Skocz do zawartości

FOCAL Bathys - Słuchawki Bluetooth z ANC


Rekomendowane odpowiedzi

Ja słuchałem tylko po AAC. Przy porównaniu z Samsungowym Aptx Adaptive nie usłyszałem żadnych zmian. Po kablu nie słuchałem, chyba nie po to kupuje się słuchawki BT z DAC/AMP/DSP żeby wiązać się kablem. Wciąż uważam ze nawiększy problem tych Focal jest brak możliwości wyłączenia ANC.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi tam wysokich brakowalo niz basu bylo za duzo ale probowalem balansowac. Dla mnie przy flat poziom Sony XM. Bas maja fajny, dopiero przechodzac na Bangi czuc ze niskiego maja malo ale ogolnie jednak za duzo. A ja lubie basu ciut wiecej niz mniej ale jednak rownowage tonalna tez lubie:)

Edytowane przez kopaczmopa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam każde słuchawki przyjmuję w stocku takie jakie są.. Jeżeli mi nie siądą, to sell, nie ma u mnie EQ.

FB mi siadły po dłuższym odsłuchu, kto wie, może Px8 siadły by mi bardziej, ale to już tylko przypuszczenia i domysły.

Lubię rockowe brzmienie słuchawek, czyli tzw V-kę, ale Bathysy są tak romantyczne w swoim wykonaniu, że te damskie wokale mnie tak uwiodły, że dla nich wyzbyłem się wszelakiej szybkości, detalizy i jasności.

One nie brzmią, one wybrzmiewają, ich nie nie słucha, je się czuje, ich się nie ma na głowie, z nimi się obcuje.

Takie to są te Focale... ;)

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Compton napisał(a):

Ja tam każde słuchawki przyjmuję w stocku takie jakie są.. Jeżeli mi nie siądą, to sell, nie ma u mnie EQ.

FB mi siadły po dłuższym odsłuchu, kto wie, może Px8 siadły by mi bardziej, ale to już tylko przypuszczenia i domysły.

Lubię rockowe brzmienie słuchawek, czyli tzw V-kę, ale Bathysy są tak romantyczne w swoim wykonaniu, że te damskie wokale mnie tak uwiodły, że dla nich wyzbyłem się wszelakiej szybkości, detalizy i jasności.

One nie brzmią, one wybrzmiewają, ich nie nie słucha, je się czuje, ich się nie ma na głowie, z nimi się obcuje.

Takie to są te Focale... ;)

 

 

W przypadku sluchawek bt wyzbylem sie "strachu" przed eq, jak nie trzeba to nie tykam ale w przypadku px8 dla mnie byla koniecznosc. Bathysy na flat sa ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga jesli ktos szuka tanszej alternatywy dla Bathysowej srednicy to polecam Final UX3000. Oczywiscie Bathysy sa lepsze ale UX3000  niezwykle milo zaskakuje w swojej cenie. Tuning wzglednie rowny (lekka V) a nadal rozrywkowy, a w porownaniu do takich Sony to nie ma w ogole co mowic, niezle ANC, lekkie, nie cisna, jedynie troche male nauszniki wiec bardziej nauszne niz wokoluszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 11:40, szwagiero napisał(a):

Testuję sobie właśnie Bathysy i ZE8000. Czy ktoś rozwiązał ten problem przeskoku głośności o której pisał @Compton?

Na androidzie - opcje programisty -> wyłącz głośność bezwzględną, na win nie mam problemu bo lecę przez Creative W4, na jabłku nie wiem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szwagiero napisał(a):

ZE8000 to jednak nie moja bajka, jak dla mnie dwie klasy niżej niż Bathysy. Piękne jest to uwolnienie się od kabli :)

Ja zrobiłem porównanie ZE8000, Bathys i AirPods Pro2 i wygrały te ostatnie jako idealny kompromis jakości dźwięku, wygody i możliwości wyłączenia ANC

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę i mam kilka pytań.

słucham z iphone 14 po BT i w apce Focal mam kodek AAC, gdy słucham z komputera po BT mam kodek aptX i mimo, że ktoś wyżej pisał, że nie ma różnicy ja ją słyszę (EQ w apce mam na płasko) - dźwięk jest na plus w aptX.

Jak słucham za pomocą kabla z dziurki iphona6s dźwięk nie jest wcale lepszy niż po BT a nawet wydaje się mi, że jest gorzej.

Teraz moje pytania:

- co kupić (dongla BT?) aby wyciągnąć max po tych słuchawkach po BT- do laptopa (MacBook Pro 2105-  na pokładzie ma boot camp i dodatkowo windows 10- pod którym mogę tego dongla odpalać)

- czy warto inwestować w jakąś przejściówkę z iPhona 14 na wtyk słuchawkowy?

- czy warto zastanowić się nad jakimś DAC i podpinać kabel do słuchawek i słuchać - jeśli tak to jaki?

- widzę, że są jakieś smarfony muzyczne z aptX adaptive (czy wyjściem DAC?)- czy kupować jako kolejny telefon tylko do słuchania czy to strata 3-4k;

 

Jak i gdzie słucham:

po nastu latach nieudanego małżeństwa kupiłem drugie mieszkanie, wyprowadziłem się i nie mam nic obecnie z audio (tylko kilka iphonów, latopa, focal bathys) zaczynam nową przygodę, chce żyć po swojemu i w spokoju.

Słuchawki zabieram na siłownie, słucham wieczorami w domu, słucham w dzień podczas pracy (pracuje zdalnie przy kompie)

zestaw powinien mi zapewniać mobilność ( zakupy, siłownia, spacery)

mogę oczywiście kupić i drugi zestaw stacjonarny - czyli słuchanie w domu po kablu i/lub BT

 

w planach:

- tv laser z dolby atmos;

- jakaś belka (żonie zostawiłem harman kardon (samsung) q950) - byłem zadowolony z niej napędzał ją TV sony x9 i netflix- oczywiście mogę kupić jakiś inny zestaw DOLBY ATMOS - czytałem o SONOS

- jakieś stereo (zatrzymałem się na epoce technicsa- którego też zostawiłem a służył mi wiernie z 25lat)

- jakieś słuchawki po kablu i tor- jako kropka nad "i" ale to może poczekać jeszcze;

 

jakiś tam budżet mam - ale lubię najlepsze stosunki jakość /cena - chyba, że coś jest na prawdę warte wywalenia kilku dyszek 

Dziękuje za uwagę

(nie podpisze się gdyby żona chciała dowodzić w sądzie, że to ja ;)

 

słucham obecnie ze spotify- premium (jeśli będzie potrzeba i lepszy efekt mogę zmienić)

 

Edytowane przez 6pac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 14:20, 6pac napisał(a):

widzę, że są jakieś smarfony muzyczne z aptX adaptive (czy wyjściem DAC?)- czy kupować jako kolejny telefon tylko do słuchania czy to strata 3-4k;

Moim zdaniem Bathysy grają super po bluetooth, jak podpinałem je kabelkiem, to nie słyszałem wielkiej różnicy na plus. Słuchawki BT mają zaprojektowany pod nie DAC i wzmacniacz, który siedzi w środku, moim zdaniem zakup zewnętrznego źródła akurat pod te słuchawki to średni pomysł, ale spróbować możesz, Twoje ucho może wychwycić więcej zmian ;) jeżeli chodzi o transmiter pod pc, to @zdzichon używa Creative BT-W4 i chyba sobie chwali. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że po BT grają dobrze, acz mają troszkę za dużo wyższej średnicy, którą na szczęście można łatwo zbić za pomocą bt. Pady mogłyby być trochę bardziej miękkie, ale może z czasem się wyrobią, bo słuchałem nowej sztuki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Moim zdaniem Bathysy grają super po bluetooth, jak podpinałem je kabelkiem, to nie słyszałem wielkiej różnicy na plus. Słuchawki BT mają zaprojektowany pod nie DAC i wzmacniacz, który siedzi w środku, moim zdaniem zakup zewnętrznego źródła akurat pod te słuchawki to średni pomysł, ale spróbować możesz, Twoje ucho może wychwycić więcej zmian ;) jeżeli chodzi o transmiter pod pc, to @zdzichon używa Creative BT-W4 i chyba sobie chwali. 

zamówię BT-W4 i chińczyka na QCC3040

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie słabo. Miałem w domu i słuchajac, nie odczuwałem chwytania za serducho. Gorzej - nie potrafię wyjaśnić o co chodzi.

Kiedy wkładam Technicsy czy Pandy to się cieszę i dobrze bawię. Tu jakoś mniej. Może trzeba kilku podejść ? A może jestem przeczulony na punkcie kodeków ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Play napisał(a):

Też uważam, że po BT grają dobrze, acz mają troszkę za dużo wyższej średnicy, którą na szczęście można łatwo zbić za pomocą bt. Pady mogłyby być trochę bardziej miękkie, ale może z czasem się wyrobią, bo słuchałem nowej sztuki.

Zamieniłbyś dt990pro za nie? (Nie chodzi o cene) 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Zamieniłbyś dt990pro za nie? (Nie chodzi o cene) 😜 

Raczej nie, bo Bayery grają bardziej otwartym dźwiękiem (wiadomo, konstrukcja), są zdecydowanie wygodniejsze i nie muszę ich ładować.

Edytowane przez Play
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Pandy to się cieszę i dobrze bawię. Tu jakoś mniej. Może trzeba kilku podejść ? A może jestem przeczulony na punkcie kodeków ?

Myślę, że to inna prezentacja dźwięku, bliżej Pandom do Bowersów PX8 moim zdaniem (swoją drogą mi PX8 czysto dźwiękowo podeszły bardziej od Bathysów, ale nie napiszę, że są lepsze, są inne).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

U mnie na razie słabo. Miałem w domu i słuchajac, nie odczuwałem chwytania za serducho. Gorzej - nie potrafię wyjaśnić o co chodzi.

Nie mogę zrozumieć, jak zachwyca, jeśli nie zachwyca. Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca.  :) 

 

Jak nie zachwyca to nie zachwyca, co zrobisz. Na szczęście wybór dobrze grających wirelessów obecnie jak nigdy dotąd. Spróbuj sobie wspomnianych PXów jeśli szukasz bardziej żywiołowego grania. Średnicę mają bez przesady co najmniej tak samo dobrą jak PM3 jak nie lepszą. Minus taki, że ciut krzykliwą na wyższej co może na dłuższą metę trochę męczyć.

 

13 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

A może jestem przeczulony na punkcie kodeków ?

 

A to na pewno ;)

 

Dla mnie zdecydowanie zakup roku zeszłego i tego pewnie tego też. Za każdym razem jak wychodzę na miasto to banan na twarzy gwarantowany i lekki zawód jak docieram na miejsce, w biurze to samo, w domu też. Odkąd sobie dongla z BT do kompa dokupiłem to kablowe poszły w szufladę. Filmy w nocy też sobie mogę w końcu pooglądać, albo pograć na TV z jakością jak na rozkręconych kolumnach.

 

13 godzin temu, Play napisał(a):

i nie muszę ich ładować

 

Za to podpiąć pod coś trza i kupa kabla się majta :) Słucham po 4h dziennie uśredniając i ładować musze raz w tygodniu przez 1,5h. Z urządzeń elektronicznych równie długim czasem pracy może poszczycić się tylko czytnik ebooków. No  i urządzenia wskazujące, ale to jednak trochę inna bajka. Jak dla mnie taka częstotliwość ładowania sprawia że to czynnik właściwie pomijalny, tym bardziej że można słuchać ładując (tu brawa dla Focala, bo to wcale nie taka oczywista funkcjonalność).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

U mnie na razie słabo. Miałem w domu i słuchajac, nie odczuwałem chwytania za serducho. Gorzej - nie potrafię wyjaśnić o co chodzi.

Mialem dokladnie tak samo, mimo ze bardzo chcialem miec jedne wypasione bt. Focale mnie w ogole nie krecily.Ostatecznie wybralem bangi h95 i na spacery ux3000 (niedocenione, dobre sluchawki z focalowa srednica). Px8 uwielbialem z dongla btw4 z kompa, na zewnatrz przenosily jednak kroki. Dla mnie w ogole nie krzykliwe, wrecz grzeczne. Predzej krzykliwe bym powiedzial, ze sa Bathysy a bangi maja czasem gore z metalicznym nalotem. 

 

18 godzin temu, bakus1233 napisał(a):
23 godziny temu, Play napisał(a):

 

Zamieniłbyś dt990pro za nie?

Kurcze, dla mnie 990pro sa lepsze od wszystkich ww.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności