Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciepło brzmiący DAC/AMP do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam ciepło brzmiącego DAC/AMP do 1500zł na biurko.  Co jest godnego polecenia w tym zakresie? 

 

Na Head-Fi widzę polecają Yulong DA-ART Aurora, ale chyba nie chcę aż tyle wydać (2300zł), no i niestety nikt tego w Polsce nie sprzedaje (preferuję sprzęt z Polskiej dystrybucji).  

 

Najlepiej gdyby znalazło się coś o podobnej charakterystyce tonalnej, ale w granicach 1000-1500zł. 

 

Obecnie gram z AQ Dragonfly. Słuchawki (śmiech) Truthear x ZERO. Podłączyłem właśnie Toppinga DX3Pro+ i to zupełnie nie moja bajka - już przyjemniej się słucha na AQ DragonFly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplejszą i bardziej analogową alternatywą do DX3 PRO+ jest iFi Zen DAC + Zen CAN. Kiedyś faktycznie taki zestaw wyniósłby 1500zł (nawet poniżej), ale przy obecnych cenach już niestety więcej. Zawsze można też polować na coś z drugiej ręki. Ewentualnie taniej jest Hip Dac2, który gra ciepło, muzykalnie i dosyć kolorowo, ale to rozwiązanie bateryjne i technicznie też od ZenStacka odbiega, więc jeśli sprzęt ma tylko stać na biurko, to raczej nie ma sensu go brać. Są tez różnej maści tanie sprzęty hybrydowe, które mogłyby Ci podejść, ale tutaj ciężko jednoznacznie coś polecić, bo część z nich wymaga na starcie wymiany lamp, żeby grało to dobrze (a to też podnosi koszty). A mimo takich zabiegów dalej nie będzie pewności, czy takie brzmienie przypadnie do gustu. Na pewno Zenki maja sporą popularność i zbyt wielkiej alternatywy w tych pieniądzach nie ma niestety. Chyba, że mówimy o sprzętach egzotycznych z drugiej ręki, to pewnie coś czasem ciekawego można wyhaczyć na alledrogo/olx, ale oczywiście już bez gwarancji i trzeba mieć rozeznanie w tego typu produktach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłego DACa R2R nawet mam obok w szafce przy biurku (MSB Discrete dual PSU) jako część "dużego" systemu, więc ostatecznie mógłbym dać 1m kabla i miałbym pierwszoligowe źródło. To jednak dodatkowe kable + za każdym razem trzeba go włączać. Teraz mam AQ Dragonfly którego tylko wtykam w USB i działa. 

 

Myślałem, że bez problemu znajdę coś do tysiaka co zapewni odczuwalną poprawę vs DragonFly (ze względu na większy budżet i fakt, że AQ ma już jednak z 10 lat), a tu widzę schody ...

 

 

A nie wróć - MSB Discrete ma tylko wyjścia XLR, nie ma równoległych wyjść RCA. A preampu nie mam, więc nie da rady podłączyć.  No więc tym bardziej potrzebuję combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o sprzętach małych w stylu dragonfly, to ja sam posiadam Cayina RU6 i na pewno jest to dosyć gładko grający sprzęt, ale go nie rekomenduje, bo sporo osób się zawiodło, że jest za mało analogowo (ale powinno być przyjemniej i gładziej niż DX3Pro+). Możesz też rozważyć ifi Go BAR, to chyba obecnie najlepiej grający dongiel. Może nie jest szczególnie ciepły, ale na pewno bardzo muzykalny z analogowym sznytem, więc nie powinieneś się zawieść. Do tego ultra przenośne rozwiązanie. Możliwość pełnego dekodowania MQA. Możliwość użycia 4 różnych filtrów cyfrowych oraz podbicia basu i sceny (xBass/xSpace). Do tego posiada swój system regulacji głośności, więc można podawać BitPerfect. Kosztuje 1600zł, ale mimo gabarytów gra on bardzo dobrze. Może właśnie @Dirian napisze coś więcej :D

 

 

Teraz, Dirian napisał(a):

Może nowe Fiio K7? Kości AKM wiec w teorii powinno być muzykalnie.

Trzeba czekać na recenzje, bo różnie może być ^^

 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elberoth napisał(a):

Podłączyłem właśnie Toppinga DX3Pro+ i to zupełnie nie moja bajka 

 

 

Wydaje mi się, że szukasz całkiem innego profilu dźwiękowego. Zero mają harmanowy bass-cut specjalnie, aby nie podbarwiać dźwięku, a Ty chciałbyś coś ocieplonego. Najprościej byłoby zmienić słuchawki. 

 

Masz teź jeszcze jedno alternatywne wyjście, którego możesz spróbować. 

 

https://precog.squig.link/?share=Precog_Target,Truthear_Zero

 

Czyli spróbować sobie dostroić, przy pomocy funkcji autoEQ do różnych targetów i zobaczyć, który Ci odpowiada i czy rozwiązanie w ogóle się sprawdza. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrBrainwash napisał(a):

Wydaje mi się, że szukasz całkiem innego profilu dźwiękowego. Zero mają harmanowy bass-cut specjalnie, aby nie podbarwiać dźwięku, a Ty chciałbyś coś ocieplonego. Najprościej byłoby zmienić słuchawki. 

 

Profil brzmienia z AQ Dragonfly jest OK. Więc to nie jest kwestia profilu słuchawek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elberoth napisał(a):

 

Profil brzmienia z AQ Dragonfly jest OK. Więc to nie jest kwestia profilu słuchawek.  

Oczywiście że nie. Brejnołsz w swojej własnej przestrzeni wykreował przekonanie, że Topping to sprzęt stworzony i zestrojony przez chór anielski, namaszczony ręką boskiego Amira i wszystko co gra inaczej (np bardziej naturalnie, organicznie itd), to jest tzw „EQ producenta” czyli odchylenie od jednego słusznego brzmienia Toppinga i rzecz niepożądana. Każdy ma swój gust i trzeba to uszanować, a nie próbować zbijać innych z tropu.

Nie jesteś jedynym, któremu DX3Pro+ nie podszedł. Ja się osobiście nasłuchałem w salonie od ludzi historii, że oddawali go chwilę po zakupie. Zresztą nawet w wątku mu poświęconym możemy o kilku takich przypadkach poczytać. Co nie zmienia faktu, że z takimi czy innymi słuchawkami może zgrać się znacznie lepiej. Wszystko zależy od tego na co kładziemy nacisk i jakiego szukamy brzmienia. Jeśli słyszysz, że brzmienie Ci nie leży, to raczej rzeczywistości się nie zakrzywi. EQ można się pobawić jeśli na dłuższą metę spełnia nasze oczekiwania (Ja osobiście nie używam). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Elberoth napisał(a):

Słuchawki (śmiech) Truthear x ZERO

To są dobre słuchawki, ale wydaje mi się, że dacamp za 1500 PLN to może być overkill. Masz zamiar podłączyć pod ten dacamp jakieś bardziej wymagające słuchawki kiedyś? Jeżeli szukasz czegoś do doków, to może lepiej wydać na dobrego dongla kilka stówek, a resztę budżetu przeznaczyć na słuchawki? 

 

Tramp mógłby Ci się spodobać.

 

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun fact - zapytałem sztuczną inteligencję (ChatGPT) co sądzi o Toppingu:

 

The Topping DX3Pro+ is a high-quality digital-to-analog converter (DAC) and headphone amplifier that is known for its impressive sound quality. The sound produced by the DX3Pro+ is characterized by a wide and detailed frequency response, with a clean and transparent soundstage that allows individual elements of a recording to be clearly heard and distinguished.

 

The DAC has a high resolution and supports a wide range of audio formats, including PCM, DSD, and MQA, which allows it to accurately reproduce the nuances and details of a recording. The headphone amplifier has a high power output, which allows it to drive even the most demanding headphones with ease and without distortion.

 

Overall, the sound of the Topping DX3Pro+ is characterized by a high level of clarity, detail, and resolution, with a wide and expansive soundstage that provides a immersive listening experience.

 

W sumie to się zgadza ;)

 

Za 5 lat AI będzie nam recenzje pisać. Mark my words.

Edytowane przez Elberoth
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elberoth napisał(a):

Za 5 lat AI będzie nam recenzje pisać. Mark my words.

 

Nie zdziwię się jak będą bardziej wiarygodne niż jakaś headfonia czy inny portal, gdzie większość sprzętów dostaje same ochy i achy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artorias napisał(a):

Oczywiście że nie. Brejnołsz w swojej własnej przestrzeni wykreował przekonanie, że Topping to sprzęt stworzony i zestrojony przez chór anielski, namaszczony ręką boskiego Amira i wszystko co gra inaczej (np bardziej naturalnie, organicznie itd), to jest tzw „EQ producenta” czyli odchylenie od jednego słusznego brzmienia Toppinga i rzecz niepożądana. Każdy ma swój gust i trzeba to uszanować, a nie próbować zbijać innych z tropu.

 

Nigdzie tak się nie wypowiadałem, znów głupoty piszesz. 

 

6 godzin temu, Elberoth napisał(a):

 

Profil brzmienia z AQ Dragonfly jest OK. Więc to nie jest kwestia profilu słuchawek.  

 

Z DF jest ok, ale z neutralnym DX3pro+ już piszesz, że nie jest ok. Jeśli DAC/amp ma Ci zmieniać ciepłotę słuchawek, to znaczy, w mojej interpretacji, że słuchawki jej nie mają odpowiedniej. 

 

Jeśli uwzględniamy brzmienie całego zestawu to modyfikacji można dokonywać na każdym elemencie. Tylko słuchawki tak się składa robią największą różnice, więc są najefektywniejszym elementem do podmiany w kwestii dopasowania brzmienia. EQ jest z kolei najbardziej ekonomicznym i też dość skutecznym rozwiązaniem. 

 

Większość zakupów audio to widzimisie więc osobiście nic nie mam dotego, żebyś władował 1500zł w DAC/amp. Lecz wyrażam swoją opinie, że z dwóch opcji Zero+1500zł (razem 1750zł) DAC/amp by mieć cieplejszy dźwięk vs DX3pro+

+ 900zł na słuchawki które będę cieplejsze wprofilu i nam będą odpowiadać wydaje mi się atrakcyjniejszą opcją na cały zestaw. :)

 

 

4 godziny temu, Najner napisał(a):

To są dobre słuchawki, ale wydaje mi się, że dacamp za 1500 PLN to może być overkill. Masz zamiar podłączyć pod ten dacamp jakieś bardziej wymagające słuchawki kiedyś? Jeżeli szukasz czegoś do doków, to może lepiej wydać na dobrego dongla kilka stówek, a resztę budżetu przeznaczyć na słuchawki? 

 

Tramp mógłby Ci się spodobać.

 

 

Tr-amp gra inaczej od DX3pro+ na granicy placebo, zmiany są bardzo subtelne. IMO nie warte przejścia, a jeszcze bardziej dopłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

Tr-amp gra inaczej od DX3pro+ na granicy placebo, zmiany są bardzo subtelne. IMO nie warte przejścia, a jeszcze bardziej dopłaty. 

Możesz mieć rację, nie słyszałem dx3pro. TrAmp mi się wydawał dosyć podkolorowany, może jeszcze nie "ciepły", ale też na pewno nie neutralny. Dalej będę utrzymywał, że do Zero lepiej by się nadal jakiś cieplejszy dongiel - np. Ikko czy Colorfly mają takie w swojej ofercie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał(a):

Możesz mieć rację, nie słyszałem dx3pro. TrAmp mi się wydawał dosyć podkolorowany, może jeszcze nie "ciepły", ale też na pewno nie neutralny. 

 

Mi też się wydaje podkolorowany, ale jak bardzo to też kwestia słuchawek i wyrównania głośności. Na niektórych porównaniach nie jestem w stanie wyłapać zróżnicy z neutralnym źródłem, na innych słychać subtelne zmiany, choć niekoniecznie na plus (gust). Mi się podoba jak gra z SP200 zmiana jest wtedy bardzo subtelna, nie powiedziałbym, żeby ogólna ciepłota się zmieniała, ale dochodzi taka nutka słodyczy. 

 

Mam teraz DX3pro plus TR-amp i słuchawki Zero przed sobą. Z topika grają mi lepiej, choć generalnie nie mam obiekcji do korzystania z obydwu. Z tym, że mówię zmiana nie jest drastyczna tylko subtelności.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałem, że mam jeszcze na szafie Toppinga D90 (pierwsza i moim zdaniem najlepsza wersja na AKM 4499), więc mogę do niego jakiś wzmacniacz dokupić. Wtedy jednak powstanie problem wyłączania głośników na biurku, bo chciałem mieć zestaw gdzie włożenie wtyczki od słuchawek automatycznie wyłącza wyjście RCA na (podłączone) głośniki desktop, a wyjęcie słuchawek automatycznie je przywraca.  

 

Zubożona paleta barw w DAC/AMP to coś innego niż zmiana charakterystyki przenoszenia (inaczej każdy wzmacniacz i każdy DAC grałby tak samo, bo każdy ma pasmo równe jak stół).

 

30 lat w tym hobby i setki przerzuconych urządzeń (choć nie słuchawek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu ZenDacV2 jako naturalna kontynuacja dla DFa? Miałem cobalta, dx3pro+, mam ZenCan’a, ale używam już od jakiegoś czasu samego ZenDaca. Mocy ma wystarczająco zapewne dla 90% słuchawek na rynku żeby napędzić je do poziomu 80-85dB conajmniej, z zapasem.

Jedynie warto dokupić zasilacz zewnętrzny 5v/1A jeżeli chcesz słuchać na wysokim gain (power match +10dB) ,co zmniejszy bazowy poziom szumów.

 

Np. u mnie, w ślepych testach zysk z podpięcia Can’a był moim zdaniem marginalny i nieprzekładający się na finalna całościowa przyjemność odsłuchu. Sprawdzałem na k612pro, k712pro i dt150. Na tych słuchawkach nie włączam nawet powermatch na ZenDacu. Z k612 które są z tych powyższych najtrudniejsze, maks dokąd dojechałem to godzina 15 na potencjometrze, w ramach swoich potrzeb oczywiście.

Edytowane przez PioterD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Elberoth napisał(a):

chciałem mieć zestaw gdzie włożenie wtyczki od słuchawek automatycznie wyłącza wyjście RCA

jakie to jest tandetne rozwiązanie to szkoda gadać. Znacznie lepszy jest przełącznik a nawet przyciszanie RCA. Z przełącznikiem masz choćby Topping L30. A jak chcesz po swojemu to np. Projekt Nostromo Tanatos. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Birken napisał(a):

jakie to jest tandetne rozwiązanie to szkoda gadać. Znacznie lepszy jest przełącznik a nawet przyciszanie RCA. Z przełącznikiem masz choćby Topping L30. A jak chcesz po swojemu to np. Projekt Nostromo Tanatos. 

 

Topping L30 II dobrze wygląda. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dziś na biurko trafił Khadas Tone2 Pro, który zdaje się będzie dostępny w Polsce.

I choć nie jest tytanem jeśli chodzi o moc, to jak ulał pasuje do wymagań. Właśnie słucham na nim po balansie Fostexów TH610 i trochę dociepla i dociąża ich brzmienie, zachowując przy tym dobrą scenę oraz nie dusząc dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności