zdaniem jedyny realny minus Mojo2 to wspomniany przez Was port micro USB do ładowania, oprócz tego urządzenie bliskie ideału, gra na poziomie 2x droższych DAPów.

 

 

Edit: na Twoim miejscu bym się też zainteresował dacampami Aune, np. BU1.

Edytowane przez Najner
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G5 jeśli lubisz neutralne niepodkoloryzowane granie mogę polecić, bardzo fajnie zgrywa mi się z cieplejszymi słuchawkami lub takimi, które mają nieco bardziej "agresywną" górę.Trzyma też dłużej na baterii od Mojo i ma złącze zbalansowane plus brak upierdliwego Micro USB, a z tego co do tej pory sprawdziłem jest w stanie napędzić także wymagające słuchawki bo mocy tu zdecydowanie nie brakuje.

 

Na plus Mojo natomiast bardziej "przebojowy", żywszy dźwięk no i świetnie działający EQ.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zapoznać się z Xduoo Poke 2. Długo szukałem, wiele przetestowałem, ale ten zabawnie wyglądający wygrał. Bardzo dobrze wykonany, fajny rozrywkowy dźwięk i duże możliwości regulacji i ustawień no i wyjście 4,4 po balansie. Naprawdę fajny, solidny sprzęt. Tylko wygląd nie każdemu pasuje.

Edytowane przez anbru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

 

Dziękuje wam za wszystkie odpowiedzi. 

Z waszych opinii wychodzi, że Mojo2 to najlepszy wybór. Jeżeli tylko gniazdo zasilania jest na microusb to ok, wepnę wtyk magnetyczny i zapomnę o nim (tak też zrobiłem w wypadku NX4). 

Mam pytanie, ile tracę z powodu braku gniazda zbalansowanego?

Znalazłem do Mojo dodający wejście zbalansowane https://www.minidisc.com.au/garage-lab-garage-box-3-5mm-4-4mm-adapter-for-chord-mojo-mojo-2

Problem jest taki że z tymi wszystkimi dodatkami jego cena przekracza budżet oraz zbliża się do ceny Gryphona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w przypadku twoich słuchawek - nic. Noo, jeśli masz porobione ładne kable na 4,4 to nie będziesz mógł z nich korzystać. Długo słuchałem Oppo PM3 na kablach zbalansowanych, ale głównie dlatego ,że przenośne rozwiązania DAC/Amp których używałem dostatecznie dużo mocy do moich słuchawek miały dopiero po balansie. Kiedy testowałem źródła które dostarczały na SE te powiedzmy 150 mW+ różnica jakaś tam była w przestrzeni, ale nie taka żeby warto o tym by było pisać listy do domu. Mojo miałem od Najnera na dłuższe testy i zagrał na SE lepiej niż którykolwiek ze wzmaków testowanych przeze mnie wcześniej na balansie. Jakby nie to że wskoczyłem na wireless to M2 byłby i u mnie.

 

To co podałeś w linku to z resztą chyba jedynie przejściówka (bardzo droga :)) pozwalająca na używanie kabli 4,4 z Mojo.

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 10:39, Najner napisał(a):

Mojo2 gra lepiej od XD05Plus z wymienionym opampem

Jak dla mnie, po wstępnym odsłuchu Mojo 2, jest odwrotnie. Wolę bardziej klarowne, mniej nadmuchane brzmienie XD05 Plus. Ale w pełni rozumiem dlaczego ktoś woli Mojo, a nie xDuoo, to inna szkoła grania.

Przy czym mnie Mojo rozmontował jedną rzeczą - jak się rozładował, to powiadomił mnie o tym strzałem w słuchawkę...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję potestować Mojo przez kilka dni. Dźwięk fajny, jakość wykonania super, ale dwa czynniki niestety go skreśliły z listy, mianowicie - elementy sterowania "kulki" oraz może głównie, cena gdzie funkcjonalnością dla mnie konieczną był bluetooth, czyli zestaw za 5 tys.

11 godzin temu, Harlequeen napisał(a):

Problem jest taki że z tymi wszystkimi dodatkami jego cena przekracza budżet oraz zbliża się do ceny Gryphona.

Osobiście, bez zastanowienia wybrałbym Gryphona, zamów z opcją zwrotu i posłuchaj w spokoju w domu. Ja wybierałem długo i stanęło na Poke 2, który gra z Sundarami i Philipsem X2HR, ale cały czas mam Gryphona na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 14:45, anbru napisał(a):

Ja proponuję zapoznać się z Xduoo Poke 2. Długo szukałem, wiele przetestowałem, ale ten zabawnie wyglądający wygrał. Bardzo dobrze wykonany, fajny rozrywkowy dźwięk i duże możliwości regulacji i ustawień no i wyjście 4,4 po balansie. Naprawdę fajny, solidny sprzęt. Tylko wygląd nie każdemu pasuje.

Dokładnie tak samo odbieram ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że nie miałem podpiętych doków, pewnie do teraz bym to słyszał
Mojo 2 takim zagraniem baaardzo zniechęca a też myślałem o nim no cóż...

Jak ifi to raczej hip nawet hip 2, sam chce go posłuchać.
Jak bez bt to może xDuoo Link2 Bal?

Do tego można pomyśleć o wymianie kabla ale to bardziej dla wygody niz dźwięku.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Compton napisał(a):

Dziś również takiego strzała po uchu dostałem.

Good job Rob! 👍

@Inszydostał strzała za to, że uważa Mojo za napompowany, a Ty pewnie też masz coś za uszami :P A tak na poważnie, to również po rozładowaniu Ci strzelił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Mojo mam czasami takie jazdy, że jak sobie słucham na iOS (iPad lub iPhone) to czasem nagle urywa piosenkę i wali po uszach jakimś takim cholernie głośnym szumem, że idzie się nieźle wystraszyć jak tak nagle to zaskoczy.

 

Dzieje się to bardzo losowo - czasem przez pół dnia nie, a czasami np. 2-3x na godzinę. W zasadzie przestałem go używać przez to z iOS i jest podpięty na stałe przy PC gdzie nic takiego się nie dzieje. Nie wiem czy to tylko moja sztuka tak ma... Myślałem, że to kwestia kabelka Lighting, ale podpiąłem pod iPada przez USB-C i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Najner napisał(a):

@Inszydostał strzała za to, że uważa Mojo za napompowany, a Ty pewnie też masz coś za uszami :P A tak na poważnie, to również po rozładowaniu Ci strzelił?

No to wygląda, że chyba mam. ;)

 

Tak, po rozładowaniu strzelił. Do takiego kompletnego zera, że po naciśnięciu przycisku zasilania nawet kulki się nie zaświeciły.

No cóż, trzeba bardziej pilnować diody naładowania baterii, jak zacznie mrugać na czerwono, to bezwarunkowo podpiąć do ładowania.

 

 

 

5 godzin temu, Dirian napisał(a):

Ja z Mojo mam czasami takie jazdy, że jak sobie słucham na iOS (iPad lub iPhone) to czasem nagle urywa piosenkę i wali po uszach jakimś takim cholernie głośnym szumem, że idzie się nieźle wystraszyć jak tak nagle to zaskoczy.

 

Dzieje się to bardzo losowo - czasem przez pół dnia nie, a czasami np. 2-3x na godzinę. W zasadzie przestałem go używać przez to z iOS i jest podpięty na stałe przy PC gdzie nic takiego się nie dzieje. Nie wiem czy to tylko moja sztuka tak ma... Myślałem, że to kwestia kabelka Lighting, ale podpiąłem pod iPada przez USB-C i to samo.

Potwierdzam, na Win 11 ani na Android 12/13 takiej sytuacji nie miałem a na iOS nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Wybór został dokonany a zakup uważam za udany.

Zakupiłem BALa od użytkownika @Elhaz_77

Wszystkie kudosy dla niego. Uważam, że transakcja przeszła pomyślnie, otrzymałem sprzęt w stanie idealnym, nawet pyłku kurzu na nim nie było. Kontakt z nim fantastyczny. Chylę czoła.

Jeszcze nie miałem okazji odsłuchać go dość dobrze, ale wydaje mi się że na chwilę obecną spełnia moje wymagania. 

Duża bateria, bluetooth robią swoje.

Co do kwestii budowy. Jak zawsze moje obawy są z związane z gniazdem usb. Cały czas uważam, że powinno być jakoś zabudowane albo powinna się bardziej wtyczka chować w obudowie, ale to moja paranoja. Może zaprojektuje i wydrukuje jakąś obudowę zabezpieczającą tylną ściankę z gniazdami.

Co do dźwięku wydaje mi się, że jest bardziej szczegółowy, analityczny niż ten z NX4.

No i teraz pewnie wpadnę w pułapkę i będę chciał kupić/dokupić kolejne "zabaweczki" do niego.

Chcę kupić op-ampy. Wyborem oczywistym wydaję się zakup V5i-D chyba, że możecie polecić coś innego.

Również chciałbym sprawdzić jakieś IEMy. A dokładniej rozpocząć z nimi przygodę. I tutaj też liczę na wasze rekomendacje.

Kolejne moje pytanie dotyczy alternatywnego połączenia z dapem/telefonem. Znalazłem kabel HiBy Type-C to 3.5mm Coaxial Cable, jaka różnica w połączeniu będzie między nim a USB. Czy występuję między nimi jakaś strata w jakość dźwięku?

 

Dziękuje wszystkim za pomoc.

 

20230205_103008_HDR1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności