Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Prośba o pomoc, DAP do Sennheiser Momentum On-ear i Yamaha tw-e3b


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, proszę uprzejmie o pomoc w doborze grajka do Sennheiser Momentum On-ear i mniejszych Yamaha tw-e3b. 

Od razu więc widać, że potrzebuję dapa z bluetoothem. 

Do tej pory korzystam z Cowona Plenue D i bardzo mi on odpowiada, niestety z racji wieku nie posiada możliwości sparowania ze słuchawkami bt. Poza domem brak kabla to dla mnie udogodnienie. 

Cenowo chciałbym się zmieścić w 2k, nie zależy mi na wodotryskach, super ekranie etc. Fajnie jakby miał Spotify i Tidala ale oba offline. 

Z góry dziękuję za sugestie. 

Edytowane przez azrael88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • azrael88 zmienił(a) tytuł na Prośba o pomoc, DAP do Sennheiser Momentum On-ear i Yamaha tw-e3b

Tempotec V6 Variations 

Nic w jego cenie lepszego raczej nie dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Dongle bo telefon pewnie masz.

Tws ów do dongla nie podłączysz chyba że BGVP Q2S, jedyne TWSy BT i kablowo możliwe do podłączenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał(a):

Tws ów do dongla nie podłączysz chyba że BGVP Q2S, jedyne TWSy BT i kablowo możliwe do podłączenia 

Tws podłączy do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, azrael88 napisał(a):

Mam ibasso dc03, tel to stary huawei p20. Serio nic lepszego nie wyciągnę w tej cenie? 

 

Tempotec, pierwszy raz słyszę. Muszę się dokształcić. 

Ten dx170 też klawy sprzęt i zmieścisz się w budżecie. Nie pasi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, azrael88 napisał(a):

Mam ibasso dc03, tel to stary huawei p20. Serio nic lepszego nie wyciągnę w tej cenie? 

 

Tempotec, pierwszy raz słyszę. Muszę się dokształcić. 

Bo to świeżynka

https://www.tempotec.net/collections/new-arrival-1/products/tempotec-v6

W cenie z tempotec.net nic lepszego. Ja nawet bez VAT dostałem choć byłem gotowy zapłacić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Ten dx170 też klawy sprzęt i zmieścisz się w budżecie. Nie pasi?

Ależ nie mówię nie 😀 też nie znam tego sprzętu, ja Szanowni, zatrzymałem się w 2015 kiedy kupowałem Cowona. 

Teraz tak mi nieco zaczęło doskwierać że nie ma BT ani serwisów offline. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, azrael88 napisał(a):

Ależ nie mówię nie 😀 też nie znam tego sprzętu, ja Szanowni, zatrzymałem się w 2015 kiedy kupowałem Cowona. 

Teraz tak mi nieco zaczęło doskwierać że nie ma BT ani serwisów offline. 

Zastanów się czy potrzebujesz dapa. Te budżetowe twsy możesz podpiąć pod telefon a za 1.8k, jest na bazarku mojo 2:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Play napisał(a):

Czemu nie smartfon? Dowolny obsłuży bez problemu bt i do tego system będzie bardziej responsywny od tego z dapa. W razie czego można dokupić powerbanka

Hmmm... Myślałem, że z dapa będę miał inny, domyślnie lepszy, dźwięk. Cowon gra zupełnie inaczej niż huawei p20

Pojawia się więc pytanie, po co dapy w dobie wszechobecnych mocnych smartfonów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nowych telefonów nie obsługuje kart pamięci, to jedno z głównych ograniczeń. Ale zgadzam się, że dobre dongle grają w obecnych czasach na poziomie bardzo zbliżonym do dobrych dapów. A w okolicach 2k można dostać używkę AK SR25 na przykład, natomiast do Twoich potrzeb (bluetooth) zostałbym z telefonem i zaoszczędził kasę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet telefony najlepsze muzycznie nie dadzą rady takiemu V6. Nie ta jakość dzwieku,nie ten poziom mocy,by móc napędzić bardzo wymagające sluchawki. No chyba że jedynym źródłem muzyki jest streaming on-line. Ale do tego nie potrzeba super sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak plus chce mieć Tidal, Spotify offline. Więc dostaję w V6 na wysokim poziomie za cenę średniaka z niższej półki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Najner napisał(a):

Z tym się nie kłócimy, tylko, że Autor chyba głównie będzie korzystał z bluetooth :)

 

Owszem, BT jest ważny, ale uświadomiłeś mi że aby w pełni wykorzystać możliwość BT to trzeba mieć tel i słuchawki z aptxHD, a mój zestaw to aptx.

14 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Tak plus chce mieć Tidal, Spotify offline. Więc dostaję w V6 na wysokim poziomie za cenę średniaka z niższej półki 

Tak, chce :) to dość wygodne, przy czym -  o zgrozo nadal Spotify ma większy wybór w muzyce której słucham niż Tidal.

 

Generalnie bardzo Wam dziękuję, bo uzmysłowiliście mi że mam do wyboru dwie drogi:

1. zmiana smartfona na taki z aptxHD i w przyszłości dołożenie do niego słuchafonów które też mają ten kodek. Czyli jakby nie patrzeć to i tak wydatek ok 4-5k pln

2. kupno dapa pokroju V6 czy tego iBasso i korzystanie na nim z Senków by wykorzystać go na maxa lub dokupienie do niego słuchafonów z aptxHD.

 

I teraz drążąc temat dapów powyższych - czy one będą dobrym wyborem do muzyki której słucham? A słucham głównie cięższego brzmienia (różne gatunki metalu, np Moonspell, Soulfly, Wind Rose, Manowar, itp.) i muzyki filmowej/soundtracków (Blade Runner, Hans Zimmer dużo, Cyberpunk, Warhammer itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibasso nie słyszałem ale V6 jest raczej neutralny. Nie podbarwia dźwięku. Możesz oczywiście bawić się eq lub MSEB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, azrael88 napisał(a):

Ależ nie mówię nie 😀 też nie znam tego sprzętu, ja Szanowni, zatrzymałem się w 2015 kiedy kupowałem Cowona. 

Teraz tak mi nieco zaczęło doskwierać że nie ma BT ani serwisów offline. 

Fyi

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso bardzo fajnie gra ale prędkość działania w streamingach jest fatalna. Chociaż w trybie offline to jeszcze jako-tako da się używać. Na żywo nijak - czy to Spotify czy Tidal czy Amazon Music, przełączanie utworów twa wieki, do tego potrafią się zacinać. Super DAP by był bo dźwiękowo jest ekstra, ekran petarda, wykonanie tez. Ale prędkość działania - tragedia. Ten procek co tam używają to totalny szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności