Skocz do zawartości

MŚ w piłce nożnej Qatar 2022


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 897
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

6 minut temu, Palpatine napisał(a):

Piękny finał najlepszych MS od dekad!

Cudowny , emocje, zmiany wyniku i spodziewany koniec.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Argentyna. Brawo Messi & Martinez. No i szacun dla Mbappe, bo w pojedynkę praktycznie przywrócił Francję do życia.

Piękny wieczór dla Argentyńczyków. Okropny dla Ronaldo. Swoją drogą, jeśli Żółw ma faktycznie władze w klubie, to zastanawiam się czy dni Messiego w PSG nie są już policzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nic wcześniej pisać, bo się strasznie denerwowałem i nie chciałem zapeszać, a w międzyczasie miałem ze trzy zawały, ale stało się, Argentyna jest Mistrzem Świata!!! Dziękuję wszystkim tym, którzy wierzyli, ale przede wszystkim dziękuję Wielkiemu Leo Messiemu, któremu życzyłem tego pucharu z całego serca - człowiekowi przez którego pokochałem FC Barcelonę ❤️ To wspaniała dla mnie, niezapomniana chwila! Czas iść teraz świętować 🥳

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Artorias napisał(a):

Zwłaszcza teraz przy karnym "No to teraz Messi kontra Martinez"

Zgadza się, popełnia wiele błędów. Ale nie ma u nas bardziej emocjonalnego i charyzmatycznego z tak świetnym głosem komentatora. I przez wiele lat już nie będzie

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Play napisał(a):

Zgadza się, popełnia wiele błędów. Ale nie ma u nas bardziej emocjonalnego i charyzmatycznego z tak świetnym głosem komentatora. I przez wiele lat już nie będzie

 

Wnioskuję przeniesienie do działu "trochu śmiechu" :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marek_m napisał(a):

 

Wnioskuję przeniesienie do działu "trochu śmiechu" :D 

Ze Szpakiem to trochę jak z audio. Zależy od gustu. Już tu parę osób się wypowiadało, ze tembr i barwa jego głosu jest bardzo przyjemna na tle konkurencji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Play napisał(a):

Zgadza się, popełnia wiele błędów. Ale nie ma u nas bardziej emocjonalnego i charyzmatycznego z tak świetnym głosem komentatora. I przez wiele lat już nie będzie

Według Szpakowskiego mecze wygrywa się dzięki wierze i nadziei ;) Przedstawiciel romantycznej szkoły piłkarskiej.

 

Przy samych karnych padły takie zwroty: "Podeszli z nadzieją, żeby tchnąć w niego wiarę" lub "Musi być teraz strzał przywracający wiarę i nadzieję".

 

Ja najbardziej lubię Laskowskiego i Żewłakowa, ich komentarze są konkretne i rzeczowe, poza tym dobrze się uzupełniają.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qaz12 napisał(a):

Najlepszy finał od 30 lat i to z udziałem Polaków. 

I to nawet w większej ilości, niż rodowitych Francuzów na boisku.

 

 

Teraz, Andrewek napisał(a):

i Żewłakowa

Akurat Żewłakow uprawia czasami piękne słowotwórstwo i mieszają mu się powiedzonka. Jeszcze Szpakowi z racji wieku można takie rzeczy wybaczyć, ale Żewłakow .. Do tego uwielbia się wcinać w środku wypowiedzi głównego komentatora. Laskowski spoko.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Andrewek napisał(a):

Według Szpakowskiego mecze wygrywa się dzięki wierze i nadziei ;) Przedstawiciel romantycznej szkoły piłkarskiej.

Tu na forum też dużo ludzi pisze różne, romantyczne bzdury. W naszym rządzie foliarze piastują ważne funkcje. A wy się czepiacie biednego staruszka, który przynajmniej jest pasjonatem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój Szpakowi, dzisiaj to był idealny mecz dla niego, w wielu momentach odpływał ze swoimi - moim zdaniem świetnymi (i piszę to bez żadnej ironii) - monologami, to też jego wieczór gdzie komentował tych 12 finałów i kiedyś nawet w świecie gier (znaczy FIFY) zasłynął pierwszymi polskimi komentarzami z Włodkiem Szaranowiczem, kolejną ikoną polskiego komentarza. Zgadza się, gubił się w tych nazwiskach tak jak wspomniany Włodek zapędzał z wiatrem w skokach swego czasu, ale dzisiaj dał radę! Jakbym lubił to bzdurne gadanie że komuś coś się należy, tak jak Messiemu (czy jakiemukolwiek innemu piłkarzowi), to powiedziałbym że Szpakowskiemu należało się po prostu skomentowanie tego finału.

 

Wracając do Leo, to tak jak mu nie kibicowałem na tym turnieju, tak trzeba to napisać że po prostu wywalczył sobie to brakujące w karierze trofeum i wraz z kolegami (Angel Di Maria!) zdobyli Mistrzostwo Świata! Ja dzisiaj byłem za Francuzami głównie przez wzgląd na Madridistas, ale niestety nie dali rady pomimo posiadania tego cracka Mbappe w składzie. Także Trójkolorowi nie obronili tytułu po niesamowitej remontadzie, gdzie przez blisko 80 minut nie wychodził im ten mecz, ale co potem było, to już nie muszę dodawać. Do tego Kolo Muani miał nawet szansę na odwrócenie wyniku w końcówce dogrywki. 

 

Dziś jednak triumfuje Argentyna, gdzie nawet trochę w żartach na początku mundialu pisałem że przecież Hiszpania kiedyś podobnie zaczynała :) Pozostaje pogratulować bo grali na tym turnieju niesamowicie skutecznie i dojrzale, zespołowo i walecznie, do tego mieli w składzie Messiego - a może przede wszystkim. Gratulacje! 

 

No i wychodzi na to że Polska przegrywała tylko z Mistrzami Świata :D

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz finałowy świetny.

Zastanawia mnie kiedy Ronaldo miał większy wqrw. Jak odpadł czy jak Messi zgarnął wszystko 👑

Szkoda mi też trochę Lewego. Ta świadomość, że żeby nie wiem jak piłkę kopał to i tak Nike nigdy nie zdobędzie.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ale Cristiano z Portugalią zdobył ME, więc Robert jakby odpowiednio zmotywował kolegów z repki zamiast dawać im do zrozumienia że nie mamy umiejętności, to może dalej by nasi zaszli :) Mimo wszystko dla Polski to też udany turniej moim zdaniem. Wracając do Ronaldo to wiadomo, rywalizacja Ronaldo-Messi przez grubo ponad dekadę nakręcała pewnie prawie cały piłkarski świat, zresztą obaj zgarnęli zdecydowaną większość Złotych Piłek w tych latach. Aż trudno uwierzyć że to się kończy, ciekawe co dalej z Leo w reprezentacji, w sumie z takim talentem spokojnie mógłby trochę pograć, CR7 motywacji i ambicji nie zabraknie pewnie nigdy ale to już jednak nie to, co ten turniej pokazał. Może jakby miał lepszy czas w klubie, a jak tam się działo to pewnie zainteresowani wiedzą. Uważam jednak że dzisiaj nie ma sensu na uszczypliwości, fakt dla mnie ta Copa America (jakkolwiek super osiągnięcie) nie miała takiego wydźwięku  jak Euro, bo i chyba co 2 lata zaczęli ją organizować (?), natomiast dzisiaj bez dwóch zdań Messi przystęplował swoją karierę i już nikt mu niczego nie może zarzucić, że mu tam czegoś brakuje. Zrobił to w najlepszym możliwym stylu, i piszę to jako Madridista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności