Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser hd599 - i co dalej?


Ciacho91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem ostatnio słuchawki Sennheiser hd599, które są podłączone do zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie Asus prime b660-plus (nie potrafię znaleźć jaki to kodek).

I pytanie jest takie czy przy takich słuchawkach warto zainwestować w Dac w cenie do 300 zł? Poprawi on jakość dźwięku i głośność? Czy przy tej jakości słuchawki ta karta realteka jest wystarczająca ? Mam wrażenie że da się wyciągnąć z tych słuchawek więcej. 

Głównie używam słuchawek do wszelkiego rodzaju muzyki, ale głównie rock/metal, gier głównie FPS czy filmów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HD599se, czyli te same słuchawki tylko inny kolor. Są dla mnie niesłuchalne na integrach z laptopów, które posiadam. Nie wiem jaka będzie u Ciebie różnica, jednak u mnie bas zdominował resztę pasma,  całkiem bez kontroli, cały dźwięk jest jak rozlany kluch. W ogóle nie ma szczegółów, przestrzeni, górnych częstotliwości. Miałem trochę słuchawek i chyba te są jedyne, których po prostu nie mógłbym słuchać bez lepszego źródła niż integra. Nie raz podłączałem akg 550, brainwazv hm5, jakiś iem, ale tych się nie da słuchać. Nie mam jednak pojęcia, jakie jest minimum dla nich. Może taki ibasso dc05 wystarczy. Ja mam questyle m15 i różnica jest kolosalna. Więc te słuchawki mają potencjał zagrać. Tylko to nie ten budżet. Na pewno warto spróbować, jak jest kontrola basu i nieostra góra. Najwyżej oddasz, jeżeli wyjdzie, że nie ma wg. Ciebie takiej różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też hd599se (te czarne, sorry za pomyłkę). 

Ja odczuwam to tak że słuchawki nie mają tzw. "kopa", utwory wydają się nijakie, i brakuje głośności (zależnie od utworu).

Po zabawie equalizerem, da się uzyskać jakiegoś "kopa" ale mam wrażenie że wysokie tony są nie do słuchania i zbyt dominują. Te rozlane kluchy to może dobre określenie.

Dzięki za rady pooglądam wskazany przez ciebie sprzęt i poczytam. Przy okazji jeszcze może się ktoś wypowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, s1ayto napisał(a):

Ja mam HD599se, czyli te same słuchawki tylko inny kolor. Są dla mnie niesłuchalne na integrach z laptopów, które posiadam. Nie wiem jaka będzie u Ciebie różnica, jednak u mnie bas zdominował resztę pasma,  całkiem bez kontroli, cały dźwięk jest jak rozlany kluch.

 

Widocznie Twoje integry mają wysoką impedancję wyjściową (te z Surface czy Macbooków nie mają takiego problemu). Generalnie Sennheisery z tej serii są łatwe do napędzenia, tylko kwestia jest taka, że źródło musi mieć niską impedancję.

 

Jak jest u założyciela tematu, to można tylko zgadywać. Polecam kupić coś w rodzaju iBasso DC05 i po prostu sprawdzić, czy jest poprawa w dźwięku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Widocznie Twoje integry mają wysoką impedancję wyjściową (te z Surface czy Macbooków nie mają takiego problemu). Generalnie Sennheisery z tej serii są łatwe do napędzenia, tylko kwestia jest taka, że źródło musi mieć niską impedancję.

 

Jak jest u założyciela tematu, to można tylko zgadywać. Polecam kupić coś w rodzaju iBasso DC05 i po prostu sprawdzić, czy jest poprawa w dźwięku.

 

Ciężko powiedzieć, bo nie potrafię nic znaleźć na temat karty dźwiękowej z mojej płyty. 

Dzięki za radę, więc warto spróbować czy jest jakaś poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zobacz dokładnie jakie masz możliwości EQ w sterownikach do tej karty dźwiękowej i "popracuj" nieco nad ustawieniami, by dopasować je do preferencji. To czasem może zdziałać „cuda” – oczywiście nie poprawisz tym ogólnej „jakości dźwięku”, ani głośności, ale możesz w dość znaczny sposób polepszyć przyjemność słuchania, co ważne – za darmo.
Sam posiadam HD 599 (bez SE) i używam ich obecnie wyłącznie z laptopem. Wolę je z niego (po EQ), niż ze stacjonarnego Aune S6 Pro czy mobilnego Questyle m15 (bez EQ).

 

PS. Z tym brakiem głośności o którym piszesz, to trochę dziwna sprawa, bo to nie są słuchawki, które potrzebują dużo "prądu" i w zasadzie żadna integra czy telefon nie powinien mieć problemu, by uzyskać odpowiedni poziom głośności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, greg_jg napisał(a):

W pierwszej kolejności zobacz dokładnie jakie masz możliwości EQ w sterownikach do tej karty dźwiękowej i "popracuj" nieco nad ustawieniami, by dopasować je do preferencji. To czasem może zdziałać „cuda” – oczywiście nie poprawisz tym ogólnej „jakości dźwięku”, ani głośności, ale możesz w dość znaczny sposób polepszyć przyjemność słuchania, co ważne – za darmo.
Sam posiadam HD 599 (bez SE) i używam ich obecnie wyłącznie z laptopem. Wolę je z niego (po EQ), niż ze stacjonarnego Aune S6 Pro czy mobilnego Questyle m15 (bez EQ).

 

PS. Z tym brakiem głośności o którym piszesz, to trochę dziwna sprawa, bo to nie są słuchawki, które potrzebują dużo "prądu" i w zasadzie żadna integra czy telefon nie powinien mieć problemu, by uzyskać odpowiedni poziom głośności.

 

Oczywiście bawiłem się EQ, i jestem w stanie dać im "kopę", ale dźwięk się mam wrażenie zlewa, i wysokie tony są ciężkie do słuchania. Dźwięk jest jakby bliżej mnie, po wyłączeniu EQ mam wrażenie jakby dźwięk był spod koca. 

Po zakupie przejściówki sprawdzę jeszcze czy nie ma poprawy na telefonie (dzięki za pomysł). Na poprzednich słuchawkach HD400S nie miałem problemów z głośnością. 

A może być tak że przejście z zamkniętych na półotwarte słuchawki powoduje że wydaje mi się że jest zbyt cicho? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciacho91 napisał(a):

 

Oczywiście bawiłem się EQ, i jestem w stanie dać im "kopę", ale dźwięk się mam wrażenie zlewa, i wysokie tony są ciężkie do słuchania. Dźwięk jest jakby bliżej mnie, po wyłączeniu EQ mam wrażenie jakby dźwięk był spod koca. 

Po zakupie przejściówki sprawdzę jeszcze czy nie ma poprawy na telefonie (dzięki za pomysł). Na poprzednich słuchawkach HD400S nie miałem problemów z głośnością. 

A może być tak że przejście z zamkniętych na półotwarte słuchawki powoduje że wydaje mi się że jest zbyt cicho? 


A próbowałeś preset EQ od oratory1990 albo AutoEQ?

Jeśli masz wątpliwości do swojego źródła dźwięku zawsze można kupić dongla za ~~100-200zł już powinien być jakiś legitny, ale jakiegoś bużetowego który dalej da radę można już kupić za 50-70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ciacho91 napisał(a):

A może być tak że przejście z zamkniętych na półotwarte słuchawki powoduje że wydaje mi się że jest zbyt cicho? 

 

Wynika to raczej z parametrów obu słuchawek, niż z ich konstrukcji (otwarta/zamknięta):

HD400S: impedancja: 18 Ω, SPL: 120 dB (1kHz/1Vrms),

HD599: impedancja: 50 Ω, SPL: 106 dB (1kHz/1Vrms).

 

Dane ze strony Sennheisera dla obu modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 00:53, MrBrainwash napisał(a):


A próbowałeś preset EQ od oratory1990 albo AutoEQ?

Jeśli masz wątpliwości do swojego źródła dźwięku zawsze można kupić dongla za ~~100-200zł już powinien być jakiś legitny, ale jakiegoś bużetowego który dalej da radę można już kupić za 50-70zł.

 

Dzięki za radę bo nie znałem tego wcześniej, ściągnąłem autoeq i spróbowałem kilku m.in. od oratory1990. Dźwięk się wydaje lepszy jakby bardziej czysty, lecz znów z włączoną opcja preamp(według jego ustawień) jest dla mnie zbyt cicho. Po wyłączeniu opcji preamp nie bardzo słychać różnice. 

Więc zostaje chyba zamówić i sprawdzić samemu czy coś się zmieni. Dzięki wszystkim za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności