Skocz do zawartości
  • 0

Arya vs LCD-X


Corstenn

Pytanie

Cześć Panie i Panowie.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna nowych słuchawek nausznych.

Ineresuje mnie Arya stealth i lcd-x 2021

 

Ogólnie słucham praktycznie wszystkiego ale najwięcej edm rocka popu ambientu i filmowej.

 

Do odsłuchów używam ibasso DX240.

Nie używam żadnego wzmacniacza zewnętrznego póki co.

Które słuchawki polecacie? Czy na terenie Trójmiasta mogę gdzieś w salonie zrobić sobie bezpośrednie porównanie tych dwóch słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
22 minuty temu, Andrewek napisał(a):

Ja tam bym brał HiFiMany, bardziej mi odpowiada sygnatura brzmienia, ale też wygoda. Natomiast zdecydowanie poleciłbym odsłuch obu par.

Dx 240 są w stanie je odpowiednio napędzić? Z tego co wiem to nie ma żadnego problemu z audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Andrewek napisał(a):

Generalnie te nowe HiFiMANy nie mają problemu z napędem

 

Mam podobne obserwacje, co prawda dwie półki niżej :D 

 

Edition XS grały u mnie po balansie z ZEN stacka (DAC V2 + CAN, gain=+6db) i już na g.10 było bardzo głośno (i soczyście). Dalej niż g. 11 nie szło, jak to mówią, słuchać :D 

 

Szkoda, że mają tak absurdalne rozmiary. Musiały wrócić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Andrewek napisał(a):

Generalnie te nowe HiFiMANy nie mają problemu z napędem, na pewno trudniej jest rozbujać Audeze.

Chodzi mi konkretnie o model lcd-x i arye v3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Corstenn napisał(a):

Dx 240 są w stanie je odpowiednio napędzić?

Arya potrzebuje zdecydowanie więcej prądu(aby pokazać pełnię możliwości) , wcześniej miałem stealth obecnie v2. Używałem-używam do nich smsl sp400(xlr balans) , 2-3 stopień wzmocnienia żeby była odpowiednią dynamika, scena, kontrola itd... Dla porównania edition XS czy hd800, hd800s sp400 goni na 1 stopniu wzmocnienia(również po balansie) . 

Z przenośnych źródeł podobnych mocowo do dx240 słuchałem z fiio m15, nie było oczywiście żadnej tragedii ale po przełączeniu na stacjonarkę słuchawki otwierały się i nabierały lepszej dynamiki, kontroli, zejścia na basie. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez dłuższy czas miałem domu LCD-X i Arya V2.

Dalej mam Arya a LCD- X sprzedałem.

Oczywiście to tylko indywidualne oczekiwania i preferencje, ale dla mnie Arya są lepsze. Obie słuchawki grają b.dobrze, ale LCD-X wydawały mi się nudniejsze, Arya cały czas dobrze zgrywają się mi ze sprzętem. Mam DX300 i grają z niego super.

Tak jak koledzy piszą potrzebują więcej prądu, mają super przestrzeń i lekkość, czego brakowało mi LCD-X.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam to co napisał @Tecnoselfrx aby usłyszeć co potrafią  Arye potrzeba mocnego wzmacniacza. Ja też bym je łączył z cieplejszymi źródłami. Arye zagrają Ci z DAPa, z Mojo2 ale to trochę tak jakbyś terenowym samochodem wybrał się na tor wyścigowy - pojeździsz ale auto nie pokarze Ci na co je naprawdę stać. 
Jak ma grać tylko z DAPa to lepszym wyborem będą XS i one powinny mieć dobrą synergię z DX240. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

rzadko tu pisuje, bo jednak słuchawki nie moja bajka, ale do audeze lcd x trzeba jednak mocnego wzmacniacza, ja dzięki Audiomagic mam cayina iha 6 i on daje radę. Może nie miałem wiele, ale żadne aune, jakiś audio gd( nie pamiętam modelu) nie dały tego co można mieć z cayina. Tak jak pisałem słuchawki nie moja bajka, więc może wstawię do komis:) Taka mała reklama:)Sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Corstenn do gatunków, które wymieniłeś, bardziej pasowałyby mi LCD-X, za sprawą gęstszego, bardziej plastycznego brzmienia i genialnego basu - najlepszego jakiego słyszałem w ogóle. Arya brzmią dużo jaśniej, mi akurat przeszkadzają ich wysokie, ale pewnie da się to equalizerem utemperować. Przewagi Aryi to przede wszystkim lepsza szczegółowść i separacja za sprawą lżejszego brzmienia i szeroka, napowietrzona scena. Ja je widzę przede wszystkim w muzyce symfonicznej, ale jedne i drugie słuchawki to całkiem uniwersalny wybór. Koniecznie przesłuchaj przed zakupem. Weź też pod uwagę, że Audeze są wykonane, jak przystało na słuchawki za 5500zł, a w przypadku Hihimana, niezależnie od półki cenowej ludzie często skarżą się na absurdalne niedoróbki i problemy z kontrolą jakości.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli preferujesz jaśniejsze przestrzenniejsze brzmienie w wymienionych gatunkach, to wybierz Aryę. Jeżeli wolisz brzmienie gęstsze, mniej przestrzenne i dociążone (ale niezbyt kolorowane), wybierz LCD-X. Wprawdzie ponoć ich nowsze wydania są cały czas podkręcane w sopranach, ale to raczej doświetli ich sygnaturę, niż ją zmieni. Kwestie napędzania to już technikalia, różnica jest przede wszystkim w stylu grania i tu należy dokonać wyboru.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

To i ja wtrącę swoje dwa grosze. Wydaje mi się, że w tym porównaniu LCD-X będą dla Ciebie lepszym wyborem, ale biorąc pod uwagę gatunki które wymieniłeś i rodzaj sprzętu do którego chcesz podpiąć nowe słuchawki, dołożyłbym do tego zestawienia jeszcze LCD-2 w wersji Rosewood. Myślę, że warto dać im szansę, bo nie będzie problemów ze złapaniem synergii. To trochę taki mariaż LCD-2 z LCD-X, ale w wersji romantico. Słodziutkie i mocno poetyckie granie, bardzo angażujące i dość przestrzenne jak na Audeze, do tego przepiękna estetyka wizualna i rzecz jasna świetna jakość wykonania. Z pozoru paradoks, ale w gruncie rzeczy LCD-X w stosunku do nich brzmią troszkę zbyt sztucznie, a Arya troszkę zbyt sterylnie. No i są najtańsze z wszystkich trzech, więc zostaje kasa w kieszeni.

Jak nie znajdziesz miejsca na odsłuch, to zgłoś się do mnie. Wyślę Ci sprzęt do domu i będziemy kombinować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności