Skocz do zawartości

Shanling H7 Portable DAC/AMP/Player


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, x86 napisał(a):

Na razie lata 70te i 80te trafia celnie ale jak mu pokażę swoje stare techno łupanki to też pewno zgłupieje :D

 

Na headfaju domagają się od Shanlinga by ulepszył przeskakiwanie między katalogami przy sterowaniu samymi pokrętłami ... no i dobrze w sumie tego chyba tak z grubsza brakuje.

Tak czytałem o tym pomyśle ze skakaniem do katalogów bez użycia aplikacji. 
W aplikacji można sporo rzeczy poprawić. Ja chciałbym np. wybrać artystę i odtwarzać automatycznie wszystkie jego albumy po kolei. Teraz jak się skończy album trzeba lewym pokrętłem (lub w aplikacji) dać next. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

W aplikacji można sporo rzeczy poprawić. Ja chciałbym np. wybrać artystę i odtwarzać automatycznie wszystkie jego albumy po kolei. Teraz jak się skończy album trzeba lewym pokrętłem (lub w aplikacji) dać next. 

Jeszcze do tego nie doszedłem ale brzmi to sensownie. Grunt, że apka śmiga stabilnie na Andku 9 i 13 z tego co zdążyłem przetestować.

 

Mam pierwszego zonka :

Screenshot_20230222_233200_Eddict Player.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj ile trzyma bateria i rozładowałem go do zera.
Po balansie, na low gain, vol 25- grał nieprzerwanie 7h 15min. 
Ładuje się nieco ponad 3h na ładowarce od tel. Samsunga.

Dalem mu takie złote zatyki 😊.

 

A06986FA-D210-410E-BA5C-F1A7BC451764.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na podobnych ustawieniach wytrzymał blisko 8h, co jest bliskie deklarowanemu czasowi.

Dzisiaj zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz, H7 można wyłączyć nawet, jak ma zablokowane przyciski. Trochę to słabe, bo już dwa razy mi się w kieszeni wyłączył. No i bolączka Eddicta - nie zapamiętuje ostatnich utworów, więc jak się rozłączy, to trzeba szukać od nowa.

Oby programiści Shanlinga pracowali pełną parą nad tym playerem, bo na razie to wygląda trochę jak beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Qaz12 napisał(a):

Jakie masz kolumny?

 

Monitor Audio Silver 100 7G + Sub MA Bronze W10 6G

 

 

32 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Po balansie, na low gain, vol 25- grał nieprzerwanie 7h 15min

 

I u mnie podobnie, na medium vol po balansie czy po RCA 100% vol ok 7h-7,5h. Z tym że ja nie pilnuje, padnie to ładuje. A jak padnie podczas słuchania, co często się zdarza. Podłączam wtedy powerbank 20k mAh i dalej słucham. Nawet mam wrażenie że jak podłączony jest powerbank to bas jest ciut mocniejszy na słuchawkach. Ale nie wiem czy to placebo czy rzeczywiście, bo zbyt mała różnica by to stwierdzić na 100%. Ale generalnie z podłączonym powerbankiem nie zauważyłem różnicy w jakości. Cały czas jest bardzo wysoka :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomaszek napisał(a):

 

U mnie też wszystkie złącza zaślepione :D

20230224_014335.jpg

Pięknie, jedziesz na wszystkie dziury. 😊Ja pozostałych nie zamierzam używać, bo nie zrobię z niego dac a muzyki słucham z karty, więc po co mają się kurzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu sterowników od Shanlinga w systemie mam max 24bit/384kHz. Do Spotify i tak ustawiam 192kHz, niemniej jednak zgłosiłem. Frankie z obsługi potwierdził, że u niego tak samo i obiecał to skonsultować z programistami.

 

shanlingH7resolution.JPG

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x86 napisał(a):

w systemie mam max 24bit/384kHz

 

Przez sterownik ASIO można ustawić 32bit. Słucham z qoubuza z ich natywnej apki, i tam mogę wybrać Shanling H7 ASIO lub Shanling H7 WASAPI (kilka opcji). W tej wtyczce co pojawia się po zainstalowaniu sterów od shanlinga, przestawiam na 32bit. I słychać różnice. Generalnie przez ASIO jest lepiej jak przez Wasapi. Z tym że przy Wasapi, czy ustawisz 24 czy 32 nie słychać żadnej zmiany. 

A co do częstotliwości próbkowania, to staram się słuchać natywnej. Wiec przez usb/coaxal powyżej 192 raczej się nie zdarza. 

Co do Spotify, to tak warto zrobić upsampling o tam idzie praktycznie mp3. U mnie Spotifi najlepiej brzmi bezpośrednio z streamera przez coaxial. Streamer upsampluje z automatu jego sygnał do 176400 Hz. I w tym przypadku rzeczywiście najlepiej brzmi upsampling  wielokrotności 44,1 khz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę po prostu odinstalować sterownik Shanlinga i będzie z powrotem rozdzielczość 32bit. Nie używam i nie planuję wchodzić w Qobuza. Jestem szczęśliwy ze Spotify (o wiele bardziej niż z Tidalem) więc tak zostanie. Mój Galaxy Flip 3 też podnosi próbkowanie do 192kHz bez kombinacji po USB do H7 słuchając z firmowej apki Spotify :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowaliście działanie baterii przy odtwarzaniu plików z karty a może gdy podłączone było zewnętrzne źródło przez usb/spdif? Ja wyłącznie słucham z karty na pół gwizdka, po balansie, na low gain, vol 30 i wyciągam czas max 7:20. 
Zastanawiam się czy odtwarzając z karty nie jest przypadkiem większy pobór prądu i pewnie to sprawdzę podpinając pod usb/coax. Jak na takiego kloca słuchając po balansie na low gain to szału nie ma z tymi 7h, ale oczywiście nie jest to też problem.

 

  • moc wyjściowa (low gain): 87 mW @ 32 Ω

 

Jakbym dał średni albo wysoki gain to zapewne ten czas zdecydowanie spadnie.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem przez USB i był taki sam czas. Mi te 7,5 h akurat wystarcza na czas pracy, więc nie narzekam.

H7 to pierwszy grajek, który lepiej mi gra na low, wcześniej zawsze słuchałem na wysokim gainie, więc nawet nie będę sprawdzał :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno u mnie o test z innych złącz bo praktycznie słucham tylko po USB z kompa. Jedno co zauważyłem to jest sporo ciszej po USB z telefonu czy BT i tu już przydaje się przełączenie na średnie wzmocnienie. Odnośnie jakości po LDACu gdzie sygnał również jest przesyłany z próbkowaniem o częstotliwości 192kHz to nie wychwyciłem różnic i uważam że jest bardzo dobrze w tej kwestii poza wspomnianym poziomem głośności za który odpowiada sam telefon.

 

@lobuz1 Jakbyś kiedyś miał chwilę i chęć na krótki opis wrażeń co ładniej Tobie gra jako DAC, ten Shanling czy SMSL M400 na AKMach to będę wdzięczny :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 20:17, x86 napisał(a):

 

@lobuz1 Jakbyś kiedyś miał chwilę i chęć na krótki opis wrażeń co ładniej Tobie gra jako DAC, ten Shanling czy SMSL M400 na AKMach to będę wdzięczny :) 

 

Podpinam się pod prośbę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Shozimus napisał(a):

 

Podpinam się pod prośbę :)

Nie chce mi się za bardzo, ale jak znajdę chęci to może sprawdzę oba daczki na wzmacniaczu SMSL SP400 i dam znać. Nawet nie sprawdzałem jeszcze tych rca out w H7😊

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Nawet nie sprawdzałem jeszcze tych rca out w H7

 

Jak kiedyś będziesz miał ochotę sprawdzić. To daj tym RCA pograć z 30h. Bez wygrzania słyszalnie gorzej grają.

W dniu 24.02.2023 o 14:17, lobuz1 napisał(a):

Jakbym dał średni albo wysoki gain to zapewne ten czas zdecydowanie spadnie.

 

Będzie podobnie. Ja na średnim przy poziome ok. 40 po coaxial słucham i te ponad 7h wytrzymuje.

W dniu 24.02.2023 o 12:38, x86 napisał(a):

o wiele bardziej niż z Tidalem

 

Tidal to lipa. Nie wiem co oni robią z tymi plikami, ale dodają coś od siebie. Dla mnie Tidal gra zbyt ostro, jasno i niema tej "gęstości". Spotify brzmi znacznie przyjemniej, kosztem szczegółów rozdzielczości itp ( z 320 kbit/s szału nie będzie ) ... ale aż tak mi na tym nie zależy. Generalnie jest moim ulubionym serwisem na co dzień i do odkrywania muzyki. Algorytmy i sama apka robi robotę :) 

Do wieczornych bardziej ambitnych odsłuchów wolę Qobuz, brzmienie ma właśnie podobne do Spotify z tym że znacznie lepszej jakości. Apka i algo Qoubuza też jest spoko.

Idealnie będzie jak kiedyś wreszcie wejdzie Spotify HiFi, wtedy zrezygnuję z Qoubuz.

No i jednak trochę lipa że apka od Spotify nie daje możliwości puszczenia natywnego sygnału. Zawsze musi przejść prze stery systemowe. Kiedyś bawiłem się w puszczanie Spotify przez Foobara na ASIO. Była znaczna różnica do natywnej apki. Dźwięk nabierał więcej przestrzeni powietrza i brzmiał czyściej. Podobnie mam jak teraz słucham bezpośrednio z streamera :) Jak słucham mobilnie z tel przez BT po LDAC to już nie to. Mam wrażenie jak by to grało trochę jak z pod koca. Gdzie Qoubuz puszczany natywnie z UAPP przez BT po LDAC brzmi nie dużo gorzej jak przez USB po ASIO. Jednak stery w tel i upsampling w  androidzie, sporo psują.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowa wersja Eddict Playera 2.1.5 i świeża aktualizacja dla H7:

https://en.shanling.com/article-H7V15.html

 

Update Notes for V1.5

 

1. Added SyncLink support for cover art and lyrics stored on MicroSD card within H7. (At this time only supported on Android, app version V2.1.5).

2. Added Resume function for MicroSD card playback.

3. Added battery indicator for H7 into the SyncLink on Eddict Player app.

4. Adjusted audio circuit behaviour, reducing audio cut-off at the beginning of music.

5. Other device adjustments and fixes.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jot R napisał(a):

Jest już nowa wersja Eddict Playera 2.1.5 i świeża aktualizacja dla H7:

https://en.shanling.com/article-H7V15.html

 

Update Notes for V1.5

 

1. Added SyncLink support for cover art and lyrics stored on MicroSD card within H7. (At this time only supported on Android, app version V2.1.5).

2. Added Resume function for MicroSD card playback.

3. Added battery indicator for H7 into the SyncLink on Eddict Player app.

4. Adjusted audio circuit behaviour, reducing audio cut-off at the beginning of music.

5. Other device adjustments and fixes.

1, 2 bardzo przydatne. Są okładki czytane z karty i po ponownym włączeniu odtwarza utwór ostatnio słuchany a nie pierwszy z karty. Jeszcze sporo mozna zrobić z tym oprogramowaniem. Fajnie, że działają.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, nie zauważyliście przypadkiem wzmocnienia basu wraz z upływem czasu użytkowania Shanlinga ? Szczególnie tego najniższego. Po rozpakowaniu jak porównałem z xDuoo Link 2 bal to wydało mi się, że dongiel jest mocniejszy w tej kwestii. Teraz jest wyraźnie odwrotnie to H7 ciągnie bardziej w dół i z większą fizycznością. W to mi graj ale nie wiem czy to nie placebo jakieś :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do posiadaczy H7 - czy ktoś używał go w trybie powiedzmy stacjonarnym? Chodzi mi o to, że jest na stałe podpięty pod ładowanie. Z tego co czytałem to Shanling nie zaleca takiego użytkowania, ale jak to wygląda w praktyce? Czy przy podłączonym H7 do ładowarki bateria i tak schodzi?

 

Pytam bo szukam czegoś na biurko, ale fajnie by też możliwość zabrania sprzętu ze sobą. Szkoda, że nie dali tu trybu typowo stacjonarnego... Czekam w sumie na xDuuo XD05 Pro, tam będzie taka opcja, ale boję się, że cena zrzuci z nóg, stąd spoglądam nieśmiało w stronę H7.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

Pytanie do posiadaczy H7 - czy ktoś używał go w trybie powiedzmy stacjonarnym? Chodzi mi o to, że jest na stałe podpięty pod ładowanie. Z tego co czytałem to Shanling nie zaleca takiego użytkowania, ale jak to wygląda w praktyce? Czy przy podłączonym H7 do ładowarki bateria i tak schodzi?

 

Pytam bo szukam czegoś na biurko, ale fajnie by też możliwość zabrania sprzętu ze sobą. Szkoda, że nie dali tu trybu typowo stacjonarnego... Czekam w sumie na xDuuo XD05 Pro, tam będzie taka opcja, ale boję się, że cena zrzuci z nóg, stąd spoglądam nieśmiało w stronę H7.

Jedyny powód dla którego nie kupiłem H7 jeszcze, XD05 Pro + w sumie różne rzeczy słyszałem o dziwnych rzeczach na RCA, a to w sumie dla mnie najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.04.2023 o 19:32, Dirian napisał(a):

Pytanie do posiadaczy H7 - czy ktoś używał go w trybie powiedzmy stacjonarnym?

 

Ja go używam głównie w trybie stacjonarnym. Z streamera po coaxial do H7 i słuchawki, i też jako odtwarzacz plików Hi-Res po RCA do wzmacniacza NuPrime. Po ostatniej aktualizacji super mi się sprawdza :) Z tym że ładowarkę podłączam dopiero jak się rozładuje. Ale z tego co widzę, to jak jest podłączona ładowarka na stałe to i tak ładowanie się włącza wtedy gdy jest rozładowany a po naładowaniu się wyłącza. Ale muszę to dokładnie sprawdzić.

 

W dniu 9.04.2023 o 20:38, Shozimus napisał(a):

w sumie różne rzeczy słyszałem o dziwnych rzeczach na RCA

 

Po ostatniej aktualizacji i porządnym wygrzaniu wyjścia RCA, nie zauważyłem żeby było coś nie tak. Mam go spiętego z wzmacniaczem, kablem Ortofona Red i jest więcej jak bardzo dobrze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 10:09, tomaszek napisał(a):

Ale z tego co widzę, to jak jest podłączona ładowarka na stałe to i tak ładowanie się włącza wtedy gdy jest rozładowany a po naładowaniu się wyłącza.

 

W sensie, dopiero gdy się rozładuje do 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał(a):

W sensie, dopiero gdy się rozładuje do 0?

Nie. Ładuje zawsze bez względu na poziom baterii. 

 

Co do samego wyjścia RCA to nie wiem zupełnie o jakie "różne rzeczy" może chodzić ? Jedyne co to niskie napięcie 2V. Dla iCan Pro nie ma to znaczenia ale przy innym starszym i większym wzmaku podłączam pod wejście liniowe bo "od tyłu" jest sporo ciszej i tyle. Jeżeli chodzi o samą jakość dźwięku na wyjściu RCA to jest TIP TOP tak samo jak transmisja po BT 👍 Odkurzyłem i podłączyłem Audio-Technica ATH-W5000 pod H7. Chwyta za serducho i nie tylko ... tak to gra :D

 

H7iW5000.jpg

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nowy sofcik V1.6 :)  :

http://en.shanling.com/article-H7V16.html

 

 

Update Notes for V1.6

 

1.       Added support of aptX HD and aptX to Bluetooth Receiver Mode

2.       Improved SyncLink stability and scanning

3.       Improved Bluetooth connection and automatic re-connection.

4.       Other improvements

 

To ciekawe czy teraz PS4 znajdzie go po blutaczu.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności