Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mojo 2 i podpięcie pod system stacjonarny. Ma to sens?


Raymont

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pozwolę sobie podpytać o jeszcze jedną kwestię związaną z Chord Mojo 2. Otóż tak bardzo mi się podoba dźwięk jaki produkuje to małe cholerstwo na słuchawki... że pomyślałem sobie, że może mógłbym go podpiąć do swojego systemu stacjonarnego (do wzmacniacza). Trochę na zasadzie "stacjonarnego DAC'a). Pytanie tylko do bardziej doświadczonych niż ja, czy ma to sens?

 

Jeśli dobrze rozumiem, jedyna opcja to użycie kabla RCA z 3,5 mm na 2-męskie, który wpiąłbym w Mojo w wyjście słuchawkowe a do wzmacniacza w wejścia audio. Sam Mojo w swojej instrukcji zaleca dodatkowo w takiej sytuacji przestawić Mojo w tryb wyjścia liniowego (3V). Czyli miałbym wtedy połączenie: smartfon -> Mojo2 -> wzmacniacz Rotela -> kolumny.

 

Tylko czy ktoś w taki sposób używał jednak Mojo? Czy nie będzie tu jakiegoś spadku jakości dźwięku? Na kolumny jak rozumiem i tak nie pójdzie dźwięk czysto z DAC, bo wzmacniacz Rotela dołoży coś od siebie (a ma swoją specyficzną barwę). No i czy nie zarżnę w ten sposób baterii w Mojo lub nie osłabię jej żywotności? (przy dłuższym używaniu w takim trybie). Ktoś ma może jakieś doświadczenia w takim użyciu przenośnego DAC/AMP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Raymont napisał(a):

Cześć,

 

Pozwolę sobie podpytać o jeszcze jedną kwestię związaną z Chord Mojo 2. Otóż tak bardzo mi się podoba dźwięk jaki produkuje to małe cholerstwo na słuchawki... że pomyślałem sobie, że może mógłbym go podpiąć do swojego systemu stacjonarnego (do wzmacniacza). Trochę na zasadzie "stacjonarnego DAC'a). Pytanie tylko do bardziej doświadczonych niż ja, czy ma to sens?

 

Jeśli dobrze rozumiem, jedyna opcja to użycie kabla RCA z 3,5 mm na 2-męskie, który wpiąłbym w Mojo w wyjście słuchawkowe a do wzmacniacza w wejścia audio. Sam Mojo w swojej instrukcji zaleca dodatkowo w takiej sytuacji przestawić Mojo w tryb wyjścia liniowego (3V). Czyli miałbym wtedy połączenie: smartfon -> Mojo2 -> wzmacniacz Rotela -> kolumny.

 

Tylko czy ktoś w taki sposób używał jednak Mojo? Czy nie będzie tu jakiegoś spadku jakości dźwięku? Na kolumny jak rozumiem i tak nie pójdzie dźwięk czysto z DAC, bo wzmacniacz Rotela dołoży coś od siebie (a ma swoją specyficzną barwę). No i czy nie zarżnę w ten sposób baterii w Mojo lub nie osłabię jej żywotności? (przy dłuższym używaniu w takim trybie). Ktoś ma może jakieś doświadczenia w takim użyciu przenośnego DAC/AMP?

Mojo 2 nie ma oddzielnego trybu line out. Podpinasz pod słuchawkowe wyjście 3.5 w Mojo 2 a do wzmacniacza pod wejście 2 x Rca. Musisz odpowiednio ustawić głośność, aby było najlepiej coś około standardu 2V (kolor kulek biały i indigo). Mam Mojo2 i go nie podpinałem pod stacjonarkę bo mam lepsze opcje, ale są tacy co są zadowoleni. Mojo2 ma tryb dektopowy- po naładowaniu baterii jest ona wykluczana, więc się nie zużywa.

 

ED4E69EC-1003-4C93-BC64-AEA8B2796827.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tak Mojo1, bez żadnych problemów, więc powiem: ma to sens, jeśli dźwięk Ci odpowiada to czemu nie? Kup kabel i sprawdź. Mojo2 nadaje się jeszcze bardziej bo ma EQ i tryb desktop, który nie zabija baterii przy stałym podłączeniu. Jeśli się martwisz o baterię, możesz też ją wyjąć i używać Mojo bez baterii, zaufałbym jednak Chordowi z trybem desktop.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karmazynowy napisał(a):

Używałem tak Mojo1, bez żadnych problemów, więc powiem: ma to sens, jeśli dźwięk Ci odpowiada to czemu nie? Kup kabel i sprawdź. Mojo2 nadaje się jeszcze bardziej bo ma EQ i tryb desktop, który nie zabija baterii przy stałym podłączeniu. Jeśli się martwisz o baterię, możesz też ją wyjąć i używać Mojo bez baterii, zaufałbym jednak Chordowi z trybem desktop.

 

Ok, dzięki Wam za podpowiedzi. Spróbuję tak zrobić (zamówiłem już kabel). A tak z ciekawości. Czy jak podpinałeś tak Mojo do wzmacniacza - dużo "od siebie" dorzucał w finalnym brzmieniu sam wzmacniacz?  Wiadomo że jest EQ itd, ale tak "by deafult"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wzmacniacz, tzn.? Mojo nie ma "samego", standardowego wzmacniacza. Obojętnie czy użyjesz go jako DAC do systemu stereo czy słuchasz na słuchawkach - sygnał i charakter będzie taki sam. Cała reszta w sprzęcie towarzyszącym. Nie ma co teoretyzować, sam sprawdzisz.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raymont napisał(a):

Otóż tak bardzo mi się podoba dźwięk jaki produkuje to małe cholerstwo na słuchawki... że pomyślałem sobie, że może mógłbym go podpiąć do swojego systemu stacjonarnego (do wzmacniacza). Trochę na zasadzie "stacjonarnego DAC'a). Pytanie tylko do bardziej doświadczonych niż ja, czy ma to sens?

Nie lepiej po prostu podłączyć i sprawdzić nausznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał(a):

Sam wzmacniacz, tzn.? Mojo nie ma "samego", standardowego wzmacniacza. Obojętnie czy użyjesz go jako DAC do systemu stereo czy słuchasz na słuchawkach - sygnał i charakter będzie taki sam. Cała reszta w sprzęcie towarzyszącym. Nie ma co teoretyzować, sam sprawdzisz.

Chodziło mi o to, że Mojo który sam jest wzmacniaczem i DAC'em - podłączam w końcu jeszcze do stacjonarnego wzmacniacza - żeby puścić dźwięk na kolumny... i w związku z tym ten stacjonarny (w moim przypadku Rotel A14 MkII) pewnie dodatkowo wpłynie na dźwięk który idzie z Mojo.

 

Jasne, że sam to sprawdzę, ale kabelek dotrze dopiero za dwa dni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mojo i ogólnie sprzętami Chorda sytuacja nie jest tak oczywista. Tam nie ma klasycznej sekcji wzmacniającej. Na wyjściu dostajesz sygnał z kości FPGA, czyli traktowałbym go bardziej jako DAC. To, że Rotel coś doda od siebie to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności