Skocz do zawartości

Czym napędzacie swoje HiFiMan'y ?|


syl

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Ifi Zen Set HFM, to jest mega sprzęt, poszukasz to kupisz za 2300 pln.

Magiczny guziczek HFM naprawdę robi mega robotę 💪

 

Dziękuję Kolegom za pomoc, w moich XS jednak wszystko dobrze, no może nie wszystko, bo była walnięta fabryczna przejściówka 3,5-6,3mm.

Po wymianie na przejściówkę od innych słuchawek w końcu mam mojego św. graala oraz krynicę spokoju  :win:

Teraz Kurt Cobain ryczy jak ryczał, sekcja rytmiczna King Crimson nawala nie gorzej jak w słuchawkach dynamicznych, YES, Pink Floid, Metalica i ACDC też nieźle brzmi w XS. 

Dziś piąteczek, sprzęt działa jak trzeba, zatem odsłuchy czas zacząć, ... mam nadzieję , że moc będzie ze mną do samego rana :P

 

Pozdr.

S.

 

Edytowane przez syl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zear napisał(a):

Dzięki czyli lepszy Zen DAC i Can niż ta wersja HFM.

 

Nie lepszy, ale znacząco tańszy.

 

Godzinę temu, syl napisał(a):

Bierz Ifi Zen Set HFM, to jest mega sprzęt, poszukasz to kupisz za 2300 pln.

Magiczny guziczek HFM naprawdę robi mega robotę 💪

 

One wszystkie mają ten magiczny guziczek, tyle tylko, że grafik iFi nadał im różne nazwy :D 

 

Godzinę temu, syl napisał(a):

Teraz Kurt Cobain ryczy jak ryczał, sekcja rytmiczna King Crimson nawala nie gorzej jak w słuchawkach dynamicznych, YES, Pink Floid, Metalica i ACDC też nieźle brzmi w XS.

 

No nie wiem :D 

  

7 godzin temu, x86 napisał(a):

Nie podeszły mi ze względu na totalny brak emocji i muzykalności w ich dźwięku. Grały bez życia, bez względu na ilość podanej mocy.

 

Mimo wszystko, udanej zabawy do samego rana. Nic lepszego, jak nowy sprzęt odpalony w piątkowe popołudnie i weekendowa perspektywa dobrej zabawy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_m napisał(a):

Mimo wszystko, udanej zabawy do samego rana. Nic lepszego, jak nowy sprzęt odpalony w piątkowe popołudnie i weekendowa perspektywa dobrej zabawy :)

Cytat chyba nie do mnie ale Tobie Marku też udanego weekendu :D 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, x86 napisał(a):

Cytat chyba nie do mnie ale Tobie Marku też udanego weekendu :D 👍 

 

Tak, był częścią mojej konwersacji z kol @syl , ale oczywiście Tobie i wszystkim forumowiczom życzę udanego weekendu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dziękuję ;)

Na razie podziwiam niesamowitą przestrzeń i scenę, ...  żona mówi, że w tych XS jest co najmniej taka scena, jak z sofy w salonie do kuchni - jakieś 20 m, to znaczy, że żona w kuchni słyszy to, co ja w słuchawkach na sofie :P 

Parafrazując klasyka można napisać, że takie są plusy ujemne  i plusy dodatnie otwartych planarów. 

A tak na poważnie, jest w nich potencjał i na razie się rozkręcamy. 

Natomiast kabelek zbalansowany 4,4 zaliczyłbym do wyposażenia obowiązkowego XS. 

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Historia z przejściówką jest bardzo banalna, ale niestety, takie rzeczy zdarzają się nawet najlepszym,

 Mam trochę starszego i nowszego sprzętu audio, dlatego mogę napisać, że z moich zasobów najłatwiejsze do napędzenia są ATHA1000Z, natomiast najtrudniej dają się napędzić XS.

Oczywiście tragedii nie ma, ale mimo wszystko różnica widoczna jest gołym uchem. 

Dlatego uważam, że do XS oraz wszystkich innych słuchawek o skuteczności poniżej 100 dB tor oraz kabelek zbalansowany to wyposażenie niezbędne. 

 

Tak przy okazji zapytam, gdzie  można kupić taki kabel 4,4mm.

Pytałem już customowych forumowych twórców - cena kosmos, a termin za kilka miesięcy.

Na aliexpres jest tego od cholery, nie mam z nimi doświadczenia, dlatego proszę  o ewentualną podpowiedz, link, ...

 

S

 

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marek_m napisał(a):

Jeden mam z Aliexpress, drugi z Amazon.de

 

Oba są Ok, aczkolwiek z pewnością nie audiofilskie :) 

Dziękuję za podpowiedz, ale mi bardziej chodziło o kabelek zbalansowany do XS - 2x3,5 + 4,4mm,

Optymalnie 2,5-3mb, miedz + srebro, złocone styki, lutowane srebrem, ... ehhh, ale się rozmarzyłem ;) 

Podobnie kabelek USB A-B.

 

S.

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, syl napisał(a):

Dziękuję za podpowiedz, ale mi bardziej chodziło o kabelek zbalansowany do XS - 2x3,5 + 4,4mm, optymalnie 2,5-3mb, miedz + srebro, złocone styki, lutowane srebrem, ... ehhh, ale się rozmarzyłem ;) 

Podobnie kabelek USB A-B.

 

S.

 

Chciałbym umieć lutować wtyczki srebrem :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał(a):

 

Chciałbym umieć lutować wtyczki srebrem :D

 

Mały palnik, odpowiedni srebrny lut + topnik, trochę doświadczenia  i da się ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedz, ale mi bardziej chodziło o kabelek zbalansowany do XS - 2x3,5 + 4,4mm,
Optymalnie 2,5-3mb, miedz + srebro, złocone styki, lutowane srebrem, ... ehhh, ale się rozmarzyłem  
Podobnie kabelek USB A-B.
 
S.

Kulozeby na Allegro (Canare lub Mogami).

Ewentualnie AliExpress - kupiłem kilka różnych. Zawsze były OK.


Sent from my iPad using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, syl said:

Dlatego uważam, że do XS oraz wszystkich innych słuchawek o skuteczności poniżej 100 dB tor oraz kabelek zbalansowany to wyposażenie niezbędne. 

Niby do czego? Mało to single ended wzmaków z których wyciągniesz spokojnie 1W w niskoohmowee słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marek_m napisał(a):


Kulozeby na Allegro (Canare lub Mogami).

Ewentualnie AliExpress - kupiłem kilka różnych. Zawsze były OK.


Sent from my iPad using Tapatalk

Produkty Kulozebego znam, jest tego setki na alledrogo.

Ceny niewygórowane, ale pomimo tego wolałbym coś z aliexpress - wyglądają o niebo lepiej, lepsze komponenty, a cena niższa.

Jedyny minus to termin dostawy, który po świętach pewnie skróci się do 2-3 tyg, więc nie jest źle.

 

S.

9 godzin temu, espe0 napisał(a):

A jak zabezpieczyć plastik z wtyczek?

Kiedyś z kolegą złotnikiem w weekendy, przy dobrej muzyce i wybornym Porto, lutowaliśmy złote  i srebrne łańcuszki - niektóre bardzo drobne.

Szło mi różnie, ale po tygodniach treningów i osuszeniu wielu butelek win szlachetnych apelacji  kolega mistrz złotnik ocenił, że mogę już starać się o papiery czeladnicze. ;) 

Wówczas, by nie przypalić lub nie przytopić powierzchni obok, stosowaliśmy taką specjalna pastę, która chroniła powierzanie oraz elementy przed przegrzaniem. 

Od tego czasu minęło dziesiątki lat i jestem pewien, że w tym temacie technologia precyzyjnego lutowania lutem miękkim (temp. topnienia około 400st C.)  poszła do przodu i na pewną sa dostępne takie lub jeszcze lepsze pasty zabezpieczające.

Miękki lut srebrny, stosując odpowiednie topniki, to nawet poniżej 400st C.

Do tego odpowiednia pasta do zabezpieczenia powierzchni, i można polutować każdy kabelek, nawet z plastykowym wtykiem.

 

S.

8 godzin temu, Blizniak napisał(a):

Niby do czego? Mało to single ended wzmaków z których wyciągniesz spokojnie 1W w niskoohmowee słuchawki?

Plus 1 W wciśniesz w niskoomowe o efektywności + 110dB i będzie ok.

Ale słuchawkom o relatywnie niskiej efektywności +1W nie wystarczy, by je dobrze napędzić. 

Najlepszym rozwiązaniem jest pełny tor zbalansowany - jest  jakość i jest moc. 

Jednak to jest moje subiektywne IMHO, nie każdy musi się z tym zgadzać. :P 

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, syl said:

Najlepszym rozwiązaniem jest pełny tor zbalansowany - jest  jakość i jest moc. 

Jednak to jest moje subiektywne IMHO, nie każdy musi się z tym zgadzać. :P 

Fakt że tor jest zbalansowany nie gwarantuje ani jakości ani mocy stąd moje zdziwienie. 

Wszystko zależy od konkretnego urządzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE1000se napędzam przez Burson Conductor 3X Performance + Burson Super Charger.

 

Poniżej dwa zestawy które zagrały ogólnie lepiej:

1) Sonnet Audio Morpheus -> Violectric V590 Pro -> HE1000se KLIK

2) Chord Dave + Woo Audio WA33 + Susvara KLIK

 

Tor oparty o tranzystory nada się do muzyki, filmów, gier, YT i generalnie wszystkiego. Ponadto może być włączony cały dzień. Lampa nie bardzo. O lampach trzeba też mieć ogólne pojęcie i testować. Co prawda przy wzmacniaczu za 30-40k można pominąć rachunki za prąd, ale lampy jakoś niespecjalnie mnie przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zear napisał(a):

Powiedzcie, w jakiej cenie warto kupić używanego ifi zen DAC v1 i czy warto dopłacać do zasilacza 100 zł?

Uważam, że warto dołożyć parę zł i kupić cały Set Ifi Zen.

W zestawie jw. dodatkowo dostajesz uniwersalne klocki audio, za które osobno w detalu trzeba by zapłacić około 1300zł,  w tym;

- 2 szt. bezszumowych zasilaczy iPOWER2, cena na str. Ifi   350 x 2 szt =700 zł.

- kabel zbalansowany srebrzony OFHC 4,4 - 4,4 - cena na str iFi 350 zł.

- 2 szt kabel RCA, cena iFi 80 x 2 = 160 zł,

- 1 szt kabel USB A-B, cena iFi 80 zł.

- przejściówka 3,5-6,3mm. 30 zł.

Zatem wartość klocków audio  w IFI Set jw to około 1320 zł.

Zaletą tego jest to, że klocki te są typowe dla torów audio, można wykorzystywać do każdego innego sprzętu.

 

Cały zestaw, tj. urządzenia IFI ZEN SET plus klocki jw. kupisz w detalu już za 2300 zł.

Dlatego uważam, ze nie ma sensu kupować osobnych elementów, korzystniej kupić całego seta.

A od jakiś dwóch tygodni Ifi oferuje całe sety jw. plus dodatkowo słuchawki, które w kpl wychodzą o jakieś 20-25% taniej, niż kupowane osobno. 

Obecnie na str. Ifi w kompletach Ifi Set dostępne są słuchawki Meze 99.

https://ifi-audio.com/products/zen-can-signature-set-mz99-meze-99-classics/

Na stronie Meze także jest już dostępna oferta Ifi Set Meze 99;

https://mezeaudio.com/products/meze-x-ifi-complete-audiophile-set

A wróbelki ćwierkają, że już niebawem  w takiej pakietowej ofercie IFI mają pojawić się także słuchawki HiFIMAN oraz Sennheiser. 

 

Poza tym, nowy DAC V2 ver stary DAC V1 czyni mega różnicę.

Polecam poczytać specyfikację. 

 

S.

W dniu 18.12.2022 o 00:45, jacmiszcz92 napisał(a):

HE1000se napędzam przez Burson Conductor 3X Performance + Burson Super Charger.

 

Poniżej dwa zestawy które zagrały ogólnie lepiej:

1) Sonnet Audio Morpheus -> Violectric V590 Pro -> HE1000se KLIK

2) Chord Dave + Woo Audio WA33 + Susvara KLIK

 

Tor oparty o tranzystory nada się do muzyki, filmów, gier, YT i generalnie wszystkiego. Ponadto może być włączony cały dzień. Lampa nie bardzo. O lampach trzeba też mieć ogólne pojęcie i testować. Co prawda przy wzmacniaczu za 30-40k można pominąć rachunki za prąd, ale lampy jakoś niespecjalnie mnie przekonują.

Piękne tory - gratuluję.

Co prawda ten drugi zestaw na liście zdaje się jest dedykowany dla słuchawek dynamicznych, ale pewnie z TAKIMI planarami też pięknie brzmi.

 

HE1000se próbowałem zakupić od września.

Tygodniami pisałem do salonów, do dystrybutora i niestety, odpowiedz ta sam; nie ma, nie wiadomo kiedy będzie. 

Poczekam, może pojawią się w salonach po Nowym Roku. 

Na razie mam substytut tych mega planarów, czyli XS Edition.

Był z mini trochę problem, ale już jest oki i na razie pocieszam się tańszym substytutem . ;) 

 

S.

Edytowane przez syl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taki zestaw ma być "finalnym" to Ok, ale my tutaj lubimy żonglować słuchawkami, dac'ami, wzmacniaczami i kablami. Pozbycie się "dedykowanego" zestawu z pewnością będzie trudniejsze.

 

Wartość korzyści w dużej mierze bierze się z absurdalnych cen iFi.

 

Innymi słowy, bundle są fajne, ale nie zawsze i nie dla każdego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności