Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie słuchawki do 600zl z dobrym basem.


Makis1021

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadałem Fidelio X2 i są to świetne słuchawki - gdyby nie fakt, że męczyła mnie ich waga i to, że nausznice "drapią" w skórę, miałbym je dalej. Jak na otwarte mają bardzo fajny basik.

 

ATH M50X osobiście odradzam - bas może i tam jest ilościowo, ale głównie midbass zalewający średnicę. Jakościowo słaby. Pamiętam, jak się o nich naczytałem a potem wziąłem na testy i pierwszą myślą było "kurde, to może jakieś podróbki?". Nie grają detalicznie. Do tego dochodzi beznadziejna jakość materiałów (skóry). To najgorsze słuchawki >100zł, na jakich w życiu słuchałem muzyki. Kompletnie nie rozumiem fenomenu ich popularności.

 

Tych Shure nie słuchałem, więc się nie wypowiem, natomiast możesz jeszcze sprawdzić AKG K371. Mają naprawdę konkretny bas, ale raczej subbas - do rapu w sam raz. Bardzo chwalone i popularne słuchawki. Swoje sprzedałem po roku, bo jednak z komfortem mi nie grało. Nie wiem tylko, jak z ceną - za swoje nowe zapłaciłem ~2 lata temu około 520zł, teraz widzę że ceny poszybowały - ale może coś znajdziesz. Uważaj tylko na wariant z Bluetooth - podobno grają znacznie gorzej (ale sam nie sprawdzałem, to tylko zasłyszana/przeczytana opinia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najbardziej myślałem nad tymi philips fidelio x2hr. Ogólnie dużo opinii czytałem i zglupialem. To te ath-m50x nie będę  dobre raczej czyli odpadają. Mówisz że te akg też dobre jak one się mają do philips? Chociaż  te fidelio x2hr wynalazłem za niecałe 500 także cena ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś gdzieś posłuchał słuchawek ze swoim źródłem, bo każdy ma swoje wrażenia i odbiera inaczej. Dla mnie Audio Technica ATH M50x to magia, głęboki bas, super średnica i szczegóły na górze. Przede wszystkim słuchawki mają wszystkie pasma i są responsywne czyli jeśli masz equalizer możesz z nich ustawić co chcesz.
Nie odrzucałbym ich bez posłuchania. Może skóra na padach nie jest jakaś super, ale jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Makis1021 napisał(a):

Właśnie najbardziej myślałem nad tymi philips fidelio x2hr. Ogólnie dużo opinii czytałem i zglupialem. To te ath-m50x nie będę  dobre raczej czyli odpadają. Mówisz że te akg też dobre jak one się mają do philips? Chociaż  te fidelio x2hr wynalazłem za niecałe 500 także cena ok. 

 

Fidelio X2HR to dość specyficzne granie, góra jest "ostra", więc jeśli jesteś na to wyczulony to mogą być męczące. Bas jednak mają bardzo efektowny i jeśli na nim ci zależy to może i warto spróbować. Najlepiej zamów z takiego sklepu gdzie nie będzie problemu z odesłaniem jakby nie podeszły w ciągu tych 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za pomoc kupię te fidelio x2hr w razie czego się odda i już. Chociaż pewnie mi podpasują bo jeszcze nie miałem słuchawek muzyczny hehe jedynie do gier mam steelseries i to tyle. Jak przyjdą to się odezwę co i jak. 

Edytowane przez Makis1021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i król zwrotów na Amazonie. Ja jestem pod wrażeniem i napewno ich nie oddam. U mnie wygrały ze znacznie droższymi z czego jestem bardzo zadowolony bo została kasa na lepsze dokanałówki. Teraz grają z Xduuo Poke II i czym są bardziej wygrzane tym lepiej grają. Jak dla mnie w tej cenie nie mają konkurencji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakupiłem fidelio x2hr powiem wam że bas mają fajny głęboki ale myślałem że będzie trochę jeszcze bardziej kopał troszkę mu brakuje mocy. Góra jak by trochę lekko zbyt ostra rzeczywiście. ale na ogół siedzą mi także git. Ale chciałem coś spytać bo ja używam je przy ps5 i pc i teraz zapytam czy jak bym jakąś kartę dźwiękówa czy coś takiego kupił do laptopa to wyciągnę z tych słuchawek więcej np basu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Makis1021 napisał(a):

Ale chciałem coś spytać bo ja używam je przy ps5 i pc i teraz zapytam czy jak bym jakąś kartę dźwiękówa czy coś takiego kupił do laptopa to wyciągnę z tych słuchawek więcej np basu? 

Polecam Qudelix 5k (albo podobne urządzenie z korektorem), sam używam z X2HR Qudelixa korygując trochę górę i dodając basu właśnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Makis1021 napisał(a):

Dobra zakupiłem fidelio x2hr powiem wam że bas mają fajny głęboki ale myślałem że będzie trochę jeszcze bardziej kopał troszkę mu brakuje mocy. Góra jak by trochę lekko zbyt ostra rzeczywiście. ale na ogół siedzą mi także git. Ale chciałem coś spytać bo ja używam je przy ps5 i pc i teraz zapytam czy jak bym jakąś kartę dźwiękówa czy coś takiego kupił do laptopa to wyciągnę z tych słuchawek więcej np basu? 

Zależy ile chcesz wydać. Jak mało to Creative SXFI Amp, ale chyba tylko używka Jak sporo wiekszy budżet to polecam Fiio BTR7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Qudelix 5k (albo podobne urządzenie z korektorem), sam używam z X2HR Qudelixa korygując trochę górę i dodając basu właśnie.
Qudelix 5k jest genialny też polecam tylko, że to 500 zł dodatkowo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2HR to tylko kolejny dowód jak to wszystko jest subiektywne w tym obszarze. :) 

Ja mam dwie pary i z tego modelu stale korzystam od lat. Z tym, że bez EQ je tylko doceniałem, a po EQ są dla mnie parą "go to". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Makis1021 napisał(a):

le chciałem coś spytać bo ja używam je przy ps5 i pc i teraz zapytam czy jak bym jakąś kartę dźwiękówa czy coś takiego kupił do laptopa to wyciągnę z tych słuchawek więcej np basu? 

Przez jakiś czas miałem je podłączone pod ifi go blue i grały świetnie, szczególnie po włączeniu funkcji xbass i to już była petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2HR - król zwrotów na Amazon.de  
 
Jeżeli się zdecydujesz, to tylko z opcją zwrotu, ewentualnie tanie używki (są na bazarku).
Ja X2HR zwróciłem , przede wszystkim przez brak szczegółów w górnych rejestrach, średnica też słaba (np brak wybrzmiewania fortepianu), braki w subbasie. Jedynie scenę mają dość szeroką. Gdyby nie porównanie do czegoś lepszego to bym je zachował.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pilotKA napisał(a):

czyli  co pokonało x2hr ?

U mnie OneOdio Monitor 80. W niedrogich nowych wokółusznych, bardzo fajne słuchawki. 

Tyle że nie grają tak skrajami jak Philipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Makis1021 napisał(a):

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności