Skocz do zawartości

DAC/AMP combo do m1070 ~800,-


Przemi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebowałbym pomocy w doborze combo dac/AMP przenośne bądź stacjonarne do planarnych m1070. Szukam czegoś muzykalnego, rozrywkowego. Znalazłem póki co dx3pro + 

Aczkolwiek tam jest ess i z uwagi na ich raczej analityczną sygnaturę trochę się cykam 😂 będzie coś w tym budżecie na akm co uciągnie planarki 60ohm?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Przemi napisał(a):

z uwagi na ich raczej analityczną sygnaturę trochę się cykam 😂

 

12 minut temu, Przemi napisał(a):

Szukam czegoś muzykalnego, rozrywkowego. Znalazłem póki co dx3pro +

W tej cenie, to będzie ciężko. O ile pamiętam wersja Toppinga bez + była na AKM, ale to byś musiał polować na używki. Z tanich combo, to Zen DAC jest takim dosyć muzykalnym/mniej analitycznym wyborem. Hip DAC 2 gra moim zdaniem jeszcze cieplej i myzykalniej od Zen DACa (chociaż tutaj może wynikać to z różnicy pomiędzy firmware-ami/filtrami) i mieści się w budżecie. Topping DX3Pro+ będzie miał najwięcej mocy z całej stawki w tych pieniądzach. IFi raczej jedynie po balansie 4.4mm, żeby to odpowiednio dobrze napędzić.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używki wchodzą w grę to TR-amp. On ma ESS ale nawet Majkel go poleca ;)

 

Ja należę do tych głuchych w kwestii wsłuchiwania się w elektronikę i potrzebuję inną funkcjonalność, więc miałbym sztukę na zbyciu jakby co. 

 

Jest czerwony więc nie trudno będzie przekonać mózg do do wrażeń ciepła i muzykalności. :D

 

napędza dobrze DT990 pro i inne słuchawki. Monolith mu nie straszne. 

 

Godzinę temu, Przemi napisał(a):

Cześć, potrzebowałbym pomocy w doborze combo dac/AMP przenośne bądź stacjonarne do planarnych m1070. Szukam czegoś muzykalnego, rozrywkowego. Znalazłem póki co dx3pro + 

Aczkolwiek tam jest ess i z uwagi na ich raczej analityczną sygnaturę trochę się cykam 😂 będzie coś w tym budżecie na akm co uciągnie planarki 60ohm?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias patrzyłem właśnie też na ifi, a przewód zbalansowany nie będzie mnie kosztować ~300zł? Bo wtedy bym już chyba wolał się uśmiechać do Marasa i wziąć xduoo na lampie 😃

 @x86 widziałem całkiem spoko, ale jak niżej

@MrBrainwash nie mam szczęścia do używek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Przemi napisał(a):

Cześć, potrzebowałbym pomocy w doborze combo dac/AMP przenośne bądź stacjonarne do planarnych m1070. Szukam czegoś muzykalnego, rozrywkowego. Znalazłem póki co dx3pro + 

Aczkolwiek tam jest ess i z uwagi na ich raczej analityczną sygnaturę trochę się cykam 😂 będzie coś w tym budżecie na akm co uciągnie planarki 60ohm?  

DX3 Pro+ jest bezkonkurencyjny, jeżeli chodzi o stosunek do ceny do jakości i możliwości. Ta integra to taki mały kombajn - komplet wejść cyfrowych, BT, sterowanie pilotem, pre out, cyfrowa regulacja głośności, obsługa gęstych formatów itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hustler napisał(a):

DX3 Pro+ jest bezkonkurencyjny, jeżeli chodzi o stosunek do ceny do jakości i możliwości. Ta integra to taki mały kombajn - komplet wejść cyfrowych, BT, sterowanie pilotem, pre out, cyfrowa regulacja głośności, obsługa gęstych formatów itd.

Tylko cóż z tego, jak góra dla wielu jest problematyczna. Finalnie i tak liczy się jakość dźwięku, a to właśnie spora część tej „jakości” o której wspominasz. Ten sprzęt jest zaskakująco często oddawany albo w ten sam dzień, albo kilka dni po zakupie, więc kolega raczej ma słuszne obawy, co oczywiście wcale nie musi się tak w jego przypadku skończyć. Na pewno pod kątem funkcjonalności i mocy jako combo, jest ciężki do pobicia lub wręcz bezkonkurencyjny. Ja bym na pewno w ciemno nie kupował, chyba że nie ma możliwości odsłuchu w żadnym salonie. Na pewno jest szansa, że z M1070 zagra to przyzwoicie. Z drugiej strony zbyt dużego wyboru i tak nie ma w tych pieniądzach :D

 

@Przemi Jak nie masz takiego przewodu na stanie to trochę komplikuje sprawę. Chociaż mój znajomy zakupił pod swoje Hifimany przewód zbalansowany na 4.4mm z alliexpress za 60zł (z niewielkim rabatem), na jakimś posrebrzanym OFC (8 żyłowy). Aż trudno mi było w to uwierzyć, ale widziałem na własne oczy. Jeszcze do tego dostał skórzany pasek do spinania i jakieś skromne etui.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artorias Dlatego ja bym go najpierw odsłuchał na spokojnie albo kupił z możliwością zwrotu. Zen DAC podobno jest spoko, ale czytałem, że dopiero sparowany z Zen CAN rozwija skrzydła, a jak się doliczy koszt obu urządzeń i jeszcze kabelek do połączenia to wyjdzie kwota dwukrotnie wyższa niż budżet autora. Ja mam też niemiłe doświadczenia z jakością urządzeń tej marki, ale może po prostu miałem pecha?

 

Teraz sobie jeszcze przypomniałem o nowości od FiiO tzn. K7 - zapowiada się bardzo ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności