Skocz do zawartości

Co kupić Mojo2 czy Hiby RS2?


Rekomendowane odpowiedzi

  • NuYam zmienił(a) tytuł na Co kupić Mojo2 czy Hiby RS2?

@bakus1233Dziękuję. Jestem na tak tylko czy nie jest za bardzo ofensywny, szczegółowy i męczący  w dłuższej perspektywie?

@Artorias Dziękuję. Jak właśnie wygląda jego użytkowanie jako dac stacjonarny? Jakie zauważyłeś wady użytkowe i w dźwięku?

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to wg. mnie lepiej iść w mojo 2.

 

Dobre parametry i DSP, nie trzeba się męczyć z DAPem, gdzie każda komórka jest o wiele bardziej funkcjonalna. 

 

Ale i tak wolę Qudlixa podpiętego do wzmacniacz niż mierzyć się z tą kpiną z człowieka w formie kulek i micro usb w 2022. 

 

DAPy szybko tracą na wartości i atrakcyjności, a taki mojo 2 powinien jednak jakąś tam wartość trzymać. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

Ale i tak wolę Qudlixa podpiętego do wzmacniacz niż mierzyć się z tą kpiną z człowieka w formie kulek i micro usb w 2022.

 

Coś czuję, że może zabraknąć popcornu :D 

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):

kpiną z człowieka w formie kulek

Kilka godzin i kulkami operuje mi się wygodniej, niż eq w qudelixie ;) Oczywiście Qudelix ma dużo bardziej zaawansowany eq, także imo nie ma co porównywać tych urządzeń, zbyt bardzo się różnią.

Natomiast co do pytania Mojo2 czy RS2, to moim zdaniem trzeba się zastanowić nad tym, co dla Autora jest ważniejsze, bo to są funkcyjnie zupełnie inne urządzenia. Moim zdaniem Mojo2 jest tak sobie przenośny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Najner said:

Natomiast co do pytania Mojo2 czy RS2, to moim zdaniem trzeba się zastanowić nad tym, co dla Autora jest ważniejsze, bo to są funkcyjnie zupełnie inne urządzenia.

Jestem ciekaw obu, ale chce kupic lepsze urządzenie w perspektywie długoterminowej. Już zawiodłem się na paru urządzeniach r2r i wiem, że ta technologia to nie wszystko ,a urządzenie jako całość jest ważne.  Z drugiej  strony jestem ciekaw Mojo2, bo to też dac dyskretny tak jak r2r, tylko tutaj jest oversampling i zaawansowane filtrowanie w fpga przed wysłaniem do drabinek i nie słyszałem, aby można bylo  grać w trybie NOS co preferuję na podstawie dotychczasowych doświadczeń a co da  się ustawić  w Hiby. Z drugiej strony technologia poszła do przodu i może uda mie się wytrzymać z tym oversamplingiem i nie jest taki męczący jak zawsze bywał, przynajmniej dla mnie, przes swoją sztuczność i oddalenie, mniejsze zaangażowanie🤷‍♂️.

Na pewno nie chce dźwięku za sterylnego, zbytnio odchudzonego i nie angażującego.

Chce za to szybkości, barwy, dokładnośći, realności, zaangażowania i aby był nie męczący czy irytyjący w dłuższej perspektywie.

3 hours ago, Mayster said:

Jedno to DAP, drugie DAC/AMP - pytanie czego szukasz i do jakich słuchawek :D Mam oba i mogę zrobić jakieś porównanie.

Tak to prawda. Oba mogą służyć jako dac/amp z komputerem czy komórką z tego co wiem. Są podobnie wycenione.

Na razie z przenośnych słuchawek mam Etymotic ER3XR, mam do nich srebrny kabel, z którym potrafią już zagrać naprawdę dobrze, pokazująć dużo niuansów z dobrego żródła.

Nie wiem czy będę kupować inne, jest tego taki wysyp teraz, że nie nadążam.

Chciałbym Sony IER-Z1R lub Shure KSE1500, ale nie wiem czy potrzebuje, bo Etymotic są dla mnie nie do pobicia jeśli chodzi o izolacje i to że są małe, lekkie i poręczne i wcale nie odbiegaja tak jakością od pełnowymiarowych, przynajmniej dla mnie.

 

Poproszę o porówanie🙂

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NuYam napisał(a):

Na pewno nie chce dźwięku za sterylnego, zbytnio odchudzonego i nie angażującego.

Mojo2 taki nie jest, po więcej info musisz wpaść do dedykowanego wątku i poczytać opinie moje oraz innych Kolegów ;)

 

Godzinę temu, NuYam napisał(a):

Jestem ciekaw obu, ale chce kupic lepsze urządzenie w perspektywie długoterminowej

Mi chodziło bardziej o to, że te dwa urządzenia różnią się znacząco w kwestii przenośności. Do Mojo przecież i tak musisz mieć źródło - ja używam Mojo głównie przy biurku, podłączony pod PC (tidal), z Hiby R3 (wtedy gram z plików albo wysyłam na niego sygnał przez BT z telefonu). RS2 możesz sobie wziąć do pociągu i po prostu podłączasz do niego słuchawki :) A jeżeli chodzi Ci jedynie o jakość dźwięku, to myślę, że @Methuselah może pomóc, bo słuchał obu tych urządzeń i ma dobre ucho ;)

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYamwedług mnie warto skusić się na Mojo 2. Dzięki uprzejmości Kolegi @Weird_Omiałem okazję go wypróbować przez jakiś czas i zrobił na mnie dobre wrażenie pod względem przyjemnego w odbiorze, delikatnie ocieplonego tembru, świetnej dynamiki, szybkości oraz przede wszystkim przestrzenności przekazu, która będzie na pewno dla Ciebie istotna przy wspomnianych planowanych zakupach słuchawkowych. Poza tym jesteś też przyzwyczajony w torze stacjonarnym do przekazu L300. 

 

Miałem okazję porównać go bezpośrednio z ACRO CA1000 i po przejściu z niego Mojo 2 grał odczuwalnie szczuplej na średnicy i basie, mniej plastycznie, nie tak rozdzielczo, potężnie, ale przynajmniej porównywalnie przestrzennie (chociaż obszar był mniejszy) oraz angażując swoim przekazem... z każdą chwilą bardziej, nawet z jaśniejszymi słuchawkami jak Sony MDR-CD3000. Im dłużej był u mnie, tym bardziej mi się podobał :)

 

Używałem go najczęściej w konfiguracji biurkowej z PC, jak @Najner

20221017_162108.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności