Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jabra Evolve2 75 vs Sony WH-1000XM5 do Teams


Mecin

Pytanie

Jak w temacie, potrzebuje dobrych słuchawek bezprzewodowych, a w zasadzie zestawu słuchawkowego do pracy. Zależy na dobrym mikrofonie, ANC w obie strony (ważniejszy jest mikrofon, praca w domu - dzieci i reszta, w biurze - koledzy na konferencjach - nawet gorzej). Dodatkowym marzeniem jest żeby na takich słuchawkach dało się coś posłuchać po za konferencją bez krwotoku z uszu.

 

Pierwszy, główny warunek Jabra powinna spełnić bardzo dobrze - a jak muzyką? Da się słuchać? Są w marketach dostępne do odsłuchu?

 

XM5 wg testów youtube czy recenzji wydają się prawie tak dobre do pracy jak profesjonalne sprzęty (co mnie dziwi, bo słyszałem na spotkaniach XM3 i było średnio/słabo w dobrych warunkach) - muzyka powinna być ok jak na Sony, do tego można sprawdzić w markecie.

 

Chyba że coś innego w podobnym budżecie jest wartego uwagi? 

Macie doświadczenia w pracy z ww słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Finalnie kupiłem Bose NC 700 UC (certyfikowana pod MS Teams) i jestem na ten moment bardzo zadowolony. Sprawdzają się bardzo dobrze w pracy, na konferencjach Teams itp. Po pracy/do rozrywki jeszcze krótko żeby oceniać ale jest obiecująco i bardzo dobrze. Zdecydowanie bardziej mi pasuje sygnatura od np takich Sony XM5, dodatkowo mam wrażenie że jest ciut lepsza jakość ogólna (scena, separacja). Wygoda też na bardzo wysokim poziomie (mierzyłem w sklepach i o dziwo te Bose najwygodniejsze były dla mnie, nawet bardziej niż QC 45). Z wad na ten moment można wymienić krótki czas na baterii - tak jak podaje producent: do 20 godzin. No i cena za wersję UC.

 

Gdyby ktoś potrzebował podobnego sprzętu to polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, pankracy_waw napisał(a):

Sony czy Jabra nie mają anc w momencie kiedy używasz microfonow.
Jedynie z tego co się orientuję to Apple airpods max są jedyne z anc w czasie rozmowy.

M.


Czyli pozostaje pasywne wygłuszenie, ale ważniejsze jest jednak dla mnie jak sobie radzą mikrofony w trudnych warunkach. I jakość dźwięku w takich Jabra-ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mic w jabrach pierwsza klasa. Używałem w pracy 1,5 roku, codziennie calle, pytałem czasem ludzi czy nie przeszkadza im szczekanie psa / płacz dziecka w tle - nie wiedzieli o czym mówię ;)

Co do dźwięku - rzadko mi się zdarzało na nich słuchać muzyki, ale generalnie tragedii chyba nie ma. Takie bezpieczne konsumenckie strojenie, ocieplone, z nieco wycofaną górą. Nie wiem jak się mają do Sony, ich nie znam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można też kupić mikrofon, który przyczepia się do słuchawek - super rozwiązanie, bo taki kierunkowy mikrofon zawsze jest lepszy, niż wbudowany w słuchawki wokółuszne. @MP3store miało coś takiego w ofercie, ale nie mogę znaleźć, może ktoś poratuje ( @kurop ? :) )

 

gapl_875_twarz.jpg

 

 

Ja natomiast w komfortowych warunkach (pracuję z domu, w ciszy) używam Sennheiser Momentum 4 i rozmówcy nigdy nie narzekali na jakość mojego głosu, a muzykę grają świetnie. Można podłączyć dwa urządzenia jednocześnie i się między nimi przełączać, czyli słuchasz sobie muzy z telefonu, ktoś dzwoni do Ciebie na PC w Teams i odbierasz to bez żadnego zbędnego przełączania.

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za opinie, jednak najbardziej przemawia do mnie dedykowany zestaw w stylu Jabra, z mikrofonem na wysokości ust. Jedno urządzenie do ładowania, dedykowany USB, lepsza kompatybilność z Teams (status czy stan mikrofonu), wiadomo że to słuchawki do pracy, dlatego tutaj priorytet. Opinia o niesłyszalnych odgłosach dziecka czy psa na spotkaniach jest bardzo cenna. Szkoda że nie mogę ich znaleźć fizycznie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator
16 godzin temu, Najner napisał(a):

Można też kupić mikrofon, który przyczepia się do słuchawek - super rozwiązanie, bo taki kierunkowy mikrofon zawsze jest lepszy, niż wbudowany w słuchawki wokółuszne. @MP3store miało coś takiego w ofercie, ale nie mogę znaleźć, może ktoś poratuje ( @kurop ? :) )

 

gapl_875_twarz.jpg

 

 

Ja natomiast w komfortowych warunkach (pracuję z domu, w ciszy) używam Sennheiser Momentum 4 i rozmówcy nigdy nie narzekali na jakość mojego głosu, a muzykę grają świetnie. Można podłączyć dwa urządzenia jednocześnie i się między nimi przełączać, czyli słuchasz sobie muzy z telefonu, ktoś dzwoni do Ciebie na PC w Teams i odbierasz to bez żadnego zbędnego przełączania.

 

Mamy mikrofony zewnętrzene od Antlion Audio. Nie testowałem ale podobno są bardzo dobre. Zerknij 

https://mp3store.pl/search?controller=search&search_query=antlion

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności