Skocz do zawartości

MŚ w piłce nożnej Qatar 2022


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Nie mówię kiedyś, tylko obecnie. Bramki Pisza czy pod Podbrożnego doskonale pamiętam :)

A to temat o MŚ czy o piłce klubowej bo chyba się ktoś zgubił🤔 A jako riposta nie pamiętam aby Pisz grał z Realem czy z Dortmundem i Sportingiem, mylisz epoki ziomuś.

 

A to że herb kubu w avku nie znaczy iż będziemy się okładać styropianową tacką po sushi 😒 bo masz inne zedanie jak ja.

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 897
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

13 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Uwzam, że Meksyk jest słaby, bo nie pokazali nic w meczu z Polską

No to nieźle pokrętna logika. Gra się na tyle na ile przeciwnik pozwala. Wydaje mi się, że średnio ogarniasz kwestię taktyki, ale może warto sobie zobaczyć mecz od nowa. Meksyk nic sensownego nie stworzył, bo mieliśmy doskonałe ustawienie i odpowiednie krycie strefowe.

Nie wiedzieli nawet jak dostać się pod nasza bramkę i wypracować sensowną sytuację podbramkową. Nie jest winą trenera, że Lewemu piłka odskakuje metr od nogi, ani to że piłkarze pokazali rażącą niedokładność i głupie straty i brak techniki użytkowej. Prawda jest taka, że przy wyniku 0-0 wszyscy będą mówić, że zremisowaliśmy wygrany dla nas mecz, a nie wywalczyliśmy cudem 0-0 przy znacznie lepszym rywalu, bo Szczęsny też nie był szczególnie zapracowany dzisiejszego wieczoru. Gdyby nasi mieli lepszą technikę i wyszli mniej zestresowani, to zupełnie inny byłby to mecz dla oka, bo mieli kilka niezłych akcji, które niweczyli przez niedokładności poszczególnych piłkarzy. Można ewentualnie debatować, czy nie szło wystawić lepszych zawodników w pierwszym składzie, czy przeprowadzić wcześniej jakiejś zmiany.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wegiel21

 

Mówię o czasach kiedy Legia grała z m.in. Rosenborgiem czy Panathinaikosem. Pewnie nie pamiętasz. W niczym się nie gubię. Na początku piszesz, że chyba się nikt z nas sie nie spodziewał, że Polska ma jakieś szanse, więc ja odpowiadam czy takie samo masz podejście do meczów Legii. Ziomuś. :)

4 minuty temu, Artorias napisał(a):

No to nieźle pokrętna logika. Gra się na tyle na ile przeciwnik pozwala. Wydaje mi się, że średnio ogarniasz kwestię taktyki, ale może warto sobie zobaczyć mecz od nowa. Meksyk nic sensownego nie stworzył, bo mieliśmy doskonałe ustawienie i odpowiednie krycie strefowe.

Nie wiedzieli nawet jak dostać się pod nasza bramkę i wypracować sensowną sytuację podbramkową. Nie jest winą trenera, że Lewemu piłka odskakuje metr od nogi, ani to że piłkarze pokazali rażącą niedokładność i głupie straty i brak techniki użytkowej. Prawda jest taka, że przy wyniku 0-0 wszyscy będą mówić, że zremisowaliśmy wygrany dla nas mecz, a nie wywalczyliśmy cudem 0-0 przy znacznie lepszym rywalu, bo Szczęsny też nie był szczególnie zapracowany dzisiejszego wieczoru. Gdyby nasi mieli lepszą technikę i wyszli mniej zestresowani, to zupełnie inny byłby to mecz dla oka, bo mieli kilka niezłych akcji, które niweczyli przez niedokładności poszczególnych piłkarzy. Można ewentualnie debatować, czy nie szło wystawić lepszych zawodników w pierwszym składzie, czy przeprowadzić wcześniej jakiejś zmiany.

 

Myślę, że mimo wszystko coś ogarniam, ale jeżeli sądzisz i zakladasz z gory, że nie, to w porządku. Nie będę się kłócił. Przystaje przy swoim. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Mówię o czasach kiedy Legia grała z m.in. Rosenborgiem czy Panathinaikosem.

Uwierz lub nie ale dobrze pamiętam ale nie czaję co ma reprezentacja na MŚ 2022 do czasów hmm sam wiesz jakich i to w piłce klubowej :) Pozdrawiam i mniejszej spiny bo ktoś ma znienawidzony herb w avku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie żadna spina :)Ot normalna dyskusja. Jak przewiniesz temat i połączysz kropki, to zrozumiesz. A czy Legia jest moim znienawidzonym klubem? No proszę Cię. Bardzo średnio mnie Legia interesuje :) 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał(a):

Ale to nie żadna spina :)Ot Normalna dyskusja. Jak przewiniesz temat i połączysz kropki, to zrozumiesz. A czy Legia jest moim znienawidzonym klubem? No proszę Cię :)

Kropki dawno zostały zestawione ze sobą i to nie wątek Legia kontra Ty ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Dzięki za info. 🙂👍

Gdy się gubisz pisz, drogocenny Węgiel Ci zawsze pomoże w tych trudnych czasach gdy cenny kruszec droższy jak AKG ;)

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jakoś specjalnie nie odczuwam tych trudnych czasów, więc kula w płot kolego :)

 

Przewiń temat i połącz kropki, bo średnio widzę, że dociera o czym rozmawiamy. 

 

Z mojej strony to wszystko. Dzięki za dyskusje. Jutro kolejne mecze i zapraszam do komentowania 👍

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Tak się składa, że jakoś specjalnie nie odczuwam tych trudnych czasów, więc kula w płot kolego :)

 

Cieszę się więc iż jest aż tak dobrze u Ciebie :)

 

Mniej kijka a więcej luzu bo chyba tu o to chodzi aby buzia się uśmirchała a nie spinał się "Lewy" poślad ;)

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem rady, przestałem oglądać jakieś 10 minut po podaniu do bramkarza Meksów. Zająłem się czymś bardziej pożytecznym. I naprawdę nie jestem w stanie oglądać naszej reprezentacji. Oni strasznie grają. Oczy bolą. I tak już dobre 30 lat.
Wyjątkiem było Euro 2016, gdzie też zawiedli, bo powinni zajść dalej :D. Może jeszcze eliminacje do WC2002 i Euro2008, wtedy też nieźle to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bob2000 napisał(a):

Nie dałem rady, przestałem oglądać jakieś 10 minut po podaniu do bramkarza Meksów. Zająłem się czymś bardziej pożytecznym. I naprawdę nie jestem w stanie oglądać naszej reprezentacji. Oni strasznie grają. Oczy bolą. I tak już dobre 30 lat.
Wyjątkiem było Euro 2016, gdzie też zawiedli, bo powinni zajść dalej :D. Może jeszcze eliminacje do WC2002 i Euro2008, wtedy też nieźle to wyglądało.

Dodajmy olimpiadę letnią w 1992. To też był taki odpał jak na Euro 2016, z trenerem Wójcikiem na czele. Niestety, zamiast na tej bazie <24 zbudować drużynę narodową, to nadeszły czasy największej nędzy polskiej piłki nożnej na arenie światowej, czyli lata 90-te. Takich **** jak Hajto czy Wałdoch nie było nigdy przedtem, ani potem. Ani takiego bajkomówcy i lansera jak trener Engel. Najlepiej mistrzostwa w 1998 opisał Kasa w utworze Mundialeiro. Wtedy właśnie bardziej się żyło polską ekstraklasą, z Żurawskim i Frankowskim w Wiśle Kraków pod wodzą Franciszka Żmudy na przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wegiel21 napisał(a):

Wy serio myśleliście iż możemy dziś wygrać? Jak to mem mówił "Panie pilot nie gaś silników..." 🤣 Ta pipa zepsuła nam mega szanse bo z gry to nic. Z Arbią w łeb lub po farcie remis i do domu ...

Na co ja odpowiadam, zawsze wierząc w dobry końcowy wynik reprezentacji o czym niejednokrotnie wspominałem :

 

3 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

 

A Ty nie masz nadziei i nie wierzysz jak gra Twoja Legia? 

 

Dalej już sobie możesz przeczytać rozmowę. 

 

To nie kwestia kijka tylko dyskusji, w której mówisz, że się gubię. No nie, jest wręcz odwrotnie. Skoro śmieszkujesz z repki, która awansowała po raz któryś do wielkiego turnieju, czyli jest w gronie najlepszych, za co już należy się uznanie, to co w takim razie powiedzieć o Legii, której jesteś kibicem i która od dłuższego czasu się ośmiesza na arenie międzynarodowej? Już nawet nie wspominając o polskiej lidze, gdzie Legia się niejondokrotnie skompromitowała. Tutaj już w takim razie w ogóle musisz mieć z nich bekę. Chyba, że w takim przypadku, to już większa powaga i o kijkach nie należy wspominać? Wiesz, i jak tu nie przytoczyć historii o dziadku co się śmiał z cudzego przypadku ;) Już rozumiesz o co mi chodzi? Czasami mam wrażenie, że nam wszystkim przydałoby się więcej pokory. Cieszmy się tym co mamy. Włosi mają gorzej ;)

 

Przepraszam, że jeszcze to komentuje i się wydaje w dyskusje, która nie ma większego sensu. 

 

Z drugiej zaś strony może faktycznie biorę to na zbyt poważnie. Być może wynika to z tego, że kiedyś tam, jakieś niespełna 20 lat temu wyemigrowałem i nie tak dawno temu spłodziłem dzieci i wpajam im miłość do mojej ojczyzny, mimo że się urodzili w innym kraju? Piłka nożna to też historia, a zwlaszcza emocje i nie zrozumie ten co się tym sportem nie interesuje. A już tym bardziej ten co nigdy w piłkę nie grał na jakimś tam poziomie, nawet podwórkowym, międzyszkolnym czy okręgowym. 

 

43 minuty temu, majkel napisał(a):

Franciszka Żmudy na przykład. 

Smudy. Obecnie wywalonego z Wieczystej :)

 

Swoją drogą pamiętam jak dziś te hasła Widzewa, kiedy Smuda przeszedł do Wisły - "Smuda wróć, czeka Łódź" :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek faktycznie fajnie zagrał i wybronił ważną piłkę, choć mam wrażenie że akurat spotkały się dwie drużyny na podobnym poziomie i w jedną albo drugą stronę wynik mógł być, choć pod koniec nasi mieli ze dwie sytuacje. Strzałów celnych faktycznie praktycznie nie mieliśmy, ale ogólnie odniosłem wrażenie że z dwóch stron mecz był dobrze zamknięty i po prostu mało się działo. Lagi z jednej strony na drugą :D

Tak straszyliście odstawaniem pod względem fizycznym że bałem się flashbacków z Rosji, ale okazało się że nasi dali radę. Szkoda że środek nic nie kreował, no ale trochę taki mecz. Milik mam wrażenie że dał dobrą zmianę, tylko wiadomo - trochę za późno. Szkoda tego karnego Lewego, strzelał jak nie on i nie wyszło. 

 

Trudno, klepną Argentynę i zagrają na remis z Arabią, tyle ;)

 

P.S. Co ta Francja gra, obok Anglii póki co dla mnie najlepsi ale to wiadomo, sam wynik o tym świadczy i rywale eufemistycznie mówiąc mocno tacy se. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy co pokaże Portugalia, Urugwaj, Hiszpania, Brazylia, Belgia i Niemcy :) W ogóle ten mundial mnie mocno jara (tylko to co się dzieje na boisku). 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

która awansowała po raz któryś do wielkiego turnieju,

Jeśli sam awans uważasz za jakiś sukces gdzie dziś awansuje prawie każdy kto potrafi prosto kopnąć piłkę a będzie jeszcze gorzej bo na następne MŚ awnsuje znów więcej drużyn to coś nasze postrzeganie piłki jest inne ;) My jakl reprezentacja męczymy się z Aremnią, Albanią, Łotwą, czy Walią więc krytyka jest uzasadniona bo na to co i jak oni grają źle się patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze reprezentacji bylo (nie)stety widać rękę Michniewicza, za Sousy grali jakoś bardziej widowiskowo, wyniki były słabe ale przynajmniej dało się to oglądać, jak choćby mecz z Hiszpanią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamos80 napisał(a):

W grze reprezentacji bylo (nie)stety widać rękę Michniewicza, za Sousy grali jakoś bardziej widowiskowo, wyniki były słabe ale przynajmniej dało się to oglądać, jak choćby mecz z Hiszpanią. 

Kto teraz pamięta, że jak Hiszpania zdobywała ostatnio mundial to w całym turnieju strzelili tylko 8 bramek. Prawie wszystkie mecze to było wymęczone 1-0 albo wygrana po karnych ;) Oczywiście ich się przyjemniej oglądało, ale głównie przez to, że byli znacznie lepiej wyszkoleni technicznie, a sam styl też nie był porywający.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ ciekawy wątek 😉👍

 

9 godzin temu, bob2000 napisał(a):

Nie dałem rady, przestałem oglądać jakieś 10 minut po podaniu do bramkarza Meksów. Zająłem się czymś bardziej pożytecznym. 

 

Osobiście łączyłem oglądanie meczu z rozpakowywaniem kartonów 😉

 

20221122_165559.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności