Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne zamknięte do 2000 - 2500zł


delfin150

Pytanie

Cześć, jako że rodzina doszła do wniosku że nie chce wraz ze mną słuchać wszystkiego z otwartych fidelio x2, to i pomyślałem o jakimś upgradzie względem wyżej wymienionych :). Generalnie dźwięk x2 w miarę mi pasuje, natomiast szukam czegoś:
- oczywiście zamkniętego
- lekko dociążonej i również lekko koloryzującej V-ki, ale idącej w stronę neutralnego grania, nie basowo-sopranowej imprezy. Bas obecny, z dobrym zejściem, ale nie zalewający średnicy, środek soczysty, zachęcający do słuchania, wysokie mogą być ciut przygaszone, żeby nie kłuły w uszy.
- fajnie by było gdyby ten dźwięk był taki nieco plastyczny, nie przepadam za takim twardym, rzucanym prosto w twarz graniem np. jak po podłączeniu niewymagających słuchawek do bardzo mocnego źródła. 
Mam taki mały tor stacjonarny, ale chciałbym żeby umiały też przyzwoicie zagrać z dongla (colorfly cda m1) podłączonego do telefonu. Muzyka jakiej słucham to głównie stara elektronika (syntezatory i te sprawy), wszelka muzyka rozrywkowa lata 70-90 i trochę hip-hopu.
Budżet to 2000-2500zł. Przyznam się że myślałem o dość świeżych planarach czyli Hifiman sundara closed back. Powinny być upgradem pod każdym względem i w miarę wpasowują się w powyższe kryteria, natomiast jeśli macie dla mnie jakieś sugestie to byłbym bardzo wdzięczny :). Dziękuje i gorąco pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A oprócz WP900 które faktycznie wydają się dobrym wyborem, co myślicie o zamkniętych planarach w podobnej cenie? Monoprice Monolith M1060C, Hifiman Sundara closed back? Czy w ogóle w tej cenie planary mogą dorównać dynamikom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dźwiękowo się nie wypowiem, ale WP900 mają jedną cechę, która według mnie od razu ustawia je na lepszej pozycji - wagę. Zarówno Sundary jak i Monolithy to jest pół kilograma na głowie. Wiem że niektórym to nie przeszkadza, ja miałem kilka podejść do bardzo dużych zamkniętych i za każdym razem lądowały w końcu w komisie, jak by nie grały. Jak ktoś słucha muzyki tylko wieczorem w fotelu, w absolutnym bezruchu to może spoko. Ja nawet przy biurku dużo się ruszam, kręcę głową, wstaję itede. Te największe modele nie dość, że obciążają szyję, to zawsze  suwają się po głowie przy większych/szybszych ruchach. ATH nie dość że znikają na głowie to jeszcze siedzą na niej pewnie mimo bardzo lekkiego nacisku.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Moim zdaniem planary w ogóle nie dorównują dynamikom.

O właśnie, chodziło mi bardziej o walory dźwiękowe :). Możesz króciutko rozwinąć myśl? Z tego co czytałem, to jedyne w czym dynamiki są lepsze to rozmieszczenie instrumentów i to wszystko. Oczywiście takie ogólniki przyjmuję z przymrużeniem oka, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mogę polecić Fostex th610. Konieczna jest wymiana kabla, ale zdecydowanie warto. Używki z takim kablem pojawiają się <2tys. 

Parę dni temu temu chciałem sprzedać Owle. Przyjechał zainteresowanty, ale nie do końca mu siadły z powodu średnicy.  Dałem mu potem posłuchać Th610 i stwierdził, że to jest dokładnie to czego szuka. Oczywiście swoich mu nie sprzedałem ale dałem namiary na bazarek na forum :) . 

Mi się te słuchawki bardzo podobają i słucham na nich na okrągło muzyki. Łatwe w napędzeniu. Teraz wziąłem je na ferie i podpiąłem przed chwilą do lapka prosto do dziury słuchawkowej i słucham qobuza i muszę powiedzieć, że brzmi to bardzo fajnie. 
W cenie poniżej 2tys byłem bardzo zadowolony z Edition XS, ale one wymagają znacznie więcej mocy. Z DF black grały kiepsko. Ogólnie brzmieniowo też wolę Fostexy. Brzmią bardziej naturalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto od czasu do czasu zajrzeć na Amazon.de - Amazon Warehouse.

 

Ostatnio było kilka par Denon'ów AH-D7200 poniżej 1,8k PLN. Stan "As new".

 

31 stycznia mija termin na zwroty zakupów świątecznych. Może pojawić się coś ciekawego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem wczoraj na odsłuchach, przetestowałem to co było dostępne na szybko, od ręki i mniej więcej w tym budżecie. Słuchałem Sundary CB, całej serii Ultrasone signature, th-610 i muszę powiedzieć że Hifimany spodobały mi się zdecydowanie najbardziej, natomiast coś mnie podkusiło i kończąc odsłuchy poprosiłem jeszcze o audeze lcd-xc. No i cóż mogę powiedzieć, obecnie nic nie kupuje i zbieram na lcd-xc, które totalnie zryły mi głowę. Pierwszy raz miałem na swojej głowie słuchawki tak bardzo odpowiadające moim preferencjom i obiektywnie rzecz biorąc tak dobre. W ogóle chyba wole planary :). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, delfin150 napisał(a):

No i cóż mogę powiedzieć, obecnie nic nie kupuje i zbieram na lcd-xc, które totalnie zryły mi głowę.

Zbieraj zbieraj, bo IMO warto.

Ale zanim wydasz na nie ostatni grosz, posłuchaj jeszcze WP900. Nie jest to ten poziom dźwięku, ale możesz się pozytywnie zaskoczyć, biorąc pod uwagę, że ATH są połowę tańsze.

Mówię Ci to jako były posiadacz XC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności