Skocz do zawartości

FOCAL Bathys - Słuchawki Bluetooth z ANC


Rekomendowane odpowiedzi

 

Bathysy mają to do siebie, że nie lubią konkurencji. :)

Nie lubią, bo niczym szczególnym na ich tle się nie wyróżniają, szczególnie tą kablową i to bez względu na cenę.

U mnie w bezpośrednich porównaniach, to takie DT880 czy nawet Fidelio X2 potrafiły czasami zabłysnąć czymś tam, czego Focale nigdy nie zrobiły.

One zyskują dopiero przy dłuższym zapoznaniu - typowe introwertyki - jak zostajesz z nimi na dłużej sam na sam i pozwolisz im się rozegrać, to się okazuje, że potrafią całkiem sporo i śmiało nam to serwują w każdym repertuarze.

Nie są neutralne, nie mają wzorowej charakterystyki, ale są IMO szalenie muzykalne, wciągające i angażujące.

A przede wszystkim są bezprzewodowe.

 

Miałem Fidelio L3 i długo się gryzłem z tym, czy zapłacić 10 razy więcej za nowe bezprzewodowe słuchawki - ostatecznie, bez porównań, ba analizy, tylko zanurzając się w sam dźwięk, stwierdziłem, ze dla mnie muzyka bez Focali nie będzie brzmieć już tak samo.

 

Co do połączenia z komputerem stacjonarnym, to stosuję zamiennie kabel USB 2 m lub zakupiony wcześniej do Fidelio L3 adapter 1Mii B10 https://allegro.pl/oferta/b10-nadajnik-audio-bluetooth-5-0-usb-1mii-aptx-20m-12644716048

Screenshot 2023-03-12 at 20-23-09 B10 Nadajnik Audio Bluetooth 5.0 USB 1Mii aptX 20m.png

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Compton napisał(a):

 

Nie są neutralne, nie mają wzorowej charakterystyki, ale są IMO szalenie muzykalne, wciągające i angażujące.

Wlasnie to jest kontrowersyjne bo dla mnie maja wiele zalet ale sa malo angazujace/wciagajace. Od sluchawek za ta kase oczekuje, ze mnie beda jarac a te nie jaraly. Z tym, ze tez mam tak, ze mam czasem pol godziny na posluchanie czegos i tu jest pies pogrzebany. Bo wiem, ze bywaja sluchawki nie przeszkadzajace przy dluzszym graniu i bardzo mozliwe ze takie sa te focale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale faktycznie nie wywołują efektu "WOW", bo są dość bezpiecznie zestrojone, z drugiej strony to jest też tak, że w ich brzmieniu specjalnie nic nie przeszkadza, co jest plusem.

 

Mając wypożyczone Focale byłem też w sklepie na odsłuchu B&W PX8 i B&O H95. PXy grają sporo ciemniej, być może ich bas ma lepszy drajw i średnica jest bardziej intymna, bliższa, ale już na górze brak oddechu, potrafi być też metaliczna jak wspomniał @kopaczmopa i scena odbywa się na linii uszu, jest szeroko ale głębi w niej nie ma. H95 za to są całkiem spoko, ale tam też coś mnie na górze drażniło. Bathysy fajnie reagują na ten apkowy EQ, który jest całkiem dobry, na pewno lepszy niż w Bangach. No i co mnie ostatecznie przekonało, to na headfi jest mnóstwo narzekania na problemy z baterią w PX8, więc pomimo, że były dla mnie wygodniejsze i wykonane ze zdecydowanie lepszych materiałów, to ostatecznie wziąłem Bathysy i jest git.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szwagiero napisał(a):

PXy grają sporo ciemniej, być może ich bas ma lepszy drajw i średnica jest bardziej intymna, bliższa, ale już na górze brak oddechu, potrafi być też

6 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Z waszych Bathysow też wycieka dźwięk? Dość dziwne jak na słuchawki z ANC

No to tez jest ich minus niestety, Bathysy wyciekaja. PXy niestety nie maja tego oddechu, dopiero z dongla na lapku na aptx adaptive sie otworzyly. Za to lubilem je najbardziej w kwestii budowy i wygody. Bangi juz tak wygodne nie sa. Nadal polecam sprobowac tanie Final UX3000, sa dla mnie milym zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 13:25, vonBaron napisał(a):

Z waszych Bathysow też wycieka dźwięk? Dość dziwne jak na słuchawki z ANC. 

Zauważył to także recenzent na Stereolife. Zalozyl ze to wina konstrukcji półotwartej. Słuchawki domowe z ANC antyżonowym ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę wieczorem, albo jutro, może kłamie bo mnie kocha. Tak czy siak, pewnie dzięki temu jest scena i powietrze.

 

 

W dniu 11.03.2023 o 21:59, Lord Rayden napisał(a):

Sorki Lordzie zostało mi w przeglądarce i nie mogłem się pozbyć :)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem finalnie S‌ennheiser BTD 600 i gra to b. pozytywnie z Bathysami- kodek w apce Focala aptX Adaptive-  we właściwościach 24/96kHz.

Testuje obecnie różnice między: Tidal Master; Spotify premium a Aplle Music's lossles. Pozytywnie zaskakuje mnie Apple- jak z waszą oceną?

Po kablu w trybie DAC uzyskuje 24/192kHz- tu pytanie czy słuchawki mają DAC z MQA? Jak macie ustawienia Passthrough MQA w Tidalu?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy firmware i update apki. Wprowadza parę pierdółek w sumie, ale fajnie że pracują nad software, bo niektórzy producenci zapominają o tym w momencie jak produkt trafi na rynek.

 

Z bardziej zauważalnych rzeczy: ciemny motyw, można grzebać przy eq gdy nie leci muzyka, jakiś nowy dynamiczny nastaw w eq i opcją słyszenia własnego głosu podczas rozmów (do tej pory trzeba było włączać transparency mode).

 

Po instalacji warto wyczyścić dane apki. U mnie dopiero wtedy pokazało zmiany.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 09:55, Name44 napisał(a):

To prawda, nieco dźwięku przenika z Bathysów na zewnątrz ale to raczej podczas głośnego słuchania. A ciche to one nie są. I dobrze 🙂 

 

Ktoś tutaj pisał, że grają cicho, ale po czasie można się przyzwyczaić i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma aż takiej przepaści między trybem bezprzewodowym a przewodowym jak sugeruje autor, z kolei nawet w miejskiej dżungli słyszę wyższość Bathysów nad innymi wypustami dużych BT, a trochę ich się przewinęło.

 

Natomiast największą zaletą Focali dla mnie jest właśnie na tyle wsokie SQ w użytku domowym, że zostały moimi jedynymi słuchawkami właściwie. PM3 wyciągam czasem jak mam ochotę na trochę inną sygnaturę i to tyle, nawet przestałem czytać o kablowcach :P

 

Obecnie BT to IMO najciekawszy i najbardziej innowacyjny segment rynku.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności