Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Final Audio ZE8000


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

ZE8000 nie oferują tak do końca brzmienia do którego Final przyzwyczaił, gdyż z jednej strony mamy podobną klarowność dźwięku i rozdzielczość jak w A8000, ale także mamy nasycenie, ciepło, wypełnienie i miękkość jak we flagowych słuchawkach dokanałowych Sony. Wszystko to jest podane w prawie równym balansie tonalnym z gładkością.

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/final-audio-ze8000-recenzja/

 

z5.jpg

Edytowane przez misiekkb
  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, już to poprawiam.

8k Sound+ włączenie funkcji powoduje zwiększenie rozdzielczości, szczegółowości i powietrza między instrumentami, przypomina to bardzo tak jakby dołożyć czarne tło, gdzie instrumenty są lepiej pokazane. Niektórzy mogą odnieść się że nie ma żadnych zmian, gdyż nie jest to jakaś radykalna zmiana, tylko ciut lepiej. I dla mnie jest bezsensu ją włączać np. na ulicy, co innego w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hibi na to wygląda :) Coraz więcej naprawdę dobrych i konkurencyjnych (względem przewodowych słuchawek) TWS-ów na rynku. Cieszy też to, że zabierają się za ten segment uznane firmy z branży audio. Kto wie, czy to nie jest obecnie najciekawsza gałąź całej branży. Oczywiście zaraz po systemach lampowych ;) 

 

@misiekkb świetna recenzja. Zgadzam się w 100%. Super opisałeś brzmienie i charakter tych słuchawek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hibi ciężko się tu odnieść, gdyż zawsze wygrywa to czego oczekujemy od dźwięku i na co zwracamy uwagę. Mi się ich brzmienie bardziej podoba niż Soniaczy, które mają LDAC'a, a mimo tego 1000Mk4 są mniej rozdzielcze, szczegółowe, słabiej pokazują faktury dźwięku. Wszystko zależy od implementacji sprzętu jak i samych nagrań.

I fajnie że coraz więcej firm postrzega ten rynek, ale jest to poniekąd wymuszone przez klientów, którzy chcą mieć bezprzewodowe słuchawki. Sam się stałem taką osobą, rok temu TWS nie, przecież to nie gra, więc DAP i słuchawki przewodowe. Ale to zawsze było dodatkowe urządzenie. do tego jak ktoś dzwonił to albo wyciągałem słuchawki z uszu i odbierałem telefon albo nie, a później te wkładanie, to się robi mało komfortowe. Więc coraz bardziej chciałem przejść na TWS, a teraz mamy wybór  i dorównują słuchawką przewodowym do jakiegoś poziomu. A ZE8000 to granie takie jakie lubię, do tego bardzo dobra rozdzielczość i gładkość. 
 

@The Grand Wazoo Dzięki bardzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, misiekkb napisał(a):

Mi się ich brzmienie bardziej podoba niż Soniaczy, które mają LDAC'a, a mimo tego 1000Mk4 są mniej rozdzielcze, szczegółowe,

Wybacz ale Sony nie sa zadnym wyznacznikiem pod tym wzgledem, wrecz bym powiedzial pod tym wzgledem sa dla mnie dosc kiepskie mimo LDAC na pokladzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, vonBaron napisał(a):

Trochę się obawiam tej ciepłoty w ZE8000, no chyba że jest to podobne ocieplenie do nausznych D8000. Niemniej trzeba będzie posłuchać. 

 

Dlatego żadna recenzja, opis nie zastąpi przesłuchania sprzętu na własnych uszach. Gdyż każdy z nas oczekuje czegoś innego, słucha innej muzyki.

 

13 godzin temu, kopaczmopa napisał(a):

Wybacz ale Sony nie sa zadnym wyznacznikiem pod tym wzgledem, wrecz bym powiedzial pod tym wzgledem sa dla mnie dosc kiepskie mimo LDAC na pokladzie.


To jest tylko podane jak porównanie, gdyż każdy z nas lubi co innego i wrażenia są bardzo subiektywne. Zna, ludzi którzy bardzo lubią te Soniacze i dla nich są najlepsze. Mi się osoboście nie podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000xm4 grają dobrze i tylko tyle bez rewelacji. Ich problem to wyprofilowanie mi generalnie nie chciały trzymać się uszu. Ale jak na tws to i tak jest dobrze.

Ciekawy jestem jak z mikrofonami ze8000, jak zbierają czy osoba po drugiej stronie dobrze Nas słyszy? Czy działają w trybie mono czyli tylko jedna słuchawka.

Też byłem przeciwnikiem no cóż, kabel zostaje kablem. Chcę wygody kosztem dzwięku tws, chce dźwięku kosztem reszty kabel. Mobilnie anc bardzo pomaga.

Wysłane przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiekkb napisał(a):


To jest tylko podane jak porównanie, gdyż każdy z nas lubi co innego i wrażenia są bardzo subiektywne. Zna, ludzi którzy bardzo lubią te Soniacze i dla nich są najlepsze. Mi się osoboście nie podobały.

Pewnie, jak juz napisalem to faktycznie pomyslalem,ze mozna odebrac to jako krytyke a bardzo fajnie wszystko opisales i super, ze do czegos porownales. Generalnie wciaz odbieram ZE8000 jako maly postep w tws a nie rewolucje, choc tej chyba nie ma co oczekiwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał(a):
3 godziny temu, kopaczmopa napisał(a):

rewolucje

 

Rewolucja jest w designie :D 

Wyglądają jak 💩 przyklejona do patyka ;)

Haha, coz, trafnie to opisales:) ja jednak z doswiadczenia wiem, ze lubie jak TWSy mozna nosic pod czapka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie przeczę że wygląd jest bardzo kontrowersyjny, do tego jeszcze nie przyjemne uczucie wybijania się słuchawki w uszy jak się założy czapkę. Ja już coraz bardziej się do tego przyzwyczajam już wytrzymuje niecałą godzinę. Ale z drugiej strony rozumiem co Final miał na myśli projektując je, chodziło o to żeby przetwornik, wzmacniacz, który nie jest taki miały, były odseparowane od siebie i od całego układu elektronicznego z akumulatorem, więc i tak nawet w kształcie owalnym by wystawało spoza uszu, a patyki żeby jak najbliżej był mikrofon ust.

Mikrofon i jego zbieranie głosu może być, nie jest takiś tragicznie, ale też nie jest jakoś rewelacyjnie. Dużo lepiej niż w ZE2000, ZE3000, Noble Audio Falcon Pro, ale trochę gorzej niż w Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznani producenci Audio, mimo wszystko powinno zapewnić fanom jak najlepsze kodeki czyli LDAC też. I aptX HD. 

"Audiofilskie" Bathysy z kodekiem dla graczy aptX Adaptive. Troszkę to ...smutne :( a pieniądz płaci się duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hibi napisał(a):

@misiekkb a jakie różnice dźwiękowe względem ZE2000/3000 ?

Poza dźwiękiem 8K ;) 

 

Tak jak jest w recenzji, czerpią z obu modeli. Jest klarowność, pozycjonowanie z ZE3000, natomiast z ZE2000 jest nasycenie na basie i niskiej średnicy, tylko że te nasienie w ZE8000 jest na całej średnicy i na całym basie, czyli też na sub basie i jest równy balans tonalny na średnich i basie. A w ZE2000 był podbity właśnie ten wyższy. DO tego duża lepsza rozdzielczość, szczegółowość przejrzystość, tekstury dźwięku.

 

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Uznani producenci Audio, mimo wszystko powinno zapewnić fanom jak najlepsze kodeki czyli LDAC też. I aptX HD. 

"Audiofilskie" Bathysy z kodekiem dla graczy aptX Adaptive. Troszkę to ...smutne :( a pieniądz płaci się duży.

 

Powinni tu ja się zgodzę i dać człowiekowi wybór. Ale to by wpłynęło na czas pracy i to bardzo, dwa ze jak ktoś rozpozna czy jest aptX Adaptive czy LDAC w natłoku miejskiego szumy to musi mieć słuch absolutny. Trzeci powodów to mogą być inne przyczyny, np. Japończycy używają iPhone'ów, nie ważne że mają parę bardzo fajnych modeli, tylko na ich rynek.

Ale jak ma to być tak jak u Sony z LDAC'iem to ja dziękuję, że musi być app'ka na telefonie, który jest bardzo denerwująca, przynajmniej dla mnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bathysy i Zetki to raczej nie do tramwaju choć nad basen w drogim hotelu ..

 

A może za LDAC i aptX HD trzeba kasę płacić ???

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznani producenci Audio, mimo wszystko powinno zapewnić fanom jak najlepsze kodeki czyli LDAC też. I aptX HD. 
"Audiofilskie" Bathysy z kodekiem dla graczy aptX Adaptive. Troszkę to ...smutne a pieniądz płaci się duży.


Od pewnego poziomu imo ważniejsza jest implementacja niż sam kodek, podobnie jak z kośćmi dac. W tym przypadku Aptx adaptive brzmi lepiej niż AAC, którego dobrze ogarnąć potrafi chyba tylko Apple.

Ale jak ma to być tak jak u Sony z LDAC'iem to ja dziękuję, że musi być app'ka na telefonie, który jest bardzo denerwująca, przynajmniej dla mnie.


Słuchawki Sony działają normalnie i obsługują LDAC bez potrzeby używania apki. Są funkcje w XM4, których inaczej nie odpalisz, ale kodek możesz normalnie wybrać w ustawieniach telefonu.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności