Skocz do zawartości

Wzmacniacze słuchawkowe / DAC a equalizer?


Zear

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maleństwo pod tytułem Qudelix 5k, jak kiedyś nazbieram parę groszy, myślę o większym, stacjonarnym wzmacniaczu i DAC.

 

Mam pytanie, bo appka do Qudelix pozwala na cuda, equalizer parametryczny, graficzny, bajery, sterowanie pierwsza klasa.

Czy te stacjonarne wzmacniacze też mają takie aplikacje z tyloma możliwościami sterowania dźwiękiem?

Szukałem, ale nie znalazłem żadnych informacji na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to, czy te DAC/AMP mają jakieś oprogramowanie do sterowania EQ i bajerami w nich bezpośrednio tak jak to jest w Qudelixie?

Bo nie chcę zmieniać dźwięku w systemie Windows tylko parametry pracy wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zear napisał(a):

Ale chodzi mi o to, czy te DAC/AMP mają jakieś oprogramowanie do sterowania EQ i bajerami w nich bezpośrednio tak jak to jest w Qudelixie?

Bo nie chcę zmieniać dźwięku w systemie Windows tylko parametry pracy wzmacniacza emoji4.png

 

Chciałbym, aby powstało takie urządzenie np. z parametrami i ceną DX3pro+  albo chociaż w formie xduoo XD05plus i sprzętowym PEQ z apką jak w qudelixie, ale nic takiego nie znalazłem niestety i podejrzewam, że nie ma. :(

 

Są pewne urządzenia które mają ograniczony korektor jak combo od monoprice czy profesjonalny RME. Albo jeszcze są procesory dźwięku, które są albo niepraktyczne albo drogie. 

https://blackdotaudio.eu/minidsp-2x4-flex-dsp-audio-processor---balanced-(trs),237,1400170.html

 

Co Ci przeszkadza w  windowsie? Nie chcesz z kompa słuchać czy może nie chcesz zmieniać dźwięku w całym systemie? Bo jeśli to drugie to są rozwiązania by EQ puścić tylko pod jedno urządzenie. 

 

Ogólnie dla mnie to jest dziwne bardzo, że nie robią takich rzeczy bo to by była killer opcja. Nie ma też na androida, żadnej przyzwoitej aplikacji. Jedyne sensowne EQ takie do muzycznego użytkowania jest w ekosystemie roon, ale ja z tego korzystać nie będę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chciałbym, aby powstało takie urządzenie np. z parametrami i ceną DX3pro+  albo chociaż w formie xduoo XD05plus i sprzętowym PEQ z apką jak w qudelixie, ale nic takiego nie znalazłem niestety i podejrzewam, że nie ma. 
 
Są pewne urządzenia które mają ograniczony korektor jak combo od monoprice czy profesjonalny RME. Albo jeszcze są procesory dźwięku, które są albo niepraktyczne albo drogie. 
https://blackdotaudio.eu/minidsp-2x4-flex-dsp-audio-processor---balanced-(trs),237,1400170.html
 
Co Ci przeszkadza w  windowsie? Nie chcesz z kompa słuchać czy może nie chcesz zmieniać dźwięku w całym systemie? Bo jeśli to drugie to są rozwiązania by EQ puścić tylko pod jedno urządzenie. 
 
Ogólnie dla mnie to jest dziwne bardzo, że nie robią takich rzeczy bo to by była killer opcja. Nie ma też na androida, żadnej przyzwoitej aplikacji. Jedyne sensowne EQ takie do muzycznego użytkowania jest w ekosystemie roon, ale ja z tego korzystać nie będę. 
Pięknie dzięki za odpowiedź.
Nie chcę grzebać w EQ w Windows, bo byłem święcie przekonany, że wpływ to na jakość, i że korekcje dźwięku powinno się robić we wzmacniaczu a nie przed. Nie wiem skąd mam takie przekonanie, może wcale tak nie jest?
Gdyby można było zrobić korekcję na EQ w Windows, bez różnicy, bez przesterów to byłoby super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zear napisał(a):

 Nie wiem skąd mam takie przekonanie, może wcale tak nie jest?
Gdyby można było zrobić korekcję na EQ w Windows, bez różnicy, bez przesterów to byłoby super.

 

Żeby nie było przesteru to się ustawia ujemny pre-amp. Sprzęt jedynie musi mieć headroom czyli zapas mocy aby nie grać cicho. 

 

Odpowienio wykonane EQ w programie Equalizer APO nie ma dla mnie skutków ubocznych i w sumie nie znam dobrego uzasadnienia dlaczego miałoby mieć negatywny.

 

Tutaj masz temat w którym toczyła się telenowela na temat EQ 

 

;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności