Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrocławska MiTa Luty 2023


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Yamaha YH-100 - Niezwykle pozytywne zaskoczenie, mimo że to zamknięte słuchawki (za którymi nie przepadam). Miały szersze pady niż standardowe. Nie wiem czy posiadały jeszcze jakieś inne modyfikacje. Jak to planary, spokojnie wcinają na śniadanie większość dynamików jakich słuchałem. Nie odczułem, że są to tanie słuchawki. Wygląd jest dla mnie najmniej istotny. Całościowo brzmienie podobało mi się bardziej niż HD650. Więcej szczegółów, planarny bass, optymalna średnica. Góra nie była krzykliwa. Audeze LCD-XC mają lepszy bass, ale YH-100 ogólnie bardziej mi odpowiadają. Wymagają dużo prądu - na low gain dojechałem prawie do końca skali z burkiem. Aune S6 nie dałby im rady. Chętnie bym je wypożyczył.

 

 

Audio Technica ATH-R70X - Otwarty przekaz z silnej zaznaczoną górą niż w YH-1000. Mniej detaliczne brzmienie niż HE-1000se.

 

To w końcu YH-100 czy YH-1000? :)@Tytus1988 miał obie pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jacmiszcz92 napisał(a):

STAX ? i ? (oliwkowe i czarne) - Oczekiwałem na kolejne (drugie) spotkanie z elektrostatami. Te oliwkowe podłączone pod STAXową (?) lampę nie wywarły na mnie większych emocji. Tych czarnych nie słuchałem. @RadekBe może doprecyzować nazwy modeli.

Oba modele to Omega II lub SR-007. Czarne to wersja mk2 (nowsza, aktualnie produkowana), oliwkowe mk1 (nie produkowana od wielu lat). 

Energizer to konstrukcja lampowa robiona specjalnie pod nie, o nazwie Canada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Dobrze wiedzieć, ze Mest MK2 to wciąż topka, a kilka lat od premiery już minęło.

 

Tak w zasadzie to debiutowały w marcu 2021 bodajże, więc dopiero drugi rok będzie leciał ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 15:55, Najner napisał(a):

Niechętnie, ale poświęcę się i zdejmę z Ciebie to brzemię, wal na priv :P

 

Dziękuję Radku, ale chyba to brzemię (i brzmienie) za bardzo lubię 😉

 

@jacmiszcz92dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami brzmienia słuchawek!🙂👍🥇

 

@szwagiero mogło na koniec powstać drobne zamieszanie, bo dwie pary po modzie Perula są do siebie bardzo podobne. Jeśli to były Yamahy, które podał mi Jacek pod koniec spotkania i słuchalem ich przy Davie Konrada, to były to YH-1000. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem się w końcu też do krótkiego podsumowania.

Wielkie podziękowania @Corvin74 za organizacje świetnego spotkania,
miło było powymieniać zdania z forumowiczami na żywo i posłuchać kilku świetnych iem(byłem nastawiony głównie na iem).
Co prawda więcej gadałem niż słuchałem ale i tak było super :D
Chcę też podziękować @Mayster'owi i @kurop'owi za zorganizowaną akcję i wypożyczenie mi słuchawek, które dzięki Nim udało mi się na spokojnie porównać:
Odtwarzacz:
sp3000
Iem'y:
Fir audio xenon 6
Fir audio krypton 5
Lime ears anima
64 audio u12t
Softears cerberus
Softears twilight
Empire ears odin

Według mnie najlepiej zagrały odiny łącząc w sobie wszystkie zalety reszty z porównywanych iem a jednocześnie są pozbawione wad, może poza driver flex przy wkładaniu ich do ucha ale taki już ich urok.
Na drugim miejscu postawiłem u12t i cerberus mimo, że się różnią to mógłbym mieć obie;) cerberus jest troszkę gładszy z delikatnie większym impetem uderzeń basu a u12t potrafi pokazać pazur i nie podziurawić przy tym uszu. Świetne słuchawki.
Reszty nie potrafię ulokować ale anima też świetnie mi zagrała tylko miałem problem z wkładaniem ich do uszu bo są trochę duże.
Fir audio prezentuje nieco inaczej wszystko, jest nastawione na wyciągnie detalu lecz przy zestawieniu z taką konkurencją dla moich uszu robiły to w lekko nienaturalny sposób.
Twilight - najtańsze w tym zestawieniu zaskoczyły mnie już na mita i faktycznie jest to całkiem fajna propozycja o prostej konstrukcji, naturalne granie dość dynamiczne, lekko za dużo średniego i wyższego basu ale odbiór bardzo przyjemny.

cb2eb92c80556efdaef100fc4ac0b217.jpg89573a37c32c958e733fcdf989f4aa14.jpg

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej moi drodzy.. czas leci.

Po spotkaniu w lutym oraz otwarciu nowej lokalizacji salonu MP3Store we Wrocławiu padało pytanie o nowe spotkanie na naszym meet...

Z radością informuję Was że za chwil parę pojawi się zaproszenie  - szukajcie i zapisujcie się jak zwykle :)

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności