Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wybór nowego Astella


Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie.

Mam zagwozdkę i może forumowi smakosze Astellowych odtwarzaczy zdołają pomóc.

Byłem spory czas w posiadaniu oryginalnego KANNa i dotąd uważam jego brzmienie za absolutne cudo pod moje gusta. Kłopot w tym, że wraz ze wzrostem kolekcji muzycznej interfejs zwalniał i zwalniał, aż do momentu gdy używanie go przestało być przyjemnością.

Zaopatrzyłem się więc w Fiio M11, który oczywiście brzmieniowo nie jest tej klasy, ale ogółem źle nie gra, no i działa nieporównywalnie szybciej.

Serce jednak spokoju nie daje i uparcie wspomina KANNowe brzmienie.

W związku z tym pytanie: czy spośród nowszych odtwarzaczy Astella istnieje taki o możliwie zbliżonym brzmieniu do oryginalnego KANNa, ale zauważalnie wydajniejszy interfejsowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Alpha ma szybszy interfejs od oryginalnego KANNa?

A co z SA700, słyszałem, że też ciepło gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, timecage napisał(a):

Rozumiem, że Alpha ma szybszy interfejs od oryginalnego KANNa?

A co z SA700, słyszałem, że też ciepło gra?

Demon szybkości to nie był, ale bez problemu obsługiwał dużą bibliotekę. Masz jeszcze oprogramowanie Astell i możesz sterować z telefonu czy tabletu a do tego Roon fajnie działał.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam roona, nie bardzo też uśmiecha mi się sterowanie kosztującym kilka tysięcy odtwarzaczem za pomocą telefonu.

Ma ktoś porównanie szybkości działania KANN do KANN Alpha?

Moja biblioteka ma jakieś 700GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SA700. Grał przyjemnym analogowym dźwiękiem. Natomiast jego interfejs działa dość wolno i możliwe, że są już problemy ze wsparciem dla TIDAL. On jest na starym androidzie i trzeba mieć to na uwadze. Jestem za głosem @euter i też na Twoim miejscu wybierałbym między Kann Alpha lub SP2000T (już nieprodukowany). Warto też sprawdzić SE180 i dobrać najcieplejszą kartę z dac.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, timecage napisał(a):

Nie używam roona, nie bardzo też uśmiecha mi się sterowanie kosztującym kilka tysięcy odtwarzaczem za pomocą telefonu.

Ma ktoś porównanie szybkości działania KANN do KANN Alpha?

Moja biblioteka ma jakieś 700GB.

Alpha z kartą 500GB działała bez większego problemu. Mówiłem też o tym programie, z którego puszczałem czasami muzyczkę bez dotykania Alpy:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iriver.akconnect&hl=pl&gl=US

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie testowałem Alphy z taką pokaźną biblioteką, ale 200GB już tak i z tym nie ma problemu. Generalnie to wciąż nie jestem ekspertem od DAP'ów ale te Astelle które ostatnio mam/miałem czyli właśnie Alpha, Kann Cube czy SE100 działały mi dość podobnie. Brzmieniowo Cube i SE100 uważam za podobne do siebie, Alpha gra już nieco inaczej, bo właśnie bardziej muzykalnie i nieco oddalonym pierwszym planem, nie tak "w głowie". Za to Cube bardziej taki referencyjny i "surowy", choć mi się bardzo podobał. Ten SP2000T to i mnie ciekawi skoro taki dopakowany w środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może szarpnąć się na niedawnego flagowca w miedzi?

https://www.olx.pl/d/oferta/astell-kern-sp2000-copper-CID99-IDROQhH.html

 

Warto też zwrócić uwagę na Kann Cube, chodzą używane w dobrej cenie a brzmienie bardzo dojrzałe z głęboką sceną, naturalne. IMO najlepszy z serii Kann. 

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności