Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo TA-22


Hustler

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2022 o 21:59, Elhaz_77 napisał(a):

Solidna konstrukcja, pierwsze wrażenia dźwiękowe bardzo dobre, zarówno po coaxialu z CD i po bluetooth z kodekiem LDAC.

Gratuluje. To chyba nowość, bo widzę, że jeszcze nie idzie u nas zakupić. Możesz nieco więcej napisać o tym, jak gra? Czy bardziej lampowo, czy jednak tranzystor, ale z delikatnym lampowym sznytem? Zastanawiam się czy ten sprzęt da radę jako amp, jeśi chcemy tylko nieco doprawić brzmienie, bez jakiegoś masakrowania sygnału. No i najważniejsze, czy jako combo brzmi na te bez mała 3k, które trzeba wydać, bo funkcjonalnie broni się na pewno. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Po kolei napiszę Ci co wiem. Sprzęt mam z Audioheaven, czyli polskiego dystrybutora. Gra bardziej tranzystorowo, dynamicznie, bez zmulenia. Pewnie jeszcze lepiej byłoby gdyby wymienić lampy na lepsze, np. Psvane Treasure Mark. Moim zdaniem broni się zarówno jako odbiornik bluetooth, DAC i amp. Skąd wziąłeś cenę? Patrzac na cenę w dolarach i ceny innych sprzętów Xduoo sądzę, że będzie taniej, ale o szczegóły pytaj Bigmarasa.W przyszłym tygodniu na pewno wystawi go na Allegro.

 

Edytowane przez Elhaz_77
Uzupełnienie informacji
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Elhaz_77 napisał(a):

Pewnie jeszcze lepiej byłoby gdyby wymienić lampy na lepsze, np. Psvane Treasure Mark

 

Niekoniecznie. Uzyskanie brzmienia "lampowego" ze wzmacniacza hybrydowego to IMHO Mission Impossible. Ale na lampki można sobie popatrzeć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marek_m napisał(a):

 

Niekoniecznie. Uzyskanie brzmienia "lampowego" ze wzmacniacza hybrydowego to IMHO Mission Impossible. Ale na lampki można sobie popatrzeć :) 

W TA20, który kiedyś miałem zmiana lamp stockowych na Psvane wpływała pozytywnie na brzmienie i nie chodzi mi tu o efekt uzyskania brzmienia lampowego z hybrydy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marek_m napisał(a):

Dlatego lampowego ująłem z "" :) 

 

Z mojego doświadczenia (3 hybrydy), inwestowanie w lampy do wzmacniaczy hybrydowych nie ma większego sensu

Ja mam inne doświadczenie w tej materii, ale może to zależy od sprzętu. Do swojej Tagi wypróbowałem kilka modeli i zwłaszcza jeden wprawił mnie i mojego przyjaciela w zachwyt, a były to https://tubes-store.eu/pl/ecc82-12au7-5814a-6189-cv4003/298-Para-ecc82-12au7-RCA-Black-Plates.html

Oczywiście moja sztuka pochodziła z prywatnej kolekcji pewnego sprzedawcy, który wiedząc, że już długo nie pograją opchnął je za śmieszne pieniądze (poniżej 100 za parkę). Do dzisiaj tęsknie za ich brzmieniem. Znajomy, który czasami słucha moich kolumn też. Ciągle nie możemy odżałować tamtych lamp, bo faktycznie dokonały swojego żywotu po pewnym czasie. Jaśniejsze mullardy to już nie to samo, nie ten bas, nie ta głębia i magia, chociaż pewnie dużo zależy od gustu. Nie wiem jak na takie zabawy reagują sprzęty xduoo, ale w Taga faktycznie to słychać, a czy warto to sprawa indywidualna. Jeśli upolujemy tanio, to myślę, że warto się pobawić.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marek_m napisał(a):

 

Niewykluczone, choc osobiście sądzę że dużo większą rolę odgrywa psychologia :) 

 

W jakimś stopniu na pewno, ale akurat przykład mojego znajomego może temu przeczyć, bo raz że totalnie nic nie wiedział o tych lampach (ja wtedy też, dopiero po długim czasie znalazłem jaki to był model), dwa że jak wymieniłem lampy to mu nic nie wspominałem (byłem ciekaw czy się połapie) i jak przyszedł do mnie następnym razem to sam zapytał "Wymieniłaś lampy? Bo nie gra to już tak dobrze, jak wcześniej". Tutaj miałem dowód, że to nie psychologia, bo przychodząc na kolejny odsłuch był nieświadomy tego, że coś się zmieniło w moim torze ;)

Ja zresztą celowo nigdy nie zdradzam tego, jak coś powinno brzmieć tylko daje na odsłuch i zbieram feedback. Często od kilku osób, zanim dziele się informacjami publicznie. Oczywiście nie zmienia to faktu, że każdy może oczekiwać czego innego po brzmieniu i inaczej rozpatrywać kwestię lepsze/gorsze.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat xDuoo dość mocno reaguje na lampy i chyba kolega tu się pojawił na zasadzie "nie mam pojęcia, więc się wypowiem".

Z hybryd jakie miałem u siebie, najsłabiej reagowała Taga HTA-700B, natomiast w każdym xDuoo, którego przerabiałem, można znacznie wpływać na brzmienie - oryginalne od TA-20, to były muły, na Psvane jest lekko docieplony tranzystor, na RCA było już sporo ciepła, ale z dobrą dynamiką, z kolei Rayethon Black Plate dawał jasny i przestrzenny dźwięk.

Ale to może tylko psychologia koloru podświetlenia z lampy, w końcu każda świeci troszkę inaczej 🤔 I co tam, że nawet go nie widzę jak siedzę przy biurku - fantazja działa i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Inszy napisał(a):

Akurat xDuoo dość mocno reaguje na lampy i chyba kolega tu się pojawił na zasadzie "nie mam pojęcia, więc się wypowiem".

 

Obrona xDuoo godna prawdziwego naga.....cza :D 

 

Do tej pory miałem 3 hybrydy od xDuoo i żadna moim zdaniem nie była warta inwestycji w lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego "moim zdaniem nie była warta", co innego "większą rolę odgrywa psychologia". To pierwsze w pełni zrozumiałe, każdemu według potrzeb, to drugie wyssane z palca u nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Inszy napisał(a):

to drugie wyssane z palca u nogi.

 

Zapewne tego samego, z którego wyssano opinię:

 

1 godzinę temu, Inszy napisał(a):

Akurat xDuoo dość mocno reaguje na lampy

 

Z mojej strony EoT.

_____________

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 23:29, Enlil napisał(a):

Gratuluje. To chyba nowość, bo widzę, że jeszcze nie idzie u nas zakupić. Możesz nieco więcej napisać o tym, jak gra? Czy bardziej lampowo, czy jednak tranzystor, ale z delikatnym lampowym sznytem? Zastanawiam się czy ten sprzęt da radę jako amp, jeśi chcemy tylko nieco doprawić brzmienie, bez jakiegoś masakrowania sygnału. No i najważniejsze, czy jako combo brzmi na te bez mała 3k, które trzeba wydać, bo funkcjonalnie broni się na pewno. Pozdrawiam.

Już jest na Allegro:

https://allegro.pl/oferta/xduoo-ta-22-dac-amp-2x-es9038q2m-bt-5-1-13081412146

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jaki byłby orientacyjny koszt lepszych lampek do takiego TA-22? Totalnie nie siedzę w temacie a powoli jednak myśle, żeby spróbować TA-22. Czytałem jednak, ze te zestawowe lampy to padaczka i od razu warto je wymienic. Pytanie na co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dirian napisał(a):

Jaki byłby orientacyjny koszt lepszych lampek do takiego TA-22? Totalnie nie siedzę w temacie a powoli jednak myśle, żeby spróbować TA-22. Czytałem jednak, ze te zestawowe lampy to padaczka i od razu warto je wymienic. Pytanie na co? 

Ja do Xduoo TA20 miałem kiedyś PSVANE Treasure Mark II i była znacząca różnica w stosunku do lamp stockowych. Wiele osób miało te lampy i polecało je do sprzętów Xduoo.

Parę wypowiedzi wcześniej kolega Inszy wymienia kilka lamp wartych sprawdzenia.

Edytowane przez Elhaz_77
uzupełnienie wpisu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności