Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do monitorów aktywnych - do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zakupiłem używane Presonus Eris E5. Jestem z nich zadowolony, jedyną moją bolączką są szumy z laptopa. Szukam tańszej alternatywy dla interfejs audio - nie planuję nagrywać muzyki. Zależy mi na tym, by wyjścia były zbalansowane i można było regulować głośność z poziomu DAC. Sprzęt może być używany i w cenie grubo poniżej maksymalnej. Dziękuję za propozycje 🎵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erisy to mi szumiały same z siebie, z evo 4 i z DX3 Pro +. Nie wiem czy DAC coś da. Sprawdzałem różne listy. Podłączanie do gniazda oddzielnie, przez listwy, takie i takie, przez kable zbalansowane i nie. Nic nie pomaga. Jedynie jak na minimum skręcę ich vol to jest znośnie, dalej słychać ale mniej. Ale i tak denerwuje.

Jeszcze jedną listwę mam do sprawdzenia od Taga i UPS pożyczę niebawem żeby sprawdzić.

 

Ale z tego co czytałem to monitory tak mają. Chciałem KRK te 10 calowe ale właśnie ze względu na szumy zrezygnowałem.

 

Teraz myślę na Tannoy Gold 8 ponieważ przy różnych recenzjach, opiniach nie widziałem narzekania na szumy. Ale założę się że i tak będą mi szumiały :P.

 

Albo coś mniejszego plus jakiś fajny sub ale małe też szumią.

 

Jedynie głośniki przez USB mi nie szumią. Np Klipsch the sixes. Ale jakoś ostatnio wolę monitory.

 

Daj znać jak znajdziesz jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suszec Dzięki, chyba rzeczywiście kupię interfejs. Myślałem, że przycebulę jeśli pójdę w DAC, ale faktycznie trudno o coś tańszego. Może Focusrite to trochę za wysoka półka - prawdopodobnie zapoluję na jakiegoś Behringera i dam sobie spokój ze zbalansowanym outem. Chyba, że masz doświadczenie z turbotanimi interfejsami, to z chęcią się czegoś dowiem 😏

@Mushabelly U mnie fatalnie ciągnie od lapka - zwłaszcza, gdy wsadzę coś po USB. Jeśli zostanie mały szum, to się nie obrażę (szczególnie, gdy nie będę musiał sięgać za monitory, by je przyciszyć...). Oczywiście jeśli na coś wpadnę, to się podzielę 🤘

Edytowane przez Intercentrino
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Intercentrino napisał(a):

i dam sobie spokój ze zbalansowanym outem

 

14 godzin temu, marek_m napisał(a):

Mam na strychu FX-Audio DAC-X6. Kupiony na forum.

Odstąpię za 150 PLN. Gdybyś był zainteresowany, odezwij się na priv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrewek O widzisz, właśnie o nim myślałem - dobrze wiedzieć, że się sprawdził. Wgle to byłem przekonany, że on ma niezbalansowane wyjścia, musiałem gdzieś źle sprawdzić 😑

 

@x X x Oj, chyba nikt nie będzie aż tak miły, żeby mi go sprzedać w tych pieniądzach 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie właśnie sprawdziłem na listwie TAGA Harmony PF-500. Na UPS i na tym i tym. Różne kombinacje, różne gniazdka.

Poradniki z neta itp. Efekt taki że wiem tylko żeby tego nie nazywać szumem, a brumieniem.

 

Także możliwe że w Twoim przypadku będzie podobnie.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mushabelly Ja z tej nomenklatury też jestem kiepski, ale zastanawia mnie, czy mówimy o tych samych przypadłościach. U mnie brumienie daje się we znaki właściwie tylko, gdy niczego nie puszczam. Nawet zmiana głośności w lapku powoduje, że problem na chwilę znika. Co prawda zostaje trochę szumu, ale ten na dobrą sprawę może kojarzyć się z szumem morza 🌊

 

Spróbowałem to nagrać, zerknij jak możesz.

 

Btw. behringerek już jedzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na słuchawkach. Bo na głośnikach, które u mnie same z siebie szumią, musiałem dać na tyle głośno że ich szum zagłuszał Twój szum. To jakby głuchy prowadził ślepego :P.

 

Weź je odłącz od laptopa. Włącz same i zobacz na jakim poziomie głośności słychać szum. Czy w ogóle go wtedy słychać. Może na niskim volume własnym głośników będzie niesłyszalny i po problemie. U mnie niestety wtedy jest za cicho i nic nie słychać. Erisy właśnie dlatego oddałem, ponieważ ich szum własny był dla mnie nie do zniesienia. Przy The Sixes jest ciut lepiej ale dalej to słychać. Jeszcze będę drążył temat ale widzę że jednego uniwersalnego rozwiązania nie ma.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update z dziś: sprzęt odebrany, podłączony i muszę powiedzieć, że sprawuje się bardzo dobrze. @Andrewek dzięki za sugestię, upolowałem naprawdę fajną sztukę - znaczy się tanią 😁 A bałem się, że będzie za mało porządny.

 

Przechodząc do konkretów:

- brumienie w czasie, gdy nie puszczam muzyki ustąpiło całkowicie

- szum występujący cały czas również zmniejszył się słyszalnie (chociaż jego wyjściowy poziom był znośny)

- do oceny poprawy samego dźwięku jestem za cienki

 

@Mushabelly po za tym sytację z szumem niezależnie od zmiany sprzętu rzeczywiście poprawiło zmniejszenie gainu na samych monitorach. Myślę, że tu mam jeszcze pole do popisu - zarówno na potencjometrze interfejsu jak i systemowym pasku głośności zostało sporo zapasu. Szczerze stawiałem, że po podłączeniu interfejsu regulacja głośności z poziomu Windowsa nie będzie możliwa, ale co ja tam wiem 🦙

 

Z kwestii technicznych:

Sygnał z interfesju Behringer UMC22 do monitorów Presonus Eris E5 leci po kablach jack 6,3 TRS - XLR (PROEL Challenge CHL230LU2), cały sprzęt jest podpięty do jednej listwy zasilającej. @Mushabelly mam nadzieję, że uda ci się rozwiązać problem z brumieniem, chociaż skoro próbowałeś tylu rzeczy to chyba musisz mieć pecha do samych głośników...

Edytowane przez Intercentrino
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności