Skocz do zawartości

Android vs iOS jako pilot do streamingu + AirPlay vs Chromecast


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Może ktoś testował oba rozwiązania i coś podpowie :)

Na tą chwilę mój streamingowy setup to:

  • Logitech Media Server ze skórką Material,
  • Raspberry Pi3B+ z (aktualnie) piCorePlayer jako punkt końcowy LMS do systemu stereo + AirPlay,
  • Chromecast Audio,
  • wbudowany Chromecast w LG B8 (ale tego używam tylko do YouTube),
  • aplikacje:
    • LMS na Androida,
    • Squeezelite-X na Windowsa,
    • iTunes na Windowsa (pod AirPlay, Cider nie współpracuje niestety),
    • Apple Music na Androida (poprzez Chromecast Audio),
    • lub dla LMS po prostu interfejs webowy.

 

Aktualnie używam do sterowania albo prywatnego telefonu, albo Windowsa. Jednak mam luzem leżącego Androida pod ręką (Samsung S10e), którego ostatnio mało co używam, ale opcjonalnie może służyć jako pilot do tego wszystkiego (np. dla gości).

Zastanawiam się jednak czy może nie wymienić tego Samsunga na jakiegoś starszego iPada? iPad Mini 2, iPad Air, coś w ten deseń. Niedrogo (tzn. wymienić za Samsunga 1:1). Do LMS aplikacji natywnej może nie będzie (jeżeli jest to o tym nie wiem, nie sprawdzałem), ale można korzystać bez problemów przez web. Główna różnica między Androidem a iOS jest natywny AirPlay w tym drugim, co za tym idzie mogę korzystać z Apple Music poprzez AirPlay, a nie jak teraz przez Chromecasta Audio (a to osobne urządzenie).

Chciałbym się głównie dowiedzieć czy iOS z natywnym AirPlay do odtwarzania muzyki z Apple Music będzie lepszym rozwiązaniem niż Android i Chromecast Audio?

Opcjonalnie jeszcze odtwarzanie przez Bluetooth (ale mocno opcjonalnie).

Jeszcze jakieś plusy lub minusy jednego i drugiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Airplay w LMS opiera się o wtyczkę ShairTunes to Apple Music działa na tym średnio a czasem w ogóle nie działa(testowane ostatnio około roku temu). W tym przypadku Chromecast jest mimo wszystko stabilniejszy i moim zdaniem gra lepiej. Ważna informacja - Apple Music po Airplay nie gra gapless i oczywiście downsampling do 44.1. Czy bitperfect - tu zdania są podzielone.(https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/any-known-apple-airplay-2-sound-quality-issues.22013/page-3). Na Ipada jest niezła aplikacja Ipeng. Najlepszy sposób na Apple Music to Ipad+DAC.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To sprowadza się z reguły do wymiany argumentów typu:

"Używałem A modelu z Androidem, przesiadł(a/e)m się na iOS, zmiany względem tego modelu są B, miałem oczekiwania C które iOS spełnił / nie spełnił z powodu D"

"To (nie)prawda, co piszesz, bo moje oczekiwania E były (nie)zgodne z Twoimi, a moje doświadczenia F były (nie)podobne do Twoich"

Można sobie pisać nieskończenie długie teksty w próżnię, ale nie da się odnieść do kogoś konkretnych wymagań, doświadczeń i oczekiwań bez znajomości ich, także musiałbyś o takich w pierwszej kolejności napisać.

Tak jak można co najwyżej tworzyć sobie jakieś kompletnie arbitralne założenia, co do których będzie miało się przeświadczenie, że są względnie uniwersalne i na nich się budować, ale to wymaga ścian tekstu, w których trzeba po kolei sobie te założenia budować. Ewentualnie robić to, co robią portale branżowe, tzn. obrać sobie jakąś metodykę testową i się jej trzymać. Samo nawet pisanie o tym generuje dużo tekstu.

Jeśli chodzi o mnie, polecam ios z uwagi na dobrą synchronizację:

https://ispot.pl/apple-watch-se-srebrny

Szczegolnie jeśli chodzi o smartwatch z iphonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj najprostsze rozwiązanie pod Apple Music. Kup używanego Ipada w dobrej cenie ewentualnie jak masz możliwość popytaj wśród znajomych, może mają wolne urządzenie i mogą Ci wypożyczyć. Ja od wielu lat korzystam między innymi z  Iphona i steruję poprzez aplikację Heos (mam tylko sprzęt w środowisku Heos) i jest to bardzo dobre, proste i działające rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tablet i android proponuje spróbować USB audio player. Ja na malinie zainstalowałem kiedyś androida, ze sklepu USB audio player i po USB poszło. Myślę,że z tabletu to samo. Szło również z komórki jakieś Xiaomi. Czyta wszystko i szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności