Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czym napędzacie swoje HiFiMan'y ?|


syl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja dobrze widzę? ZEN DAC Signature to jest wyłącznie DAC. ZEN DAC v1/v2 ma wzmacniacz i dwie dziurki: SE i balanced 👍

 

Ja u siebie z CAN'a napędzam Tygry (SE) i HiFiMan'y (balanced), natomiast z dziurki balanced DAC'a napędzam Grado SR80x.

 

Innymi słowy, ZEN DAC + ZEN CAN (te tańsze, nie signature) dają nam możliwość podpięcia czterech par słuchawek. Dla mnie to jest wartość dodana, a nie kable RCA iFi za 160 PLN :) 

 

Tak, wiem Signature to lepsze komponenty, ale o ile dobrze pamiętam dyskusje na forum, korzyści dla ucha były duuuużo mniejsze niż straty dla portfela (niby norma, ale jednak) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, marek_m napisał(a):

Czy ja dobrze widzę? ZEN DAC Signature to jest wyłącznie DAC.

Taki trochę dziwny, bo ma przecież wzmocnienie :P Coś takiego by się mi przydało, bo ja z wyjść DACa w ogóle nie korzystam, a wyjścia głośności (tylne) ustawione są na fixed, czyli działa to u mnie jako czysty DAC do CANa.

 

56 minut temu, marek_m napisał(a):

Innymi słowy, ZEN DAC + ZEN CAN (te tańsze, nie signature) dają nam możliwość podpięcia czterech par słuchawek.

Jeszcze warto dodać, że CAN (nie wiem jak DAC) wypuszcza sygnał jednocześnie na wszystkie wyjścia.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, x X x napisał(a):

Taki trochę dziwny, bo ma przecież wzmocnienie :P Coś takiego by się mi przydało, bo ja z wyjść DACa w ogóle nie korzystam, a wyjścia głośności (tylne) ustawione są na fixed, czyli działa to u mnie jako czysty DAC to CANa.

 

Jeszcze warto dodać, że CAN (nie wiem jak DAC) wypuszcza sygnał jednocześnie na wszystkie wyjścia.

DAC Zen ma potencjometr , ponieważ  ZEN służy także jako przedwzmacniacz.

Nie polecam do tylnych "dziurek 4,4 balanced"  podpinać słuchawek, 

To bardzo ryzykowna opcja, może uszkodzić słuchawki. 

 

S.

Godzinę temu, marek_m napisał(a):

Jeżeli taki zestaw ma być "finalnym" to Ok, ale my tutaj lubimy żonglować słuchawkami, dac'ami, wzmacniaczami i kablami.

Wiadomo, że w tym hobby nie chodzi o to , by złapać króliczka, a o to, by ciągle gonić za lepszym sprzętem, dźwiękiem, wrażeniami.  

 

S.

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, syl napisał(a):

Nie polecam do tylnych "dziurek 4,4 balanced" podpinać słuchawek,

To bardzo ryzykowna opcja, może uszkodzić słuchawki.

 

No wiesz, słuchawki wtykać od tyłu ? Kto tak robi ? 🤔

 

ZEN DAC ma dwie dziurki z przodu i to z tych dziurek radzę korzystać :D 

 

 

 

 

21 minut temu, syl napisał(a):

Wiadomo, że w tym hobby nie chodzi o to , by złapać króliczka, a o to, by ciągle gonić za lepszym sprzętem, dźwiękiem, wrażeniami.

 

Otóż to. Dlatego systemy "skrojone" pod konkretne modele słuchawek są mniej atrakcyjne (w dłuższym okresie), ponieważ są trudniejsze do upłynnienia. A upłynnianie to integralna część tego hobby :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy, ale gdyby włączyć tryb econo i chcieć jak najtaniej kupić używane ifi, to ile warto byłoby dać za używanego ZEN DAC v1 z zasilaczem ifi?
Da się kupić nowe Bundle HFM po 2300 gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zear napisał(a):

Dzięki Koledzy, ale gdyby włączyć tryb econo i chcieć jak najtaniej kupić używane ifi, to ile warto byłoby dać za używanego ZEN DAC v1 z zasilaczem ifi?

Ten zasilacz to nie jest jakiś tam must have, ale jak chcesz. Ja pędzę DACa z USB, a do CANa mam nieoryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. A jaką przejściówkę kupić, żeby miała żeński 2.5mm i męski 4.4mm zbalansowane? Podpowiecie coś dobrego z Alledrogo?

b04bd38d2a25a2f923eeb5a0329c491c.jpg

Czyli z takiego jak wyżej żeby do DACa podpiąć po balansie?

Czy coś takiego


https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-2-5mm-f-4-4mm-m-balanced-11643860973

Będzie jakościowo ok? Czy jakościowo w dźwięku coś zmieni, jeśli nie będzie to nowy kabel tylko taka przejściówka?



Może taka

https://allegro.pl/oferta/ifi-audio-headphone-adapter-2-5mm-to-4-4mm-11901481272

Lepsza? Niby oryginalna ifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zear napisał(a):

Warto dopłacić te 50 zł do tej przejściówki niby ifi? Będzie jakaś różnica w jakości?

Mam tą z pierwszego linku i przerywa.

image.jpeg

image.jpeg

Niskiej jakości chiński produkt za 2 dolce a nie 50 zł choć może trafisz bardziej udany egzemplarz ;) W środku takich krótkich adapterów i tak są kabelki, zapewne najtańsze, mające wpływ na charakterystykę przesyłanego sygnału więc lepiej polutować samemu lub zlecić wykonawcy kabla wykonanie na tym samym przewodniku co kabel. Ja tak zrobiłem i nic nie przerywa, podłączenie jest bardziej elastyczne w stosunku do opcji jeden wtyk siedzący w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zear napisał(a):

A myślisz, że ta od ifi będzie lepsza?

Trudno powiedzieć. Może tak, może nie. Ifi robi świetne sprzęty audio ale z mojego doświadczenia zauważyłem, że fabrycznie dołączane np. kable USB to najtańsza chińszczyzna dostępna na Ali. Ich akcesoria sprzedawane osobno są lepszej jakości ale czy ten adapter się do nich zalicza tego Ci nie powiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co kurczę pieczone zrobić, żeby posłuchać na ifi zen DAC muzyki...
Mam kabel od Kulozębego ale końcówka 2.5mm a tam potrzeba 4.4. Nowego kabla za 250 bzl...? Może jest jakaś dobra przejściówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zear napisał(a):

No to co kurczę pieczone zrobić, żeby posłuchać na ifi zen DAC muzyki...
Mam kabel od Kulozębego ale końcówka 2.5mm a tam potrzeba 4.4. Nowego kabla za 250 bzl...? Może jest jakaś dobra przejściówka?

Wymienić złącze z 2,5 mm na 4,4 mm :D Albo zamówić sobie tu na forum przejściówkę. Wyjdzie jednak drożej. Albo kup tą co linkowałeś i tyle. Policzył bym jeszcze ile wyjdzie w częściach taki interes - tj. zrobienie własnej przejściówki vs gotowce vs sama wymiana wtyczki.

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zamówię ten adapter od niby ifi, posłucham tego DAC a, i spróbuję sprzedać mój kabel od Kulozębego za jakieś 200 zł, a zamówię u niego nowy z wtyczką do Zen DAC, a tą przejściówkę zwrócę (Alledrogo smart)
Wtedy nowy kabel kosztowałby mnie 50 zł
Tylko czy uda mu sprzedać mój kabel mający może 2 miesiące...

Z drugiej strony fajnie byłoby móc podpiąć też Sundary do Qudelixa czasami, a on ma 2.5 mm wtyk...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zear napisał(a):

Ewentualnie zamówię ten od niby ifi, posłucham tego DAC a, i spróbuję sprzedać mój kabel od Kulozębego za jakieś 200 zł, a zamówię u niego nowy z wtyczką do Zen DAC, a tą przejściówkę zwrócę (Alledrogo smart)
Wtedy nowy kabel kosztowałby mnie 50 zł
Tylko czy uda mu sprzedać mój kabel mający może 2 miesiące...

 

Ja to szczerze mówiąc nie rozumiem w czym masz problem i jaki masz dylemat :D Jeżeli nie wiesz czy DAC u Ciebie zostaine to kup przejściówkę, posłuchaj kilka dni:

a) zwracasz przejściówkę i przerabiasz złączę w Twoim kablu na stałe,

b) zwracasz przejściówkę i robisz/zamawiasz sobie przejściówkę z 2,5 mm na 4,4 mm,

c) zostawiasz sobie przejściówkę,

d) zwracasz przejściówkę, pozbywasz się DACa i problem z głowy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, DAC zostanie raczej na 99.9% o ile będzie z nim wszystko w porządku.
Ale kupiłem choć używany to od [mention=36379]undertaker[/mention] a widzę, zawarł tu sporo transakcji i wszystko było ok.
Po prostu nie mam kabla żeby słuchawki do niego podpiąć, mam zbalansowany ale z 2.5mm.
Po prostu jak jutro przyjdzie to chciałem go posłuchać po balansie.
Kupiłem tą końcówkę od ifi, posłucham, zwrócę tą końcówkę i spróbuję sprzedać kabel 2.5mm a od Kulozębego zamówię nowy już na 4.4, strata wyniesie najwyżej 50 zł w takim układzie chyba.
Chodzi mi o jakość dźwięku bez straty jak najniższym kosztem jeśli chodzi o kable i przejściówki


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zear napisał(a):

Nie, DAC zostanie raczej na 99.9% o ile będzie z nim wszystko w porządku.
Ale kupiłem choć używany to od [mention=36379]undertaker[/mention] a widzę, zawarł tu sporo transakcji i wszystko było ok.
Po prostu nie mam kabla żeby słuchawki do niego podpiąć, mam zbalansowany ale z 2.5mm.
Po prostu jak jutro przyjdzie to chciałem go posłuchać po balansie.
Kupiłem tą końcówkę od ifi, posłucham, zwrócę tą końcówkę i spróbuję sprzedać kabel 2.5mm a od Kulozębego zamówię nowy już na 4.4, strata wyniesie najwyżej 50 zł w takim układzie chyba.
Chodzi mi o jakość dźwięku bez straty jak najniższym kosztem jeśli chodzi o kable i przejściówki

 

A tam straty sraty :D

 

Sprzedaż i wymiana to też jakaś opcja, no ale musisz znaleźć kogoś chętnego na Twój kabel, a to takie oczywiste nie jest. Możesz zapytać gościa, od którego kupiłeś kabel czy Ci przerobi na 4,4 mm, to też jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale czy to nie będzie jakaś ingerencja w kabel i możliwość, że coś zacznie się w nim psuć? A tak ktoś miałby prawie nowy kabel i ja też, czyli win-win.
No cóż, zobaczymy. Na razie nie mogę się doczekać paczki, by odciążyć trochę Kudłatka 5k choć naprawdę jak na takie mikrusiowe coś radzi sobie z Sundarami rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zear napisał(a):

Prawda, ale czy to nie będzie jakaś ingerencja w kabel i możliwość, że coś zacznie się w nim psuć? A tak ktoś miałby prawie nowy kabel i ja też, czyli win-win.
No cóż, zobaczymy. Na razie nie mogę się doczekać paczki, by odciążyć trochę Kudłatka 5k choć naprawdę jak na takie mikrusiowe coś radzi sobie z Sundarami rewelacyjnie
 

Nic się nie stanie. Nawet w fabrycznych przewodach można wtyczkę wymienić, ale tam zwykle jest to trochę bardziej utrudnione, bo tak je projektują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Podłączyłem tą wtyczkę zbalansowaną od ifi...
Gra pięknie. Ciekawe czy na kablu bez przejściówki byłaby jakaś różnica...

https://allegro.pl/oferta/ibasso-ca04-adapter-balanced-jack-2-5mm-4-4-7730429046

Ja na szybko kupiłem przejściówkę Ibasso i gra to dobrze z kablem 2.5 w Oppo PM3, ale i tak czekam na zamówiony osobny kabelek od Jimmy'ego z wtyczką 4.4.

Kabel od Kulozębego też mam jeden od niedawna do Hifimanów HE400i (2016), napędzam je iFi Gryphonem i nie czuję, żeby brakowało mocy do wysterowania tych słuchawek. I mam wrażenie, że bardziej mi przypadł do gustu dźwięk z Gryphona, niż z zestawu SMSL m500 z xDuoo TA-20 po balansie. Bas jest lepiej ogarnięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności