Skocz do zawartości

FOCAL Bathys - Słuchawki Bluetooth z ANC


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, zdzichon napisał(a):

Nie bijcie nie znam się, ale czy skórka just warta wyprawki? :)

Moim zdaniem tylko wtedy, kiedy używam kabla (uapp daje wtedy pełną jakość po bitperfect), do streamingu BT natywna aplikacja daje radę, ale to też będzie zależne od "ulepszaczy" w danym modelu telefonu. Warto sprawdzić, to nic nie kosztuje ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Zainteresowałem się Bathys, szczególnie pod względem konfrontacji z ZE8000.

Dzisiaj spojrzałem na wykres i w zasadzie nie wiem czego się spodziewać, bo pomiary wychodzą dziwnie.

image__21_.png


Ten dip w zakresie 500 Hz - 1 kHz to „ciekawa” sztuczka jeśli chodzi o strojenie - ma stwarzać iluzję bardziej napowietrzonej sceny, niestety najczęściej nie kończy się to dobrze ;) Trzymam kciuki, żeby podeszły 👍

Edytowane przez MrSheep
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 11:39, marek_m napisał(a):

Obszerna recka 👍 

IMO dobra recka, całkiem zbieżna z moim odbiorem.

Dzięki 👍

Widzę, że na HiFi i Muzyka pojawiły się Bathysy na okładce.

okl_Hifi_02_2023.jpg

Próbuję kupić wersję elektroniczną za 4,99 zł,  ale mam jakiś problem z zalogowaniem się na ich stronę.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 17:59, Compton napisał(a):

IMO dobra recka, całkiem zbieżna z moim odbiorem.

Dzięki 👍

Widzę, że na HiFi i Muzyka pojawiły się Bathysy na okładce.

okl_Hifi_02_2023.jpg

Próbuję kupić wersję elektroniczną za 4,99 zł,  ale mam jakiś problem z zalogowaniem się na ich stronę.

 

 

No i po co każa się logować skoro chcę tylko kupić ten egzemplarz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw wrażeń, miałem jedne i drugie ale w sumie porównań bezpośrednich to nie robiłem. Dla mnie jednak Bathysy są o wiele przyjemniejsze w odbiorze i po prostu lepsze dźwiękowo, no ale też nie wiem czy to jest uczciwa walka gdy spojrzymy na cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Bathysy przez dwa dni, przy czym nigdy dłużej niż 30 minut bez przerwy.

"Ciśnienie" wywołane działaniem ANC było dla mnie bardzo męczące 👎

W tej sytuacji, brak możliwości wyłączenia ANC to dla mnie deal breaker 👎

Dźwięk / brzmienie to bez wątpienia najsilniejsza strona tych słuchawek, ale w tej cenie....

Wyglądu nie komentuję.

 

Reasumując, zwróciłem bez żalu ;) 

 

Teraz czekam na Meze 109 Pro, ale to nie ten wątek :) 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał(a):

Testowałem Bathysy przez dwa dni, przy czym nigdy dłużej niż 30 minut bez przerwy.

"Ciśnienie" wywołane działaniem ANC było dla mnie bardzo męczące 👎

W tej sytuacji, brak możliwości wyłączenia ANC to dla mnie deal breaker 👎

Dźwięk / brzmienie to bez wątpienia najsilniejsza strona tych słuchawek, ale w tej cenie....

Wyglądu nie komentuję.

 

Reasumując, zwróciłem bez żalu ;) 

 

Teraz czekam na Meze 109 Pro, ale to nie ten wątek :) 

 

 

 

Zadne wirelessy nie sa warte swojej ceny, tak na dobra sprawe wszystkie te topowe powinny kosztowac polowe swojej ceny. Takie Sony xm5 to brzmieniowo graja jak sluchawki za 300 pln, Bathysy od HD600 tez lepsze nie sa. No ale wiadomo za co sie placi, wygoda bez przewodu jest niebotyczna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Najner napisał(a):

Pozwolę sobie się nie zgodzić, to kwestia bardzo subiektywna. Wg mnie Bathysy i PX8 biją hd600 na łeb. 

To jest tez porownanie sluchawek zamknietych do otwartych. Mozesz sie nie zgodzic przeciez, ja tak za to uwazam. Dzwiekowo i pxy i bathysy na pewno nie sa warte tych 3k, dla mnie nawet nie sa lepsze od kilka razy tanszych DT770Pro:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, kwestia jest dosyć prosta. Gdybym miał zostać z jednymi słuchawkami do końca życia (zamknięte, otwarte, doki, cokolwiek), to hd600 nie byłyby nawet w pierwszej setce :) To kwestia preferencji sonicznych i repertuaru, jakiego słuchamy. Dla Ciebie PX8 nie są tyle warte, a dla mnie są ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

No tu to już trochę przesadziłeś :)

Niekoniecznie musiał przesadzić. Zależy co dla kogo oznacza lepsze. Dla mnie DT990pro też są lepsze od senków HD800 kosztujących kiedyś 5000zł, bo mają przyjemniejsze brzmienie zachowując przy tym jakość dźwięku na wysokim poziomie. HD800 mają większą scenę, może kilka aspektów lepszych technicznie, ale nie musi ich to czynić koniec końców lepszymi słuchawkami skoro na dłuższą metę wolę słuchać bajerki kosztujące około 600zł. Tak samo może być z dt770 vs Focal Bathys. 
Beyerdynamic ma bardzo dobre słuchawki z serii DT, może nie są tak doceniane, bo nie kosztują zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Najner napisał(a):

Well, kwestia jest dosyć prosta. Gdybym miał zostać z jednymi słuchawkami do końca życia (zamknięte, otwarte, doki, cokolwiek), to hd600 nie byłyby nawet w pierwszej setce :) To kwestia preferencji sonicznych i repertuaru, jakiego słuchamy. Dla Ciebie PX8 nie są tyle warte, a dla mnie są ;)

 

 

 

No pewnie, przeciez to cale nasze audio to kwestia preferencji. Dla mnie px8 sa dobre (lubie je) ale sonicznie sa od hd600 gorsze.

2 godziny temu, zdzichon napisał(a):

No tu to już trochę przesadziłeś :)

Troche tak ale znowu nie az tak bardzo:) bardziej chodzi mi o uzmyslowienie, ze w wirelessach nie chodzi tylko o dzwiek ale o styl, budowe, wygode, anc, tryb przejrzystosci, mikrofon itd bardziej niz w kablowych. I za to placimy, a wg mnie jednak przeplacamy. I tak w ciagu 2-3 lat zrobil sie duzy postep. Na kablowce szkoda mi bylo wydawac 2-3k pln a na bluetoothy wydaje jak popier...ony;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności