Skocz do zawartości

MŚ w piłce nożnej Qatar 2022


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Można kogoś lubić, bądź nie, bo to normalne i sam mam takie sympatię bądź antypatię, ale doceniać za umiejętności zawsze doceniałem. I nigdy nie powiem, że Ronaldo na coś tam nie zasługiwał, a nagród indywidualnych też uzbierał całe mnóstwo. W jego primie był kosmiczny i z miłą chęcią oglądałem jego grę. Coś wspaniałego. Trzeba się cieszyć, że żyliśmy w czasach tak wielkich dwóch piłkarzy 👍Ciężko będzie im dorównać w statystykach. Ciekawe czy Haaland się do nich zbliży. Obserwując tego gościa ma na to szanse. Genialny jest. Jak go będą omijać kontuzje, to może wykręcać niesamowite liczby. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 897
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Akurat taki mecz przegapiłem :( No trudno. Co do Argentyny to nie będę wyciągał wniosków po jednym meczu, ale napiszę tylko że w 2010 Hiszpanie też ciekawie zaczęli turniej, choć do efektu końcowego to tak czy siak jeszcze daleka droga :) Ja nie ukrywam że nie kibicuję jakoś szczególnie Argentynie, a z dwójki Messi-Ronaldo to z wiadomych przyczyn wolę tego drugiego. Co do słuszności wygrania przez Messiego tylu nagród to może Robert miałby coś do powiedzenia, choć on akurat miał mocnego pecha przede wszystkim w tym że Francuzi wywiesili białą flagę w kowidowym sezonie, gdzie wszystkie inne (i najbardziej liczące się) ligi normalnie potem grały. Teraz niby kryteria Złotej Piłki są nieco inne, ale wcześniej to też nie ma co ukrywać że to był (i pewnie mimo wszystko będzie) konkurs popularności w dużej mierze. No ale nawet jeśli była 1 czy 2 kontrowersje to i tak miałby ich zdaje się 5 czyli tyle samo co Cristiano. Jeżeli już przy tym ostatnim jesteśmy to złośliwi też twierdzą że jakby nie odchodził z Realu Madryt to by zgarnął 6 :) Ale ja tam nie narzekam i cieszę się bardzo że taki magik i pracuś na boisku jak Luka Modrić został odpowiednio nagrodzony, tak jak wcześniej być może takiej nagrody zabrakło dla Iniesty chociażby? Chyba mojego ulubionego zawodnika Barcelony swego czasu obok Puyola czy Ronaldinho. Tak na koniec jeszcze wracając do Cristiano i Leo to obaj wielcy i tyle, dalej piłka nożna to sport drużynowy i każdy sam już ocenia kto "najlepszy". 

 

Wracając do sytuacji w grupie tym bardziej u nas będzie ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja nigdzie nie pisałem, że Messi to słaby piłkarz. Po prostu w mojej subiektywnej skali nie jest i nigdy nie był numerem 1. Mogę się zgodzić, że jest absolutną czołówką szczególnie, że jest to dla mnie zagadnienie życiowo i emocjonalnie obojętne. Tak, jak często miałem wrażenie, że Lewandowski był marginalizowany lub deprecjonowany, tak Messi był podrzucany troszkę za wysoko. 

30 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Skup się Majkelu lepiej na siatkówce :)

Nie jesteśmy na forum, które wymaga eksperckiego poziomu w dziedzinie jakiegokolwiek sportu. :) Piszę tu jako kibic-amator polskiej reprezentacji i może jeszcze jakichś obcych drużyn czy zawodników. Na profesjonalnych portalach o piłce nożnej mojego bzdurzenia na pewno nie przeczytasz. :) Tu na tematy nie o audio staramy się rozmawiać na luzie, choćby to było "nieprofesjonalne". :) W kwestiach audio de facto też nikt nikomu żadnych wymagań nie stawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artorias napisał(a):

Ja śledziłem wcześniej jak wygrywali copa i w najważniejszych meczach o wyniku decydowali inni zawodnicy. Gdyby mieli na Messim polegać, to by dotrwali do 1/4 może 1/2. Rozumiem, że gra cała drużna ale Messi wybitnie nie trafia z formą w tych kluczowych pojedynkach, które decydują o mistrzostwie. Nie ma gość mentalu niestety. Ronaldo, mimo że jest egoistą i ma sprawdzony styl gry, czyli czekanie aż mu zespół wypracuje, a potem wykańcza, robi to niezależnie od okoliczności i rangi wydarzenia. Messi potrafi wszystko, ale potrafi też zgasnąć w najważniejszych meczu. Nie wiem, może za duża presja na nim spoczywa, albo motorycznie już nie dojeżdża, a biegać jednak czasem trzeba, co pokazała dzisiaj Arabia.

 

Zgodzę się, że w najważniejszych momentach nieraz zawiódł. Co pokazuje, że jest tylko człowiekiem, a nie kosmita jak to o nim mówią ;) Niemniej zobacz ile goli Messi zdobył z reprezentacja i ile dorzucił asyst. O grze w Barcelonie nie wspominam nawet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Undertaker napisał(a):

z dwójki Messi-Ronaldo to z wiadomych przyczyn wolę tego drugiego.

I ja też, choć przyczyny trudniej mi podać. :) Z jednej strony potrafił Ronaldo odstawić bufonadę, a z drugiej wyjść na ulicę przebrany za kloszarda i żonglować piłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze @majkel🙂👍

Poprostu jak ktoś pisze, że Argentyna była słaba przed tym mundialem, albo Messi nie zasługuje na jakieś wyróżnienia, to muszę postawić veto. A już napewno muszę zareagować jak ktoś wyciąga takie wnioski oglądając jego mecze od święta. Tyle. 

 

Oglądamy teraz Duńczyków :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, majkel napisał(a):

Tak, jak często miałem wrażenie, że Lewandowski był marginalizowany lub deprecjonowany, tak Messi był podrzucany troszkę za wysoko. 

Bo tak jest. Raz, że z racji pochodzenia Lewego, a dwa że Messi poszedł do szejków, a przed tym włodarzem PSG, to nawet UEFA się kaja. Jak mogli dać zawodnikowi ZP, skoro przez pół roku w klubie był jednym wielkim rozczarowaniem i kopał się po czole? (początki w PSG). Copa to trochę za mało, zwłaszcza że w kluczowych meczach o ile pamiętam, nie on przesądzał o wyniku (w jednym z decydujących na pewno Di Maria), a statystyki jakieś robi, bo jest faworyzowany taktycznie. 

Lewy zasłużył wtedy na ZP, zresztą dwa lata z rzędu. Raz mu nie przyznali, drugi raz dali Messiemu, ale doskonale wiedzieli, że nie będzie to sprawiedliwe, więc wymyślono dla niego na poczekaniu nagrodę pocieszenia, dla najlepszego strzelca, żeby nie płakał i nie było zbyt dużej kontrowersji.

 

26 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Niemniej zobacz ile goli Messi zdobył z reprezentacja i ile dorzucił asyst. O grze w Barcelonie nie wspominam nawet.

Messi grał fantastycznie, do pewnego czasu, później stał się klątwą tego zespołu, który nie potrafił bez niego nic sensownego wykreować. Problemem był też charakter Messiego oraz decyzje personalne. Messi nigdy nie nadawał się na kapitana. Nie ma charyzmy. Do tego często wychodziła „mroczniejsza” strona jego charakteru, kiedy kłócił się z sędziami, czy kolegami z własnej drużyny, gdy został nieumyślnie pominięty w akcji (sytuacje z Villą czy Alexisem). Później nic dziwnego, że cały zespół grał na Messiego, a ten biedny był podwajany, potrajany i tym samym Barcelona taktycznie była dziecinnie łatwa do rozpracowania. Statystyki miał, bo wszystko szło przez niego, do tego bił wszystkie stałe fragmenty gry. Tak samo w reprezentacji. Umiejętności ma niesamowite, to fakt, pokazuje to teraz w PSG, gdzie już tak nie gwiazdorzy, zwłaszcza kiedy dali Mbappe wolną rękę do działania (co jest oczywiście patologią).

Kolejnym aspektem jest fakt, że Messi doił klub aż miło, co zrujnowało drabinkę finansową w klubie, a w wielu meczach zwyczajnie grał na stojąco. Nie wiem jakbym się czuł pracując za dwóch albo trzech, a gość który czasem czymś błyśnie, zarabiałby 10 razy tyle co ja. Nic dziwnego, że musiało się to wszystko sypnąć, bo na zwycięstwa jednak pracuje cała drużyna, a dysproporcje były zwyczajnie ogromne. Oczywiście wszystko to oznajmiłem z żalem, jako że kocham ten klub od dziecka.

Dla mnie wybitniejszym od Messiego był Ronaldinho. Szkoda tylko, że jego złota era, trwała tak krótko.

 

Co do Ronaldo i Messi. To jak dla mnie obaj mają ciężkie charaktery, ale na swój sposób. Ronaldo jest egoistą i zawsze był. Dla niego liczyły się cyferki ponad dobro drużyny, co niejednokrotnie widać było chociażby w Realu, gdzie potrafił być zły, kiedy bramkę strzelił ktoś inny, zamiast podejść i pogratulować. Rozumiem ambicje, ale samemu się daleko nie zajedzie. Teraz dopiero widać jakim Benzema jest świetnym graczem, kiedy nie musi harować na bramki Ronaldo. To za co jednak cenię Portugalczyka, to dyscyplina jaką sam sobie narzucił oraz to, że schował te butelki coca-coli na konferencji. Jaja ma, to mu trzeba przyznać.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że kiedykolwiek gwiazdorzył. Jak grałeś w piłkę trochę, to wiesz jakie są to emocje na boisku. Klątwą tego zespołu, to już napewno nie był. Z Messim przynajmniej wychodzili z grupy LM ;) Kwestii mentalnych i wpływu na drużynę jako kapitan nie poruszam. Niemniej w Argentynie nieraz się mówi, że jako kapitan tej repki jest świetny, co potwierdzają koledzy z drużyny. Stałe fragmenty gry też trzeba umieć bić. To też jest umiejętność. A doił klub poprzedni zarząd, który pozwalał na takie kontrakty. Nie wina Leo, że się na to godzili i sami proponowali takie sumy. To był rozbój w biały dzień i to prawda. Zgoda. 

 

Przepraszam, ale nie mam czasu się teraz rozpisywac, bo się zaczyna druga połowa meczu :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audionanik napisał(a):

Ty tak na serio o tym popisie modelki?

Czy ja wiem czy popisie. Sporo ryzykował, a ponoć koncern był bardzo na to zły. Nie wyglądało to na reżyserkę.

 

@audionanik Pewnie Djokovic też odmówił szprycy, żeby się popisać, po czym odwróciło się od niego mnóstwo sponsorów i nie pozwolono mu wystąpić między innymi w Australian open.

Ty i ja możemy sobie najwyżej  gdybać jak to było z Krystyną. Moim zdaniem nie chciał promować niezdrowego stylu życia, bo faktycznie ma na tym punkcie obsesję i sam fakt, że miałby być z tym kojarzony, mógł mu zwyczajnie przeszkadzać. Tak czy inaczej, raczej im tym zaszkodził :) 

Zgadzam się jednak, że on lubi być w świetle reflektorów i pewnie spodziewał się, że po takiej akcji będą o nim mówić. Mimo wszystko jakiś tam sygnał młodym ludziom dał, że jedząc syf daleko się nie zajedzie.

Edytowane przez Artorias
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, majkel napisał(a):

I ja też, choć przyczyny trudniej mi podać. :) Z jednej strony potrafił Ronaldo odstawić bufonadę, a z drugiej wyjść na ulicę przebrany za kloszarda i żonglować piłką.

 

Pamiętam tego "pranka", jeszcze było coś z wyjściem na kawę gdzie ludzie sobie z nim fotki robili. :)

Choć ja to jednak nie śledzę takich akcji jakoś szczególnie bo najbardziej to mnie jednak gra interesuje więc kto wie, Messi może też miewa podobne ;) 

 

@Artoriasakurat to że Leo reklamuje Laysy to znaczy że spoko gościu, sam lubię czipsy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Artorias napisał(a):

Tak czy inaczej, raczej im tym zaszkodził :)

Taaa

33 minuty temu, Artorias napisał(a):

po takiej akcji będą o nim mówić.

O nim i o coli.

 

34 minuty temu, Artorias napisał(a):

Mimo wszystko jakiś tam sygnał młodym ludziom dał, że jedząc syf daleko się nie zajedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając te mecze jestem pewien, że motorycznie będziemy jednym z najsłabszych zespołów. Chyba na razie tylko Katar zaprezentował się źle, reszta na dobrym albo bardzo dobrym poziomie. Godzina do meczu, zobaczymy... Ktoś oprócz mnie ryzykuje i będzie oglądał to "widowisko" na trzeźwo? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na Polaków. U mnie już emocje sięgają zenitu. Tylko ja wierzę w naszych chłopaków? Ale będę darł gębę jak strzelimy bramę! Dobrze, że mecz tak wcześnie :) Małżonka znów będzie wskazywała palcem na czoło patrząc mi głęboko w oczy, przy tym mówiąc, żebym się szedł leczyć 😄

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Najner napisał(a):

Oglądając te mecze jestem pewien, że motorycznie będziemy jednym z najsłabszych zespołów. Chyba na razie tylko Katar zaprezentował się źle, reszta na dobrym albo bardzo dobrym poziomie. Godzina do meczu, zobaczymy... Ktoś oprócz mnie ryzykuje i będzie oglądał to "widowisko" na trzeźwo? :D

 

Jak do 60 minuty nie będziemy prowadzić to może być po meczu, Zielinskiemu siły zawsze starcza na 60 minut maksymalnie, a reszta też wybitnie kondycyjna nie jest. 

 

Z drugiej strony jest kogo z ławki wpuścić więc może nie będzie tak źle ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie spisujecie naszych na straty, ale nie mogę się Wam dziwić. Gra i winiki naszej Repki są bardzo średnie, żeby nie powiedzieć słabe. Zobaczymy co się wydarzy. Ja tam muszę wierzyć, bo kto jak nie ojciec nauczy małe dzieci, że nadzieja umiera ostatnia? :) Nie po to kupowaliśmy wszyscy koszulki i spodenki reprezentacji Polski, oraz rysowaliśmy i wycinaliśmy flagi, żeby teraz mówić, że jesteśmy bez żadnych szans... 

 

Po trzy punkty! Do boju Polsko 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności