Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling H7 Portable DAC/AMP/Player


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, tomaszek napisał(a):

 

Nie tylko jako przenośny wzmacniacz, ale też rewelacyjne jako stacjonarny DAC/AMP.

Tak mi przypasował że nie widzę sensu posiadania stacjonarnego DACa i wzmacniacza słuchawkowego. 

 

No nie wiem. Może z doskoku, na chwilę na wyjazdach to może, ale nie non stop. Trzymać go na stałe pod ładowarką a może odłączać i podłączać za każdym razem ładując baterię? Jak dla mnie nie do przyjęcia. Stacjonarka za 6 klocków zagra potężniej i nie gorzej. Sporo tego na rynku.

 

Cytat

A opcja karty sprawia że urządzenie niema obecnie konkurencji w cenie do 6K zł 

 

No właśnie ma. Chord Mojo2 + można zapakować Poly i ma tryb destopowy bez katowania baterii. Dźwiękowo rzecz indywidualna.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na przeszkodzie aby tego typu sprzęty zasilać z "inteligentnych" gniazdek sterowanych po WiFi ? Można sobie takie gniazdko dowolnie zaprogramować, tak aby nie "zagotować" baterii, utrzymując zarazem optymalny poziom jej naładowania.

 

Tak zasilam tablet Samsunga, który służy mi jako foto ramka w kuchni: 2h dziennie, nad ranem. Po dwóch latach bateria jest nadal zdrowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marek_m napisał(a):

A co stoi na przeszkodzie aby tego typu sprzęty zasilać z "inteligentnych" gniazdek sterowanych po WiFi ? Można sobie takie gniazdko dowolnie zaprogramować, tak aby nie "zagotować" baterii, utrzymując zarazem optymalny poziom jej naładowania.

 

Tak zasilam tablet Samsunga, który służy mi jako foto ramka w kuchni: 2h dziennie, nad ranem. Po dwóch latach bateria jest nadal zdrowa :) 

Można, wszystko można. Sam używam takich gniazdek do ładowania telefonu, pilota, odkurzacza… i jak ktoś lubi się w to bawić, pilnować trybów ładowania (niektórzy nie ładują na maxa) i rozładowania (niektórzy nie rozładowują zbyt nisko) to proszę bardzo. Niektórzy mogą to też olać i ciągle wisieć na ładowarce- miałem podpięty też tablet spisany na straty. Dla mnie bateryjka na stacjonarkę bez trybu jej wykluczenia to nie jest rozwiązanie na stałe. Gniazdko wifi w audio to tak niezbyt koszernie. 😊

 

Chińczyki mogli dodać przełącznik odłączający baterię jak np. Xduoo i byłoby wszystko co potrzeba. Jest wyjście liniowe 2xrca, więc aż się prosi a to raczej nie powinien być problem 😊.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marek_m napisał(a):

Zaprogramowanie takiego gniazdka to zaledwie 5 minut :) 

 

IMHO bardzo praktyczne rozwiązanie, zawsze kiedy chcemy "zasilać na stałe" urządzenie przenośne :) 

Mam takie gniazdko i ogarniam „programowanie”. Nie musisz mnie przekonywać bo mi takie „rozwiązanie” nie odpowiada. Szczególnie, że z tym ładowaniem i jego czasem podczas słuchania, na dużym gain, na wymagających słuchawkach będzie różnie. Nie wspominając o nagrzewaniu się wtedy baterii, która będzie znacznie obciążona a wystarczyło pomyśleć o… 

7DD00274-8CFD-4E68-84EF-E10323B1D643.jpeg
 

Mam coś takiego w żółtej i to super sprawa.

35E575E1-2585-4501-BA18-BC55C276A6CD.jpeg
 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Mam takie gniazdko i ogarniam „programowanie”. Nie musisz mnie przekonywać bo mi takie „rozwiązanie” nie odpowiada.

 

A czy to jest jakiś prywatny wątek ?

 

Do niczego Ciebie nie przekonuję. Jest mi całkowicie obojętne co i gdzie wtykasz ?

 

Tyle w temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marek_m napisał(a):

 

A czy to jest jakiś prywatny wątek ?

 

Do niczego Ciebie nie przekonuję. Jest mi całkowicie obojętne co i gdzie wtykasz ?

 

Tyle w temacie.

 

 

Piszesz o zaletach gniazdka wifi i ładowaniu tego grajka, przedstawiasz swoje argumenty, przekonujesz do swoich racji, z którymi się nie zgadzam.

Mam inne zdanie, przedstawiłem Ci racjonalne problemy jakie z tego wynikają, więc to chyba nie powód do focha? Każdy robi jak chce. Zdrówka.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1Korzystam od 2 tyg stacjonarnie i mi nie przeszkadza ładowanie. Słucham średnio ok 4h na dobę i ładuje go co 2gi dzień. Jak kończę słuchanie, podłączam pod gniazdo usb lapka i już. Kabelek mam wpięty na stałe do Shanlinga, kilka razy mi padał podczas słuchania to podłączałem w trakcie pod ładowanie z lapka i śmiga elegancko. Sam H7 mocno się nie grzeje, a na planarnych słuchawkach Audeze daje kopa. Nie odczułem żeby brakowało mocy czy coś. 

A generalnie zasilanie z bat jest mi na rękę. Odpada inwestowanie w dobre kable zasilające itp. A sa bat jest wymienna i 2x szt. tych aku kosztuje ok 100 zł (markowych). Niech wytrzyma 2 latka, to żaden koszt wymiany.

Miałem na testach Fiio K9 Pro ess, chord mojo2 i dźwiękowo bije na głowę oba. Szczególnie chorda, inna dużo wyższa klasa grania  szczególnie ze chor niema wyjścia zbalansowanego. Fiio mi nie podeszło po 2h, zupełnie nie moje granie, strasznie męczące i tak na moje ucho nie tak potężny dźwięk jak z Shanlinga mimo ze to stacjonarka. 

 

Tu jest sztos, ale to trzeba posłuchać. W ślepym teście, w życiu bym nie powiedział że to gra z tak małego urządzenia. Prędzej bym powiedział że to jakaś dobra stacjonarka z 2 klocków.

 

Oczywiście to moja opinia, może komuś bardziej odpowiada ostre analityczne granie. Tu jest zachowany idealnie balans. Jest nie za ciepło, melodycznie, równo a za razem szczegółowo z rewelacyjnie rozwinięta nie ostrą góra. 

Super im to się udało :)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O baterię bym się nie martwił - jak sprzedaję Shanlinga pewnie z 7 lat to nie pamiętam czy ktoś pytał o wymianę baterii przez jej spadek pojemności. A że w zasadzie w każdym modelu Shanlinga jest ona łatwo wymienialna, to tym bardziej nie ma czego się bać wybiegając w przyszłość.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

No nie wiem. Może z doskoku, na chwilę na wyjazdach to może, ale nie non stop. Trzymać go na stałe pod ładowarką a może odłączać i podłączać za każdym razem ładując baterię? Jak dla mnie nie do przyjęcia. Stacjonarka za 6 klocków zagra potężniej i nie gorzej. Sporo tego na rynku.

 

Ja słucham H7 podczas pracy (w domu) i na te 8h z przerwami bateria wystarcza. Po pracy podłączam do ładowania, a jak przenoszę się do wyra, to wyłączam listwę, do której jest podpięta ładowarka, więc nie ładuje się przez całą noc. Wiem, że każdy w innych warunkach słucha, ale akurat dla mnie jest to rozwiązanie bezproblemowe. Oczywiście lepiej jakby dali tryb desktop, ale nie będę płakał z powodu jego braku. Zwłaszcza jak słyszę jaką jakość dźwięku daje to maleństwo, to jestem w stanie wybaczyć tę ułomność. ;)

Mojo 2 + Poly mimo takiej samej funkcjonalności, to pod względem SQ jednak spora różnica.

Słyszałeś H7, że tak kategorycznie stwierdzasz, że stacjonarka zagra potężniej, a zwłaszcza że nie gorzej? :) Na jakiej podstawie opierasz to stwierdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jot R napisał(a):

 

Słyszałeś H7, że tak kategorycznie stwierdzasz, że stacjonarka zagra potężniej, a zwłaszcza że nie gorzej? :) Na jakiej podstawie opierasz to stwierdzenie?

Nie słuchałem, ale w budżecie jak przytoczono do 6k może jakieś pełnowymiarowe, stacjonarne combo dałoby radę np taki Burson? Cieszę się, że jesteście zadowoleni. Wiem, że brzmienie Shanlinga jest świetne bo miałem z nim kontakt, ale kategoryczne stwierdzanie że nic stacjonarnego nie zagra lepiej od niego też może jest na wyrost?

Cieszcie się sprzętem, nie psuję już zabawy.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Nie słuchałem, ale w budżecie jak przytoczono do 6k może jakieś pełnowymiarowe, stacjonarne combo dałoby radę np taki Burson?

Powiem więcej, być może kombo za 3k dla kogoś zabrzmi lepiej, bo to kwestia preferencji ;) Nie zwykłem oceniać sprzętu przez pryzmat ceny (stąd ta moja uszczypliwość), ale nie żałuje ani grosza wydanego na H7 🥰

I z "kąbem", ile by on nie kosztował, ciężko się przenieść na fotel czy do wyra, żeby oddać się muzycznej nirwanie 😁

 

Przy okazji miłego dnia i jeszcze milszych odsłuchów życzę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1Z tym 6k, chodziło mi że ja nie znalazłem nic lepszego co by sprostało moim wymaganiom i brzmieniu. Owszem, na es9038pro jest sporo ... ale ...

A naprawdę długo szukałem.

Przez rok słuchałem z mojej hybrydy Nuprime, która ma w sobie całkiem spoko DAC/AMP na CirriusLogic. Na HD58X całkiem fajnie mi się słuchało, ale po przesiadce na Audeze od razu stwierdziłem że brakuje lepszego źródła. 

Po przetestowaniu Fiio K9 pro ESS i DAPa Fiio M11 plus ess, posłuchaniu DACa Toppinga e70. Stwierdziłem że granie z kości Serbe to zdecydowanie nie moje granie. Fajnie to gra przez 15min, nawet był efekt wow pierwsze 2 kawałki. Potem coraz więcej zaczyna denerwować i po 1,5h ma się dość.

Posłuchałem chord mojo 2 i juz było lepiej. Fajnie że można dostosować brzmienie pod siebie, ale jak wracałem na nuprime to w zasadzie podobnie to grało. Chord może deko lepiej.

Przeszukałem większość ofert na AKM i z tych na topowych kościach praktycznie niema. Po rozmowie z doradcą q21. W oko wpadł mi właśnie Shanling EM5, M6 Ultra, M8 i ten H7. M8 trochę za drogi. 

Zależało mi też aby to było dobre źródło dla wzmaciacza.

Z stacjonarek jeszcze chodził po głowie e70 velvet + L70. Podobna kasa plus inwestycja w lepsze zasilające i xlr. I kolejne wiszące kable. 

Wiec 1szy poszedł H7 i to był strzał w 10. Po 2h słuchania wiedziałem że to jest to. A dodatkowo zyskałem fajne rozwiązanie dla kolekcji plików Hi-Res. Poszło wszystko na kartę 512GB i w dodatku gra to lepiej jak z foobara 🙈. I jak kolega wspomniał, można słuchać tego wszędzie gdzie się chcę. Np w betach lub w kuchni przy kucharzeniu. 

Wiec jak na funkcjonalność, jakość i barwę AKM. Niema nic lepszego do 6k 🤷 

I przy okazji ... jakie IEMy do tego H7 byście polecali. Takie do np. 1,5k nie muszą być nowe.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słucham sobie H7 pożyczonego od kolegi @x86 i muszę potwierdzić to co napisano wyżej - naprawdę świetny sprzęt. Może tani nie jest, ale gra na tyle uniwersalnie i satysfakcjonująco, że w połączeniu z dużą funkcjonalnością cena wydaje się usprawiedliwiona. 

 

Bardzo fajnie jest też zestrojony, nie słuchałem innych topowych AKM-ów ale mając porównanie do FiiO K7 czy wcześniej Lotoo PAW S2, to H7 gra dużo dojrzalej. FiiO jest przy nim zmulony, baaardzo misiowaty, gładki jak pupa niemowlaka. H7 ma zdecydowanie więcej werwy i życia w sobie, dalej grając jednak gładko i niezwykle przyjemnie. Oczywiście porównanie nie jest do końca sprawiedliwe patrząc na ceny tych urządzeń, ale innego AKM-owego punktu odniesienia nie mam ;) 

 

W dniu 24.01.2023 o 12:46, tomaszek napisał(a):

I przy okazji ... jakie IEMy do tego H7 byście polecali. Takie do np. 1,5k nie muszą być nowe.

 

Ja słucham właśnie na FiiO FH9 i baaardzo przyjemnie to gra. Jest gładko, kolorowo (ale bez mułu), ze świetnie kontrolowanym basem. Może nie bardzo w budżet ale może jakieś używki byś trafił ;)

 

 

 

 

 

2267B7D9-56FA-491E-BE73-C477096A9281.jpeg

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 22:56, Dirian napisał(a):

FiiO FH9

 

No właśnie je brałem pod uwagę :)

 

W dniu 18.02.2023 o 23:00, Mayster napisał(a):

Softears Volume

 

Oooo na papierze wyglądają super jak na tą cenę. Ewentualnie kabelek zbalansowany warto do nich dołożyć ?

 

Ewentualnie myślę jeszcze nad taką opcją i może coś doradzicie :) Aktualnie słucham na Audeze LCD2C i jest sztosik ale chcę jeszcze lepiej i poluję na LCD3.

Początkowo IEMy chciałem dokupić dodatkowo żeby mieć je na "teren", dlatego nie chciałem wydawać więcej jak 1,5k.

Ale zbyt nie mam doświadczenia z IEM, ale widzę że dużo ludzi używa takie słuchaweczki też jako główne słuchawki stacjonarnie. I w głowie narodził mi się plan żeby zamiast zmieniać te Audeze, to je zostawić na razie i tą kasę wydać na lepsze IEMy. Np. na Shanling ME800. A LCD3 na jakiś czas odpuścić.

Jak to zagra względem takich plenarów ? Scena, holografia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IEM też potrafią bardzo fajnie zagrać a często lepiej od nauszników, m.in. jeśli chodzi o detale. To trochę inny styl grania, dlatego moim zdaniem warto najpierw posłuchać. Dość podobnie do Audeze LCD2C grają Oriolusz Szalayi - też jest ciepło, misiowato i z wyraźnie zaznaczonym basem. Choć moim zdaniem z H7 robi się trochę za misiowato w tym przypadku ;)

 

Najlepiej jakbyś skoczył do jakiegoś salonu audio, wziął ze sobą H7 i odsłuchał kilka różnych IEM. To dałoby ci jakiś podgląd na sytuację jeśli wcześniej IEM-ów nie miałeś. Ja osobiście jestem zdania, że IEM-y w danej półce cenowej z reguły grają lepiej od nausznych za podobną kasę, szczególnie w nieco niższych półkach cenowych gdzie teraz mamy wysyp tanich IEM-ów chi-fi za kilka stówek, które dosłownie deklasują większość modeli nausznych kosztujących niekiedy po 3-4x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

IEM też potrafią bardzo fajnie zagrać a często lepiej od nauszników, m.in. jeśli chodzi o detale. To trochę inny styl grania, dlatego moim zdaniem warto najpierw posłuchać. 

Moim zdaniem takie Shanling ME700 grają bardziej detalicznie od flagowych Hifimanów he1000se, porównywałem na tym samym torze, tylko źródła pozorne Shanling ma dużo mniejsze, scenę, ogólnie dla mnie grały jakoś nienaturalnie pod względem sceny, rozmieszczenia instrumentów itp., pod tym względem lepsze są Fiio FH9, ale już nie są tak detaliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt FH9 nie są ultra detaliczne (choć mimo wszystko technikalia mają bardzo dobre), to raczej słuchawki do długich przyjemnych i niemęczących odsłuchów. Szczególnie fajnie grają mi elektronikę i ogólnie pojętą muzykę rozrywkową. Używam ich naprzemiennie z Mest MKII - jak Mesty mnie zmęczą swoim dość agresywnym graniem, to zarzucam FH9 i się relaksuję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Qaz12 napisał(a):

Moim zdaniem takie Shanling ME700 grają bardziej detalicznie od flagowych Hifimanów he1000se, porównywałem na tym samym torze, tylko źródła pozorne Shanling ma dużo mniejsze, scenę, ogólnie dla mnie grały jakoś nienaturalnie pod względem sceny, rozmieszczenia instrumentów itp., pod tym względem lepsze są Fiio FH9, ale już nie są tak detaliczne.

Miałem ME700, mam ME800 i powiem ci, że przeskok jest znaczny. Osiemsetki grają dużo dojrzalej, klarowniej, z większą głębią, czystszą średnicą i czarnym tłem. Dodatkowo możesz sobie przełącznikami zmienić brzmienie w zależności od preferencji lub nastroju (co zdarza mi się robić). Mają świetną organiczną średnicę, przez co są mega relaksujące.

Z dużych słuchawek mam Clear MG i grają bardzo podobnie, jedynie w Focalach bas jest potężniejszy, ale tu już większy przetwornik robi swoje.

Edytowane przez Jot R
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał(a):

Najlepiej jakbyś skoczył do jakiegoś salonu audio

 

Weś i skocz jak ja na zadupiu Polski mieszkam :D Najbliżej mi do Białegostoku, tam jest dobry salon audio. Może zalecę do nich jak będę przy okazji :)

Albo upolują używki i najwyżej sprzedam potem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Jaka wersja firmware siedzi u Ciebie ? U mnie jest V1.4
Napisałem do Shanlinga bo nei wiem czy coś namieszałem w ustawieniach (na pewno wyłączyłem Synclink i coś tam jeszcze) i po włączeniu podłączonego kablem USB do kompa musiałem go wyłączyć i włączyć ponownie by grał. W systemie i Tidalu rozpoznany ale cisza w słuchawkach. Jak wróci do mnie z wypożyczenia to przywrócę mu ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, x86 napisał(a):

@lobuz1 Jaka wersja firmware siedzi u Ciebie ? U mnie jest V1.4
Napisałem do Shanlinga bo nei wiem czy coś namieszałem w ustawieniach (na pewno wyłączyłem Synclink i coś tam jeszcze) i po włączeniu podłączonego kablem USB do kompa musiałem go wyłączyć i włączyć ponownie by grał. W systemie i Tidalu rozpoznany ale cisza w słuchawkach. Jak wróci do mnie z wypożyczenia to przywrócę mu ustawienia fabryczne.

1.4. Nie ma innej na stronie. Wgrywa się z karty sd. Ciekawe czy odpowiedzą bo kiedyś mnie zlali.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Ciekawe czy odpowiedzą bo kiedyś mnie zlali.

Jak na razie mam od nich dwie odpowiedzi. Szybko zareagowali. Wytłumaczyłem im dokładnie w ostatnim meilu i to spowodowało, że na razie milczą :) Może niepotrzebnie dałem im robotę do sprawdzenia ale niech tam w Chinach nie nudzą się za bardzo :P 

  

28 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Ciekawe czy własne okładki Ci wyświetli bo tego najbardziej mi brakuje. Proponuje coś z sieci, ale słabo mu to wychodzi.

Zapakowałem kartę 1TB  a obsługuje do 2TB, ale max 20 000 utworów. Może to zmienią w kolejnych firmware- podobnie było w Hiby RS2 a teraz można do 50 000.

 

Co do braków pewnych funkcji w ich autorskiej aplikacji to trzeba od razu im słać uwagi puki urządzenie jest w miarę świeże. 

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności