Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wybór budżetowego gramafonu (nowy lub używany)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Rozglądam się za budżetowym gramofonem - tzn. takim do powiedzmy 1500 złotych maks. Temat jest mi całkiem obcy, bo co prawda miałem już do czynienia z dwoma takimi urządzeniami, ale jedno było niesprawne, a drugie nie trzymało obrotów :D Trochę zbadałem rynek i w temacie sprzętów nowych rozważam takie opcje:

- Pro-Ject T1,

- Rega Planar 1,

- Pro-Ject Essential III,

- w pełni automatyczny Pro-Ject A1,

- coś od Pro-Ject pewnie jeszcze się znajdzie.

W rynek używanych (starszych konstrukcji) kompletnie nie wiem czy iść i w co.

 

Zależy mi na minimalistycznym wyglądzie (patrz pierwsze dwie pozycje) i nie koniecznie muszę mieć wszystkie opcje do ustawiania, jakie w gramofonach można ustawić (patrz dwie pierwsze pozycje). Płyt na razie nie mam żadnych konkretnych (tzn. mam ich trochę pod ręką, ale głównie starocie), ale to nie problem (a w zasadzie to jest, bo drogie - ale nie mówię nie).

Gramfon będzie wpięty w Yamahę A-S301, która posiada przedwzmacniacz gramofonowy, więc nie jest on konieczny.

 

Może ktoś z Was przechodził przez podobne dylematy lub po prostu ma jakieś doświadczenia w tym temacie :) Zastanawia mnie czy takie rozwiązania jak Pro-Ject T1, pozbawione jakichkolwiek ustawień (chociażby anti-skating) to rozsądna rzecz (pewnie nie, ale czy aż tak bardzo?), czy raczej nie bawić się w takie półśrodki i jednak mieć te podstawowe opcje regulacji.

 

Dzięki!

 

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Zobacz jeszcze Rega Planar 1, New Horizon 101. Ciekawą propozycją jest tez Dual CS 418 jest na niego promocja w q21. Ma niezła wkładkę w standardzie i przedwzmacniacz gramofonowy na pokładzie, który można pomijać i wyjść na inny pre. 

Dzięki. Patrzyłem na tego Planara - wygląda jak bezpośrednia konkurencja T1. Ale między czasie założyłem wątek na jednej grupie gramofonowej na fejsie i dostałem info, że ten Planar 1 to jakaś porażka nie warta pieniędzy (słabiutka wkładka) - a w regularnej cenie jest droższy niż T1.

 

Dual nawet fajny, ale trochę za drogi :) Uważasz, że warto dopłacić? Pomijając wszystkie aspekty automatyki czy inne proponowanych przeze mnie pozycji? Jest jeden używany na OLX za 1400, i nawet jeden z outletu za 1700.

 

Dodałem niedawno do pierwszego posta, że wpadł mi w oko Pro-Ject A1 Automat - bardzo fajnie się prezentuje, tylko brak mu jakichkolwiek korekcji. No i nie wiem czy się pchać w coś takiego czy nie. Czy tam się ma co poprzestawiać w trakcie użytkowania i będzie brakowało tej korekcji, co w konsekwencji wygeneruje poważniejsze koszty. Myślę, że ten gramofon nie będzie jakoś intensywnie użytkowany, raczej od czasu do czasu, jak będzie co posłuchać i okazja ku temu. Rozwiązań tego typu jest dużo na rynku (w sensie bez regulacji), to chyba nie jest to aż tak dużym problemem...

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/audio-technica-at-lp5x.html

W komplecie niezła wkładka, która łatwo upgrejdować wymieniając igłę w przyszłości. Szkoda wydawać pieniądze na tanie pro jecty z płyty pilśniowej.

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/teac-tn-3b-cherry.html

Wkładka taka sama j/w.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafacio napisał(a):

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/audio-technica-at-lp5x.html

W komplecie niezła wkładka, która łatwo upgrejdować wymieniając igłę w przyszłości.

Z Audio-Technica dostałem jeszcze propozycję LPW50 i LPW40. Trochę tańsze. Co myślisz?

 

A z używanych jest opcja na Duala CS 505-4, który jest piękny i chyba dość dobry, nie? Pieniądze podobne. Jednak już nie ma, a szkoda :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rafacio napisał(a):

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/audio-technica-at-lp5x.html

W komplecie niezła wkładka, która łatwo upgrejdować wymieniając igłę w przyszłości. Szkoda wydawać pieniądze na tanie pro jecty z płyty pilśniowej.

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/teac-tn-3b-cherry.html

Wkładka taka sama j/w.

Nie zauważyłem, że edytowałeś swój post. A jakie jest Twoje uzasadnienie zastąpienie obudowy z płyty pilśniowej "Obudowę wykonano z tworzywa i dociążono elementami metalowymi"? Może to kolejny element, o którym nie wiem, że jest istotny w tym audio światku (w sensie wyższość takiego rozwiązania nad pełną płytą)?

 

Teac - na pewno nie wiśniowy (wiem, są inne wersje) + wolałbym ciemne wykończenie osprzętu. Ot, patrzę również na to, może niezbyt słusznie w świecie audio, ale zależy mi na tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem w sieci i cóż, skłaniam się chyba bardziej w kierunku sprzętu starszego, bądź używanego z upgradami. Na tą chwilę rozważam trzy opcje:

 

- Pro-ject Debut Carbon Esprit,

- Rega Planar 3

- Technics SL-1600

 

Z nowych to fajnie się prezentuje ATH LPW50, ale jego ultra połyskliwy lakier piano black mnie przeraża :D Są też dwa modele trochę bardziej "plastikowe" jak LP120 i LP5X, ale sam nie wiem. Na żywo wyglądają całkiem solidnie...

 

Miałem też na oku jakieś Duale, ale na razie temat upadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, x X x napisał(a):

Pro-ject Debut Carbon Esprit,

- Rega Planar 3

 

Ja w ogóle nie rozważałbym gramofonu z ramieniem z główką będącą jego integralną częścią. Jak się winyl spodoba i będziesz chciał poeksperymentować z innymi wkładkami to ich wymiana jest mordęgą w czymś takim.

10 godzin temu, x X x napisał(a):

- Rega Planar 3

Swoją drogą chciałeś wydawać 1500, a doszedłeś do kawałka deski z silnikiem i ramieniem za 4 koła. I to bez żadnej wkładki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

 

Ja w ogóle nie rozważałbym gramofonu z ramieniem z główką będącą jego integralną częścią. Jak się winyl spodoba i będziesz chciał poeksperymentować z innymi wkładkami to ich wymiana jest mordęgą w czymś takim.

Swoją drogą chciałeś wydawać 1500, a doszedłeś do kawałka deski z silnikiem i ramieniem za 4 koła. I to bez żadnej wkładki.

 

Hm a czemu mordęgą? Przecież tam są 2 śrubki, no i te przewody - z nimi jest taki problem? Może słuszna uwaga.

A co do Regi to mówimy tutaj o starym modelu z innym ramieniem niż oryginalne. Padła taka propozycja na jednej z grup gramofonowych na fb ale temat umarł i nic raczej z tego nie będzie. Zapowiadało się fajnie. Może jeszcze temat ruszy, zobaczymy.

 

Debuta Carbona żadnego konkretnego na oku nie mam, ale na OLX mam upatrzonego takiego składaka:

 

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-pro-ject-debut-iii-carbon-wkladka-rega-elys-2-CID99-IDRINFx.html

 

Całkiem fajny, prawda?

 

Na tą chwilę jednak skłaniam się ku Technicsowi. Mam wstępną propozycję na sztukę po całkowitym serwisie, czyszczeniu. Wygląda pięknie :) Wkładka VM8, ale z nieoryginalną igłą, więc bez szału. Cena jeszcze nie wiem, ale chyba w budżecie. Dobry sprzęt, nie?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gramofon jest na trzecim co najwyżej miejscu jako źródło. Używam go dla relaksu i używania gramofonu dla samego używania. Ale mimo wszystko miałem moment, że chciało się porównywać wkładki. Może bez szaleństwa, ale w pewnym momencie miałem 4 skalibrowane na headshellach wkładki. Zmiana zajmowała kilkanaście sekund. W przypadku stałej główki to może być i godzina roboty. I nie kumam, dlaczego dopiero Audio Technica wpadła na pomysł, że we wkładkach mogą być zamontowany gwinty. No i moim skromnym zdaniem szczątkowa choćby automatyka w postaci podniesienia ramienia i zatrzymania silnika na końcu płyty to mus.

Ale jak ci to wszystko nie przeszkadza to jest i taka oferta (od razu piszę, że poza tym co widzę na tej stronie nic więcej o tym gramofonie nie wiem):

https://www.tophifi.pl/oferty-specjalne/outlet/thorens-td-170-1-czarny-outlet.html

 

Nie sądziłem, że Rega jako stara szanowana firma musi używać poezji niczym hajendy z szopy:

"Wkładka gramofonowa Elys 2 z założenia została zaprojektowana do ramion gramofonowych serii RB300. Wykorzystuje trzypunktowe mocowanie systemu Rega. Jest ręcznie montowana przez elitarną grupę techników, wykorzystujących zaawansowane techniki precyzyjnego montażu. Posiada wysokiej jakości eliptyczną igłę oraz niestandardowe, równoległe cewki bezrdzeniowe o jakości spotykanej w kilkukrotnie droższych produktach. Wbudowana w lekką obudowę o dużej sztywności, wykonaną w postaci jednoelementowego odlewu z Pocanu – polimeru o twardości wyższej niż przemysłowe aluminium, w porównaniu z wkładką Bias2 oferuje bardziej dynamiczny i detaliczny przekaz nastawiony na jeszcze większą separację pomiędzy poszczególnymi instrumentami.

Wkładki Rega MM
Większość wkładek innych producentów traci energię wysokich częstotliwości z powodu zbyt skomplikowanej budowy zawierającej wiele współpracujących, połączonych ze sobą elementów. Typowa wkładka gramofonowa MM zawiera pięć lub sześć elementów pośredniczących w osadzeniu igły w obudowie. Wkładki Regi posiadają zaledwie jeden element! Co więcej, większość wkładek innych producentów wykonywana jest ze zbyt dużą tolerancją. Wkładki produkowane automatycznie posiadają szczelinę pomiędzy ruchomym magnesem a cewką 0.7mm, a wkładki Regi, zaledwie 0.25mm, czyli znacznie mniej niż jakiekolwiek inne wkładki dostępne w sprzedaży. Czoło wkładki jest maszynowo, idealnie splanowane, tak aby powierzchnia styku pomiędzy czołem a ramieniem była jak największa.
Do wytwarzania cewek została zaprojektowana przez Regę zupełnie nowa zwijarka, za pomocą której cewki wytwarzane są w całkowicie nowy i innowacyjny sposób. Pozwoliło to na zastosowanie cewek zawierających około jedną trzecią mniej zwojów niż we wcześniejszych modelach, dzięki czemu uzyskano większą wydajność i mniejszą wagę.
Każda wkładka jest dwukrotnie testowana i regulowana podczas 24 godzinnego okresu testowego. Metoda taka jest czasochłonna i kosztowna, jednak inżynierowie z Regi uważają, że efekty są tego warte!"

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrą stronę z wyborem gramofonu vintage zamiast nowej deski od pro-jecta. W kwestii starego gramofonu na początek zdecydowanie ważne jest, żeby go kupić najlepiej od osoby, która serwisuje takie gramofony. Na FB sporo osób się tym zajmuje. Za 1500 można kupić coś niezłego po kompletnym serwisie, ale to pewnie już wiesz. Za 2000-3000 zł można kupić gramofon po kompletnym serwisie, z dobrą wkładką i po profesjonalnym odnowieniu - jest na FB gość, który robi pięknie stare Duale - wyglądają jak milion dolarów :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szwagiero napisał(a):

Idziesz w dobrą stronę z wyborem gramofonu vintage zamiast nowej deski od pro-jecta. W kwestii starego gramofonu na początek zdecydowanie ważne jest, żeby go kupić najlepiej od osoby, która serwisuje takie gramofony. Na FB sporo osób się tym zajmuje. Za 1500 można kupić coś niezłego po kompletnym serwisie, ale to pewnie już wiesz. Za 2000-3000 zł można kupić gramofon po kompletnym serwisie, z dobrą wkładką i po profesjonalnym odnowieniu - jest na FB gość, który robi pięknie stare Duale - wyglądają jak milion dolarów :) 

Tak, w kwestii vintage jak mam coś kupić to już wiem, że właśnie od takich ludzi. Od takiego człowieka mam propozycję tego Technicsa i na razie skłaniam się ku niemu, decyzja jeszcze nie podjęta bo i czekam na testy czy stara wkładka (VM8) będzie współpracować z nową, niestety nieoryginalną igłą. Szału nie ma, ale można później pomyśleć o np. Ortofon 2M Blue, albo przynajmniej 10M. Mocowanie jest uniwersalne, jest też headshell.

 

Duala miałem fajnego upatrzonego :D Model 505-4, czyli ostatni z tej serii. Stan jak nówka, po pełnym przeglądzie. 1450 złotych. Cóż, poszedł w świat :)

 

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

U mnie gramofon jest na trzecim co najwyżej miejscu jako źródło. Używam go dla relaksu i używania gramofonu dla samego używania. Ale mimo wszystko miałem moment, że chciało się porównywać wkładki. Może bez szaleństwa, ale w pewnym momencie miałem 4 skalibrowane na headshellach wkładki. Zmiana zajmowała kilkanaście sekund. W przypadku stałej główki to może być i godzina roboty. I nie kumam, dlaczego dopiero Audio Technica wpadła na pomysł, że we wkładkach mogą być zamontowany gwinty. No i moim skromnym zdaniem szczątkowa choćby automatyka w postaci podniesienia ramienia i zatrzymania silnika na końcu płyty to mus.

Ale jak ci to wszystko nie przeszkadza to jest i taka oferta (od razu piszę, że poza tym co widzę na tej stronie nic więcej o tym gramofonie nie wiem):

https://www.tophifi.pl/oferty-specjalne/outlet/thorens-td-170-1-czarny-outlet.html

 

Nie sądziłem, że Rega jako stara szanowana firma musi używać poezji niczym hajendy z szopy:

"Wkładka gramofonowa Elys 2 z założenia została zaprojektowana do ramion gramofonowych serii RB300. Wykorzystuje trzypunktowe mocowanie systemu Rega. Jest ręcznie montowana przez elitarną grupę techników, wykorzystujących zaawansowane techniki precyzyjnego montażu. Posiada wysokiej jakości eliptyczną igłę oraz niestandardowe, równoległe cewki bezrdzeniowe o jakości spotykanej w kilkukrotnie droższych produktach. Wbudowana w lekką obudowę o dużej sztywności, wykonaną w postaci jednoelementowego odlewu z Pocanu – polimeru o twardości wyższej niż przemysłowe aluminium, w porównaniu z wkładką Bias2 oferuje bardziej dynamiczny i detaliczny przekaz nastawiony na jeszcze większą separację pomiędzy poszczególnymi instrumentami.

Wkładki Rega MM
Większość wkładek innych producentów traci energię wysokich częstotliwości z powodu zbyt skomplikowanej budowy zawierającej wiele współpracujących, połączonych ze sobą elementów. Typowa wkładka gramofonowa MM zawiera pięć lub sześć elementów pośredniczących w osadzeniu igły w obudowie. Wkładki Regi posiadają zaledwie jeden element! Co więcej, większość wkładek innych producentów wykonywana jest ze zbyt dużą tolerancją. Wkładki produkowane automatycznie posiadają szczelinę pomiędzy ruchomym magnesem a cewką 0.7mm, a wkładki Regi, zaledwie 0.25mm, czyli znacznie mniej niż jakiekolwiek inne wkładki dostępne w sprzedaży. Czoło wkładki jest maszynowo, idealnie splanowane, tak aby powierzchnia styku pomiędzy czołem a ramieniem była jak największa.
Do wytwarzania cewek została zaprojektowana przez Regę zupełnie nowa zwijarka, za pomocą której cewki wytwarzane są w całkowicie nowy i innowacyjny sposób. Pozwoliło to na zastosowanie cewek zawierających około jedną trzecią mniej zwojów niż we wcześniejszych modelach, dzięki czemu uzyskano większą wydajność i mniejszą wagę.
Każda wkładka jest dwukrotnie testowana i regulowana podczas 24 godzinnego okresu testowego. Metoda taka jest czasochłonna i kosztowna, jednak inżynierowie z Regi uważają, że efekty są tego warte!"

Apropo headshellów fajnie, że poruszyłeś ten temat, bo jeszcze o tym z nikim nie rozmawiałem. Idea wydaje się fajna, ale czy w takim wypadku nie jest konieczna regulacja przeciwwagi, anti-skatingu, co tam jeszcze trzeba aby to działało jak należy? Czy da się to jakoś wyregulować aby sobie zmieniać headshelle z wkładką wedle uznania w kilka sekund? ;)

 

A co do Regi to cóż, bardzo barwny przekaz mają w marketingówce, faktycznie :D No i chyba ta stara Rega to lepszy wybór niż ta nowa, aczkolwiek jedne i drugie to już trochę lepsza półka. Oglądałem ostatnio w jednym sklepie Pro-jecta Debut Carbon Evo, a zaraz obok stała Rega Planar P2. Organoleptycznie (nawet z daleka) Rega sprawia lepsze wrażenie, jest jakoś lepiej wykończona. Nie jest to jakaś uderzająca różnica, ale jednak ja ją dostrzegłem. No ale Rega to na razie temat martwy, bo innych opcji jak ta wspomniana nie mam, a nawet nie wiem jaki potworek by z tego wyszedł (zakładam, że dobry i konkretny, bo człowiek, który się tym zajmuje no robią super robotę!).

 

Tego Thorensa widziałem i imho wygląda jak kropka w kropkę Pro-ject A1 Automat :D Zapewne ta sama fabryka w chinach ;) Automat fajny, ale ramie nie ma żadnych regulacji.

 

Nie mam problemu z tym czy to będzie gramofon automatyczny czy w pełni manualny. Fakt, posiadanie automatycznego wyłączania było by spoko, ale nie jest to mus. Jak mam dostać lepsze bebechy kosztem takich usprawnień to wybiorę lepsze bebechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam schowanego w szafia Technics SL-QD33. Fabryczna wkładka to totalne nieporozumienie a system mocowania T4P trochę nietypowy, więc zakupiłem taką:

https://www.ortofon.com/omp-p-616

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, x X x napisał(a):

Czy da się to jakoś wyregulować aby sobie zmieniać headshelle z wkładką wedle uznania w kilka sekund? ;)

O ile nie bawisz się niepotrzebnie w aptekę to się da. Kalibrujesz wkładkę i zapisujesz wagę i tyle. Ja miałem to rozpisane tak, że mogłem zmieniać wkładki bez używania wagi. Przykładowo na AT miałem nacisk 2g. Grado na innym headshellu wymagało 1,5g, ale tak się składało, że ten nacisk ze względu na masę zestawu wkładka-headshell był taki jaki powinien być przy nastawie 2g dla w/w AT. Teraz to w ogóle mam łatwo, bo mam dwa takie same zestawy tylko z różną igła. Przekładam i już. Dla mnie wymiana wkładki na ramieniu bez zdejmowanej główki to jest horror.

 

Eh. Czytam co napisałem i nie wiem czy nie zamieszałem.

10 godzin temu, x X x napisał(a):

Jak mam dostać lepsze bebechy kosztem takich usprawnień to wybiorę lepsze bebechy :)

Jakie bebechy poza wkładką? Przecież tam nic nie ma. No silnik jest. Właśnie takie jak to nazwałeś usprawnienia to są jakieś bebechy. No i w nowoczesnych modelach wbudowane wzmaki czy przetworniki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafacio napisał(a):

O ile nie bawisz się niepotrzebnie w aptekę to się da. Kalibrujesz wkładkę i zapisujesz wagę i tyle. Ja miałem to rozpisane tak, że mogłem zmieniać wkładki bez używania wagi. Przykładowo na AT miałem nacisk 2g. Grado na innym headshellu wymagało 1,5g, ale tak się składało, że ten nacisk ze względu na masę zestawu wkładka-headshell był taki jaki powinien być przy nastawie 2g dla w/w AT. Teraz to w ogóle mam łatwo, bo mam dwa takie same zestawy tylko z różną igła. Przekładam i już. Dla mnie wymiana wkładki na ramieniu bez zdejmowanej główki to jest horror.

 

Eh. Czytam co napisałem i nie wiem czy nie zamieszałem.

Jakie bebechy poza wkładką? Przecież tam nic nie ma. No silnik jest. Właśnie takie jak to nazwałeś usprawnienia to są jakieś bebechy. No i w nowoczesnych modelach wbudowane wzmaki czy przetworniki.

 

Chyba dobrze napisałeś, dotarło do mnie, że się da ;) Zależy co się podłączy ;)

A usprawnienia to inne ramie, wygięte zamiast prostego, wymienny headshell, szklany talerz (czy po prostu jakiś lepszy), lepsza amortyzacja i sztywność, itd. Pewnie w wielu przypadkach to sztuka dla sztuki, ale jak mam w tej samej cenie mieć coś teoretycznie lepszego to czemu nie?

Ps.

Do Technicsa i jego wkładki VM8 dokupiła się igła Pfeifer SGA10087. Jakaś już nieistniejąca firma. Tak czy inaczej, jak już go kupię (jeżeli kupię) to w przyszłości chciałbym mieć coś w zanadrzu uważanego w kręgach jako lepszego, typu właśnie M2 Blue lub coś podobnego, plus jakiś wymienny headshell. Te główki też mają różny kształt, to pewnie trzeba dopasować pod kształt oryginalnego/ramię? Niektóre są skośne, niektóre proste.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawno nic tu nie pisałem, a oczywiście decyzje zostały już dawno podjęte i cieszą ucho i oko ;)

 

Finalnie zagościł u mnie wspomniany już tutaj Technics SL-1600. Model z końcówki lat 70. Wersja z logo "Technics by Panasonic". Po pełnym przeglądzie, wypucowany, działa perfekcyjnie! Od czasu zakupu trochę liznąłem tematu i przeszło przez moje ręce już sporo różnych wkładek. Na tą chwilę korzystam z Philipsa GP401 MKI (przerobionego na MKII, bo więcej igieł dostępnych) z nieoryginalnym eliptykiem. Super wkładka do ciężkiej muzy! Poza tym mam jeszcze Goldringa 2100 kupionego okazyjnie - bardzo ją lubię, oferuje świetną górę. Klasowo to myślę wyższe granie niż Philips, ale obie są super. Miałem jeszcze inne, długo by wymieniać :D W planach mam jeszcze sławną Empire 2000 lub inną, jak się trafi okazja to kupię, bo tej wkładki TRZEBA posłuchać.

 

Wpadłem też w cug płytowy 😅 Już nakupiłem tego tyle, że głowa mała, a ciągle chcę więcej i więcej. Zrobiłem sobie "chcę listę", zrobiłem sobie konto na discogs, zaczynam kolekcjonować i codziennie słuchać :) Fajna zabawa, świetnie brzmienie. Jest to trochę zajmujące, ale daje wiele satysfakcji!

 

W razie pytań zapraszam do dyskusji!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trochę wkładek posłuchałem i ostatecznie skończyłem z AT-VM95 z czerwoną igła oraz jako zapas z zieloną. Reszty się pozbyłem w tym wysokopoziomowych MC. Jedną chyba nawet tu na forum ktoś zakupił i mam nadzieję, że jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak na wkładki gramofonowe to pewnie takie są (na pewno w porównaniu do Grado Prestige - Grado przy tym to zamuła kompletna - to tak dla porównania). Dla mnie AT-VM jest ok-ale ja uważam, że nie ma sprzętu zbyt analitycznego. Są słyszalne różnice między niebieską, zieloną i czerwoną, ale moim zdaniem jakieś wielkie to one nie są. Wiem, że przez wielu ludzi takie różnice będą nazwane jako kolosalne, dla mnie po prostu jakieś tam są. Ale ja między dac-ami nie wychwytuję zasadniczo różnic więc i tak dobrze, że widzę jakieś różnice między szlifami. Natomiast w/w Grado faktycznie mocno na niekorzyść grało. Zupełne przeciwieństwo ich słuchawek.Swoją drogą ciekawi mnie sens dwóch igieł eliptycznych w zestawie - klejonej i nie klejonej, czyli zielona i pomarańczowa.

 

Z analogu obecnie i tak moim ulubionym źródłem jest Technics AZ6. znakomity deck lepszy od wielu wysokich modeli Pioneera, Kenwooda czy choćby Nakamichi BX300 czy Akai GX75. Ale to moja opinia. I tym obecnie więcej się bawię niż gramiakiem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności