Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrocławska MiTa Luty 2023


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Najner napisał(a):

Upojna noc we Wrocławiu wg sprzętowych nerdów :D

 

Śmiejesz się, ale jak mi @Tajniakos to zapuścił na swoim decku to z trampek wyskoczyłem.
Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem takie odczucia i tyle emocji podczas słuchania muzyki.

 

IMG_20230218_205820.jpg

 

Edytowane przez docentore
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - fajnie było Was bliżej poznać, pogadać i coś ciekawego posłuchać.

Tak jak podejrzewałem WBA Electron ORT dobrze się zgrał z Dave i HEkSE. Taki lukier dodający trochę dźwięczności i soczystości w torze. Wzmacniacz Lucarto grał w Dave-em chyba jeszcze lepiej. Może kiedyś będzie jeszcze okazja posłuchać go dłużej na spokojnie. Najbardziej mnie za to zaskoczył kabel Entreq Atlantis od @Tytus1988 - w stosunku do stocka, ściągał korzuch z dzięku jeszcze bardziej niż moje Tonalium. Pytanie czy nie za bardzo (np. kosztem barwy), ale to pytanie na kolejne jego odsłuchy w przyszłości. Podziękowania dla wszystkich, a szczególnie dla @Corvin74 za udostępnienie Electrona i organizację meetu.

Dorzucam kilka fotek:

 

PXL_20230218_135659045.jpg

PXL_20230218_153002123.jpg

PXL_20230218_141008957.jpg

PXL_20230218_135707013.jpg

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał(a):

@zdzichon za uśmiech, gdy słucha kolejnych słuchawek – niesamowite jak on się uśmiecha 😁

Nie dajcie się zwieść, to zmowa z Kuropem i pułapka na potencjalnych nabywców, że niby zakładasz słuchawki i od razu banan na twarzy. Nie ze mną te numery.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Najner napisał(a):

Nie dajcie się zwieść, to zmowa z Kuropem i pułapka na potencjalnych nabywców, że niby zakładasz słuchawki i od razu banan na twarzy. Nie ze mną te numery.

Patrząc na niektóre wstawione kadry, to widać ukrytą radość za zasłoną dłoni 😉😁. Tylko twardziele się nie uśmiechają i nie zasłaniają😄.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Corvin74 napisał(a):

Muszę szczególnie podziękować @zdzichon za uśmiech, gdy słucha kolejnych słuchawek – niesamowite jak on się uśmiecha 😁

hahah, nazwozili najlepszych słuchawek na świecie i się dziwio że człowiek się uśmiecha. Ja tam się czułem jak lis w kurniku :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uczestników. Miały być na meetcie 2 lub 3 Tempotec V6. I moje pytanie, czy ktoś podpiął i ewentualnie jakie bardzo wymagające słuchawki do V6 i  jak to zagrało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2023 o 17:59, Jaro54 napisał(a):

Pytanie do uczestników. Miały być na meetcie 2 lub 3 Tempotec V6. I moje pytanie, czy ktoś podpiął i ewentualnie jakie bardzo wymagające słuchawki do V6 i  jak to zagrało?

Ja przywiozłem. @Tytus1988 chyba testował, ale nie wiem z czym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 do tablicy, jak odbierasz V6, bo podobno słuchałeś?  I z czym słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaro54 napisał(a):

@Tytus1988 do tablicy, jak odbierasz V6, bo podobno słuchałeś?  I z czym słuchałeś?

Chyba był testowany razem z pchełkami TGXEar Serratus. To są pchełki, które rozwijają skrzydła dopiero przy dorzuceniu kupy węgla do pieca.

Przy 300 Ohm pół wata to minimum, by brzmiały jak powinny. Ale ja nie jestem obiektywny, niech Przemek opowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 tak jak wspominał Marcin miałem okazję je sprawdzić w konfiguracji z TGXEar Serratus. Jak najbardziej nie było słychać w tej konfiguracji problemów z ich wysterowaniem - bas i reszta pasma były dobrze wypełnione, dynamika, głośność odpowiednia bez konieczności uciekania się do zbyt mocnego podkręcania potencjometru. Tak jak wspomniałem przekaz przekaz przypadł mi do gustu za sprawą muzykalności wynikającej z lekkiego ocieplenia, a także wciągał odpowiednią dynamiką. Na pewno warto byłoby jemu poświęcić na spokojnie więcej czasu, z innymi modelami słuchawek i wtedy mógłbym napisać coś więcej 😉

 

@Corvin74 jak najbardziej też uważam, że entuzjazm @zdzichon jak najbardziej się udzielał przy odsłuchach, a jego pozytywne reakcje zachęcały do próbowania sprzętów, które testował 😉 Z własnej strony raz jeszcze gratuluję zakupów HEKów! 🙂👍🥇

 

Moi Drodzy, bardzo się cieszę, że zaciekawiły Was K1000 :) Dla mnie największym ich mankamentem jest to, że potrzebują sporo mocy i przez to słuchanie przy sprzęcie przenośnym raczej odpada (chociaż ku mojemu zaskoczeniu po symetryku ifi Diablo od @mikla dawał sobie z nimi dość dobrze radę). 

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za przesympatyczne spotkanie i życzę miłego dnia! :)

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 16:45, Tytus1988 napisał(a):

STAXa ( energizer Canada->Stax SR-007mk2 (SZ3))

 

20230219_133208.jpg

 

Również bardzo chciałbym podziękować @RadekBe za możliwość dokonania odsłuchu Twojego świetnego zestawu STAXa oraz dokonania bezpośrednich porównań z 007 mk1🙂👍 Przyznaję, że tym, co mnie w pierwszej kolejności zaskoczyło to dużo mniejsze zapotrzebowanie na energię względem 007 mk1, a w drugiej ilość oferowanego basu przez mk2. Pamiętam, jak mieliśmy okazję dokonywać wraz z @kopec23 odsłuchów porównawczych między STAXami 009s oraz 007 mk1 i podczas tych porównań zaznaczyła się jedynie delikatna różnica w postaci mocniej zaakcentowanego midbasu u Omegi 007 mk1. 007 mk2 posiadały go odczuwalnie więcej szczególnie w obrębie midbasu, co dawało lepszy impakt dźwięku, a także większą potęgę do przekazu. Ponadto mocniej zaznaczały się kontury źródeł pozornych o lepszym wypełnieniu, dociążeniu. Dźwięk był oprócz tego trochę twardszy, bliższy temu, który zapamiętałem z 009s. Jeśli ktoś jest wielbicielem STAXa, ale zarazem pragnąłby uświadczyć w swoich ulubionych utworach także planarnego uderzenia basu, to 007 mk2 będą na pewno dobrym wyborem. Obok Bravury od Warwick Acoustics są to najbardziej basowe elektrostaty, z jakimi miałem do czynienia. Mam nadzieję Radku, że będzie okazja do spotkania, bo z dużą przyjemnością posłuchałbym Twoich 007 mk2 jeszcze dłużej

 

Hejka. I ja jeszcze raz dziękuję za możliwość posłuchania mk1'ek. Bardzo trafnie podsumowałeś nasze obserwacje. O ile są to bardzo podobne do siebie modele, różnica w basie jest najbardziej obserwowalna. Co ciekawe, dla tych którzy chcieli by zrównać mk2 brzmieniowo z mk1, pozostaje tzw. port-mod, czyli wypełnienie masą plastyczną odpowiedniego miejsca w konstrukcji, tak by zniwelować podbicie basu. Nie robiłem tego nigdy jednak, bo taki mi odpowiada:).

I ja liczę, że uda nam się jeszcze spotkać. Pozdrowienia 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 13:24, RadekBe napisał(a):

 

Hejka. I ja jeszcze raz dziękuję za możliwość posłuchania mk1'ek. Bardzo trafnie podsumowałeś nasze obserwacje. O ile są to bardzo podobne do siebie modele, różnica w basie jest najbardziej obserwowalna. Co ciekawe, dla tych którzy chcieli by zrównać mk2 brzmieniowo z mk1, pozostaje tzw. port-mod, czyli wypełnienie masą plastyczną odpowiedniego miejsca w konstrukcji, tak by zniwelować podbicie basu. Nie robiłem tego nigdy jednak, bo taki mi odpowiada:).

I ja liczę, że uda nam się jeszcze spotkać. Pozdrowienia 

 

Naprawdę nie ma o czym mówić 😉 Mnie też zależało na tym, aby zaspokoić ciekawość, jak wypadają jedne słuchawki względem drugich :) Jak Cayin A50T wróci z serwisu, skontaktuję się z Tobą, abyśmy mogli ustalić w dogodnym terminie spotkanie :) Bardzo zaciekawiły mnie Twoje 007 mk2 :) Jesteśmy w kontakcie i pozdrawiam! :)

 

@side dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami po meetcie, a także jestem bardzo wdzięczny za interesujące rozmowy!😉👍

 

Życzę wszystkim miłego dnia! :)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RadekBe napisał(a):

Ahhh.. Panowie, przypomniało mi się. Identyfikatory na wejście byłyby cudowną sprawą. Na pewno dla osoby, w tym mnie, która widziala was po raz pierwszy.

Jestem gotów na następnej MiTa zająć się tematem.

Fajny pomysł sam byłem po raz któryś, a i tak nie kojarzę imion i ksywek wszystkich obecnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję organizatorom i uczestnikom za przybycie oraz sprzęt użyczony do odsłuchów. Miło było znów się z wami spotkać i poznać kilka nowych osób.

 

Punkt odniesienia - Burson Conductor 3X Performance + Burson Super Charger + HiFiMAN HE-1000se. Wszystkie utwory przesłuchane na burku odtwarzane były za pomocą Amazon Music. Nie miałem przy sobie dysku z koncertami DVD/Blu-ray. Zostawiam go na odsłuchy w domowych warunkach.

 

Przypominam, że na naszych zlotach nie panują idealne lub domowe warunki odsłuchowe. Zawsze jest wiele par słuchawek otwartych, a audiofile rozmawiają w tym samym pomieszczeniu w którym słuchają. Trzeba mieć to na uwadze czytając poniższą recenzję.

 

Zlot zaczął się od białego dymu. Nie oznaczało to jednak "habemus papam". Spalił się jakiś wzmacniacz, ale nie zdążyłem nawet zobaczyć jaki, a chyba nikt o tym nie wspomniał. Być może został podłączony "na zimno". Około 10 rano we Wroclaw temperatura wynosiła 6-8 stopni, czyli dość ciepło jak na luty.

 

AKG K1000 - słuchawkowa legenda, której nie trzeba przedstawiać. W związku z tym, że nie dotykają uszu, kilka razy sprawdzałem czy na pewno mam je na głowie. Spodziewałem się braku basu. Z tego co wiem, to miały bass mod, więc nie czułem że jest go za mało. @Tytus1988 może potwierdzić. Burek z HE-1000se też nie jest jakoś szczególnie basowy. Średnica jest wycofana, trochę za daleko jak dla mnie. Góra nie jest tak czysta i jasna jak w HE1000se. Jej odbiór mnie drażnił . Na high gain 50-65 było już dość głośno. Jednak obawiam się, że zabrakłoby prądu na gorzej zrealizowane nagrania koncertowe. Na lampowcu WBA od @Corvin74 brzmiały lepiej. Potencjometr trzeba było odkręcić dość mocno.

 

Yamaha YH-1000 - Niezwykle pozytywne zaskoczenie, mimo że to zamknięte słuchawki (za którymi nie przepadam). Miały szersze pady niż standardowe. Nie wiem czy posiadały jeszcze jakieś inne modyfikacje. Jak to planary, spokojnie wcinają na śniadanie większość dynamików jakich słuchałem. Nie odczułem, że są to tanie słuchawki. Wygląd jest dla mnie najmniej istotny. Całościowo brzmienie podobało mi się bardziej niż HD650. Więcej szczegółów, planarny bass, optymalna średnica. Góra nie była krzykliwa. Audeze LCD-XC mają lepszy bass, ale YH-1000 ogólnie bardziej mi odpowiadają. Wymagają dużo prądu - na low gain dojechałem prawie do końca skali z burkiem. Aune S6 nie dałby im rady. Chętnie bym je wypożyczył.

 

Audio Technica ATH-R70X - Otwarty przekaz z silnej zaznaczoną górą niż w YH-1000. Mniej detaliczne brzmienie niż HE-1000se.

 

STAX SR-007 MK1 (oliwkowe) i SR-007 MK2 (czarne) - Oczekiwałem na kolejne (drugie) spotkanie z elektrostatami. MK1 podłączone pod STAXową lampę (Canada) nie wywarły na mnie większych emocji. Tych czarnych nie słuchałem. @RadekBedoprecyzował nazwy modeli.

 

Pizza jak zawsze - od wyboru, do koloru.

 

Do następnego razu :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 22:12, Palpatine napisał(a):

#teamczopki - które iem były najlepsze?

Opinie czopów są podzielone :P Żałuję, że nie słuchałem nowych wysokich Firów (odrobię to niedługo u Kuropa w salonie, może się pochwalę jak uda mi się wyciągnąć jakieś sensowne wnioski). Z tych, które słyszałem Mest 2 / KSE1200 / Odin. Nie powiedziałbym, że któreś z nich są najlepsze, bo są różne, osobiście najbardziej te modele mi podeszły. Oriolus Mellianus bardzo dobre, ale brakowało mi wygaru na basie. A w relacji cena/jakość chyba bym wybrał Thieaudio Excalibur albo swoje S12 :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności