Skocz do zawartości

xDuoo TA-22


Hustler

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna integra od xDuoo - typowy kombajn z kompletem wejść cyfrowych włącznie z BT, wejście i wyjścia analogowe, wyjście SE i XLR, lampy itd. Całkiem fajne urządzenie, choć nadal nie rozumiem dlaczego nie ma sterowania pilotem?

 

https://www.androidbrick.com/xduoo-ta-22/

https://xduoo.net/product/xduoo-ta-22/

 

TA-22-PAGE-DETAIL-7.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hustler napisał(a):

a z nieco starszych, ale sprawdzonych konstrukcji Topping DX3 Pro+

Zwłaszcza, że dzisiaj może odjechać jedna sztuka, która też dzisiaj przyjechała :D

 

Tyle, że wątpię, że @Dirian się skusi ^^

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hustler napisał(a):

@Dirian Nie wiem jakieś funkcjonalności oczekujesz i jakich parametrów, ale obecnie bardzo ciekawą opcją jest FiiO K7, a z nieco starszych, ale sprawdzonych konstrukcji Topping DX3 Pro+.

 

Tak widziałem FiiO K7, tez wygląda ciekawie ale na razie tylko u Chińczyka do kupienia.

 

Jeśli chodzi o funkcjonalność to po prostu integry pod słuchawki szukam na biurko do podpięcia pod PC z zasilaniem sieciowym. Koniecznie z balansem 4.4mm. Dlatego ten xDuuo mnie zaciekawił, ma wszystko co mi potrzeba a w sumie nawet więcej. Nie miałem też nigdy niczego z lampką, może warto spróbować.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Z xDuoo póki co będzie to samo, bo oba produkty to świeżynki. Odnośnie FiiO to oprócz tego, że jest znacznie tańszy to również posiada wyjście 4,4 mm, a do tego regulowany gain, cyfrową regulację głośności (moim zdaniem to plus, ale po prostu przyzwyczaiłem się do drabinki rezystorowej we wzmacniaczu Arcam rHead, a efekt finalny jest podobny), wyjście analogowe line out/pre out, jest to prawdziwy układ zbalansowany i korzysta z technologii THX (nie wiem czy to coś wnosi do dźwięku poza marketingowym bełkotem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hustler napisał(a):

nie wiem czy to coś wnosi do dźwięku poza marketingowym bełkotem

Tyle, że rozwiązanie oparte o THX z reguły skutkuje bardziej sterylnym i analitycznym brzmieniem (Niektórzy uważają, że wręcz wypranym z kolorów). Łączenie ich dodatkowo z ESS, to sport dla odważnych. Chociaż w przypadku FiiO jakoś to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał(a):

Gdyby tylko były z tyłu wyjścia XLR zamiast wejść...

Ten sprzęt chyba jest przemyślany bardziej w roli AMPA (lampy, dość duża moc), niż DACa, więc wejścia symetryczne XLR mają jak najbardziej sens. Dobrze, że jest wyjście DAC po RCA, które działa z pominięciem lamp, to będzie można sprawdzić implementacje ESSów w tym sprzęcie.

Mimo wszystko skoro już stosują dwa wejścia symetryczne (XLR i 4.4mm) to jedno mogli faktycznie dać jako wyjście.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hustler napisał(a):

@Dirian Z xDuoo póki co będzie to samo, bo oba produkty to świeżynki. Odnośnie FiiO to oprócz tego, że jest znacznie tańszy to również posiada wyjście 4,4 mm, a do tego regulowany gain, cyfrową regulację głośności (moim zdaniem to plus, ale po prostu przyzwyczaiłem się do drabinki rezystorowej we wzmacniaczu Arcam rHead, a efekt finalny jest podobny), wyjście analogowe line out/pre out, jest to prawdziwy układ zbalansowany i korzysta z technologii THX (nie wiem czy to coś wnosi do dźwięku poza marketingowym bełkotem).

 

A masz może tego K7 już u siebie? Szczerze mówiąc zastanawiam się nad nim, bo cena jest faktycznie bardzo dobra i właśnie szukam czegoś grającego w miarę gładko. Ale też zastanawiam się na ile dobrze to gra przy tak niskiej cenie. W sieci widzialem jakąś reckę to autor był wniebowzięty, ale wiadomo jak to z tymi premierowymi testami...

 

Obecnie używam Mojo 2 do stacjonarnych odsłuchów, ale wolałbym jednak coś z pokrętlem do głośności i to główna chęć zmiany. Do tego brakuje mi balansu, nie chce mi się żonglować z kablami / przejściówkami. No i chciałbym to postawić w miejsce Mojo żeby sobie tam stabilnie stało na biurku, bo Mojo to często biorę do wyrka albo na kanapę, i trochę niewygodne to podpinanie / odpinanie kabli.

 

 

Byłem już bliski zamówienia K7 z Ali, ale jak to teraz wygląda z VAT? Ali przy zakupie powyżej 150 dolców odlicza VAT od finalnej ceny, ale jak to wygląda później? Paczka do nas dociera i trzeba tę różnicę dopłacić na poczcie czy jak? Tak przy okazji pytam, bo moze ktoś wie ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał(a):

 

A masz może tego K7 już u siebie? Szczerze mówiąc zastanawiam się nad nim, bo cena jest faktycznie bardzo dobra i właśnie szukam czegoś grającego w miarę gładko. Ale też zastanawiam się na ile dobrze to gra przy tak niskiej cenie. W sieci widzialem jakąś reckę to autor był wniebowzięty, ale wiadomo jak to z tymi premierowymi testami...

 

Obecnie używam Mojo 2 do stacjonarnych odsłuchów, ale wolałbym jednak coś z pokrętlem do głośności i to główna chęć zmiany. Do tego brakuje mi balansu, nie chce mi się żonglować z kablami / przejściówkami. No i chciałbym to postawić w miejsce Mojo żeby sobie tam stabilnie stało na biurku, bo Mojo to często biorę do wyrka albo na kanapę, i trochę niewygodne to podpinanie / odpinanie kabli.

 

 

Byłem już bliski zamówienia K7 z Ali, ale jak to teraz wygląda z VAT? Ali przy zakupie powyżej 150 dolców odlicza VAT od finalnej ceny, ale jak to wygląda później? Paczka do nas dociera i trzeba tę różnicę dopłacić na poczcie czy jak? Tak przy okazji pytam, bo moze ktoś wie ;) 

Nie mam, po prostu zainteresowało mnie to urządzenie, a trochę mnie nosi z zakupami, bo rHead gra już u mnie kilka lat i tak trochę na siłę próbuję znaleźć coś lepszego/innego.

 

Odnośnie VAT-u to tak jak napisałeś - płacisz 200$ i w Polsce naliczają VAT oraz cło (na elektronikę jest chyba 0%) i jeszcze doliczają jakieś opłaty za obsługę np. zgłoszenie celne, ale to groszowe sprawy. Nie wiem też jak obecnie wygląda szansa na ominięcie tych opłat, bo wydaje mi się, że paczka z Aliexpress będzie jakoś oznakowana do odprawy celnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał(a):

Byłem już bliski zamówienia K7 z Ali, ale jak to teraz wygląda z VAT? Ali przy zakupie powyżej 150 dolców odlicza VAT od finalnej ceny, ale jak to wygląda później? Paczka do nas dociera i trzeba tę różnicę dopłacić na poczcie czy jak? Tak przy okazji pytam, bo moze ktoś wie ;) 

Tak Ali odlicza VAT powyżej 150e. Będziesz musiał zapłacić ten odliczony VAT, pod  warunkiem, że zostanie zatrzymana przez urząd celny. Nadal potrafią przejść, bez opłaty celnej, kwestia też sposobu wysyłki. Jak np. będzie szła przez NL Post lub paczkomat, to bardzo dużą szansa na brak dodatkowych kosztów. Cła nie ma i tak jak pisał @Hustlerjest jeszcze opłata manipulacyjna 6.50 zl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyczytałem, że jeszcze FiiO K9 (bez dopisku Pro) ma niedługo zostać zapowiedziane... Coś pomiędzy K7 a K9 Pro. Pewnie cenowo będzie sporo drożej, ale chyba sobie grzecznie zaczekam i zobaczę co tam pokażą. W między czasie pewnie jakieś recki xDuoo się pojawią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Artorias napisał(a):

 

Hmm, no taka średnio entuzjastyczna ta recka ;) Poczekam na coś jeszcze ale na razie - przy tej cenie - trochę opadł entuzjazm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dirian napisał(a):

 

Hmm, no taka średnio entuzjastyczna ta recka ;) Poczekam na coś jeszcze ale na razie - przy tej cenie - trochę opadł entuzjazm. 

Faktycznie lepiej poczekać na inne. Nie wiadomo też jak ten sprzęt reaguje na wymiany lamp, bo autor tego nie sprawdził. Do tego taki sprzęt musi pograć najlepiej kilkadziesiąt godzin, ze względu na chociażby obecność lamp. Nie każdy o tym pamięta, zwłaszcza jak jest gonitwa, który pierwszy wyda recke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Solidna konstrukcja, pierwsze wrażenia dźwiękowe bardzo dobre, zarówno po coaxialu z CD i po bluetooth z kodekiem LDAC.

 

20221229_215001.jpg

20221229_214819.jpg

Edytowane przez Elhaz_77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szumi. Zgrywa się dobrze, ale bardziej podoba mi się zestawienie z Beyerkami T5 v.2. na razie to były tylko 2-3 godziny odsłuchu. Poza tym jest sporo opcji zmiany filtra. Teraz słucham na ustawieniu "brickwall".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności