Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[MOD] Yamaha YH-1000


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Po modzie YH-100 przyszedł czas na YH-1000.

Tak samo jak w poprzednim modzie dorobiłem 2 elementy.

 

"Podstawa" trzymająca przetwornik i gniazdo

image.jpeg

 

jest też w tym elemencie część fazora, bo tym razem został on "rozpołowiony" - przetwornik zakryty fizeliną po to by chronić go przed parochami, jak również, by zwiększyć jego damping.

image.jpeg

 

"Przykrywka" zawierająca dalszą część fazora oraz brzeg na który zakłada się pad.

image.jpeg

 

Widok po zmontowaniu tych elementów

image.jpeg

 

Przed zamknięciem jeszcze widok na wygłuszenie wnętrza muszli

image.jpeg

 

No i już fotki z dnia następnego, po zmontowaniu wszystkiego i zestrojeniu

image.jpeg

 

oraz założeniu padów

315309090_841535430218833_4875323740066671353_n.jpg315203776_839928564025337_71294569518450977_n.jpg

 

Mod zauważalnie podnosi wygodę użytkowania, zwiększa się też scena i napowietrzenie, "wyciągają" najwyższe tony.

YH-1000 zestrojone są jaśniej niż YH-100, powiedziałbym tylko trochę ciepło - jest szczegółowo, ale jeszcze nie męcząco, bas robi co trzeba :) 

YH-1000 są zauważalnie łatwiejsze do napędzenia niż YH-100, nie tylko jeśli chodzi o "godzinę" na potencjometrze wzmacniacza, ale również sporo mniejszą różnicę w napędzeniu (głównie mocy basu) pomiędzy iBasso DC06, a torem stacjonarnym.

  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Birken napisał(a):

co to za materiał?

To w środku, to chyba coś co było oryginalnie (jakaś włóknina), to po bokach wygląda jak watolina - trzebaby @szwagiero dopytać, bo ja tam tylko trochę płatka kosmetycznego wyjąłem ;) 

W każdym razie od tyłu przetwornik ma dość swobodnie, większość (gdzieś 90%) dampingu załatwiają 2 warstwy fizeliny przed przetwornikiem.

 

54 minuty temu, aasat77 napisał(a):

Jednak Szwagiero zdecydował się na gniazda 3.5mm.

Nie namawiałem, ale w głębi duszy miałem nadzieję, że się zdecyduje, bo wg mnie to lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW WOW WOW

 

 

mindblown-explosion.gif

9 godzin temu, Perul napisał(a):

To w środku, to chyba coś co było oryginalnie (jakaś włóknina), to po bokach wygląda jak watolina - trzebaby @szwagiero dopytać, bo ja tam tylko trochę płatka kosmetycznego wyjąłem ;) 

 

Za "moich czasów" nic tam w środku grzebane nie było oprócz wstawienia gniazd do oryginalnej obudowy, z resztą wg mojej wiedzy to jest oryginalny damping, ew. wokół tej włókniny powinien być jeszcze biały krążek.

 

9 godzin temu, Perul napisał(a):

W każdym razie od tyłu przetwornik ma dość swobodnie, większość (gdzieś 90%) dampingu załatwiają 2 warstwy fizeliny przed przetwornikiem.

 

Nie namawiałem, ale w głębi duszy miałem nadzieję, że się zdecyduje, bo wg mnie to lepsze rozwiązanie.

 

Rozwiązanie oczywiście jest lepsze, natomiast ja miałem już kable na SMC no i wcześniej również YH-100 oprócz YH-1000, ale kable można przerobić, dlatego poszły jacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności