Skocz do zawartości

Shanling H7 Portable DAC/AMP/Player


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

Tam są standardowe ogniwa 18650 i jeśli można je łatwo wymienić to jestem happy. To standard i nie będzie nigdy problemu jak padnie aku. Klawy sprzęt i ma bardzo dojrzałe brzmienie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 18650 występują rownież w Hugo 2 i epapierosach ;) Ceny zaczynają się od 15 zł to ja bym się w ogóle nie przejmował brakiem trybu stacjonarnego. Skoro sam producent udziela rad na forum jak się do nich dobrać to nie może to być nic skomplikowanego :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na zmianę głośności z aplikacji- tu chyba jest bug i potencjalne ryzyko uszkodzenia słuchawek/słuchu.

Regulując głośność suwakiem nie ma zmiany poziomu sygnału, następuje to dopiero po jego puszczeniu. Można się oszukać- ustawiasz trochę a tu nic, zdziwiony dojeżdżasz do 100% i puszczasz suwak i zonk. Po naciśnięciu przycisków głośność zmienia się natychmiast.

 

0533EFBD-12DE-4FA4-A0D8-B2C63E13432D.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Shanling H7, czasem jak włączę i odpalam utworek (obojętne czy przez USB/Coaxial/SdCard) potrafi się przełączyć na tryb Bluetooth. Jak wyłączę Bluetooth w tel to się nie zdarza, czyli tak jakby H7 wykrył połączenie z tel i przełączał się. Trochę to denerwujące, szczególnie jak słuchasz z karty.

I kolejna sprawa to odpalanie muzy z karty przez apkę. Jak nie odpalę Play na urządzeniu, to crashuje apkę. Jak odpalę Play na H7 i utworek już gra z karty, to wtedy bez problemu się łączy i mogę latać po folderach na karcie, sterować itp

Też tak Wam się robi ?  

To chyba jedyne bugi jakie u mnie występują. Chyba wyśle info do Shanling niech mają na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszek u mnie nie występuje żaden z tych błędów. Nigdy mi się jeszcze samo źródło nie przełączyło i nie mam problemu z apką, a prawie nigdy nie odpalam Play na urządzeniu. Masz aktualną wersją apki (2.1.3)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 dostał nowy domek. Trochę mu było ciasno, więc dorobiłem mu też wygodny materac a suwak zabezpieczyłem filcem😊.

44A174EE-4388-416E-8840-81DD024DC5A4.jpeg

F164AFB7-FEBF-4CB1-A636-F968EC354482.jpeg

7986C76D-2685-43D3-8B0D-19F19D5C68A6.jpeg

DB6101F1-A0DA-42BC-8A5E-4C35D7B193DD.jpeg

3 godziny temu, tomaszek napisał(a):

Wszystko aktualne właśnie. Spróbuje wszystko zresetować jeszcze. Jak nie pomoże to kliknę do Chińczyka :)

Ja dzisiaj nie mogłem swojego włączyć choć bateria naładowana n maxa- załapał ko kilku próbach.
Też mu dałem reset. Czekajmy na aktualizacje firmware i oprogramowania.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem problem z w/w bugami. Przeinstalowałem apkę, wywaliłem H7 z zapamiętanych urządzeń bluetooth w tel i sparowałem na nowo za pomocą apki przez synclink. Teraz nie crashuje apki i nie przełącza się podczas słuchania :)

Ostatnio sporo słucham na stereo, gdzie źródłem jest H7/pliki Hi-Res z karty, przez RCA połączonym dobrym kabelkiem RCA Ortofona. To powiem Wam że po wygrzaniu tych kości MUSES przez które przechodzi sygnał do RCA, robi robotę. Jest znaczna poprawa jak z początku z nowego urządzenia. Zestaw stereo gra o klasę wyżej od słuchania przez wbudowany w streamer/DAC (gdzie w NuPrime Omnia A300 nie jest jakiś słaby). Jest więcej detali, tła, jest gęściej, jest lepsza scena w głąb, instrumenty brzmią naturalniej i jest więcej przekazu w sopranach, bas ma lepszą fakturę ale jest też delikatnie słabszy. Na pewno sporo tu pomaga kabel Ortofona ale mimo wszystko ... nie sądziłem że będzie aż tak lepiej. Aż mnie korci sprawdzić jak to zagra z jakąś dobrą lampą lub jakimś dobrym wzmakiem typowo analogowym :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomaszek napisał(a):

Chyba rozwiązałem problem z w/w bugami. Przeinstalowałem apkę, wywaliłem H7 z zapamiętanych urządzeń bluetooth w tel i sparowałem na nowo za pomocą apki przez synclink. Teraz nie crashuje apki i nie przełącza się podczas słuchania :)

Ostatnio sporo słucham na stereo, gdzie źródłem jest H7/pliki Hi-Res z karty, przez RCA połączonym dobrym kabelkiem RCA Ortofona. To powiem Wam że po wygrzaniu tych kości MUSES przez które przechodzi sygnał do RCA, robi robotę. Jest znaczna poprawa jak z początku z nowego urządzenia. Zestaw stereo gra o klasę wyżej od słuchania przez wbudowany w streamer/DAC (gdzie w NuPrime Omnia A300 nie jest jakiś słaby). Jest więcej detali, tła, jest gęściej, jest lepsza scena w głąb, instrumenty brzmią naturalniej i jest więcej przekazu w sopranach, bas ma lepszą fakturę ale jest też delikatnie słabszy. Na pewno sporo tu pomaga kabel Ortofona ale mimo wszystko ... nie sądziłem że będzie aż tak lepiej. Aż mnie korci sprawdzić jak to zagra z jakąś dobrą lampą lub jakimś dobrym wzmakiem typowo analogowym :)

Jakie masz kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz podłączyłem Shanling H7 jako DAC do iCan Pro i słucham z HifiMan HE-6. Jest elegancko 👌 
H7 automatycznie wykrył podłączenie po wyjściu analogowym RCA i od razu ustawił głośność na max. 

H7icanpro.jpg

 

Podjąłem się krótkiego porównania z SMSL SU-9 przy kilku utworach. Nie mogę się skupić na wyłapywaniu różnic bo za dobra muzyka w tle :D  

 

 

SU-9 ma większe dociążenie na subbasie. Przy Dire Straits jest sejsmiczne uderzenie z samego dołu. Przy H7 podbicie xbassem w iCan Pro wypełnia różnicę w ilości basu ale nie jest on już tak czysty i nie wychodzi z samego jądra ziemi ;) H7 lepiej buduję scenę w głąb, lepsza holografia. To jak z H7 w super kontrolowany sposób, płynnie rozchodzą się dźwięki w każdym kierunku to poezja. Obydwa źródła piekielnie szybkie, energiczne, precyzyjnie punktujące i serwujące wielki przekaz. Wydaje mi się jednak, że AKMowski system wygładzania robi przewagę w górnych partiach. Szmerek w tle przesuwany jest w dal i praktycznie już go nie słychać. SU-9 szum w tle jest bliższy i bardziej odczuwalny. Shanling ze swoim Velvet Soundem oprócz kosmetycznych wygładzeń, które dodają analogowego sznytu, zmierza ku czarnemu tłu. Na pewno jest też trochę bardziej organiczny. Jeszcze nie mówię hop ale chyba znalazłem godnego następcę dla SU-9 ;) Korzystając z okazji wspomnę, że Hugo 2 jako DAC w synergii z iCan Pro wypadał znacznie gorzej.

Edytowane przez x86
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @Maystermiałem możliwość protestować H7 i mam bardzo pozytywne wrażenia. W porównaniu do Astella ca1000 gra mniej detalicznie, ale z większą sceną, dźwiękiem zarysowanym cieńszą kreską, bardziej analogowo.

Duże wrażenie zrobił na mnie jako DAC, aż zacząłem szukać stacjonarnego DACa na tej samej kości. Niestety znalazłem tylko Gustarda a26, ale póki co nie jest on dostępny w Polsce. Z ciekawości wypożyczyłem od @kurop SMSL VMV D2 - starsza kość AK4499. Duży DAC zagrał cieplej, bardziej precyzyjnym obrazowaniem, mocniejszym basem, ale wyraźnie mniejszą sceną, gorszą holografią i ku mojemu zaskoczeniu gorszą rozdzielczością. 

Jako całość z Fiio fh9 grał gładko, z super sceną, można słuchać godzinami, dźwięk nie męczy, czasem brakowało mi głębszego basu i większej rozdzielczości, może to kwestia przyzwyczajenia do ca1000. 

Mam uwagę co do sterowania. Nie mogłem się przyzwyczaić do interfejsu, ciągle gubiłem się za co odpowiada dłuższe i krótkie dociśnięcie gałki, wyświetlacz mógłby być większy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa jest banalnie prosta. Ja bym ewentualnie zmienił w nim sposób wyświetlania poziomu naładowania akumulatora (wskazanie procentowe) czy dał chociaż migająca co jakiś czas lampkę gdy poziom spadnie chociażby poniżej 15%. Nie rozładowywałem go do zera, ale testuję ile trzyma bateria i muszę co jakiś czas wybudzać go i patrzeć ile tej baterii zostało patrząc na poziom w ikonce. Można zasłuchać się, zapomnieć i rozładuje się do zera.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Można zasłuchać się, zapomnieć i rozładuje się do zera.

 

Dobrze przynajmniej, że ta bateria w miarę długo trzyma, bo ja tak miałem z Mojo 2 który dość szybko potrafił padać i jeszcze czasem strzelił po uchu za karę, że się rozładował. Na szczęście przez 90% czasu używałem go stacjonarnie.

 

Fakt jednak, że mogłoby jakieś ostrzeżenie być. Na Toppingu G5 widzę, że się rozładowuje gdy zaczyna na żółto świecić i jest jeszcze trochę czasu. Na Mojo lampka zmieniała się na czerwono ale za niedługo padał, więc ciężko to było wyczuć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 100% naładowania do wyłączenia H7 podtrzymał blisko 8 godzin zasilając Phobosy po balansie. W ifi Signature jest dioda ale na tyle mało widoczna, że totalnie nie pilnuję tego i też zdarzyło mi się posłuchać do wyłączenia. Ani w jednym ani w drugim nie strzela po uszach więc nie ma stresu i można beztrosko słuchać aż padnie zasilanie :) Dodatkowe wskazanie oprócz tego wyświetlającego na ekranie nie jest mi potrzebne ale idąc za Waszymi sugestiami wysłałem prośbę do Shanlinga czy przy następnej aktualizacji firmwareu nie mogliby uwzględnić np. pulsującą diodę CHG lub świecącą innym kolorem (jeżeli jest to technicznie możliwe) w momencie wystąpienia niskiego poziomu stanu baterii. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x86 napisał(a):

U mnie od 100% naładowania do wyłączenia H7 podtrzymał blisko 8 godzin zasilając Phobosy po balansie. W ifi Signature jest dioda ale na tyle mało widoczna, że totalnie nie pilnuję tego i też zdarzyło mi się posłuchać do wyłączenia. Ani w jednym ani w drugim nie strzela po uszach więc nie ma stresu i można beztrosko słuchać aż padnie zasilanie :) Dodatkowe wskazanie oprócz tego wyświetlającego na ekranie nie jest mi potrzebne ale idąc za Waszymi sugestiami wysłałem prośbę do Shanlinga czy przy następnej aktualizacji firmwareu nie mogliby uwzględnić np. pulsującą diodę CHG lub świecącą innym kolorem (jeżeli jest to technicznie możliwe) w momencie wystąpienia niskiego poziomu stanu baterii. 

Ogniwa 18650 ze względów bezpieczeństwa są chronione przed nadmiernym rozładowaniem, ale jakoś tak się nauczyłem że nie dopuszczam do pełnego rozładowania lionów. Taka dioda CHG załatwiłaby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem się chwilę z Eddict Playerem by połączyć się SyncLinkiem do biblioteki plików na karcie pamięci w H7. W skrócie dla potomnych :

  1. Zainstalować Eddict Player
  2. Włączyć BT w telefonie i tryb BT w H7
  3. Wejść w aplikacji w SyncLink potem przesunąć opcję SyncLink Controller
  4. Na liście dostępnych urządzeń sparować telefon z H7. Jeżeli będzie komunikat "połączenie nieudane" to sparować w menu telefonu
  5. Przełączyć tryb H7 na opti
  6. Z powrotem w Eddict Player / SyncLink / SyncLink Controller wybrać Shanling H7 na liście sparowanych urządzeń. Powinien się połączyć.
  7. Wrócić do głównego menu i zeskanować pamięć karty w H7

4000 flaców zeskanowało w ok pół minuty więc siedzi w nim szybszy procek niż w DAPie M8 😂

Okładek nie mam ale całkiem nieźle to działa. 

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jot R napisał(a):

Eddict nie pobiera okładek z pliku, wyszukuje tylko online (nie zawsze trafnie).

Do tego trzeba założyć konto i być zalogowanym w aplikacji bo nie widzę opcji pobrania okładek ?

Teraz widzę że logowanie tylko po chińskim numerze telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, x86 napisał(a):

Do tego trzeba założyć konto i być zalogowanym w aplikacji bo nie widzę opcji pobrania okładek ?

Teraz widzę że logowanie tylko po chińskim numerze telefonu. 

Musisz się rozłączyć z h7 i wejść w ustawienia aplikacji.

DA548368-E7A7-4737-B0A3-29BC598F81CC.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lobuz1 napisał(a):

Nie ma sprawy. U mnie z jazz słabo to działa. Najczęściej pudło.

Na razie lata 70te i 80te trafia celnie ale jak mu pokażę swoje stare techno łupanki to też pewno zgłupieje :D

 

Na headfaju domagają się od Shanlinga by ulepszył przeskakiwanie między katalogami przy sterowaniu samymi pokrętłami ... no i dobrze w sumie tego chyba tak z grubsza brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności