Jump to content

Dziwny problem z Chord Mojo 2

Raymont

Recommended Posts

Cześć,

Od kilku dni mam nowiuśkiego Mojo 2. Spinam go głównie z telefonem Samsung Galaxy S21 FE po kablu USB-C. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi (instrukcja do Mojo i te kolorowe kule zaczynają być w miarę intuicyjne dopiero po pewnym czasie użytkowania i przestudiowaniu instrukcji).

Otóż wg instrukcji i opisów nawet na tym forum - jak odtwarzam plik (np. flac) 44,1 kHz - to kula "power" powinna się świecić na czerwono, jak odtwarzany/dekodowany plik ma 48 kHz - na pomarańczowo, 96 kHz - na zielono, 192 kHz - na ciemnoniebiesko itd.

Tymczasem u mnie jest coś dziwnego, bo mam na telefonie zainstalowaną dosyć popularną i powszechną apkę do odtwarzania gęstych plików - czyli Pulsar. Jak odtwarzam pliki 44,1 kHz (pliki pewne, z hdtracks, zarówno sama aplikacja Pulsar, jak i np. foobar2000 na komputerze pokazują, że to plik 44,1 kHz) - to Mojo świeci na pomarańczowo (jak przy odtwarzaniu 48 kHz). Tak jest z dowolnym plikiem 44,1 kHz. Teraz jak włączam album we flac 24bit 192 kHz - to jest niby ok. Mojo świeci na ciemnoniebiesko. Ale jak włączę inny album (pliki 96 kHz. Album również w pełni legitny, pewne pliki, Pulsar pokazuje że to 96 kHz, foobar2000 również) - to zamiast na zielono.. Mojo zaświeca kulę na ciemnoniebiesko, identycznie jak przy pliku 192 kHz :(

A teraz coś, co już totalnie mnie rozłożyło na łopatki. Otóż byłem przekonany, że po wpięciu takiego Mojo po USB, w całości on przejmuje dekodowanie plików i odpowiednie wzmacnianie sygnału + przesył na słuchawki - a taka aplikacja na androidzie do odtwarzania muzyki typu Pulsar, VLC Player ma wtórne znaczenie, bo tylko "zapodaje" pliki do Mojo... Tymczasem jak przy wpiętym Mojo odtwarzam ww. pliki w aplikacji VLC Player, a nie Pulsar... to Mojo pokazuje mi cały czas kolor "żółty" (nawet jak odtwarzany jest album 192 kHz)...

W Mojo kompletnie nic nie było ruszane/przestawiane. Nie dotykałem zupełnie equalizera. W pełni naładowany, restartowany kilka razy - objaw jest cały czas jak powyżej. Po wpięciu go do laptopa z Windowsem 10 - Windows wykrywa Mojo itd, ale jak odtwarzam te same pliki z komputera na windowsowym VLC Playerze - zachowanie jest identyczne. Wszystkie pliki Mojo "widzi" jako 48 kHz, bo kula power świeci się na pomarańczowo... Czy ktoś zetknął się może z czymś takim?

Edited by Raymont

Wygląda że nie masz połączenia bitperfect tylko zanim mojo dostanie dane to są one resamplowane przez systemy operacyjne/programy. Nie znam tego Pulsara ale bitperfect na androidzie można uruchomić np przez Usb Audio Player Pro i HiBy Music. 

Pod windosem trzeba używać Wasapi lub Asio aby uzyskać bitperfect bez tego windows wszystko kaszani resamplując. Zainstaluj sterowniki ze strony chorda i w ustawieniach wybranego odtwarzacza muzyki wybierz urządzenie: Wasapi Chord Async USB 44-768khz.

• Like 1

39 minut temu, Spawn napisał(a):

Wygląda że nie masz połączenia bitperfect tylko zanim mojo dostanie dane to są one resamplowane przez systemy operacyjne/programy. Nie znam tego Pulsara ale bitperfect na androidzie można uruchomić np przez Usb Audio Player Pro i HiBy Music. 

Wielkie dzięki :) Kupiłem ten USB Audio Player Pro, zainstalowałem na swoim telefonie i teraz wszystko zachowuje się poprawnie. A już się zaczynałem obawiać, że to coś z Mojo nie tak... Szkoda, że Android przy połączeniu USB OTG nie informuje że połączenie nie jest bitperfect i że coś może być nie tak...

15 minut temu, Raymont napisał(a):

Wielkie dzięki :) Kupiłem ten USB Audio Player Pro, zainstalowałem na swoim telefonie i teraz wszystko zachowuje się poprawnie. A już się zaczynałem obawiać, że to coś z Mojo nie tak... Szkoda, że Android przy połączeniu USB OTG nie informuje że połączenie nie jest bitperfect i że coś może być nie tak...

Android wszystko resampluje bo tak ma zbudowaną warstwę audio. Obchodzą to tylko niektóre apki posiadające swoje sterowniki.

Raz jeszcze dzięki, bo trafiłeś w sedno idealnie.

Upewnię się tylko jeszcze. Skoro po instalacji ww. USB Audio Player Pro, Mojo prezentuje dekodowane pliki poprawnie i całość wygląda/brzmi ok, to w ustawieniach samego Androida nic już nie muszę zmieniać/ustawiać? Wszystko załatwia już samoczynnie apka?

Edited by Raymont

W UAPP wchodzisz w Settings, następnie Internal audio driver i tam powinieneś mieć odznaczone HiRes Direct driver, a nie Original Android driver.

28 minut temu, Elhaz_77 napisał(a):

W UAPP wchodzisz w Settings, następnie Internal audio driver i tam powinieneś mieć odznaczone HiRes Direct driver, a nie Original Android driver.

Dzięki. Rozumiem że chodziło Ci nie o "odznaczone", tylko właśnie zaznaczone "HiRes Direct driver", zamiast "Original Android driver"?

1 minutę temu, Raymont napisał(a):

Dzięki. Rozumiem że chodziło Ci nie o "odznaczone", tylko właśnie zaznaczone "HiRes Direct driver", zamiast "Original Android driver"?

Tak, ptaszek ma być przy "HiRes Direct driver" :)

Ok, dziękuję. Sorry, że jeszcze drążę temat - ale zauważyłem jeszcze jedną opcję w UAPP, która może mieć tu znaczenie w kontekście tego o czym piszecie (połączenie bit perfect). W tej apcje, w Settings i później "USB Audio" jest opcja "Bit perfect mode". Z tego co piszecie jeśli jest ta opcja włączona - nic nie dotyka pliku idącego do zewnętrznego DAC. Jak tam wchodzę - to opcja jest wyłączona... Rozumiem, że też lepiej są włączyć?

2 minuty temu, Raymont napisał(a):

Ok, dziękuję. Sorry, że jeszcze drążę temat - ale zauważyłem jeszcze jedną opcję w UAPP, która może mieć tu znaczenie w kontekście tego o czym piszecie (połączenie bit perfect). W tej apcje, w Settings i później "USB Audio" jest opcja "Bit perfect mode". Z tego co piszecie jeśli jest ta opcja włączona - nic nie dotyka pliku idącego do zewnętrznego DAC. Jak tam wchodzę - to opcja jest wyłączona... Rozumiem, że też lepiej są włączyć?

Tak, włącz ją, ustawiając na opcji On albo When possible

• Thanks 1