Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Topping A90 + LCD2C=?


Salarek

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pisałem o swoich wątpliwościach co do LCD2C. Dzisiaj wiem jedno - słuchawki zostają u mnie. Zastanawiam się nad połączeniem ich z A90, ale nie mam możliwości sprawdzenia takiej konfiguracji przed zakupem (tak, wiem, mogę kupić i ewentualnie zwrócić...). Czy ktoś z Was słuchał/słucha takiego zestawienia i co generalnie o nim myślicie? A90 to dobry wybór, czy odczekać, dozbierać i szarpnąć się na coś lepszego? (Burson Soloist MKII Sl - słabo z dostępnością, Pathos Aurium do kupienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie całkiem ciekawy amp. 

Spisywał się u mnie dzielnie przez około pół roku, napędzał głównie parę różnych słuchawek hifimana do moich "testów"(w większości korzystałem dla słuchawek z wyjścia zbalansowanego, dac podłączony również pod balans) . Brzmienie pokrótce nazwałbym neutralnym, wyważonym, z dobrą dynamiką, przyzwoitą sceną oraz delikatnie zaokrągloną górą przez co wkrada się fajnie nutka muzykalności. 

Żadna petarda ale całkiem przyzwoicie grający zawodnik ze sporą mocą i co za tym idzie możliwością wysterowania sporej ilości słuchawek. Przesiadłem się na niego z thx 887 właśnie dla odrobiny większej gładkości przekazu. 

Znając lcd2c z a90 powinno być całkiem ok jeśli pasuje Ci ich ckarakter, tłumacząc to sformułowanie przyznam że mi w tym przekazie-połączeniu brakowało odrobinę lepszej holografii oraz pazura na górze. 

Sumując z tego co pamiętam topping nie miał zbyt dużego wpływu na samą tonalność lcd2c - dobry pełny bas, fajnie nasycone średnie, troszkę zgaszona góra, umiarkowana holografia bardziej w kameralnym stylu. 

Jeśli chciałbyś bardziej "wpłynąć" na lcd2c warto szukać źródeł, ampów z dobrą czy bardzo dobrą holografią, "ponadprzeciętną" dynamiką oraz z delikatnie jaśniejszą tonacją. 

Oczywiście wszystko co napisałem to tylko moje własne odczucia 😉 i nie chciałbym w żaden sposób oceniać czyjegoś... 

PS

Jeśli chodzi o wymienionego bursona najbardziej podchodził mi pod kilka modeli akg, beyerdynamic czy chociażby hd800. Bardzo fajne granie ale z lcd dla mnie było "za bogato" na średnicy. Poza tym dynamika, kontrola niskich, scena oraz góra nie było się do czego przyczepić (no chyba że ktoś lubi bardziej podkreślone wysokie tony) 

Zastosowanie pathos uważam iż dopieszczał by lcd2c w ich charakterze, w tym co potrafią najlepiej czyli muzykalność i nasycenie na pierwszym miejscu. Podciągając przy tym na wyższy poziom holografię bo aurium co by nie mówić posiada ją na bardzo fajnym poziomie. 

W sumie najważniejsze jest to i musisz zadać sobie pytanie czego oczekujesz od połączenia ze wzmacniaczem, czy pójścia dalej w stronę muzykalności czy jednak korygować lcd2c stosując coś grającego bardziej technicznie, jasno itd... 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2022 o 17:42, Tecnoselfrx napisał(a):

Jak dla mnie całkiem ciekawy amp. 

Spisywał się u mnie dzielnie przez około pół roku, napędzał głównie parę różnych słuchawek hifimana do moich "testów"(w większości korzystałem dla słuchawek z wyjścia zbalansowanego, dac podłączony również pod balans) . Brzmienie pokrótce nazwałbym neutralnym, wyważonym, z dobrą dynamiką, przyzwoitą sceną oraz delikatnie zaokrągloną górą przez co wkrada się fajnie nutka muzykalności. 

Żadna petarda ale całkiem przyzwoicie grający zawodnik ze sporą mocą i co za tym idzie możliwością wysterowania sporej ilości słuchawek. Przesiadłem się na niego z thx 887 właśnie dla odrobiny większej gładkości przekazu. 

Znając lcd2c z a90 powinno być całkiem ok jeśli pasuje Ci ich ckarakter, tłumacząc to sformułowanie przyznam że mi w tym przekazie-połączeniu brakowało odrobinę lepszej holografii oraz pazura na górze. 

Sumując z tego co pamiętam topping nie miał zbyt dużego wpływu na samą tonalność lcd2c - dobry pełny bas, fajnie nasycone średnie, troszkę zgaszona góra, umiarkowana holografia bardziej w kameralnym stylu. 

Jeśli chciałbyś bardziej "wpłynąć" na lcd2c warto szukać źródeł, ampów z dobrą czy bardzo dobrą holografią, "ponadprzeciętną" dynamiką oraz z delikatnie jaśniejszą tonacją. 

Oczywiście wszystko co napisałem to tylko moje własne odczucia 😉 i nie chciałbym w żaden sposób oceniać czyjegoś... 

PS

Jeśli chodzi o wymienionego bursona najbardziej podchodził mi pod kilka modeli akg, beyerdynamic czy chociażby hd800. Bardzo fajne granie ale z lcd dla mnie było "za bogato" na średnicy. Poza tym dynamika, kontrola niskich, scena oraz góra nie było się do czego przyczepić (no chyba że ktoś lubi bardziej podkreślone wysokie tony) 

Zastosowanie pathos uważam iż dopieszczał by lcd2c w ich charakterze, w tym co potrafią najlepiej czyli muzykalność i nasycenie na pierwszym miejscu. Podciągając przy tym na wyższy poziom holografię bo aurium co by nie mówić posiada ją na bardzo fajnym poziomie. 

W sumie najważniejsze jest to i musisz zadać sobie pytanie czego oczekujesz od połączenia ze wzmacniaczem, czy pójścia dalej w stronę muzykalności czy jednak korygować lcd2c stosując coś grającego bardziej technicznie, jasno itd... 

 

W dniu 12.11.2022 o 19:13, NuYam napisał(a):

Ja miałem Lcd-2F i miło je wspominam. Grały z dac-80 (z dyskretnymi opampami). Kablem był Hemdall 2, a wzmacniaczem Burson soloist mk2. To było dobre połączenie. Te słuchawki "mulą" ze standardowym kablem. Z heimdallem było już szybciej i klarowniej. Soloist był w klasie A i dyskretny co pewnie też ma znaczenie. No i miałem konwerter Gustard u12 z którym dac-80 brzmiał klarowniej.

 

Te słuchawki (2f) mają piękną średnicę i przyjemny ogromny bas. Góra była za wolna jak dla mnie.

 

Można próbować ze posrebrzanym kablem słuchawkowym i srebrnych interkonektach, ale czy warto nie wiem, najlepiej przejść się z nimi do sklepu lub kogoś kto taki ma przed zakupem.

Ogólnie trzeba przyśpieszyć i "wyklarować" dla nich tor.

Kabel sluchawkowy może kosztować równowartość słuchawek, dlatego trzeba być tego świadomym.

Do tego jeszcze przydałyby się lepsze kable zasilające itd.

Może po prostu m1570 są lepsze po są nowsza konstrukcją wzorowaną na audeze.

 

Co dokladnie jest sporym rozczarowaniem?

Jakie są wszystkie elementy toru?

Jakie są dokladnie różnice z innymi sluchawkami?

Czy masz czas i pieniądze na eksperymenty z nimi?

 

Ja osobiście  dzięki ortodynamikom (lcd-2f, oppo pm-2, isine10, isine20, yamaha hp-1, yamaha hp-3, audio technica bodajże ath-2) wielu ulepszeniach w torze i niemożliwości znalezienia takich, które były by dobre we wszystkim skierowałem się w strone Staxa. Ortodynakimi nadal mam, ale znam ich wady i wiem czego się spodziewać. Produkty Audeze uważam za bardzo dobre jakościowo i dźwiękowo.

 

 

 

Raczej coś korygującego... Zatem, jeśli w tym kierunku, to co jest godne uwagi? Myślę też nad Schiit Lyr 3, ale podobno z synergią tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt długo ale posiadałem kiedyś Lyr w wersji z AK, bardzo fajny sprzęcik ale jeśli ma to być coś korygującego raczej polecił bym coś innego. 

Warto popatrzeć w tym przypadku na coś o sygnaturze pokroju A30 pro, thx 887, SP200, SH-9, s7, s7pro... 

Z amp/dac dobrze sprawowały się k9pro ess,  daart aquila 2, dx7pro, s6pro, rme adi,playmate.

Jeśli chodzi o przetwornik warto by było posiadać na sabre. 

No i oczywiście pamiętać też trzeba jak napisał Nuyam o kabelkach, potrafią doszlifować brzmienie. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podpinam się do wątku bo też stoję przed lekką rozbudową LCD2C
 

W dniu 21.11.2022 o 00:33, Tecnoselfrx napisał(a):

Niezbyt długo ale posiadałem kiedyś Lyr w wersji z AK, bardzo fajny sprzęcik ale jeśli ma to być coś korygującego raczej polecił bym coś innego. 

Warto popatrzeć w tym przypadku na coś o sygnaturze pokroju A30 pro, thx 887, SP200, SH-9, s7, s7pro... 

Z amp/dac dobrze sprawowały się k9pro ess,  daart aquila 2, dx7pro, s6pro, rme adi,playmate.

Jeśli chodzi o przetwornik warto by było posiadać na sabre. 

No i oczywiście pamiętać też trzeba jak napisał Nuyam o kabelkach, potrafią doszlifować brzmienie. 


Czy burson playmate 2 lub SL mk2 są w stanie popracować lepiej z ich holografią i tak ja piszesz górą? Nie ejst źle z ifi nano black ale trochę zrezygnowałbym z tej ich kameralności na rzecz minimalnie większego pazura. Jeśli udałoby się cofnąć ciut średnicę, też byłoby miło. Widziałem Aune S7 przewijającą się z nimi, czy to dobry krok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności